chwila ... tyle trwa Nasze życie ...

cieszę się, że ciągle robisz postępy oby tak dalej  😉
wątek zamknięty
dawno nic nie pisałam, u mnie wszystko powoli układa się do przodu, aktualnie jestem w szpitalu potem rehabilitacja w Chorzowie, potem w Katowicach i oprócz tego cały czas prywatna rehabilitacja i hipoterapia ... jak długo jeszcze nie wiem  🙄

piszę ponieważ mam do Was pytanie 😉 postanowiłam dać Klarę w trening do Alexa Jarmuły, on stwierdzi czy jest dla mnie wystarczająco bezpieczna, pytanie mam czy mógł by mi ktoś pomóc w transporcie Klara? Wyry - Stare Żukowice? oczywiście odpłatnie 😉 transport potrzebuję na początku czerwca dokładnej daty nie znam jeszcze 😉
wątek zamknięty
tengusia ode mnie za daleko ale trzymam kciuki, że się ktoś znajdzie
wątek zamknięty
W sobotę wracałam z koleżanką ze stajni i nagle uświadomiłam sobie że ja boję się siąść na Klarę, do tej pory myślałam młoda jest, dam ją w trening i siądę ale to nie to ... ja jej ani przez chwilę nie obwiniałam za to co się stało ale sama ta świadomość wystarczy ... wierzę w to że się przełamię, chcę ją za rok na wiosnę dać do Alexa może tam siądę pierwszy raz, potem parę razy na lonży ... będzie dobrze
wątek zamknięty
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
29 maja 2015 12:55
tengusia, ale po co się teraz martwić i bać? Nie myśl o tour de france jak dopiero wracasz na rower 😀
wątek zamknięty
Strzyga ma rację. 
A że się boisz? Dziewczyno..... ja bym się też bała gdybym była Tobą.
Poradzisz sobie z tym.
Z tyloma rzeczami już sobie poradziłaś 🙂
wątek zamknięty
ech  🙄 co ja bym bez was zrobiła  :kwiatek:
wątek zamknięty
Tengusiu
przyniosłam Ci odrobinę optymizmu 🙂

wątek zamknięty
Super filmik 🙂
wątek zamknięty
Tengusiu
przyniosłam Ci odrobinę optymizmu 🙂




Emocjonalne nagranie
wątek zamknięty
Czas mija a ja dalej ćwiczę i ćwiczę ... to dzięki Wam mam taką możliwość  😉 jak długo jeszcze nie wiem ale będę walczyć do końca  😉 co u mnie cały czas 3 razy w tygodniu odwiedzam mojego rehabilitanta, ostatnio doszłam do wniosku ze to za mało i znalazłam sobie jeszcze jednego  😉 na hipoterapie przez wakacje jeździć nie będę dzięki Magdzie i Justynie nie stracę kontaktu z końskim grzbietem  😉 co do Klary w sierpniu jedzie "do szkoły" cały czas wierze że jeszcze wrócę na jej grzbiet ... kiedyś na pewno  😉
wątek zamknięty
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
07 lipca 2015 21:45
tengusia, super wiadomości 😀
wątek zamknięty
wątek zamknięty
wiem że wielu z was mi kibicuję więc piszę co u mnie 😉 w lipcu chodziłam do drugiego rehabilitanta (bo uznałam że jeden to za mało  🤣 ) i po miesiącu wiem że warto było 😉 nie ma jakiś mega postępów ale jest lepiej 😉 w sierpniu 2 tygodnie poradnia potem 2 tygodnie wakacje (do których zostałam zmuszona  🙄 ) we wrześniu wracam do swoich rehabilitantów i na hipo chyba  😉

od momentu kiedy zaczęłam kontaktować ze światem po wypadku najczęstsze pytania jakie słyszałam to "będziesz dalej jeździć konno" "sprzedasz swojego konia" odpowiadałam "nie wiem nie chce teraz podejmować tej decyzji, czas pokaże" 😉 w niedziele byłam na stajni, jak zawsze poprosiłam koleżankę żeby mi Klarę przyprowadziła 😉 na początku chciałam ją przewiązać przed stajnią mamy zrobione miejsce do wiązania koni z rury (nie wiem czy to ma jakąś nazwę) dobrze że trzymałam się tej rury bo mój koń uznał skoro mnie odwiązałaś to mogę iść  🙄 potem próbowałam ją wyczyszcić ale w pewnym momencie dałam sobie spokój  🙄 i wtedy zrozumiałam że Klara nie jest dobrym koniem dla mnie, ja potrzebuje konia - osiołka a nie konia - dziecka z ADHD  🙄 nie zrozumcie mnie źle Klara to dobry koń ale ja potrzebuję konia takiego do hipo, którego będę mogła sama sobie przyprowadzać, czyścić bez ciągłego chodzenia, bezpiecznie jeździć  🙄
Dlatego postanowiłam dać Klarę w darmową dzierżawę (mojej koleżance więc wiem że będzie w dobrych rękach) a sobie poszukać konia dla siebie 😉
Także jeśli ktoś z was zna takiego bądź słyszał o takim to dajcie mi znać na pw 😉 szukam konia nadającego się do hipo wiek 10 - 15 lat, chciałabym haflingera albo sp 150 - 155 😉 nie spieszy mi się z zakupem więc mogę sobie powybrzydzać  🤣
wątek zamknięty
Tengusia -bardzo dobra decyzja! trzymam kciuki za Ciebie i dobrego, spokojnego konia. Nie mam doswiadczenia z haflingerami -al dobre sa tez niewysokie, pogrubiane konie, takie w typie pociagowego -które spokojnie poczłapią sobie nawet w teren 😉
wątek zamknięty
Tengusia- przeczytałam pierwszą stronę i tak bardzo byłam ciekawa, jak ta historia się kończy, że nie dałam rady, musiałam zerknąć na ostatnią stronę. Wiesz, co zobaczyłam? Na pierwszej stronie była mega dzielna dziewczyna walcząca o powrót do zdrowia i pełnej sprawności, dziewczyna, która już dokonała niemożliwego, a na ostatniej...  A na ostatniej wybierasz sobie konia. No coś genialnego! Naprawdę pokrzepiająca historia.
Gratuluję Ci odwagi, ciężkiej pracy, siły psychicznej i harówki fizycznej, jaką musiałaś włożyć w dojście do obecnego punktu.  :kwiatek:
Życzę powodzenia w szukaniu bezpiecznych 4 kopyt dla siebie. A może warto poszukać w hipoośrodkach, może mają konia, który im zbywa lub mogą polecić dobre źródło? Brałaś pod uwagę fiorda? Zdrowe, mocne, wytrzymałe, a grzbiet jak kanapa.
wątek zamknięty
dzięki dziewczyny  :kwiatek: ja sama czuję się słaba i nieporadna dzięki tym słowom nabieram wiary i siły  :kwiatek:

o fiordach nie myślałam napaliłam się na haflingera  🏇 będę rozmawiać w tym temacie z właścicielem hipoterapii gdzie chodzę 😉 w poniedziałek moją Klarę czeka przeprowadzka, oczywiście będę jej towarzyszyć 😉 w poniedziałek będę dzwonić w sprawie haflingerki, jeśli będzie aktualne to za tydzień pojadę ją zobaczyć 😉 pojadę z koleżanką także sprawdzi ją pod siodłem 😉 jeśli kupię nowego kopytnego to będzie stał u mojej koleżanki tam gdzie Klara idzie 🙂 w momencie kiedy dotarło do mnie że Klara nie jest dobrym koniem dla mnie pomyślałam po co kupować konia, przecież nie jeżdżę a zawsze mogę liczyć na moje koleżanki ale moja koleżanka powiedziała że to konie od początku były moją siłą napędową w rehabilitacji i postanowiłam kupić sobie konia takiego dla siebie 🙂
wątek zamknięty
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
02 sierpnia 2015 16:25
tengusia, świetna decyzja! Bardzo dojrzała. Nie znam wielu Hafkow, ale te które znałam były jednak dość... Neurotyczne. Moja pracowy to już w ogóle kosmos wrażliwości. Nawet widziałam próby przyuczania jednego z Hafkow do hipoterapii, niestety sie nie udało. Dużo bardziej koniki polskie, hucuły, fiordy, zimniaki.
wątek zamknięty
Ja znałam dwa rekreacyjne haflingery i dość przymulone były, ale bezproblemowe.
wątek zamknięty
zaniepokojona postem Strzygi zaraz napisałam do Michała u którego jeżdżę na hipo, on odpisał że miał kiedyś haflingera i że był idealny więc pozostanę przy nich 😉 wiadomo że nie każdy będzie spełniał moje oczekiwania ale kiedyś w końcu znajdę 😉 a póki co będę rozpieszczać Klarcię którą będę odwiedzać 😉
wątek zamknięty
CIACH
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Ogłoszenie
wątek zamknięty
tengusia Pracowałam z kilkoma haflingerami i powiem Ci szczerze, że żadnego z nich nie poleciłabym do hipo. Oczywiście możesz znaleźć miśka, który się nadaje, ale na pewno nie będzie to tak proste jak w innych, sprawdzonych w hipo rasach. Niemniej jednak życzę Ci powodzenia, żebyś miała pełną satysfakcję z nowego konia.

Nieodmiennie trzymam za Ciebie kciuki 🙂
wątek zamknięty
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
24 sierpnia 2015 15:08
Atea, dokładnie, moje doświadczenia z hafkami są podobne. To fantastyczne konie, ale bardzo wrażliwe. Za bardzo do hipoterapii.

Za to na przykład fiorda, czemu nie. Albo hucka. Ale dobrze zrobionego.
wątek zamknięty
co do haflingerów macie rację w sensie słyszałam już takie opinie 😉 zobaczymy na razie szukam 😉 w ten weekend jadę oglądać jednego pana jadę z koleżanką wiec ona sprawdzi go pod siodłem zobaczymy 😉

Co do nowości u mnie siedzę w Borach Tucholskich bo mnie zmusili 😉 jeśli chodzi o moje zdrowie jest lepiej idąc z kijkami z nordic walking potrafię stawiać prawa nogę nie z biodra kurcze nie pamiętam z czego miałam ruszać ale ważne że jest lepiej :P co dalej nie wiem przyjadę do domu i będę myśleć  🙄
wątek zamknięty
a gdzie w Borach siedzisz? 😉
mam dwa konie troche kontuzjowane, mogą sobie człapac w stępie, chętnie wydzierzawie ci któregos 😉. do sprawnosci wróca, ale muszą odpocząć, a i tak po padokach łażą, to i spacery wreku bedą ok 😉. oba spod dzieci i początkujących, mega grzeczne i doswiadczone 😉
wątek zamknięty
OBIBOK, tengusia już znalazła sobie ogona.  🙂
wątek zamknięty
fiu fiu świr ćwir
🙂
wątek zamknięty
a gdzie w Borach siedzisz? 😉
mam dwa konie troche kontuzjowane, mogą sobie człapac w stępie, chętnie wydzierzawie ci któregos 😉. do sprawnosci wróca, ale muszą odpocząć, a i tak po padokach łażą, to i spacery wreku bedą ok 😉. oba spod dzieci i początkujących, mega grzeczne i doswiadczone 😉



w Borach byłam w Borne ale już dawno wróciłam do domu 😉

OBIBOK, tengusia już znalazła sobie ogona.  🙂


dokładnie tak 😉 trafiłam na super konia a jej spokój mnie zaczarował 🙂


a u mnie życie toczy się bez zmian, miałam ostrzykiwanie botuliną czy jakoś tak jakiejś super poprawy nie ma ale lekarz ostrzegał że tak może być, ostatnio byłam w poradni u lekarza do którego umawiałam się w czerwcu i owszem zabiegi mi przepisał szkoda tylko że pierwsze wolne terminy dopiero w sierpniu za rok ... eh nasza polska rzeczywistość  🙄 dlatego tak ważny jest jeden procent który mi odpisujecie bo dzięki temu mogę się rehabilitować  :kwiatek:
wątek zamknięty
tengusia, pochwal się koniskiem 😉
wątek zamknięty
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
05 października 2015 07:22
tengusia co to za konik? Pochwal się!
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.