Kolka - pomożecie?

Met   moje spore
19 lipca 2014 08:15
Przepraszam za nowy wątek - jeśli przeszkadza, to piszcie śmiało, po prostu w ten sposób łatwiej dotrzeć do ludzi, a ja dziś potrzebuję sporego poparcia... :kwiatek:

Sytuacja jest o tyle nietypowa, że w posiadanie konia weszłam już po operacji kolki, także z koniem dostałam też jego dług. Jednak kiedy dzwoniłam do kolejnych ludzi, kiedy okazywało się, że każdy może dorzucić grosik, ale nikt nie chce tego gamonia, który ciągle jeszcze walczy o życie... Kurcze, musiałam podjąć decyzję, żeby go odkupić... Zaraz dodam linka do allegro - może uda nam się połączyć przyjemne z pożytecznym i wspólnymi siłami uregulujemy rachunek w klinice.



Dla naświetlenia sprawy wrzucę tekst ze strony szkapy:

UWAGA!!! ALARM!!!

Sprawa potoczyła się w błyskawicznym tempie. W czwartek rano dostałam telefon od pewnej Pani. Opowiedziała o leczeniu jednego z ich koni – Takumaka. Kilka dni wcześniej Takumak trafił do kliniki w Gliwicach z kolką. Był w bardzo złym stanie (m.in. niewydolność wątroby i nerek).

OPERACJA SIĘ POWIODŁA!!!

Ale Państwo nie dostali pieniędzy, które córka zza granicy miała przesłać. Klinika nie chciała dłużej czekać na zaliczkę. W czwartek o godzinie 16😲0 miała zostać podjęta decyzja o zakończeniu dalszego leczenia (aktualnie jest to bardzo intensywne filtrowanie nerek, żeby podjęły prawidłową pracę).

Wykonałam milion telefonów… Jednak nic nie szło po myśli. Wydawało się, że nie ma już nadziei, nie ma możliwości, żeby dalej walczyć o Takumaka…

Dopiero następny dzień zaczął się trochę bardziej optymistycznie. Koniec końców w piątek rano Państwo zrzekli się praw do konia na rzecz Naszej Szkapy. Koleżanka (wielki ukłon, Basiu!) pożyczyła 2000zł, które natychmiast zostały przelane na konto kliniki jako zaliczka. Całkowity rachunek przekroczył już 6500zł, ale Takumak wciąż ma najlepszą możliwą opiekę! Pomimo błędów popełnionych na początku choroby (przez opiekuna i pierwszego diagnozującego weterynarza) – MA SZANSĘ ŻYĆ!!!

Przed chłopakiem jeszcze tydzień pobytu w klinice. Na bieżąco będziecie informowani o jego stanie zdrowia.

A teraz zaczynamy bieg po gotówkę – zaraz ogarnę temat allegro i bazarku, może jeszcze coś przyjdzie mi do głowy.

Bądźcie z nami!!!

Wesprzyj nas:
52 1020 2472 0000 6602 0184 8472

Fundacja „Nasza Szkapa”
ul. Morcinka 1/3
44-330 Jastrzębie Zdrój
Pomożemy-jasne. Posłałam .Trzymajcie się.  :kwiatek:
Met   moje spore
19 lipca 2014 08:34
Tania :kwiatek:

zaczynam wystawiać allegro: http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=1531483
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
19 lipca 2014 08:40
postaram się pomóc  :kwiatek:

Powodzenia! : )
Met   moje spore
19 lipca 2014 08:52
Strzemionko :kwiatek:

i jeszcze buziaki dla Anai - dostaliśmy taki komplet na sprzedaż: http://ogloszenia.re-volta.pl/sprzet/szczegoly/120189 😅
Met, posyłam ile mogę aktualnie, wierzę że dasz radę. Pozdrawiam serdecznie i zdrowia dla "gamonia" 🙂
Met   moje spore
20 lipca 2014 12:17
Grace :kwiatek:

ekipa szpitala dla koni w ramach wsparcia Takumaka zasponsorowała mu 80l płynów do wlewów! co znacznie obniży ostateczny rachunek 😅
wielki ukłon dla dr Angeliki Orlewicz - za cierpliwość do mnie 😉 opiekę nad gadem i za to, że robi wszystko, żebyśmy nie zbankrutowali :kwiatek:
Met i ode mnie poszło właśnie  :kwiatek:
Ja licytuję gdyż albowiem wyczyściłam sobie konto z okazji półkolonii młodego... I mogę płacić tylko PayU albo przez inne tego typu ustrojstwo:/
Pozdrawiam serdecznie i trzymam kciuki!
Met   moje spore
21 lipca 2014 10:35
baffinka :kwiatek:

milenka_falbana  :kwiatek:

mila przekazała 2 przepiękne obrazy na aukcje! 😅 zaraz siądę je wystawić, plus zestaw kantar z uwiązem od anai i jeszcze trochę swoich gratów wygrzebałam, także jest co robić

a na koncie po pierwszym księgowaniu:
T. i D. R. +200,00 PLN
H.K. +60,00 PLN
P.B. +20,00 PLN
A.H. +20,00 PLN
A.P. +50,00 PLN
M.S. +50,00 PLN
H.W. +30,00 PLN
D.B. +26,00 PLN
____________

456zł 🏇
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
21 lipca 2014 10:37
Met tylko przez allegro można kupić? Bo jeśli nie, to nawet nie wystawiaj, ja biorę ten kantar z uwiązem 😉
Też dzisiaj ode mnie coś poszło 🤣 (3 tygodnie temu wygraliśmy z kolką Dziuni 😉)
Met   moje spore
21 lipca 2014 14:06
strzemionko, super! to się dogadajcie z anai odnośnie wysyłki 😅

rzepka :kwiatek:

dostaliśmy wstępny kosztorys. jeśli nic nie wypadnie nowego, to powinniśmy się zmieścić z rachunkiem w 9 500zł 😵
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
21 lipca 2014 16:53
Met z anai się dogadałam  😉


wystawiłam wędzidło 10.5 nowe z metką ---> ogłoszenie
Met   moje spore
21 lipca 2014 17:09
strzemionko, super!!!  😅

jeszcze harja dorzuciła czaprak:
http://ogloszenia.re-volta.pl/sprzet/szczegoly/111799

:kwiatek:
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
22 lipca 2014 22:00
Met   moje spore
23 lipca 2014 09:47
eterowa :kwiatek:

aktualny stan konta:

T. i D. R. +200,00 PLN
H.K. +60,00 PLN
P.B. +20,00 PLN
A.H. +20,00 PLN
A.P. +50,00 PLN
M.S. +50,00 PLN
H.W. +30,00 PLN
D.B. +26,00 PLN
____________

456zł

B.R. +100,00 PLN
Z.M. +15,94 PLN
M.H. +100,00 PLN
B.M. +30,00 PLN
N.G. +60,00 PLN
M.G. +100,00 PLN

____________

861,94zł
Met, jak się czuje konisko? :kwiatek:
Met   moje spore
25 lipca 2014 08:43
861,94zł

A.H. +200,00 PLN
M.K.+30,00 PLN
K.Z. +25,00 PLN
M.P.+90,00 PLN
M.Z+30,00 PLN
J.K.+70,80 PLN

___________

1307,74 😅

harja, właśnie dzwoniłam do szpitala. Takumak został odstawiony od leków. dostaje jeszcze tylko antybiotyk, bo w ostatnim badaniu wyszły podniesione lekko leukocyty (może być po zabiegu). w moczu pojawiła się niewielka ilość glukozy, ale tym nie kazali się przejmować - może być to efekt tego, że jest karmiony bardzo często i po prostu nie ma u niego opcji badania na czczo. jedyne, co niepokoi, to sposób jego poruszania się. chodzi, jakby był pijany, chociaż i to z dnia na dzień się poprawia. przyczyn takiego stanu rzeczy może być wiele: od przebytego w przeszłości herpesa, poprzez zanik mięśni i ogólne osłabienie, po kulawiznę wynikającą z urazu.

w poniedziałek mam dzwonić w sprawie wypisu 😅


Met posłałam i ja. Powodzenia!
Met   moje spore
25 lipca 2014 09:18
larabarson, dzięki! :kwiatek:
Sio   nowe wcielenie marchewki
25 lipca 2014 09:40
A może ktoś chciałby jakiegoś szajbuska? Ja wydziergam, pokryję wysyłkę, a to co miałoby iść dla mnie poleci dla grubaska. Jest ktoś chętny??  konikszajbusek.blox.pl
Met   moje spore
25 lipca 2014 09:45
Sio 😅
szajbuski są super!
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
25 lipca 2014 10:09
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
25 lipca 2014 14:26
Ja bym chciała szajbuska, ale z możliwością podpięcia do kluczy da radę? 🙂
Ja też chętnie kupię szajbuska-breloczek. Najchętniej siwego 😉
Sio   nowe wcielenie marchewki
25 lipca 2014 15:34
Dziewczyny, zapraszam Was na Priv bo zaraz nie ogarnę 😉  Oczywiście szajbuski mają tasiemki, dzięki którym mogą być breloczkami.  Od razu mówię, że zaczynam dzierganie dopiero po weekendzie, bo wyjeżdżam.
Met   moje spore
26 lipca 2014 08:14
taką niespodziankę dostałam 😅
dziękuję Pani Doktor za foteczki :kwiatek:









Dzielny Takamuk!
Dorzucam siodło, oficerki, ogłowie zaprzęgowe i telefon, zachęcam do licytowania :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się