Rzeczy Firmy Kieffer

B.B.   Wszystko ma swój początek i koniec.
05 listopada 2014 16:47
Hej coraz bardziej przekonuję się do rzeczy produkowanych przez firmę Kieffer.

Chciałabym, żeby w tym wątku zaczęły się pojawiać wasze opinie - w które rzeczy warto celować, a które omijać szerokim łukiem.

Może zacznę :niedawno kupiłam ogłowie - jest fenomenalne, jestem nim zachwycona. Teraz poszukuję jeszcze jednego (dałam zapytanie do wątku o ogłowiach).
Mam też popręg tej firmy (zdjęcie poniżej), używam go od 3 lat i ani razu mi konia nie obtarł.

A chciałabym zapytać jak się mierzy rozstaw Łęku w siodłach Kieffera.
-bibi22-   Czasy się zmieniają i my też się zmieniamy.
07 listopada 2014 09:09
To ja się podłączę  - niedawno zakupiłam od jednej z re-voltowiczki kaloszki. Jestem mile zaskoczona, bo są super (mięciutki neopren pod spodem a taka fajna eko-skórka na wierzchu). Świetnie się je czyści z błota i piachu.
Zdecydowanie mogę je polecić 🙂
Ja mam od 5 lat niezmiennie siodło ujeżdżeniowe Kieffera i dokupione później puśliska do niego, z obydwóch rzeczy jestem bardzo zadowolona i szczerze je polecam!
Siodło Kieffer Lusitano Excellent, mimo upływu czasu super się trzyma, skóra dobrej jakości, mięciutka, wytrzymała. Siedzisko przewygodne, zakochałam się w nim od razu jak wsiadłam i tak zostało do teraz. Fajnie trzyma, ma duże, wygodne poduszki kolanowe i stosunkowo wysokie łęki 😉 W życiu nie miałam lepszego siodła niż to, i nie chcę go zmieniać, dopóki nie będzie takiej konieczności.

Puśliska dość grube, ale miękkie, elastyczne i bardzo trwałe - 3 lata intensywnej jazdy = ŻADNYCH przetarć 🙂

Generalnie, Kieffer to świetna firma i ja bardzo lubię, i polecam sprzęt tej marki.
hej. mam siodlo kieffer genf.. slyszalyscie cos o takim?? ponoc ma wymienne leki, ale jeszcze tego nie robilam, czy ktoras z was to robila?
Nie polecam popręgu ujeżdżeniowego http://www.sprzetjezdziecki.com/kieffer-popreg-airtex-ujezdzeniowy-p-4319.html po krótkim czasie użytkowania całkowicie się rozerwał... zszycie u rymarza nic nie dało...
Jak to rozerwal? 🤔
Jak po krotkim czasie to czemu nie reklamowalas?
oderwały mi się paski... szczerze? Nawet o tym nie pomyślałam...  🙄
W sensie że szlufki? Sorry ale jest różnica między oderwaną tasiemką a 'rozerwał się całkiem'. U nas w stajni też jest taki popręg, kupiony z drugiej czy trzeciej ręki i jednym mankamentem była właśnie wymagająca przyszycia jedna ze szlufek. Poza tym popręg jak nowy, brak przetarć, spękań, sprzączki bez śladu rdzy.
Wyrwały się całe sprzączki, po miesiącu użytkowania, po zszyciu było tak samo. Ja tylko mówię, że takie coś normalnie nie występuje 🙂 a każdy kupi co zechce 😉
To ja tylko mówię, że trafiłaś na wadliwy towar i należało go reklamować.
Hej 🙂 odświeżę trochę wątek. Chciałabym sie dowiedzieć czy siodło z tego ogłoszenia : http://olx.pl/oferta/siodlo-skokowe-kieffer-ludger-beerbaum-modell-rom-17-17-5-CID767-IDcPXwL.html to naprawdę model który podaje właścicielka? Bo krąży trochę tych siodeł na sprzedaż a to wydaje mi się ciutke inne, no i w innych Ludgerach (że tak powiem) są z tyłu tabliczki przykręcone a tu nie ma, inaczej są zamontowane tylne klocki itd... może być że to jakiś starszy model czy po prostu ktoś nie wie co posiada ?
Mam pytanie (może to zły wątek ale spróbuję, potem jak coś przeniosę się do ogłowi) może rzucił się komuś w oczy brązowy naczółek Kieffera ze złotymi diamencikami? Szukam i jakoś nic mi nie wychodzi 🙁.
Mam pytanie (może to zły wątek ale spróbuję, potem jak coś przeniosę się do ogłowi) może rzucił się komuś w oczy brązowy naczółek Kieffera ze złotymi diamencikami? Szukam i jakoś nic mi nie wychodzi 🙁.


niestety z tym jest słabo, musiałabyś przypadkiem znaleźć ze zdekompletowanego ogłowia. Ten poniżej jest brązowy ale bez diamencików:

http://www.ebay.co.uk/itm/kieffer-magic-tack-Stirnband-Classic-VB-braun-/142278128739?hash=item21206ff463:g:aWIAAOSwa~BYUtu0

Właśnie szukam już od jakiegoś czasu i nic 🙁, mam ogłowie ciemno brązowe bez ozdób kieffera ze złotymi sprzączkami i chciałabym jej jakoś ożywić. No nic będę czekać cierpliwie i może coś się uda ustrzelić. Dzięki wielkie.
Pomadka, a naczółek musi być kieffera? U innych producentów znajdziesz duży wybór ozdobnych naczółków, akurat kieffer czy stubben nie mają dość skromny wybór naczółków.
W sumie to chyba nie musi, ważne by nie było to dziadostwo, które rozpadnie się po dwóch założeniach na konia. A Kieffery są dość solidne.


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się