Dopasowanie siodła

LatentPony, pięć postów wyżej. 😉
Rozstaw łęku L z tej takiej papierowej/tekturowej (chyba) miarki to jaki rozmiar w calach/cm? 🙂 Rozmiar M Daw Maga jest za mały, więc potrzebuję L. W każdym razie, jeżeli chodzi o DM, a niekoniecznie muszę kupować takie siodło. Więc jestem ciekawa rozmiaru w cm/calach 🙂
Ettariel, - obrazkowo masz tutaj - klik. Wychodziłoby, że ich L-ka to 31cm, a M-ka 29cm.
Ettariel Jesteś pewna ze L a nie M/L czyli 30? To w DM. Ale 30 DM to np 33 prestige...
Ktoś pytał niedawno o "Travelling saddler"
Po licznych przeprawach z pasowaniem różnych siodeł, przez rożnych "fachowców" (niestety z P Kostrzewa na czele..)
w końcu, przez zupełny przypadek trafiłam na kogoś, kto od początku do końca sprawę potraktował profesjonalnie i poważnie. Nie było najmniejszych problemów z kontaktem, terminowością ani ustaleniami. Nie są najtańsi, ale jak sobie pomyśle ile do tej pory wyrzuciłam pieniędzy w błoto za kompletnie bezskuteczne dopychanie siodeł, to wychodzi podobnie
O, a ja myślałam, że oni "zniknęli" z rynku. Ciekawe info 😀
albo tak "dopasowuje" Siodlo, ze pozostaje je tylko sprzedać.. Bo leży znacznie gorzej niż wcześniej..

Klinika Siodła czy ktoś inny? 😉
Ktoś z Was korzystał z dopasowania siodła przez Siodlarza? Na stronie oxer.pl jest informacja, że istnieje możliwość " dopasowania siodła do nietypowego grzbietu"  i ciekawi mnie, czy jest to w cenie siodła, czy siodło szyte na miarę jest dużo droższe?
LatentPony   Pretty Little Pony :)
14 września 2016 20:36
Pytalam juz ogolnie o opinie w watku o siodlach skokowych i zaniepokoila mnie jedna z wypowiedzi, ze prestige joy jumper 16" wypada mniejsze w porownaniu do standardowej 16stki.
Czy majac 156 wzrostu, dosc krotkie nogi i wage 47-48 kg mam szanse sie zmiescic?

Jakie sa mozliwosci dopasowania joy jumpera? Ma welniane wypelnienie czy silikonowe?
Horn221   Na twarzy usmiech ,a w srodku ....
17 września 2016 10:05
Witam wszystkich!
Chciałam zapytać czy ma ktoś z was siodło niemieckiej firmy ferdi weischenberg F.W.-Sattel?? Chciałabym poznać wasza opinie na temat tych siodel oraz zorientować się jak wyglądają cenowo. Szczerze mówiąc interesuja mnie najbardziej ceny gdyż dostałam ujezdzeniowke owej firmy, a w necie nic nie mogę znaleźć na ich temat..;/
Byłabym Bardzo wdzięczna za wszelkie informacje
Horn221, Jest strona autora tych siodeł, jest także Facebook, więc trochę info jest. Z tego wygląda, że owe siodła robi jeden Pan Ferdi Weischenberg (być może rymarz), gdzie ofertuje także korektę swoich siodeł i szycie na miarę. Po zdjęciach widzę większość ujeżdżeniówek i chyba złe nie są, skoro wykonawca siodeł pokazuje, że jeżdżą/jeździli w nich m.in. Beata Stremler i Matthias Rath. Ale nie mam pojęcia co to za siodła, w życiu ich na oczy nie widziałam, więc nic konkretnego nie mogę powiedzieć.
🚫 100 lat mnie tu nie  było, wiec nie wiem gdzie to wrzucić, a wyszukiwarka nie pomogła  🚫


Czy ktoś wie co to za model Winteca?
Będe bardzo wdzięczna za pomoc  💃
Gillian   four letter word
18 września 2016 18:47
Jesteśmy dziś po korekcie wypełnienia przez Pana Sommera 😉 Ząbczyka. Fajnie jest 🙂 koń na początku był dość zdziwiony dlaczego nic go nie gniecie a potem ruszył żwawym kłusem 😉 30min na miejscu i po problemie, a problem był spory bo wełna się uklepała jak w starych gaciach. Fajny ten pan 😉
Ciekawa jestem opinii o siodłach z elastyczną terlicą
Coś tam sobie poczytałam w necie, ale chciałabym zapoznać się z opinią użytkowników takowych siodeł. Niestety nadszedł czas na zmianę siodła 🙁
Koń z wrażliwym grzbietem i jeździec z chorym kręgosłupem.
http://www.prestigeitaly.pl/dopasowane/xtree/  tak to ładnie jest opisane u PRESTIGE, a jak jest w rzeczywistości?
Prestige to nie jedyne siodło na rynku z elastyczną terlicą. Kentaur (http://kentaur.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=12&Itemid=14&lang=pl) czy nasz daw mag to też już zupełnie inne terlice niż klasyczne, drewniane. Prestige jest dobry marketingowo, ale skóra na siedzisku niestety cieniutka. Testowałam, ale jakoś mi nie pasował.  Nowy daw mag jest super mięciutki, a terlica elastyczna. W nim jeżdżę od początku lipca więc mogę pochwalić. Kentaurami się interesowałam, bo słyszałam super opinie i konstrukcja terlicy jest interesująca. Cena jak daw mag. Niestety nie jeździłam może jakiś użytkownik się wypowie.
kwagga, dzięki
A jak ta terlica zachowuje się "w ręku"? Tradycyjna wiadomo, ma być sztywna na wszystkie strony, a ta elastyczna ma jakąś ruchomość? Te rysunki z linka którego wkleiłam sugerują, że nie może być sztywna, jakaś ruchomość po skosach powinna chyba być...sama nie wiem, nie miałam jeszcze takiego siodła w reku.
Ta terlica ma się poddawać na koniu.  Kentaury i daw magi maja metal w miejscu przedniego łęku i tu są sztywne. Dalsza część terlicy ma amortyzować wstrząsy, a nie się giąć jak siodło bodajże baterfly. Kiedyś tu ktoś taki filmik wrzucał 🙂
Czy na pomorzu naprawdę nie ma nikogo, kto by dopasował siodło do konia? Noszę się z tym zamiarem coraz dłużej, sama dopasowywać nie chcę, ze względu na brak wiedzy, a dookoła nie ma nikogo, kto by się na tym znał.. 🙄
Windziakowa, jak nikogo nie ma? 🤔 A Sebastian Szeląg?
_Gaga-na temat p. Szeląga nie usłyszałam żadnej pozytywnej opinii wśród ludzi ze stajni, także... :p
Gillian   four letter word
30 września 2016 09:35
Weź się dodzwoń, weź się doczekaj....
Windziakowa, jak twój koń nie ma dziwnych pleców to p. Sebastian sobie poradzi. Fajnie jest ze można dać siodło w rozliczeniu, można u niego też zrobić małe naprawy innych siodeł. Natomiast jeśli chodzi o terminowość i kontakt, no cóż. Droga przez mękę.
Moon   #kulistyzajebisty
30 września 2016 11:44
Z moich obserwacji, na przestrzeni lat się wydaje że problemy z ogarnianiem terminowości to domena koniarzy i całego środowiska okołokońskiego 😉
Ja też się naczekałam, nadzwoniłam, ale suma summarum nie narzekam - siodło w rozliczeniu oddałam w piiiiip, testówki p. Sebastian dowiózł mi do samej pracy, moje siodło do samej stajni (w umówionym terminie! :P) Ale tak jak Aga pisze - zaznaczam, że Kull ma dość standardowe plecy, nie potrzeba było żadnych poprawek czy zmian.
xxagaxx- właśnie moja kobyła ma dość specyficzne plecy :/
Na temat dopasowywania siodeł u p. Szeląga też się nasłuchałam 🙂 Najgorsze jest to, że nie ma nikogo innego :/ Straszna bieda na tym pomorzu 🙁
Ettariel Jesteś pewna ze L a nie M/L czyli 30? To w DM. Ale 30 DM to np 33 prestige...


Koleżanka dopychała siodło i jak przyjechał rymarz, to przy okazji pomierzył mojego konia. Powiedział, że rozmiar L DM będzie na mojego akurat.

Właśnie chodzi mi o te różnice "firmowe":

30DM = 33 Prestige, a co ze Stubbenem?
czy któraś z was szukała siodła na konia z "cofnietą'' łopatką- nie wiem jak to fachowo nazwać, ale pan koń ma łopatke "prawie na lędźwiach" i cokolwiek nie położe to wszystko ja blokuje i sprawia dyskomfort i pielęgnuje dziurę po mięśniu za łopatką  🏇
może ktoś miał podobny problem i podpowie chociaż w jaka firmę celować- szukam skokówki 

🙇
Ettariel L DM to 31 Kieffer, niebieski wintec, 34 prestige, III kentaur, 30 stubben, 32 euroriding
izkadul, nie prościej zrobić porządek z łopatką? Bo jak rozumiem, cofnięta jest jedna?
Łopatki są obie takie same, sorki za skrót  myślowy  🤣
Kon jest tak zbudowany ze siodło  albo blokuje łopatki albo na nerkach leży  😡
Tak bywa i wtedy na takim krótkim koniu robi się mało miejsca na siodło. Właśnie dlatego pasowacz z DM stwierdził, ze zrobi mi siodło max 17 cali.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się