Dopasowanie siodła

Help- gdzie moge wysłac siodło do poszerzenia oprócz equishopu? I jaki  jest orientacyjny koszt? siodło prestige elastic
Evson Ja poszerzałam Henniga w Daw-Magu i byłam bardzo zadowolona 😉 Aczkolwiek zmiana rozstawu łęku w equishopie jest teraz jakoś śmiesznie tania, więc może warto spróbować tam.
shade, spróbuj jeszcze zrobić taki test: połóż samo siodło na grzbiet, włóż rękę z przodu siodła pod panele i przejedź od przedniego, do tylnego łęku - ucisk wszędzie powinien być równomierny. Jeśli tam gdzie zazwyczaj masz suche plamy siodło mniej przylega czyli mniej będzie naciskać na Twoją rękę - znaczy że to kwestia wypełnienia się mięśniami. Mam ten sam problem bo też zmieniałam łęk na szerszy jakoś miesiąc temu. Jak źle mówie to niech mnie ktoś poprawi🙂
Dżastin, czyli jeśli za kłębem są suche czyste plamy na czapraku można teoretycznie poczekać, aż się nadbuduje?
lenalena, no teoretycznie tak, albo włożyć jakąś cienką podkładke, pod warunkiem że te plamy nie są od zbyt wąskiego siodła
Weiderowa mogę wiedzieć ile zapłaciłaś za poszerzenie siodła w Daw-Magu? 🙂
Niestety nie pamiętam 🙁
BandA, ok. 200-300zł, z tego co się orientuję.
a my tu się bawimy w jakieś dopasowywania:

LEWITUJACY TYL

Powiadają, że dopasowane siodło bez popręgu na koniu powinno leżeć.
Oczywiście nie jest to prawda absolutna. Ale ...
Pomijając kwestię tego, że to siodło w galopie zjechało na szyję.
Powiadają, że jakby był popręg ro może jeździec usiadłby prawidłowo, używał poprawnie łydek i takie tam...  🙄
To że zjechało w galopie na szyję tylko dowodzi że nie do końca prawda.
Inne powiedzenie mówi : jak podciągniesz, tak pojedziesz. Też nie znaczy że dociągasz popręg aż konio oczyvwywali  🤣
RomanAG, siodło nie spadło, bo koń wygłębiony mocno, kręgosłup praktycznie na wierzchu to i ma się na czym trzymać bocznie. Jakby koń był okrągły i umięśniony byłoby spoooro gorzej.
Zgadza się. To koń bardziej do bryczki niż pod siodło. Taki model. Na okrągłym by nie wyszło.
RomanAG, co ten filmik udowadnia, bo nie specjalnie rozumiem...?
Chudy wykłębiony koń to znaczy ze do bryczki ?? e?
_Gaga Nie ma co szukać głębszego przesłania.
Acha z płytszych można napisać jedynie: wyrazy współczucia dla konia...
Mogę zapytać Roman za ile sprzedajesz te swoje cuda? Strasznie trudno uwierzyć, że ktoś kupuje kulbakę skręconą sznurkiem skoro używane siodło ze średniej półki można kupić za paręset złotych...
ushia   It's a kind o'magic
13 października 2015 10:56

Powiadają, że dopasowane siodło bez popręgu na koniu powinno leżeć.
Oczywiście nie jest to prawda absolutna. Ale ...


powiadaja rowniez ze pod dopasowanym siodlem kon sie nie ugina grzbietem... :/
Jakich modeli siodeł szukać na okrągłego konia, praktycznie nie wykłębionego? Do tego z nie najmniejszym brzuchem. Wszystko leci mi na przód (czyli popręg ciągnie?). Koń nie akceptuje podogonia.
Czy znajdę gdzieś porównanie rozmiarów łęków różnych firm siodeł w odniesieniu do cm ? Bo próbuje jakoś określić rozmiar a nie mam nigdzie wybite.
Libeerte, konkretnych modeli na taki problem nie znam, ale pomóc może profilowany popręg i forgurt, skoro koń nie akceptuje sznurka na tyłku 😉
xymena, popręg mam mniej więcej taki, rozumiem, że powinnam celować w coś tego typu? 😉 Nie bardzo rozumiem jak zamontować forgurt i siodło 🤔
Libeerte, masz cały króciutki wątek o forgurtach ze zdjęciami jak temat ogarnąć:
http://re-volta.pl/forum/index.php?topic=5275.0
Dzięki! 🙂
Libeerte, tak 🙂 a nawet jeszcze bardziej profilowany.
Libeerte mi się siodło kręciło na moim pączku dopóki nie kupiłam popręgu Wintec/Bates z systemem Cair z poduszką powietrzną
Libeerte, wintec wide?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się