Podziękowania

Dobry ranek wam wszystkim. Nawiązujązując do ostatniego tematy chcę coś dodać . Otóż jak wasz kochany rumak ma trudności wykonywania danego elementu np; dresazu wyciągnięty kłus to trzeba czasami rumaka oszukać . Jak otóż robią pół volty w prawo czy w lewo po skaczonym elemencie natychmiast jedziemy 2-3 takty kusem wyciągniętym . I tak robimy aby nasz rumak nie wiedział jaka będzie dalsza komenda do jakiegoś elementu . Mój śp trener major Leon Burniewicz zawsze tak robił z dobrym skutkiem dla konia np; koń miał tendencje do wyłamań na przeszkodę , to zawsze robił mój śp trener tak . Pokazywał w stępie rumakowi przeszkodę następie z małego z najazdu na przeszkodę , dubel bare , stacjonata . Na tym polega ta czynność skracania najazdu aby koń dużo nie myślał i cały czas musiał być na pomocach czyli ; głęboki dosiad , odpowiednia przyłożona łydka , współdziałanie waszego krzyża aby go zachęcić do pujścia do przodu , mocny kontakt na wodzy . Moi drodzy zapewniam was że zawsze jak tak robiliśmy zalecaenia śp trenera zawsze przynosiło to bardzo dobre efekty czego wam życzę aby wasza ciężka praca na trenigach przekuła się w wasze wspaniałe sukcesy na treningach i zawodach . 🏇 💘 :kwiatek:
Dobry wieczór wszystkim . Jadę 3 lipca na najważniejszą gonitwę roku Derby na tor wyścigowy Służewiec . Jadę 3 lipca o godz 3-55 rano będę na torze 10 godzin potem jadę znowu na dworzec centralny PKP w Warszawie i czekam do rana do godziny 8-55 mam pociąg w moje strony . Zawalę 2 noce ale powiem wam że bardzo się stęskiniłem za torem Służewiec gdzie przeżyłem najpięknmiesze lata mojej małej karjeże jako jeżdżciec . Choć ledwo przeżyłem wypadek podczas gonitwy płotowej to ten baksyl do rumaków mi pozostał . Choć włodarze toru Służewiec zamietli sprawę mojego wypadku pod dywan mam na torze dużo znajomych . Na samym początku jak będę na torze Służewiec pójdę do swojej byłej stajni o mojego trenera Andrzeja Walickiego się przywitać i porozmawiać . Jestem jego fanem już do końca choć nie u niego jechałem wyścig płotowy to po wypadku był u mnie kilka razy w szpitalu MSW-ia w Warszawie . Wiem że to karkołomna wyprawa ale zawsze warto podjąć takie ogromne ryzyko odwiedzić znajomych , poczuć tą adrenalinę wyścig jak rumaki toczą boje na torze . Tak jak są takie upały mam duży dyskąfort z ipmpatami w kręgosłupie nie nawidzą upałów . Muszę być w poniedziałek w Ciechocinku mam zerbranie rycerzy Kolumba przy naszej parafi są tam bardzo mądrzy ludzie .Życzę wam miłego wieczorka .
Witam pięknie was wszystkich . Już kiedyś pisałem o tym na Re-Volcie .pl są ogromne upały i pamiętajcie o swoich kochanych rumakach aby piły i miało jak najwięcej wody na padokach . Tak samo musicie zadbać o siebie musicie mieć przy sobie wody aby się wasz organizm nie odwodnił . Życze moim przyjacielom , znajomym , redakcji aby ten dzioneczek był dla was pasmem samych sukcesów , pogody ducha niech moc będzie z wami . 🏇 😅 :kwiatek: 💘 💘 :kwiatek:
Dobry ranek wszystkim . Wiem że kiedyś pisałem ten temat no ale zawsze nie zawadzi wam przypomnieć co nie którym . Mój śp trener major Leon Burniewicz zawsze był tego zdania że rumak musi być podstawiany na pomocach i musi znajdż zawady ujeżdżenia choćby klasy L . Zawsze rumak przepuszalny musi prawidłowo odczytywać nasze sygnały na pomocach czyli ; krzyża , łydki , wodzy , naszego stonowanego głosu , bacik . Jak kiedyś jedziłem na rumakach na treningach śp trenera rumak zawsze musiał prawidłowo odczytać moje zamiary według niego . Wystaryczło na lewym , prawym strzenieniu większy ciężar ciała , łydka zawnęczna zawsze za popręgiem a wewnęczna przy popręgu i zawsze prawidłowo koń zagolopował czy to w lewo czy w prawo . Mając pewność że wasz kochany rumak już opanował czynności na pomocach będzie pewni że rezultaty waszej moznolnej cięszkiej pracy na treningach przełoży się na wasze sukcesy na zawodach np; podczas zawodów w skokach prawidłowo rumak reagujący na pomocach bez trudu doda , sktóci wam na parkurze .Bo są różne przeszkody o wzrastającym wysokości np; trypel bar gdzie trzeba dodać aby wasz rumak dokrył przeszodę , natomiast naprzykład na stacjinatę trzeba rumaka skrucić tempo aby dorył przeszodę i miał z czego wasz rumak skoczyć . Wiem doskonale że są w śrut was doskonali jeżdżcy ale ten post głównie kieruję do młodych jeżdżców przyznaję się bez bicia nie byłem żadnym mistrzem w jeżdzie dresarzowej ani w skokach , wkkw  w gonitwach płotwowych . Zawsze dla moich przyjaciół , znajomych z Re-Volty podzilę cię to co wiem człowiek się uczy całe życie zwłaszcza jazdy na rumakach . Życzę wam wszystkim aby wasza cięszka praca na trenigach przyniosła wam wspaniałe wyniki na zawodach , na treningach . 💘 :kwiatek: 💘
Witam pięknie wszystkich . Życzę młodzieży przednich , miłych , słonecznych wakacji a starszym ; miłego , rodzinnego , udanego urlopów wypoczynkowych . 💘 :kwiatek: 💘 😀
Witam pięknie was wszystkich . Dziś o 2 w nocy jadę do Warszawy na najwżnieszą gonitwę roku na tor wyścigowy Służewiec . To tylko dzięki właścielce i jej rodziny ośrodka agroturystycznego u Luizy mogę pojechać na mój kochany Służewiec . Spotkam sie z moim trenerem mistrzem Andrzejem Walickim , znajomymi i wspaniałymi emocajmi jakie nam będą towarzyszyć . Na torze będę tak 7-8 godzin i smutne powroty wracam do Ciechocinka w poniedziałek mam już bilety na PKS i PkP mam pociąg 8-30 w poniedziałek posiedzę sobie parę godzin na dworcu ale biorę z sobą tablet i będzie relacja foto z toru Służewiec . Wiem że może niejeden z was kapkę mi zadrości no ale pracowałem na wyścigach ładnych parę lat to będzie podróż setymentalna . Życzę moim przyjacielom , znajomym , redakcji Re-Volty.pl aby ten dzioneczek był dla was pełen miłości radości rodzinnej , cudownego waszego wypoczynku . Pamiętajcie mój dobry duszek wciąż się unosi nie daleko was .. 💘 💘 💘 💘 💘 💘 :kwiatek:
Witam pięknie wszystkich już jestem w domu o 2 nicach nie przespanych nie miałek kasy na hotel więc 11 godzin spędziłem na dworcu centralnym w Warszawie . Powiem wam cudownie wygląda dworzec centkarny w Warszawie czuć że jesteśmy tym pięknym obiektem  Europie no ale przechidzę do sprawodania najważnieszej gonitwie roku Derby był dużo ludzi choć jest remontowana trybuna gówna nie wiele z niej pozostało . Więc po starcie wszystkie konie były mocno grupowane głownie polnowały konie głównego faworyta trenera Wyrzyka Ciociolinie ,. Po wyściu na prostą nadal prawie konie pilnowały Ciocolinie a z pola po walece atakuje Kares trenera Wyrzyka zanim wszyscy dżokeje załapali co się stało Kares minął celownik . Cytra taktyka trenera Adama W aby wszyscy się zajeli faworytem po to aby Kares miał swobodę do oddania wyniszu po poptarzch . W sobotę byłem już na torze roboczym o godz 7-30 . Ubrałem się na letnio czyli krótka bluzka , spodenki a wiecie w dzień derbowy lało do godz 12 prawie a ja biedny życzek 3 razy zmokłem zimno brrrrrrrrrrr jak wyjeżdzałem z Ciechcinka był upał w nocy 25 stopni . Powiem wam tak warto było pojechać na Służewiec odwiedzić porozmawiac z ludżmi wyścig . Ale nie mogę nigdy dopuścić abym całą nos siedział na ławce w hali dowrca no ale było i już było fanie na torze powiem nie skromnie zawsze i to mi pozoatało taki zemnie straszny gaduła . Dziękuję pięknie Luizie że mi przesłała pięniądze wyjazd . Powiem wam szczerze przy ogromnych kłopotach finaswoeych miałem w cale nie jechać .Zawsze każdemu człowiekowi z wyścig powiem jakiś miły i zobaczę uśmiech na ich twarzach myślę że mnie kapkę lubią na Służewcu
Witam wszystkich i życzę wam ;udanego wypoczynku , wakacji dla młodzieży , pogody ducha , uśmiechu na waszych twarzach podczas letniego wypoczynku . Ja jak zwykle w swoim mieście Ciechocinku spędzam rok  rocznie okres letni . 💘 :kwiatek: 💘 💘
Dobry wieczór wszystkim . Muszę się znowu wam pochwalić że jurto jestem zaproszony do sąsiedniego miasta Aleksandrów Kujawski 6 km od mego miasta Ciechocinek do parafii gdzie mnie zaproszono związku wszelkami łaskami BOŻYMI które dostałem od BOGA . Biorę 5 ksero wypisów ze szpitala MSW-ia w Warszawie aby i ludzie uwieżyli co mi było po moim fatalnym wypadku podczas gonitwy płotowej że dostałem 2 szanse od BOGA na życie . Przyznam wam się szczerze kto mnie zna podfierci że jestem taki Romek gawędziasz . Może co dla nie których bardzo banalna sprawa ale nie dla mnie , muszę w końcu wychodzić do ludzi aby nie wpaść w jakoś depreche . Życzę wszystkim ; rodzinnego , miłego wieczorka ..... :kwiatek:
Dobry wieczór wszystkim . Bardzo ważnym elementem jazd na rumakach jest zachowanie odpowiedniego rytmu w różnych chodach . Jak zapewne pamiętacie już pisałem o tym temacie . Koń musi reagować na nasze pomoce np; krzyż , łydka , wodza itp . Nepewno ten czynniki są bardzo pomocne w pracy na treningach jady ; dresażowej , skoków , wkkw . Na parkurach zawsze musi być zmiana tempa najazdu na przeszkody to też się tyczy wkkw i jazdy dresażowej . Jest w śrud was wspaniała amazonka Kasia Wosik która zagadnienie jazdy dresażowej może powiedzić wszystko . Takie podejście do swoich rumaków do jazd rekracyjnych jest też wielce pomocne np; natychmiast trza przejś do galopu przed jakimś niebezpieczeństwami . Nie myście sobie moi przyjaciele , znajomi że piszę sobie aby pisać zapewniam was że moje intecje według was są czyste jak woda żrudlana a czasem takie powtórki postów są pomocne do uzyskania przez was wspaniałych wyników na zawodach i jazdy rekracynej . Życzę wszystkim dobrej nocki dobranocccccccc. 💘 :kwiatek:
Witam pięknie wszystkich . Tak to właśnie wy jesteście najbardziej kompetetni w recenzowaniu swojego rumaka na treningach , jazdy w terenie itp . Oszem nie neguję że uwagi trenerów , ludzi którzy chcą wam pomóc są bardzo przydatne do rozwiązania problemów z waszymi końmi . Ale to właśnie wy którzy jeżdżicie na waszych wspaniałych rumakach jesteście najbardziej miorodajni w opini co rumaka wystąpiły błędy i jak reagował na wasze pomoce . Nie neguję że mało doświadczeni jeżdżcy potrzbuja pomocy swych trenerów , istruktorów i ludzi którzy swoim doświadczeniem chcą wam pomóc . Zawsze wychodziłem z założenia jak kiedyś byłem zawodnikiem skoków , wkkw, jeżdzcem wyścigowym że trza być dobrym analitykiem swoich błędów i rumaka . To bardzo kształtuje , umacnia jeżdżca do osiągnięcia małych i dużych sukcesów na treningach , zawodach jazdy rekracyjnych . Nie myście sobie że przez te moje rozważania chciałem abyście nie słuchali swych trenerów , instrukotrów , ludzi którzy wam pomagają swoją wiedzą w waszej pracy nad końmi . Pamiętajcie zawsze słuchajcie tych ludzi zapewniam was że wyjdzie wam to na dobre . A wasza analiza zawsze wam daje leprzy przekaz dla trenera w ustalanie prawidłowej djagnozy z co do waszych kochanych rumaków i was samych . Życzę wszystkim miłego , udanego wypoczynku , dziobeczka niech moc będzie z wami ... 🏇 :kwiatek: 💘 💘 :kwiatek:
Witam pięknie wszystkich . Tak zawsze w lato jak byłem czynny zawodnikiem w skokach , wkkw , jako jeżdziec wyścigowy aby zdążyć przed upałem robiony był zawsze trening raniutko . Już o godz 8 rano byliśmy po treningu . Tak upały są mordercze i dla ludzi i rumaków . Trzeba aby konie miały dostęp do wody . Najgorsze też jest jak jakiś bąk zatakuje waszego rumaka to wtedy się dzieję trzeba zlokalizować intruza i go unieszkodliwić . Życzę wam wszystkim; miłego , rodzinnego wypoczynku i dużego progresu z jazdy na trenigach w terenie , jazd rekreacyjnych , spokoju , doładowania akumulatprów i zwałszcza dla wwszystkich słoneczka  😅 💘 :kwiatek: 💘 💘
Dobry wieczór wszystkim . Chcę was przed czymś przestrzeć nie wyrzucajcie waszych rachunków opłat np; za gaz , energiie itp. o tuż mam licznik energii 2 taryfowy od 2 lat a uprzednio miałem licznik stały energii . Teraz mogę sobie kupować prąd i jak mam miało to oszczędzam . Przyszło z Enegii Obrót już 2 wezawnia za niezapłacony prąd 62 zł z przed cztrech lat a ja biedny żuczek robiąć porządki w teczkach z rachunkami je wyrzuciłem pomyślałem po co jak ja kupuję prąd . Wiem że zawsze płaciłem faktry gdzieś zamotali się z tymi fakturami w ich firmie . Mając ostanie pieniądze dziś zapłaciłem im nie należą pieniądze . Smutne jest to że Energa oszukuję swoich klijętów do póki w tej braży nie będzie prawdziwej zdrowej konkuręcji to możemy zapomnieć że w naszym kraju będzie normalnie . Przepraszam  że piszę o tym ale was chcę uprzedzić trzymajcie dowody wpłat nawet kilka lat bo nie wiadomo jaki demon , moloch się upomni o wasze pięniądze które już im zapłciliście
Witam pięknie wszystkich . Wiecie jakie piękna sprawa była jak mój śp trener Leon Burniewicz zapraszał na do swojego domu czyli mnie i śp Pawła Cymermana do Torunia na ulicę Sztejborną 13 . Jakie cudowne opowieści snuł mój śp trener , jaki miał piękny obraz swojego kochanego rumaka o imnieniu Aelekin .To właśnie na nim przed wojna w Berlinie w pucharze narodów Polacy zdobyli 3 miejsce . Powiem nie sktomnie że mnie i śp Pawła mój trener miał za najleprzych jeżdżców w klubie . Jestem już jednym z ostatnich który znał i miał treningi ze śp trenerem Burniewiczem . Mój śp trener był taki mały gawędziasz podobnie jak ja ktory śp trenera przyjoł ten nawyk . Zawsze podaczas trenigów śp trener mówił nam co chce uzyskać od nas i naszych rumaków . Życzę wam abyście na swojej drodze też spotkali takiego człowieka jak mój śp trener major Burniewicz . Życzę wam miłego , udanego , rodzinnego wypoczynku ...........
Witam pięknie was wszystkich . W czoraj zakończyły się zawody w skokach w Ciechocinku . Mój dawny kolega z klubowy Jacek Kulpa je organizował . Co najbardziej mi się podobało konkursy skoków dla dzieci 30cm z pełną asekuracją swoich przełożonych na lince biegli z linką obok jeżdżca . Klasa była ; LL , L , P , N . Jak mi się ogrpmnie miło zrobiło jak prowadzący zawody Jarek w Polskim Związku Hodowli Koni przez mikrofon mnie powitał i kilka bardzo ciepłych słów powiedział jakim byłem jeżdżcem przepraszan że tak się promuję ale to dla mnie ogromna była frajda popatrzeć na te zawody na zaproszenie mojego dawnego kolegi z którym jeżdżiłem skoki , wkkw pod wodzą śp trenera majora Leona Burniewicza . Życzę wam wszystkim przybywających na urlopach , wakacjach ; rodzinnych , miłego wypoczynku i niech wasz uśmiech bywa na waszych twar.. 🏇 🏇 🏇 :kwiatek: 💘 💘 💘 💘zach jak najczęściej papatulki moi wspaniali przyjaciele , znajomi
Witam i przepraszam za nie taki komentarz z najważnieszej gonity roku na torze wyścigowym Służewiec tak to jest jak człowiek zamotany , itp. Oczywiście wygrał rumak trenera Wyrzyka Ciancini hodowli Francuskiej przepraszam to już się więcej nie powtórzy . 😡 😡 😡 🙁 🙁
Dobry wieczór wszystkim .Nigdy nie zapomnę słów śp trenera majora Leona Burniewicza zawsze jeżdżiec prawidłowo w siodle ta tak jak by siedział pełen wyluzowany jak fotelu . Kręgosłup rozuziony , ręka nie zależana od dosiadu pięta zawsze w dole , kolana do poduszek siodła . Garatuję wam wszystkim jeżeli spełnicie te warunku siadu w sidle to wasz dosiad będzie dobry i pewnie będziecie się czuli na waszym kochanym rumaku . Ale i wy będzie mieć ogromną frajdę że wasz dosiad jest stabilny i rumak odpowiednio reaguje na wasze pomoce np; krzyż , łydka , odpowiednie obciążenie lewego , albo prawego strzemienia . Uwierzcie że rumak po takim waszym stabilnym , dobrym dosiadzie będzie czuł przed wami respekt w sęsie wykonywanie przez was danego polecenia . Życzę moim przyjacielom , znajomym , redakcji re-volta,pl miłego , rodzinnego wieczorka .................. 😅 :kwiatek: 💘 💘
Dziękujemy za życzenia i dobre rady :kwiatek:
Ja również dziękuję za piękne słowa i dziękuję że jestem z wami i mogę się z wami dzielić wspomnieniami i poradami dla mnie to ogromna przyjemność jak ktoś czyta moje posty dziękuję pięknie każdemu z osobna.......... 💘 💘 💘 :kwiatek:
Witam wszystkich . Tak ręka na wodzy podczas jazdy na rumakach jak mawiał mój śp trener major Leon Burniewicz powinna być jedwabna czyli bardzo miekka . Sami wiecie że nagrodą dla waszych rumaków jest klapanie po szyi stonowany głos ale i mękka ręka na wodzy i milimetry oddanie koniowi wodzy już wasz kochany rumak zrozumie że jest to dla niego nagroda za dobrze wykonany przez rumaka element nadany przez was . Życzę wszystkim wytrwałośi w dążeniu do doskonałości w jeżdzie na waszych kochanych rumakach .... 🏇 :kwiatek: 💘 💘
Dobry wieczór wszystkim . Pamiętam jak jechaliśmy na zawody w skokach na do Golubia Dobrzynia gdzie zawody w skokach odbywały się na placu przed zamkiem w Golubiu D . Mało byłó bardzo miejsca na parkur więc zabierałem do konkursy zwrotnego konia o imieniu Kobza m; Kobra o; Harbin hod sk Liski gdzie mój śp trener major Leon Burniewicz znał dobrze dyrektora stadniny i pozyskał za nie wielkie pieniądze rumaki z tej stadniny . Właśnie z zamku Golubia Dobrzynia gdzie mieliśmy zgrupowanie kadry na nie oficjalne mistrzostwa świata turniejów rycerskich jechaliśmy do Paryża . Bywaliśmy często tam na zawodach i turniejach rycerskich gdzie zajmowałem czołowe miejsca w turnieju gdzie były konkuręcje ; zbieranie mieczem pierścieni z ziemi w pełnym galopie , zbieranie w pełym galopie pierścienia z saracena to był taki mniaturowy rycerz z blachy i miał przyczepiony pierścień . Następnie rzuty włócznią w tarczę też w pełnym galopie . I właśnie dzięki dobrym zajmowanym lokatą załapałem się do kadry na mistrzostwa świata turniejów rycerskich w Paryżu . Przejdżmy do ustawionego parkuru na dziedzińcu zamku . Był to bardzo ciasny i kręty parkur . Rumaki które miały dużą file i duży potencjał w skoku nie miały zbytnio co szukać w tych zmaganiach na pralurze na dziedzińcu zamku . Moja siwa kobyłka Kobza była bardzo skręta miała w kłębie 163cm i krutką fule podczas galopu i to wszystko się składało że zawsze byliśmy w czubie zawodów . Życzę moim przyjacielom , znajomym , redkacji Re-Volty.pl dobrej nocki dobranoccccccccccccc
Witam pięknie was wszystkich . My kiedyś sami korowaliśmy drągi i jak wyschły sami je malowaliśmy . Stojaki robił nam stolarz właściela RSWW która była właścielem wszytkich koni . Ale jaka ogromna to była farajda dla nas jak z śp trenerem majorem Leone Burniewiczem satwialiśmy pakur na zawody u nas w Ciechocinku . Wiem że teraz można wszystko kupić ale miałem tą przyjemność że włsnymi rękami zrobiłem coś dla klubu i siebie . Muszę wam się przyznać że właśnie jako jeżdziec skoków , wkkw ,wyścig dochodziłem swoim uporem , zangarzowaniem do wszystkich tajników jazdy na zawodach i jako jeżdżiec zawrze podpatrywałem najleprzych dużo się człowiek uczy od swoich autortytetów sportowych.Wiem że na wspaniałym portalu jest wielu wspaniałych jeżdców i wiedzą co im i innym chciałem przekazać że swoim uporem ,pasją , odwagą , zangarzowaniem , podpatrywaniem , słuchanie swoich trenerów i ludzi którzy chcą wam pomóc w dojściu do doskonałości z jazdy na waszych kochanych rumakach . Jak zawsze podkreślam błagam niech sobie ktoś nie pomysli że pisząc i siebie promując byłem jakimś mistrzem itp od taaki mały średniaczek co z nie jednego pieca jadł jako czynny zawodnik jeżdziectwa . Dziękuję wam wszystkim że mogę tu na tym wspaniałym portalu pisać swoje wspomnienia ,porady dzięki wam czuję się ogromnie zdomotywowany przekazując swoją wiedzę , wspomnienia wam . Życzę wam wszystkim wspaniałych uropów , wakacji  😅 :kwiatek: 💘
Witam wszystkich . Trzeba się cieszyć z małych rzeczy chodzi mi o jazdy na waszych kochanych rumakach . Minialny postęp powinniście w ułamku wychwycić u waszego rumaka i go natychmiast  nagrodzić klepniem po szyji , stonowanym głosem . Tak musicie wyczuć moment kiedy wasze kochan 🏇 :kwiatek: 💘e rumaki wykażą dobry progres na wasze pomoce w wydawaniu poleceń koniowi . Wiem że nie raz u niektórych jest to rzecz mała zrozumiała zapeniam że  daleje ogrmny dobry początek  dla waszych kochanych rumaków do współdziałania na trenigach , jazdy rekreacyjnych itp. Życzę wam wszystkim wytrfałości w porumumieniu się z waszyszymi kochanymi rumakmi
Uwielbiam wspomnienia związane ze śp trenerem majorem Leonem Burniewiczem 🙂
Dziękuję Marta za  taką opinię . Pamiętaj tak jak by to było nie dawno . Mój śp trener  major Leon Burniewicz oj miał gorący teperament  . Dawna szkoła kawalerii z Grudziądza była taka kiedyś piosneka co ją nieraz jak byliśmy ze śp Pawłem Cymermanem u śp trenera u niego w domu w Toruniu śpiewał sobie; ej ej my ułani  z Grudziądza mamy dupy z mąsiądza . Jak nieraz śp tr , major się wkurzył na zawodach to furażekę jaką miał na głowie wdeptywał w ziemię a wiedzieliśmy że śp trenar miał rację . Mego śp trenera się bali sędziowie bo wiedzieli że wszystkie ich nie zgodne z przepiasmi PZJ zaraz mój śp trener będzia zakładał protest . Powiem wam mój śp trener major jeżdził przed wojną z ; Mickunasem , Rojcewiczem , Królikowski . Hubal itp. Jego ukochany śp trnera koń który był na obrazie w pokoju gościnnym był szpakowaty rumak o imnieniu Arlekin . Powiem wam nie skromnie jestem jednym z ostatnich uczniów mojego śp trenera majora Leona Burniewicza i chciałbym co robię to z ogromną przyjemnością dzielić się wiedzą przekazaną mi od śp trenara innym . Dziękuję redakcji i wszystkim co czytają moje posty bardzo bardzo podziękować . 💘 💘 :kwiatek: :kwiatek: 💘
Witam pięknie wszysykich . To jest dopiero grada sąsiadka mi zabroniła mi jeżdzić rowerem po chodniku przed naszym blokiem jak jadę sobie do miasta . Jestem iwalidą 1 grupy i mam prawo . Dziś nasłała na mnie swoich dwóch synków aby mi uliżali i chcieli mnie pobidzić . W poniedziałek idę na polocje do dzielnicowego zgłośić a są na to odpowiednie paragrafy . Jak jadę po chodniach w Ciechocinku zaawsze i ludzi ustępują a ja im dziękuję . Takie u mnie w bloku mieszkają prymitwy a tym bardziej że ta pani peacuje w MPOS z osobami nie pełnosprawnymi . W poniedziałek też pójdę do MOPS jaką oni zatrudnili pracownika która nasyła n mnie własnych drągali chłopków i mi ulirza nie popuszę tego płazem nie wolno komuś grozić i tak się bezczelnie zachowywać do ludzi nie pełnosprawnych .
Przemyślałem na spokojnie całą sytuacje odnoście moich problemu próby napaści sanaków mojej sąsiadki odnosile mojej jazdy na rowerze rehablilitacyjnym jadą do miasta . Jeszcze raz zaistnieje taka sytuacja zaraz dwonię na policje o intewencje . Mógłby to inaczej to załatwić wystarczyło by jedno moje słowo do moich znajomych i blado bym ich widział sytuacje . Mają gnojki szczęście że jestem osobą wierzącą i rycerzem Kolumba przy parafii . Na raziem im się to upiekło na stępnym razem blado ich widzę . Życzę wszystkim miłej , rodzinnej niedzieli ............ :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: 💘 💘 :kwiatek:
Viritim. Poniżej masz link do zasad ruchu drogowego. Nie ma tam nic, ze masz prawo jechać chodnikiem, jeśli do dyspozycji jest droga.
Jest nawet zapis, ze jest zakaz jazdy po chodniku.
Twoja niepełnosprawność nie jest widoczna dla innych, nie jezdzisz z białą laską i w zaciemnionych okularach, a wyglądasz normalnie, tak wiec nic Cie nie uprawnia do łamania prawa. Nie dziw sie sąsiadce, ze ma pretensje o jazde po chodniku.
Mozliwe, ze w niedługim czasie wszyscy beda zmuszeni do wyrobienia sobie kart rowerowych niezaleznie od wieku, co uwazam za słuszne.
Czy masz na swoim rowerze znaczek informujący o niepełnosprawności?
O nasylaniu synow nie bede dyskutowac, bo nie wiem jakie byly zachowania obydwu stron.
Miłego czytania.

http://wrower.pl/prawo/kodeks-drogowy-dla-rowerzystow,3176.html
Odpowiadam . Mam uprawnienia osoby nie pełno sprawnej i chroni mnie prawo tak napisano jak niezasz sytuacji Megan nie będziesz zemną użądzała polemiki na tym forum jak nie raz próbowałaś zawsze mi dogryś . Wszyscy na mieście jak jadę po chodzniku ustępują mi miejsce to samo mógłby powiedzieć o tych co jeżdżą na wózlach inwalidzich a mój reker jest na 3 kołach jest on z nazwy rehabilitacyjny . Moja sąsiadka sobie na chodniku robi sobie jakieś pikniki ze zanjomymi a wiadomą żeczą jest że chdonik jest dobrem wspólnym zwałaszcza dla osób nie pełnosprawnych więdz nie użądzaj płytkiej polemiki w tej kwestii dość ma szargane nerwy i do tego jeszcz twoje miałkie komentarze..............
Wiedziałam, ze taka bedzie Twoja odpowiedz 😉 zawsze atakujesz za prawdę.
Ja Ci mowie, jak nie jestes oznakowany, to ludzie mają prawo myśleć, ze łamiesz prawo.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się