Dopasowanie siodła

czy ktoś z użytkowników winteca wymieniał może wypełnienie paneli? tzn zmieniał system cair na klasyczne wypełnienie?
Jeśli tak, to gdzie, u kogo, za ile?  :kwiatek: :kwiatek:
ushia   It's a kind o'magic
18 listopada 2015 21:48
wspomniany wyzej Piotrek Ząbczyk czyni takie rzeczy
myślę że pan Andersz tez zrobi
w sumie to proste jest 😉

sprawdz od razu, czy siodlo ma wyciecia do przepychania watki - jak ma, to latwizna, jak nie ma - troche trudniej
Mam pytanie odnośnie siedziska : czy 17,5 jest na mnie ok czy powinno być 17?

[img]http://147542[/img]

http://re-volta.pl/galeria/foto/147542
Moim skromnym zdaniem to jest dla Ciebie zbyt obszerne. Powinno być 17, albo nawet 16,5 (?) Wszystko zależy od modelu i od tego jak się czujesz.
kwagga, dzięki tak samo myślę , ale chciałam usłyszeć z boku :-) dziękuję bardzo !
vissenna   Turecki niewolnik
22 listopada 2015 16:25
A co sądzicie o siodłach BUA??
https://vimeo.com/123260539

Trochę nie chce mi się wierzyć w to "pasuje na każdego konia".
Ale pomysł z tybinkami niezły...
nie wierzę w siodło pasujące na każdego konia. Sama konstrukcja terlicy ciekawa, bo teoretycznie można walić tyłkiem w siodło i koń nie czuje. W praktyce odczuwa to pewnie jako zwiększony nacisk na przednim łęku. Na tego konia może siodło pasowało, a na innym nie będzie się bujać? Mam wątpliwości. Nawet siodła z wymiennymi łękami nie są idealnie bo samo dopasowanie łęku to nie wszystko, ale sam pomysł ciekawy.....
Mam wątpliwości czy to siodło aby prawidłowo usadza jeźdźca skoro siedzi on na tylnym łęku. W ogóle przypomina to trochę kulbakową twórczość jednego z członków tego forum tylko w lepszym wykonaniu...
Sama konstrukcja terlicy ciekawa, bo teoretycznie można walić tyłkiem w siodło i koń nie czuje.

To ja z drugiej strony: ciekawe na ile jeździec czuje grzbiet konia i na ile koń czuje działania jeźdźca. Bo np. ujeżdżeniowcom chodziłoby o to, żeby wzajemna komunikacja była jak najbardziej precyzyjna.
Mnie się też nie podoba, że jeździec siedzi na tylnym łęku. W dodatku mam wrażenie, że ten łęk się buja i działa trochę jak trampolina (widać to po lądowaniu po skoku chociażby). I zastanawia mnie, czemu praktycznie wszystkie ujęcia są w galopie i w półsiadzie... A bardzo bym chciała zobaczyć, jak ten łęk się zachowuje w pełnym siadzie.
Ciekawe, czy oni w ogóle robią - albo planują robić - siodła ujeżdżeniowe? Bo jakoś sobie nie wyobrażam, jakby to miało działać (zwłaszcza, że toto na filmiku jest płaskie jak naleśnik, a nie bardzo widzę, jakby miało być głębsze...).
Kochane moje, czy któraś z Was ma może miarkę wintec'a do pożyczenia? U mnie w okolicy nikt takiej nie posiada a potrzebuje zmierzenia kobyły aby nie kupować w ciemno. Oddaję oczywiście pieniądze za wysyłkę i dodam od serca coś słodkiego w podzięce  :kwiatek:
[quote author=BaŚ link=topic=95.msg2453940#msg2453940 date=1448218958]
Mam wątpliwości czy to siodło aby prawidłowo usadza jeźdźca skoro siedzi on na tylnym łęku. W ogóle przypomina to trochę kulbakową twórczość jednego z członków tego forum tylko w lepszym wykonaniu...
[/quote]
😁 Dokładnie o tym samym pomyślałam.
Może i pomysł dobry, ale mam wrażenie, że jeszcze bardzo niedopracowany.
Jeźdźcy jacyś telepiący się... a jak się przyjrzeć od 5.06, to jakoś to wszystko też się telepie.
Może to siodło dałoby radę w rajdach...
W skokach/ujeżdżeniu/na krosie - powinno raczej nazywać się BUUA 😀
Ależ zręcznie próbują na filmikach omijać kluczowy moment - lądowania w siodle po skoku. A to gałązeczka przesłania, a to krosówka w formie wyskoku z wody (i chętnie od góry) 🤣 I tak widać, że jeźdźcem chlapie o szyję.
Jeśli mam 171 cm wzrostu i 65 kg to jaki rozmiar siedziska powinnam mniej więcej mieć w rożnych markach siodeł. Właściwie chodzi mi głównie o Prestige'a i Stubben'a. Czy zmieszczę się w 17' Prestige'a? Czy powinno być 17,5'?
Prestige nie robi połówek.
Dzięki za info. Stubben robi połówki - jak w takim razie w ich siodłach?
Avis, wzrost i waga to nie wszystko, zależy od budowy ciała. Poza tym też siedzisko 17 może być mniejsze lub większe, zależy od głębokości i wyprofilowania. Tak pi razy drzwi to ja jestem podobnego wzrostu co Ty, ale mam parę kilo więcej i spokojnie się mieszczę w praktycznie każdą 17, w 16,5 też mi się zdarzyło. Nie ma innego sposobu jak wsiąść i sprawdzić.
Ja podobny wzrost i waga- 17 zawsze stykały prócz Lemetexa Magic'a - w tym mi kości łonowe uciskało :P
Możecie mi powiedzieć czy to siodło leży dobrze? A może czego użyć by leżało dobrze? Nie chce sprawiać mu dyskomfortu podczas jazdy a zostałam oskarżona że siodło na łopatkach leży :/ Podogonie? Czy jeżeli faktycznie źle leży to może jakieś podkładki i ogółem coś zamiast zmiana siodła?
A wiesz gdzie koń ma łopatkę? 🙂 Jak tak, to możesz gołym okiem zobaczyć że siodło na niej leży. Na łopatkę może nachodzić jedynie część siodła, która nie przenosi ciężaru- czyli wysunięta w przód część tybinki -> podogonie pomoże rozwiązać ten problem. W celu oceny dopasowania siodła zrób zdjęcia bez czapraka i podkładki, z odpowiednio cofniętym siodłem i dopiętym popręgiem. Mam wrażenie, że pytałaś już o dopasowanie tego konkretnego siodła do tego kucyka i dostałaś odpowiedzi. 🙂
Mam wrażenie, że pytałaś już o dopasowanie tego konkretnego siodła do tego kucyka i dostałaś odpowiedzi. 🙂

Możliwe,że pytałam,ale zmienilam konto i nie mogę znaleźć 😉 A jakie konkretnie zdjęcia? W jakim stylu? Samo siodło położone na koniu czy bez czapraka na sierść przypiąć popręg?
Siodło na gołego konia, dopięty popręg. Poszukaj w tym wątku przykładów, było wiele dobrych zdjęć do oceny.
http://konik.com.pl/zestaw-do-mierzenia-leku-daw-mag

Czy taka "miarka" może być tańszą alternatywą tej od winteca? Niezbyt mam ochotę wydawać ponad sto złotych na rzecz, którą użyje raptem jeden raz. Chcę mieć ogólny pogląd jaki łęk wsadzić do FairPlay pro light. Czy możecie mi doradzić lub macie inny pomysł jak sobie poradzić?
Niektóre sklepy wypożyczają wintecowe miarki za kaucją. Z tego, co pamiętam, kiedyś taką opcję miał Pasi-konik - i pewnie dalej ma. 😉 Inne sklepy mające Winteca w ofercie pewnie też można pomęczyć o taką możliwość.
O dziękuje. Nawet nie wiedziałam, że pasi konik ma taką opcję. Napiszę do nich z pytaniem czy jest też możliwość przesyłki, bo do samego konika jak i innych lepszych sklepów jeździecki mam niestety kawałek drogi. Dziękuje Ci sumire  :kwiatek:
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
28 listopada 2015 09:23
Grettiena, a skąd jesteś?
Mozii jestem z Radomia-mazowieckie.
Jeśli to siodło miało by mieć szansę leżeć na tym koniu, to myślę, że wymagałoby zbyt wielu zmian, żeby to miało sens, więc wg mnie jedynym rozsądnym wyjściem jest zmiana na inne. Moja trenerka o takich siodłach mawia, że powinny się znajdować najwyżej w Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa 😉, a nie na końskim grzbiecie...

Obecnie siodło jest w Pleszewie u p. Andersza, który w przeciwieństwie do Twojej trenerki nie wysyła go do Muzeum tylko chwali jako całkiem dobre siodło i radzi aby się go nie pozbywać. Uzupełni wypełnienie, poprawi szwy i w przyszłym tygodniu odsyła z powrotem 🙂
Pozdrawiam 😉
To wrzuć potem zdjęcia na koniu, jeśli mogę prosić. Ciekawa jestem, jak będzie leżało po tych poprawkach...
To co teraz możecie powiedzieć? Zauważyłam że jak zakładam siodło to leży ok ale w trakcie jazdy się przesuwa, chyba zainwestuje w podogonie :/
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Wielkość zdjęć
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się