Konie wielkopolskie/trakeńskie

amatt, zawsze możesz zapytać na forum 😉
SILVER_GOLD Dzięki, a jeśli interesuje mnie nasienie ogiera Trakeńskiego to jeszcze Związek Trakeński mi zostaje.
ogurek no tak wiem o co chodzi  😉
Bombal Poważna mina, kare jest piękne  🙂
Fokusowa, macie tam jeszcze taką trawę zieloną?
SILVER_GOLD Dzięki, a jeśli interesuje mnie nasienie ogiera Trakeńskiego to jeszcze Związek Trakeński mi zostaje.


możesz próbować  😉
Angela nie, nie. Dwa pierwsze zdjęcia są świeże, to ostatnie jest jakoś z września 😉
A bo już myślałam ,że moja trawa umarła przed wcześnie choć tak właściwie na tej górnej łące na której konie się jeszcze nie pasą nadal jest ładna zielona i soczysta ale już tylko w tych bardziej wilgotnych rejonach. Reszta już zjedzona albo przygotowuje się do zimy 😉
MiLLi   Puszo Pusz Pusz ;)
09 listopada 2014 13:19
Fokusowa - faktycznie 😀 a pamiętam jak się obawiałaś, że znowu Ci strasznie zleci z masy na jesieni kiedy będzie miał czas wzmożonego wzrostu 🙂

U nas dziś wiosennie, puchate się wygrzewają 😉
MiLLi chyba wolałabym go w wersji bardziej fit jednak.. walczę cały czas o inne karmienie..
MiLLi   Puszo Pusz Pusz ;)
10 listopada 2014 17:18
A dlaczego Ciebie nie słuchają? Moi znajomi trzymają konie w różnych stajniach/pensjonatach i nigdy nie było tak, że karmili inaczej niż właściciel kazał...
W sensie cena za pensjonat stała, a owsa koń dostawał tyle, ile właściciel sobie życzył, od garstki po 5 litrów...

Moje są "obszerne"  xD ... a dostają kostkę siana na cały dzień i kostkę na noc, + witaminy podawane z łuską słonecznika.
Dzień i noc na dworze z wolnym dostępem do boksu.
Właściciel stajni z tych "ja wiem najlepiej i nawet weterynarz nic nie wie".. Jaka walka była jak nasz drugi koń musiał mieć kwaterke i nie mógł chodzić ze stadem, bo był poważnie kontuzjowany.. normalnie właściciel stajni kłócił się z weterynarzem, że koń powinien to rozchodzić itp.. gdzie koń dygał na 3 nogach a stado galopem na pastwisko zasuwa..
Jak ja jestem w stajni to dostaje tyle żarcia ile ja chce, ale wiem że jak mnie nie ma to jest niestety inaczej..
Czy prawdziwe wielkopolaki mają jakieś palenie? Mogą mieć w rodowodzie XX bądź OO? Czy informacje w bazie koni są wiarygodne?
Czy prawdziwe wielkopolaki mają jakieś palenie?


paleń rasowych, nie stosuje się już od ładnych paru lat czy to w rasie wlkp. sp. m czy śl.

Mogą mieć w rodowodzie XX bądź OO?


jak najbardziej

Czy informacje w bazie koni są wiarygodne?


owszem, ale nie zawsze i nie wszystkie
Czy mogę się wcisnąć do wątku z moim kasztanem  😉
Czy informacje w bazie koni są wiarygodne?

Błędy są na pewno - tego się zwyczajnie nie da uniknąć, ale baza jest znacznie pełniejsza niż PZHK
armara owszem zgodzę się, na pewno jest w niej zawartych więcej informacji niż w bazie PZHK, są wyniki sportowe danego konia, bonitacja, wyniki sportowe potomstwa, ale nie są te dane pełne, nikt nie aktualizuje ich na bieżąco, poza tym nie ma w bazie informacji o potomstwie danej klaczy, bądź informacje te są niepełne (mimo tego ze baza PZHK takowe zawiera) dodatkowo masa koni jest przypisana nie tym hodowcą co trzeba, dużo koni jest "podszywających" się pod daną hodowlę, mimo próśb nie zawsze te dane są weryfikowane i poprawiane, więc można się czasami naciąć poza tym przydało by się rozszerzyć skrypt o kilka dodatkowych pól celem przedstawienia pełniejszych informacji, ale suma sumarum i tak od bazy PZHK jest lepsza.

a tak btw. wiesz może komu można takową propozycję zmian zgłosić ?
Fokusowa, dlatego ja lubię małe przydomowe stajenki gdzie konie są traktowane indywidualnie i prowadzone na uwiązach na padok. Oszczędza to sytuacji gdzie konie ,,pędzą,, na padok a kulawy nie musi starać się ich dogonić.
Co prawda mój kulawy już nie kulawy i wraca do formy ale wiem co to cierpienie konia.
Konie są spokojniejsze ,bardziej opanowane i nie trzeba jak flaga latać za nimi na sznurku i wiem co mówię bo mam konie które kiedyś były chowane w stajni gdzie drzwi otwierało się jednym przyciskiem i konie pchając się wypadały z boxów. Mam i takiego co 5 lat spędził w boxie i jak dostał wolność to o mało nie oszalał . Potem kontuzje, nerwowość itd a teraz spokój 😀 i bez paniki. Szacun ogromny dla człowieka a to chyba dla Nas ma ogromne znaczenie.


Pewne niedzielne przedpołudnie 🙂 :






Osz kurczaki! Ale bombowa kobysia!  💘
Ha ha bombowa i Bombalowa :-)
Bombal, ale cudo ..... 😍
I jak tam pieknie macie  ,jakie ogrodzenia ... nosz kurcze ... piękne
Bombal to wszystko Oriana? Kurcze oglądałam ją prawie 2 lata temu! Strasznie mi się spodobała wtedy ta kobyłka! Bardzo bystra była i świetna wizualnie! Jaka jest? Możesz coś więcej o niej powiedzieć? Żałuję, że jej nie kupiłam wtedy - mimo tego, że mam super ogierka małopolskiego na którego się wtedy zdecydowałam 😉
Silna kobyła, z dobrą głową, ale charakterna i czasem się folblucie geny budzą 😉 Fajnie się rozwija, szybko się uczy. Bezkonfliktowa w stadzie, odważna w terenie. Nie chciałam kobyły ani dużego konia  🤣 Ale szczęśliwie hormony nie dają się zbytnio we znaki, a jak na takiego wielkiego potwora jest całkiem elastyczna i jezdna. Ma dużą siłę odbicia, mocno pracuje grzbietem- czasem ciężko mi wysiedzieć 😉 Tylko póki co podwozie słabo składa, jeszcze nie wie, że trzeba, bo na razie jej siła wystarcza.
poczekaj, poczekaj jak się nauczy i jak siłę będzie w podciąganie i ciągnięcie szyją wsadzała- ja rękawiczki co 2 miesiące wymieniam😀😀 to ten sam kaliber widzę😀😀
asds   Life goes on...
12 grudnia 2014 13:06
To ja tutaj swoją małą zaprezentuję:



Aga, ur. 2006 po Porfir od Agawa (po Czeladnik)
asds   Life goes on...
27 grudnia 2014 20:51
Fokusowa

Powoli idziemy do przodu. Coraz lepiej wychodzi nam jazda na placu, lonżowanie  no i zaczęłyśmy wyjeżdżać w pierwsze tereny. Dziś mi przypomniano że powoli musimy zacząć ćwiczyć program na brązową odznakę aby na wiosnę zdać 🙂.

Kobyłka pod siodłem czuła na pomoce i ma miękkie chodu. Teraz pracowaliśmy głównie nad jej i moją elastycznością. Jeszcze nad manierami przy siodłaniu musimy popracować, ale jestem dobrej myśli. Już po tych dwóch miesiącach widzę ogromną zmianę w moim dosiadzie czy samej jeździe. W końcu po nlat jazdy się w końcu w siodle wyprostowałam 🙂.

Tak fajnie na niebo i czubki drzew popatrzeć, czy nawet na drogę przed sobą a nie na uszy i szyję konia.


Twój niuniek piękny!

A jaką ma zimową sierść! U mojej niestety w ogóle prawie zimowej sierści nie ma 🙁.

polski traken, od polskiego hodowcy u mojej ulubionej zawodniczki🙂 trzymam kciuki za ich rozwój, jakie Wasze wrażenia?
Karla🙂, prezentuje się naprawdę bardzo przyjemnie, bardzo jestem ciekawa, jak się rozwinie.
Zastój straszny w wątku, to pospamuję swoim i tutaj :P
Wielkopolak (młp x trk), 6,5 roku.



Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się