Dopasowanie siodła

1 to 17, 17,5.
1 to 17" , nie 16,5 czy 17,5 , proszę pierwsze z brzegu siodło na stronie producenta, jest podana rozmiarówka - http://www.kieffer.net/de/saettel/dressursaettel/97-action.html
Fakt, bo jeszcze przed 1 wystepuje 0, i 0 to 16,5.
Euroriding  Opal wspominany tu   pasujacy  na   hucuła  to wszechstronny   czy  ujeżdzeniowy ?  Szukam siodła na hucko-kulke ( prosty, krótki grzbiet )  juz  prawie  2 lata  😵 .. Poszukuje siodła  miekkiego  i  trzymajacego  ,a  dla kuca   coś   nie blokujacego łopatek .. niestety  co mierze  to jak lezy dobrze  to w ruchu wychodzi ,ze kon   zablokowany w łopatkach i ( oczywiscie  podognie) .  Jedynie obecne siodło gdzie ma  bardzo  duzo miejsca z przodu mu pasuje , niestety  mój kregosłup nie daje  rady ..
Nie wiem  juz jakie siodło  by sie nadało ..( na wymiar tez sie nie  powiodło , mierzone siodła z  wysokiej pólki to samo  ) .  Czy ktos ma doswiadczenia  z T4 cob ?
A nie pomógłby żel zakładany na siodło? Pamiętam, że stosowałam takowy przy bardzo niewygodnym siodle rekreacyjnym, które jako jedyne pasowało na konia.
wean, na moja Hucułko-kulkę pasuje wintec, wiec jeśli masz możliwość to moze spróbuj 😉
niestety przerabiałam winteca nie pasuje  ,mierzyłam  wszystko co sie nawineło ....  pro light /bates/prestige/sommer/passier/harry dabs / ....jak pasują  panele ,łęk   to i tak łopatki blokada ...
A cos krotkiego?
Massimo, Butterfly?
wean Chyba pozostaje Ci zrobić siodło klasyczne na miarę, przerzucić się na western lub zamówić siodło rekreacyjne z kordury, z dwoma popręgami. Ja też mam bezkłębową kulkę, w dodatku przebudowaną. Mam zrobione skokowe na miarę. Póki młoda nie wali z dupy, pozostaje za łopatką. Zaczep do podogonia już dwa razy odpadł 🙂, więc dałam sobie spokój...
wean Jeśli chodzi Ci o wspomnianego akurat  przeze mnie Opala, to mam wszechstronne dla mojego bezkłębowego kulka.
wean, taki badziew jak young rider powinnaś spróbować. https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/verkaufe-young-rider-sattel-top-gepflegt-/559185255-139-2912 .  Ja miałam kiedyś i pasowało fajnie, a później miałam różne i winteca, i kieffera, Euroriding był ok, ale się rozsypał,  ostatnio waldhausena syntetycznego na konie pogrubiane, a prócz tego mierzyłam dawmaga, pleszewskie, stubbena winteca wide i inne. Nic nie pasowało kompletnie!
Pomadka myslałąm o  takim żelu czy futrze na siodło ,ale to close contact  płaski wiec i tak  kregosłup  dostaje ..

kwagga  a kto Ci  robił siodło na miare  ?
chyba zmienie konia  bedzie taniej  i prosciej 😉 

marysia550    dokladnie  przerabiałam  tyle siodeł  że   w stajni    pomogłam kupić  innym , a na mojego nic nie pasuje 🙂  .., robione na miare  też  nic z tego  bo wg  pomiarów powinno pasowac , a nie pasuje.
pomyśl o tym young riderze.
wean Zamawiałam daw mag GP, oczywiście z pomiarem wykonanym przez przedstawiciela. Zdecydowanie lepiej zaczęło leżeć po kilkunastu pierwszych godzinach jazdy, bo się ułożyło wypełnienie. Sytuację poprawił też skórzany, asymetryczny popręg. Taki zbieg okoliczności (?), że pierwsze założenie popręgu  i kobył walnął z dupy z taką złością, że zaczep do podogonia strzelił. Potem zaczęłam się zastanawiać nad siodłem z dwoma popręgami. Znalazłam rymarza, który może, po własnoręcznych pomiarach, wykonać siodło westernowe. Póki co, jeszcze mnie na nie nie stać.... Jest jeszcze gostek, który robi siodła rekreacyjne z kordury, takie z dwoma popręgami o bardzo sensownej konstrukcji terlicy oczywiście na wymiar danego konia. Jednak cena tego siodła z kordury to 1/3 skórzanego westernowego na wymiar. Wolę poczekać i mieć skórzane.
LatentPony   Pretty Little Pony :)
04 stycznia 2017 22:02
wean, ja mam kuca prymitywa z podobnym problemem 🙂 Dodatkowo z bardzo krótkim grzbietem i na szczęście dla niego, a nieszczęście dla mnie, koń bardzo pokazuje czy mu siodło pasuje czy nie. Siodło cofnięte o 1 cm za bardzo powoduje brykanie i odmowę współpracy (analogicznie tak samo działają siodła za długie), a siodło za bardzo z przodu powoduje zablokowanie w łopatkach. Dodatkowo koń niestety z lekko krzywym kręgosłupem, potrzebujący szerokiego kanału.
Dłuuugooo szukałam, przymierzałam różne siodła, różnych marek, aż w końcu trafiłam na prestige joy jumper. Wadą tego siodła jest to, że produkowane jest tylko w rozmiarze 16'', przez co dla większych jeźdźców może być małe. Ja na szczęście jestem dość niska i mała, więc mi siodło w 100% odpowiada, koń też chodzi w nim rewelacyjnie.
Mierzyłam też inne prestige i efektu wow nigdy nie było. Żaden inny model nie podpasował ani mi, ani koniowi. Były albo za duże, albo kształt paneli nie taki, albo wszystko do d***. Mierzyłam na pewno green stara, venezię i jeszcze jakiś model którego nie pamiętam. Joy jumper dedykowany jest dla okrągłych, krótkich kuców i u nas był to strzał w dziesiątkę i dla mnie i dla konia.

Zdjęcie jest sprzed poszerzenia łęku, zaraz po zakupie siodła, robione poglądowo, aby się upewnić czy nie jest dla mnie za małe. Obecnie leży praktycznie idealnie.




Swego czasu fajnie też na nas leżała bezterlicówka freemax jump, ale niestety musiałam puścić ją w świat, ponieważ na okrągłej kulce, przy bardziej wymagających skokach, pomimo napierśnika za bardzo się kręciła. Ale samo siodło miło wspominam, chociaż na koniach bez kłębu może nie leżeć zbyt stabilnie i przesuwać się na boki.
a'propos freemaxów to ja dla swojej kulki (konik polski) mam właśnie freemaxa, tyle że wszechstronnego. Też mierzyłam dużo siodeł na nią i wszystkie się kręciły albo na boki albo przesuwały bardzo do przodu (pomimo podogonia...). Freemax sprawuje się świetnie i podczas jazdy po płaskim nawet podogonie przestało być potrzebne. Przy skokach czy jeździe po stromych górkach w terenie przesuwa się do tyłu i jakbym miała z moją kulką więcej skakać to bym faktycznie pomyślała nad innym siodłem. Jedynym dość dużym problemem jest to, że bezterlicówka się bardzo kręci podczas wsiadania, więc wsiadanie po strzemieniu odpada. Poza tym sprawuje się super 🙂
wean Właśnie, marysia550 ma rację, Young Ridery też są krótkie dosyć, mój hucułokulek takie miał, znaczy mam je dalej, ale już tu je szerzej opisywałam, że było naprawiane nieudolnie, i się do niczego nie nadaje już prawdopodobnie, ale muszę powiedzieć, że jak na siodło z takiej półki cenowej mile zaskakuje i jest możliwe do dopasowania do krótkiego grzbietu + całkiem wygodne dla tyłka 😀.
Cześć wszystkim 😀
Wczoraj wieczorem wzięłam siodło do przymiarki i dopiero w aucie zauważyłam, że przy przednim łęku wystaję takie jakby śrubki(?) czy coś podobnego. Siodło było robione przez rymarza. Wiecie co to może być? Coś z terlicą?
Ktoś kupował może siodła szyte przez Travelling Sadlery i może wyrazić swoją opinię o nich?
Koniuszek To może być naprawa pękniętego przedniego łęku, ale tak nie powinno to wyglądać. Albo rymarz kiepski, albo on robił co innego w tym siodle, a ktoś Ci śmieci wciska. To siodło kerbl, to częściowo ze skóry?
kwagga --> Skórzane, ale w sumie bez różnicy, dzisiaj oddaję, wolę nie ryzykować 😀
Ile może kosztować wymiana wypełnienia paneli (wypełnienie wełniane)?
U rymarza z gliwic chyba 200-300 zł
dzięki za  porady 🙂  bedę szukała dalej ..

LatentPony    takie  kulki to  naprawde wyzwanie  🙂 niestety ja jestem z tych filigranowych inaczej  i 16 to nie przejdzie ....u mojego blokade łopatek i  wynikającą z  tego niecheć  do ruchu   długo zwalano na  "huculski  charakter  " , a na moje  wezwanie  fizjoterapeuty  patrzono jak na   fanaberie .Kucu  pokazuje dyskomfort    galopem   jak konik bujany . Po poprawie  i własciwym siodle dla konia ( niestety nie  dla mnie  ) widze  róznice  i jestem  wielka fanką   sprawdzania  dopasowania siodła ,stanu grzbietu i   fizjo dla konia nawet  dla  mojego tuptaka  rekreanta  (wiele osób  bardzo to dziwiło , bo przeciez to nie koń sportowy .. ) i nie zadowala mnie siodło ,które "w miare  "leży , bo długofalowe  skutki  moga być  potem  bardzo kosztowne. 
O ile rozmiarów maksymalnie można zwęzić łęk w siodłach prestige?
kontestacja  moja znajoma i dobrze jej dobrał siodło (koń z dużymi problemami z plecami, caly czas cos nie tak) a ja byłam na takim szkoleniu/wykładzie i wrażenie bardzo do rzeczy 🙂
kontestacja Żebym się nie powtarzała, bo już o TS pisałam, zerknij parę postów wcześniej, dokładnie opisałam jak to u mnie wyglądało z dopasowaniem siodła do mnie i do konia od nich 😀
Dzięki dziewczyny, dzisiaj ma do nas przyjechać Pan z różnymi modelami siodła i będziemy coś dobierać. Zdecydowałam się na nowe siodło od nich, żeby w 100 % było zrobione pod tego konia. Jedyne czego się obawiam to, że dla konia będzie wygodne i komfortowe, a dla mnie nie 😀 Mam nadzieję, że będzie możliwość przetestowania siodeł 😉
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
07 stycznia 2017 17:15
kontestacja ale o ile wiem, TS nie szyją siodeł. Oni mają siodła na sprzedaż, ale to nie jest ich produkcji. Mogą też dopasować siodło, które już masz.
taggi, Tak jak mówisz, źle zrozumiała przez telefon. Dostałam do przetestowania teraz 6 siodeł szytych w Holandii i możliwość wyboru któregoś z nich + korekcji pod danego konia.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się