Dramat Cristal, klaczy która nie może chodzić. Prosimy o pomoc w jej leczeniu!

Rozumiem, że chociaż nigdy nie widziałaś konia, nie rozmawiałaś z weterynarzami o jej rokowaniach wiesz najlepiej co trzeba zrobić?
Zazdroszczę, bo my nie wiedzieliśmy, pytaliśmy, konsultowaliśmy i widząc chęć życia u Cristal daliśmy jej szansę. Eutanazja podczas naszej "pracy" na rzecz zwierząt nie jest tematem tabu. Nie raz trzeba po nią sięgnąć, by zakończyć życie, którego komfortu nie można już poprawić.
Ale Cristal udowadniała nam, że to nie ona jest tym przypadkiem. I trzyma się dzielnie.
Mam nadzieję, że za dwa miesiące wróci już do nas do stajni  🙂.
Andaluzja znam konia, który przeszedł zabieg usuwania raka z dwóch kopyt, miał wówczas ok. 20lat, obecnie ma 26. Czuje się świetnie, nie cierpi, nie kuleje. Chodzi po pastwiskach. Jasne, że są sytuacje kiedy należy skrócić cierpienia, jednak w sytuacji kiedy koń dobrze rokuje i jego ogólny stan zdrowia nie jest zły, warto podjąć walkę :kwiatek: Kopyta mają niesamowitą zdolność regeneracji...
Andaluzja, rak rzekomy to nie wyrok śmierci
Przy odpowiednim leczeniu (tu: klinika) 99% koni ma szanse na całkowity powrót do zdrowia. Nie rozumiem zatem skąd pomysł eutanazji?
17 lat to żaden wiek. Konie w tym wieku i starsze jeszcze z powodzeniem startują...

Naturalsi, po powrocie do stajni warto by klaczkę trzymać na trocinach. Rak rzekomy lubi wracać 🙁 a troty łatwiej utrzymywać w czystości jednak. Macie 2 miesiące na poszukiwanie tańszej ich opcji 🙂
Oczywiście coś wpłacę za minutkę 🙂 i zdecydowanie trzymam kciuki za powrót do zdrowia! Ba - sądzę, że za kilka - kilkanaście miesięcy będziecie mogli użytkować klacz - jednak koń w ruchu lepiej się czuje 🙂
Z resztą weterynarz, klinika, leczenie jest od tego żeby ten ból jak najbardziej wyeliminować a nie przysparzać go jeszcze bardziej. I fajnie, że ktoś pomimo przeciwności stara się pomóc i zwalczać tego raka a nie idzie na łatwiznę.

Także wielki plus dla wszystkich którzy poprawiają stan tego konia 😉

Przelew zrobiony!!  :kwiatek:
trzymam kciuki za klaczkę. Przelew pusciłam , po pierwszym jeszcze coś dorzućę. Piszcie na bieżąco o klaczce, trzymam mocno za nia kciuki.
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
28 sierpnia 2014 08:29
mam pomysł zróbmy też zrzutę na eutanazję Andaluzji (przynajmniej forumowa eutanazję) bo ta dziewucha też nie rokuje. Zakończmy jej cierpienia na forum
...no i poniosło mnie

po wypłacie Macie u mnie przelew na Cristal, trzymam kciuki
Rudzik, Katja już ją "uśpiła" 😉

katija 🤬  😉
kasik też wierzę w jej kopytka, dziękuję za słowa wsparcia i priv  :kwiatek:
_Gaga teraz też u nas stała na trocinach, zdecydowanie łatwiej zadbać o czystość. O użytkowaniu Cristal nikt nie myśli, ale wierzymy, że za kilka - kilkanaście miesięcy będzie wesoło mogła potruchtać po trawie i wieść spokojne życie końskiego emeryta. Coś jak Choralki.  😉
_Gaga, flosia, Faza, Rudzik dziękuję za wsparcie dla Cristal  :kwiatek:
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
28 sierpnia 2014 13:37
Mnie bardziej ciekawi skąd bezdomny alkoholik ma konia z niemieckim pochodzeniem, paleniami itp 😉
JARA, możliwe, że w momencie zakupu klaczy właściciel nie był ani bezdomny ani nie miał problemu z alkoholem. Życie pisze różne scenariusze...
Ależ piękny koń! Pyszczek jak marzenie. Oby jej tylko nie bolało...
Naturalsi Jakieś drobne rzeczy na bazarek zbieracie? Jeśli tak, odezwij się na PW  😉
JARA Właściciel kupił ją od handlarza.
Chainsy tak  :kwiatek: Też mnie urzekł jej pyszczek. Nie pasuje do reszty zabiedzonego konia.
Właśnie, można wspomóc jakąś rzeczą, np podarować nowy kantar do licytacji ?
Mam nadzieję, że wyzdrowieje. Zasłużyla sobie na życie 😉 Przelew puszczam 🙂
whisperer13, rzepka dziękuję  :kwiatek:
Jasne, że tak. W poprzednich edycjach były końskie rzeczy. Najwięcej osób angażujących się w bazarki dla Cristal przekazuje na jej rzecz ubrania, stąd ich "przewaga". Były też np bransoletki, książki  🙂.
Może to dziwnie zabrzmi, ale.. piękna kobyła. Ma w sobie to "coś"...
Co do eutanazji Andaluzji to w jakim wątku jej wypowiedzi nie czytam to mam takie same uczucia 😂
Naturalsi Mam wystawić aukcję na allegro u siebie i podczepić do wydarzenia na fb, czy po weekendzie wysłać go do Ciebie?
Gdzie można dodać jakieś fanty na bazarek? Z kasą trochę słabo (wrzesień to trudny miesiąc), ale jakieś końskie sprzęty po remanencie w pace by się znalazły.
Naturalsi w jaki sposób można przekazać rzeczy na sprzedaż ? Bo bym je wysłała ale potrzebuje adresu 🙂
ode mnie tez leci przelew
BASZNIA   mleczna i deserowa
29 sierpnia 2014 11:11
Chyba wyslac lepiej od siebie kupujacemu-po co dwukrotnie :-)
ktoś chce kupić czaprak winteca? FULL?🙂
Chainsy, whisperer13, lossuperktos, flosia, edyta, kalaarepa dziękuję Wam za wszystko, za chęć pomocy, za prywatne wiadomości, za przekazywane rzeczy i przelewy  :kwiatek:
Dziękuję również wszystkim tym, którzy piszą do mnie prywatne wiadomości, a nie udzielają się w wątku  :kwiatek:
kasik dla Ciebie  :kwiatek: za priv o kopytach

Rzeczy na bazarek można przekazać tak jak whisperer13 czy kalaarepa- wstawiając ich zdjęcia bezpośrednio na stronę wydarzenia bazarkowego, razem z ceną wywoławczą lub kup teraz- odpowiednio wyższą, jak na allegro czy ebay'u  😁.

Wklejam regulamin bazarku:

* bazarek ma formę licytacji oraz opcji KUP TERAZ
* nie wysyłamy fantów poza granicę Polski
* licytujemy w górę o 1 zł
* momencie kiedy ktoś zalicytuje opcja KUP TERAZ znika
* koszty przesyłki pokrywa kupujący

Można też zrobić tak jak Chainsy- wysłać rzeczy do mnie, wtedy ja je wystawię na bazarek i później wysyłam.

Na bazarek na rzecz Cristal można podarować prawie wszystko- sprzęt jeździecki, ubrania, książki, biżuterię, zabawki, była też piersiówka (nadal jest), torebki, buty.  😜 To od licytujących zależy, czy będą chcieli wybrać coś dla siebie  😉.
A potrzebujecie coś materialnego dla klaczy ?
Na razie dostała ode mnie kantarek i moskitierę, którą zamordowała, ale sezon i tak się skończył  😁. Z poprzedniego bazarku z tego co pamiętam to na jej rzecz została przekazana derka polarowa. Uzbieraliśmy kilka szczotek w stajni, uwiąz. Na razie wymagań sprzętowych poza kantarkiem i szczotkami nie miała, nie wiemy jednak jak w zimę będzie- czy będzie potrzebowała derkowania.  🙂
W razie gdyby potrzebne były derki proszę o kontakt ze mną, ponieważ mam na zbyciu kilka nowiutkich derek, różnego rozmiaru i grubości, materiału. Chętnie bym je sprzedała ale z większą chęcią je podaruje dla tej klaczy.
Dziękuję flosia , będę pamiętać  :kwiatek:.
Dziewczyny, mam pytanie- czy w sytuacji, gdy będę chciała Wam tu coś napisać nowego to mam edytować poprzedni swój post, czy tak jak teraz- pisać post pod postem?
Dodałam dzisiaj trochę nowych fantów na bazarek, został zaktualizowany także post z wydarzenia Cristal w którym zamieszczane są wpłaty na jej rzecz (na dzień 29.08)
zapraszam wszystkich do licytowania  :kwiatek:
Naturalsi, jak dla mnie - pisz nowy, bo wtedy pokazuje się w nowych wiadomościach, że jest nowy post, przy edycji się nie pokazuje 😉
I ode mnie mała pomoc, zwykle się nie dokładam, ale Cristal... ma coś w sobie. Pięknym koniem musiała kiedyś być i oby znowu była po wyleczeniu 😀

Gdyby w gre wchodziła pomoc typowo sprzętowa dla klaczy to proszę pw., w pace duże rzeczy sie obija 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się