Kącik Rekreanta cz. VIII (2015)

Libella, dziękuję! Brzydki pipak! Bym cię jak zawsze do Dzionka zaprosiła, ale sama widzisz jak jest 🙂

Euphorycznie, faith właśnie chyba nie mogło go zawiać, bo non stop w derce chodzi. Chociaż raz po jeździe (ostatnim treningu) puściłam go bez polarówki na plac jak zbierałam przeszkody - niby było ciepło, ale wiało cholernie. Kurde, może to wtedy...

kujka, dziękówać za kciuki - oby się obił po prostu. A jak oczko Gilka?

arivle, ależ on się wyrobił - przepiękny jest! A wiesz co u Legendy w ogóle? Powodzenia na zawodach.

Wracam po dłuugiej przerwie z kilkoma zdjęciami , o ile jeszcze nas ktokolwiek pamięta  😁
Staram się czytać co u Was , niestety z czasem kiepsko a o odpisywaniu mogę pomarzyć ...



I na koniec prawdziwe oblicze mojej diablicy  🤔wirek:


Pozdrawiamy !
edit : fot. nasza forumowa cocosowo  :kwiatek:
Averis, jeśli jest nadzieja na działanie- daj 😁
Atea, konie ratują psychikę w wielu sytuacjach, prawda? 🙂
tuch, całkiem ok to wygląda.
Averis, a skąd te gule?
dommaz, pięknie wyglądacie! A co u Was jeździecko?
arivle Lauda świetny, powodzenia na zawodach!

Szarak ma od soboty wolne, jego wolne (po sezonie halowym trzeba odpocząć) zbiegło się z moim L4, więc nawet mnie nie kusi, żeby wsiadać. Planuję dać mu dwa tygodnie luzu, padok plus jakaś lonża, żeby się wybiegał i tyle. 
[quote author=Fokusowa link=topic=96726.msg2322832#msg2322832 date=1427312965]
UWAGA mam szybkie pytanie:
Czy ktoś wybiera się na RWYM w terminie 18-19 kwietnia? Byłabym zainteresowana, ale dojazd samochodem mi zbyt drogo wyjdzie. Czy ktoś by był w stanie ewentualnie mnie upchnąć do bagażnika na trasie Warszawa - KJ Celbant (ofc dołożę się do paliwa)? Do Wawy sobie dojadę z Gdańska, gorzej dalej. Chyba, że kursuje tam jakiś autobus?  :kwiatek:

Ja też się wybieram i też zastanawiam się, czy jechać samochodem, czy pociągiem. Pociąg to teoretycznie dobry pomysł, ale jak się później dostać z W-wy do tych całych Bielin? Proszę, może warszawiacy coś podpowiedzą  :kwiatek: A tak w ogóle, to o której godzinie to się w sobotę zaczyna?
[/quote]

Spójrzcie na rozkłady pkp i bezpośrednie połączenie od Was do Sochaczewa, w sob rano mogę Was ew zabrać auteczkiem z PKP Sochaczew i podrzucić do Celbanta. Zapraszam na pw  🙂
kujka   new better life mode: on
26 marca 2015 08:03
AnetaW, annet, Fokusowa wezcie CIEPLE CIUCHY na ten biegun zimna :P

Dzionka, mysle ze jest lepiej, ale wlasnie jade na spotkanie z wetka i sie okaze czy to co ja widze to  jest to co mysle 😉 niedlugo zostane specem od slepoty miejsce siecznej heh.
A jak plecy Dzionka?

anai, duzo ladniej siwemu w hanowerze niz w meksykancu 🙂 jakie plany macie po przerwie?
kujka, oby z okiem było faktycznie lepiej! (Młody też mi się bardziej podoba w hanowerze 😉). A plany na sezon otwarty? Zawodów (z dobrym podłożem) u nas mało w okolicy, więc będziemy pracować nad formą na sezon halowy. Na zawody pojedziemy na pewno do Sopotu (taki ośrodek, a są zaplanowane tylko dwa razy ZR i raz ZO B!), zapewne raz do Białego Boru. Czy coś więcej, zobaczymy w międzyczasie. Wygląda na to, że tak to już u nas będzie: intensywna robota w zimę i sporo startów, a potem więcej luzu, odpoczynku i kilka kontrolnych startów w sezonie otwartym.
chyba, że dorobię się kiedyś własnego transportu 🙂
Averis   Czarny charakter
26 marca 2015 08:46
Burza, dam i na dwie 😁
anai, Libella, tego nie wie nikt. To po prsotu gule wypełnione żelem, które są w ślepym kanale w nosie. Trzech wetów oceniło, że w niczym nie przeszkadzają a jedna jakiś czas temu magicznie się wchłonęła. A ma je od kiedy go znam, czyli od momentu bycia odsadem 😉
AnetaW, annet, Fokusowa wezcie CIEPLE CIUCHY na ten biegun zimna :P


Ha ha ha kujka ja tu mieszkam... przywykłam  😉 (tzn nie w Celbancie ale wioskę  🤣 obok)
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
26 marca 2015 10:03
anai, bo hipo w sezonie otwartym organizuje 5* zawody w skokach i MP w wkkw...
Strzyga, zorganizowanie dwóch dużych imprez w ciągu 7 miesięcy sezonu otwartego to już maks możliwości organizacyjnych dla hipo?  I nie chodzi mi o jakieś narzekanie, tylko żal ośrodka.
Edit: tak dla porównania, Real club de polo Barcelona, jeden z organizatorów CSIO w tym roku, od kwietnia do października organizuje 14 weekendów z zawodami jeździeckimi.
Averis, to może druga też się wchłonie 🙂
arivle, piękne zdjęcia i super wyglądacie  😜

Ja chciałam powiedzieć, że już wracamy pod siodło  💃 Niby spokojnie, stopniowo, ale Bandyta na padoku już zdążył odstawić dzikie szaleństwo.. czyli go nie boli  😁
arivle Żaden ze mnie szmatoholik, ale właśnie takiego kompletu szukam! Wyglądacie obłędnie. Powodzenia! Nagra ktoś Wasz przejazd? Uwielbiam Twojego szczerzucha w czasie przejazdów  😀

Dżastin Super 🙂
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
26 marca 2015 12:28
anai, przeskok z 3* do 5* to jednak dość spora sprawa. Zwłaszcza, ze hipodrom jest spółka miejska.
Już dawno mnie nie było. Damasz juz wrócił do treningu. Zrobił się bardziej energiczny i chętny do pracy. Wrzucam na szybko zdjęcia z weekendowych treningów 🙂



tuch, jestem pełna podziwu dla Twojej pracy z Malachitem 🙂

arivle, ale ekstra wyglądacie!!! Do Aromeru uderzacie? Co i o której jedziecie, może będę pooglądać? 🙂

Dzionka, trzymam kciuki za plecy, to miejsce też może być siodłowe, natomiast któregoś z koni na którym jeździłam bolało dokładnie to miejsce które opisujesz jak go przewiało.

dommaz, pamiętamy, pięknie wyglądacie dziewczyny! 🙂

Behemotowa, ekstra! Fajnie sobie hopsacie, wiosna to wszystkie konie więcej energii mają, nawet moja szersza niż wyższa hucułka wykazuje chęć do ruchu do przodu (ponosi stępem  😜 )

Przedwczoraj skakaliśmy z Pamiskiem  😍 było bosko! Dawno tak dobrze nie jeździło mi się na moim koniu, zdecydowanie jest jak wino - im starszy tym lepszy 🙂 Zaczęło się niewinnie, jakiś mały okserek z ciekawymi drągami przed:

[img]https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xaf1/v/t1.0-9/10409003_871753799548304_7438301468928117614_n.jpg?oh=3bafd9ac5cb7ab5a8c2f4cd689ff2b66&oe=5571BA3A&__gda__=1433951883_c5af79d73b7fbe5aae186d68d167fea6[/img]
[img]https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfa1/v/t1.0-9/988908_871753786214972_9028764778055974180_n.jpg?oh=3204fd627fa39aafaa543344b09beff1&oe=55BE2510&__gda__=1434173349_45899267b16274f268e1241f7497577b[/img]
[img]https://scontent-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xaf1/v/t1.0-9/11051812_871753759548308_7039514469414483384_n.jpg?oh=7d9de2493dd1dafc60e64bd6b68fc305&oe=557248B8[/img]


Skończyło się trochę wyżej niż wydawało mi się z konia  😁
[img]https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/v/t1.0-9/11082451_871753682881649_4929557766800756630_n.jpg?oh=e6de78828612c60e711b953a83a986d0&oe=55BA8A07&__gda__=1437654637_f67587684db04596973b9ca47fe30d85[/img]
[img]https://scontent-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/v/t1.0-9/10492328_871277932929224_7895906397112291282_n.jpg?oh=4a91baa15514c6afcb7a98c3105c40cd&oe=55B1F145[/img]

A po ostatnim skoku pozwoliłam Pamirowi pogalopować tak jak chce i troszkę się rozpędziliśmy (mamy fajną łąkę do galopów, ma z 400/500metrów spokojnie  😁 )
[img]https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xaf1/v/t1.0-9/10329306_871753552881662_3730335395282067851_n.jpg?oh=748d5c58c0c70fd79e9160a04cc77b56&oe=55A75A0D&__gda__=1433941692_9251f2b0499a15b7f6eec28f4170df19[/img]
[img]https://scontent-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xat1/v/t1.0-9/11040577_871753562881661_3698177483844164819_n.jpg?oh=76535a09cf7e14ba187413f732301473&oe=55B8E763[/img]


A po szalonych galopach spokój, Pamisek jak zazwyczaj po galopadach się nakręca tak tym razem szedł stępem spokojny i wyluzowany, tego nam było trzeba  😁
Atea Ciesze się, że mnie zaprzęgi nie wciągnęły bo bym już zupełnie przepadła. Choć... Fryzia jest po karierze wyścigowej a bryczka stoi (oczywiście taka turystyczna) 😉 Nawet ją 2x w zeszłe wakacje zaprzęgałam ale jednak wolę ruszyć konia pod siodłem.

Libella U nas prawie cała stajnia skacze i jak tak się napatrzę to potem są efekty uboczne 🙂

arivle Startujesz w MWiM (doczytałam w innym wątku) a w jakiej kategorii i co jedziesz? Trzymam mocno kciuki! Wyglądacie co raz lepiej. Przepiękny kłus przez plecy 😍

Precelek Za tonę cukierków musi się starać 😁 Ruszacie na czworoboki szkoleniowe do Aromeru?

dommaz Obie dziewczyny jesteście bardzo fotogeniczne 🙂

anai Wracaj do zdrowia szkoda czasu na L4, taka fajna pogoda 😀

Behemotowa Wrócił? A co mu było?

Nirv Rzeczywiście on jest jak WINO. Teraz prezentuje się na prawdę świetnie 🙂 A jak pozostała część ekipy? Będziecie na ZT w Słupnie 6.04?
Nirv mam nadzieje, ze to nie tylko wiosna, ale też nowe pasze 😀 dziękuję  :kwiatek:
Kurde, fajny ten Twój koń, zazdraszczam!

tuch wyglądał tak:

I musiał ostro przytyć. Sierota i źle mu się kosmki jelitowe wykształciły. Musi dostawać wiecznie pełno żarcia, bo inaczej drastycznie chudnie. Do tego mocno poszedł mi w górę i musieliśmy się skupić tylko na tym by przybrał na wadze.
anai Zdecydowanie!
tuch Z moich obserwacji wynika, że mnóstwo osób łapie zaprzęgowego bakcyla już po pierwszej jeździe. Ja np. nie. Mimo, że uwielbiam atmosferę zawodów i luzakowanie, zrobiłam nawet brązową odznakę, szkolenie zaprzęgowe też jest fascynujące, ale jednak jak nie "czuję" zmiany konia pod tyłkiem tak jak to jest w siodle to mi czegoś brakuje.
Behemotowa Ale ze zdrowiem wszystko ok? 🙂
Ehhh...mój tez żry na wiadra, jeszcze Książę wybrzydza jak dostanie więcej niż standardowo to nie zjada. Niby jest łakomczuchem ale jednak nie do końca. Z ręki zje wszystko ze żłoba zje jak mu się zachce. Siano oczywiście w opór. Wysłodki rozkłada sobie na raty, musi przebiera. A marchew, jabłka i inne cuksy zje zawsze 😉

Atea W technikum chodziłam na powożenie, miałam zrobić BO ale zupełnie mnie nie wciągnęło. Skończyło się na tym, że czyściłam konie, oprzęgałam i towarzyszyłam innym w maratonówkach a sama niekoniecznie miałam chęć do powożenia. Jednak na koniu to na koniu 😁
tuch, zdecydowanie, 🙂 doszłam z wetką do wniosku, że on 19 lat ma, więc trochę więcej niż teoretycznie miał mieć. Bardzo się cieszę, że nie odpuściłam, bo teoretycznie od 3 lat miał już po łące chodzić po pewnych siodłowo-plecowo-wetowych akcjach. Dobrze, że pewna dobra dusza mnie namówiła na konsultację z Doktorem. Od połowy grudnia do końca lutego praktycznie nic nie robił i był mega przybity, a teraz zachowuje się momentami jak szalony 3 latek 😁 ostatnio spłoszył się kaczek w rowie, oraz nafukał się na koparkę na naszym terenie - pierwszy raz odkąd go mam przestraszył się rzeczy tego typu 😁 on zwykle do nas do firmy, gdzie jeżdżą ciężarówki, pracuje koparka i jest duże zamieszanie wchodził (przejeżdżaliśmy często podczas wypadów w teren) i mnie oprowadzał trącając nosem stojące ciężarówki 😁
Do Słupna raczej pojadę, jeszcze nie wiem czy z dwoma, czy z jednym (i którym koniem). W okolicach tego weekendu jadę po kobyłkę, będę musiała się wpierw nauczyć jeździć na niej 😁

Behemotowa, fajny, ale trochę szalony, już mu z milion razy obiecywałam, że pójdzie na kabanosy 😁 Masz porównanie z boku Twojego? Bo na zdjęciach ze skoków widać już, że duża różnica w wyglądzie 😀
Behemotowa, pięknie wygląda! Aż miło na niego popatrzeć, strasznie się cieszę, że widać u niego taką poprawę!
tuch, nudzę się na chorobowym, dom mam wysprzątany na maksa, więc jest jakiś plus. Ale pogoda u nas dziś się zepsuła 😉
Nirv, dobrze chłopak wygląda 😀
Dommaz Wspaniale widzieć Karen, która trafiła idealnie 🙂

Nirv, fajnie fajnie jak na 20 latka 🙂
tuch nie mogę tego stwierdzić. Zrobiłam mu już wszystkie możliwe badania i wg wyników jest zdrowy jak ryba. Nie mogę z nim wyjeżdżać w tereny, a jeśli już to bardzo krótkie, bo się za bardzo przy nich (chyba) stresuje i ma rozwolnienie. Podczas jazdy kiedyś też miał, ale po zmianie żywienia wszystko się unormowało. Zawsze mu jeździ mocno w brzuchu, siedząc na nim słyszę jego jeżdżenie w brzuchu i się zastanawiam czy to burza czy mój koń. Nie wiem czy ta jego spadająca waga jest od tego, że ma dużo w sobie folbluta, od tego, że nie dostał siary, czy czegoś, czego nie jestem w stanie wykryć. Jak na razie dużo żarcia spełnia swoją rolę i puchnie w oczach.
Nirv niestety nie mam, ale postaram się w weekend zrobić i wstawić tutaj 🙂
anai dziękuję, szczególnie za to, że to w dużej mierze dzięki Twoim radom udało mi się go wyprowadzić z tego nędznego stanu :kwiatek: banan mi z buzi nie schodzi od kiedy to napisałaś 🙂
Proszę o kciuki za Szymka. Jutro o 21 mamy gastroskopię  🙁
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
26 marca 2015 16:46
faith, xymena, :kwiatek:
Precelek, oj dużo, jeszcze 170cm w górę 😁
Dzionka, dziękujemy 🙂 Niestety nie wiem co u rudej, ale myślę, że jakby coś się źle działo to bym wiedziała.
anai, Dżastin, :kwiatek:
Atea, komplet na zdjęciach to impuls Stone z Lavender/Stone z neśmiertelnymi owijkami z Lidla 😁 Mam nadzieję, że dorobię się filmików z przejazdów, chociażby z jednego dnia. Bardzo bym chciała, ale zobaczymy czy będzie kogo poprosić.
Nirv, tuch, si, Aromer. Pierwszy start w sezonie, więc jeszcze Nki, czyli Rundę Młodych Jeźdźców. Planowo miały być Ctki, ale Lauda z przyczyn zdrowotnych przestał niestety część stycznia i cały luty. Regularnie jeździmy defacto od 2 - 3 tygodni 🙁 Start mam o 13.50
tuch, dziękujemy! Plecy są naszą zmorą, bardzo ciężko je uruchomić u Ptysiaka, ale powoli idzie w dobrym kierunku.
tulipan, kciuki są, co się dzieje?
Kary od wtorku, czyli od powrotu z zawodów nie dojada treściwego, sporo leży w ciągu dnia. Dzisiaj się zatkał sieczką, lekka kolka. Podobnie miał w listopadzie, stąd podejrzenie wrzodów.
ja też proszę o kciuki,jadę jutro pierwsze CC-4 w życiu-i moje,i konia  :kwiatek:
tulipan zdrówka, zdrówka Szymonowi!
DressageLife Trzymam kciuki, koniecznie zdaj relację 🙂

Atea normalnieje z dnia na dzień, dołem rytmicznie już całkiem w porządku, choć jakość kontaktu zależy jeszcze mocno od jej humoru danego dnia. Cayenne całkiem fajnie choć choćby myśl o starcie w zawodach nałożyła na mnie jakąś taką niepotrzebną presję, nie mogę wyluzować na jeździe. Ciągle myślę "Rany, jak tak na czworoboku zagalopujemy to będzie niezła kaszana", albo "jak *małpo* uparcie na prawą wodze nie będziesz wchodzić to jedziesz na kabanosy" itp. itd. Mam nadzieję, że w końcu uda mi się wyluzować.

Alzacja czeka na przekucie  🤔

A, jakby kto szukał przemiłego hucka do towarzystwa lub lekkich przejażdżek to proszę, zajrzyjcie w moje ogłoszenia. Przepraszam za to wtrącenie, ale to kompletnie nie jest sprawa zarobkowa - zależy mi na dobrych rękach :kwiatek:
tulipan, DressageLife, kciuki są!
Behemotowa,  🙂 pochwal się zdjęciami z boku, jak będziesz miała.

Obiecałam Dina, proszę bardzo. Pierwsze podskoki po przerwie zimowej pod dzierżawczynią (chłopak przez całą zimę na hali skakał tylko dwa razy, mała hala i jej podłoże nie są dla niego zbyt korzystne): 


I młody:
[img]https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/v/t1.0-9/11102799_834845736576588_1683842356230227601_n.jpg?oh=77fd176c379574d4024cbac47e93d8bf&oe=55A4EFC8&__gda__=1437001328_a1f887bb57f2227bb03de76d2acae7c4[/img]
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się