Kącik Rekreanta cz. VIII (2015)

tulipan, uczta dla oczu 🙂 lubię, uwielbiam 🙂
Julie, mówisz i masz :P
Moja felerna niedzielna jazda.


Czuję, że wręcz cofam się jeździecko i pewnie gdyby nie własny koń to bym sobie dała święty spokój na jakiś czas. Zawsze byłam antytalent, więc zabiłam wszelkie ambicje, teraz znowu wróciły i psują humor :/ No ale trudno, Łudzę się, że się kiedyś nauczę.
Julie przesadzasz  🙂 Ze mnie rekreant jest i tak się też czuję, a poza tym lubię ten wątek  :kwiatek: Fakt, że ciężko pracuję i staram się żeby być pro, ale nie ja jedna z tego forum 😉

Burza  :kwiatek: :kwiatek:
budyń, Czemu felerna? Wygląda spoko. 🙂

tulipan, Oj wieeem, żartowałam. Jeździć każdy może, trochę lepiej, lub trochę gorzej... 😉 A jak jeździ tak jak ja, od trzech lat średnio raz na miesiąc, to wychodzi zdecydowanie druga wersja.

W każdym razie chciałam pokazać bardzo sympatycznego i urodziwego moim zdaniem konia, należącego do kasbeg - Borneo. Mniejsza o mnie na nim. 😉 Byłam u kasbeg w spontanicznych odwiedzinach i spontanicznie wbiłam się z ledwością w jej bryczesy, bluzę, kask i zasiadłam na chwilę na jej koniu. I jeszcze uzyskałam +10 do profesjonalności za moje profesjonalne trampki na nogach, no ale cóż... 😉
A zdjęcia zrobiła Quendi. 😀 Taki mini forumowy zlot się zrobił.
Ja się zziajałam przez tą chwilę jazdy bardziej od Borneo, który ma u kasbeg raj na ziemi, bo bardziej jest koniem ozdobnym niż użytkowym. 😉
Podobnie jak moje Szoguny i Hagiwary w Mielnie.



Z resztą widać tą powagę i nadludzki wysiłek malujące się na obliczu mym. 😁



I poklepy:

lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
24 kwietnia 2015 19:41
Borneo 💘 sto lat go Kasbeg nie pokazywała 🤬
Bo rekreant to trochę stan umysłu.
Julie wiem wiem, że żartowałaś, ale poczułam się wywołana do tablicy  😁
asds   Life goes on...
24 kwietnia 2015 23:07
Julie zapraszam częściej 🙂

lusia722 grubego nie pokazuje, bo nie ma komu zdjęć robić, a druga sprawa, że mam problem z siodłem, a trzecia najważniejsza rzecz, że nie wiem gdzie wrzucić foty, żeby je potem na forum pokazać 😉
robakt   Liczy się jutro.
25 kwietnia 2015 05:53
Te-voltowe kciuki nie dały rady na upór Rudego 🙁
julie wątek "wieśniaka" - to jest COŚ!  😁

Ja chętnie dołączę... Chociaż dla mnie to raczej wątek o niedojdach jeździeckich, albo mutantach popromiennych... 😀iabeł:

Moje zdjęcie z jazdy to wrzucę tu może  za kilka lat (świetlnych). Moje problemy z dosiadem (a raczej jego parodią) coraz częściej skłaniają mnie ku wątkowi: koniec z jeździectwem.

A kiedyś było tak pięknie...
Watek wiesniaka bylby super 😉
Moja ulubiona rozrywka poza jazda jest latanie z widlami :P

I tak w ogole to wracamy z niebytu 😉 Troche przydarzyly nam sie komplikacje rozne - karma mnie zdrowo poscigala 😉
Zaczelo sie od sporych problemow prywatnych moich, potem dolozyla sie praca, kobyla zachorowala na zapalenie oskrzeli, nie moglysmy doleczyc kaszlu, spadla z wagi sporo - a od dokarmiania przepalily jej sie styki. Siodlo przestalo pasowac, moje oficerki polegly na placu boju a sztyblety zostaly porwane przez psa - wlasciwie to lewy 😉 No i nie udalo sie pojechac na zawody przez to wsystko...Kumulacja!

No ale, w tym tygodniu jakos wszystko zaczelo wychodzic (TFU TFU) na prosta.
Pozyczylam siodlo od wlascicielki Manti - i kobyla zachwycona, naprawde dobre zaczela pracowac 🙂
Kaszel wlasciwie przeszedl, przyjechaly tez moje oficerki - ktore pokochalam miloscia wielka, zwlaszcza ze upolowane na ebayu za polowe ceny sklepowej 🙂
No i od 3 jazd bardzo staram sie pracowac nad soba i swoim zapyzialym dosiadem - zaczelam od uruchomienia brzucha i porzadnym oparciu w strzemieniu - no i czuje roznice, kon chyba tez bo chodzi duzo lepiej 🙂
No i zmienilysmy zarcie - na Eggersmanna Cool Muesli - no i boczki sie ladnie zaokraglily, a z uszu nie dymi 😉

Takze trzymajcie kciuki prosze oby to byla dobra droga 😉

A dla was kilka zdjec mlodej i tego co jej ostatnio wyczyniam z grzywa 😀 troche wiecej wolnego to wlaczyly mi sie zapedy fryzjerskie ;P
Robakt co jest? Nie chciał wejść? Współczuje. My też długo to przerabialiśmy  😵

Do kąciku wieśniaka też bym pasowała- jechałam licencje i dekoracje z rozpiętą koszulą  😂

Dobra, a teraz kilka słów. Ostatni tydzień, dwa było dość słabo. Jakoś straciła formę i tak średnio skakała. Ale ponarzekałam na nią i dzisiaj mnie bardzo baaaaardzo zaskoczyła. Na rozprężalni skakała super, chociaż oddałyśmy tylko kilka skoków, bo twardo. Parkur LL poszła bez mrugnięcia okiem- na czysto, więc zostaliśmy i czekałam na L licencyjną. Na rozprężalni też tylko kilka skoków, ale dość dobrych. Parkur w porównaniu do tego z zeszłego roku był bardzo przyjemny. Wiadomo- dwa szeregi, ale płotki były tylko na dwóch przeszkodach. I nie było tak wysoko jak rok temu. Też poszła bez zawahania. Nawet to ja się do 6 zawahałam i zostałam. Myślałam, że zaparkuje albo tupnie, a poszła z daleka 😀 W każdym razie jestem baaaaardzo zadowolona. Jako jedyna zdałam w pierwszym przejeździe, więc już jej nie męczyłam żeby poprawić na lepszy wynik. Ważne, że zdane  😀  Na koniu który nóg nie zmienia i dużo krzyżuje  😁
P.s. w linii 4-5 widać jak nie zmienia nóg....  jak ją o coś proszę to nie. foch... a w parkurach bardzo często jej się zdarza, że sobie w liniach zmienia sama nogi...
Jaram się jak pochodnia  😁 a ta licencja cieszy jeszcze bardziej, bo zdałam ją na własnym koniu którego sama sobie zrobiłam i bez pomocy żadnego trenera. 
Dobra, koniec zachwytów. Czas na relację foto i video  😀


















Moon   #kulistyzajebisty
25 kwietnia 2015 20:17
baffinka, BIG GRATULACJE! 😀
robakt   Liczy się jutro.
25 kwietnia 2015 20:48
baffinka gratulacje 🙂 nie wszedł, dzisiejszy dzień to jakiś armagedon i rozstajemy się z Balzaciem niestety. Musiałam coś zdecydować, bo kiepsko ostatnio bywało.
faith życzę szybkiego "wyjścia na prostą" - takie serie się niestety zdarzają, ale potem zazwyczaj przez dłuższy czas jest spokój...  🙂
baffinka gratki, ładnie podskakujecie  😅
robakt aż tak źle?
robakt   Liczy się jutro.
25 kwietnia 2015 21:08
Dziewierz poszło pw.
baffinka, wow, gratulacje! To teraz chyba na mnie kolej 😁 Super wyglądałyscie i ktoś wam piękne zdjęcia zrobił 🙂

A my dzisiaj się wzięliśmy za lotne (filmy w kąciku ujeżdżenia) i mam parę fotek zrobionych kalkulatorem 😉 Nie no, ajfonem, ale pozbliżałam i wyszła taka kupa.

przytulaski - i widać najnowszego już zagojonego sznyta






robakt, rany, szkoda 🙁 Będzies szukać nowego konia?
Moon dziękuję  :kwiatek:
Robakt dzięki  :kwiatek:  a Ty go dzierżawisz, tak? szkoda, ale czasami lepiej poszukać innego z którym się bardziej zgrasz i masz więcej perspektyw.
Dziewierz dzięki  :kwiatek:
Dzionka dzięki  :kwiatek:  Nooo zainwestowałam parę monet w look dzisiejszy  😁 Jak widać Arenie podpasowała czerwień  🤣
Bierz się za licencje, bierz  😀 My teraz obieramy kolejny cel- P klasę, ale to na spokojnie kilka miesięcy roboty- muszę przestać się bać dużych okserów  😁 Obejrzałam filmiki. Faktycznie ma turbo po zmianie  😁
robakt   Liczy się jutro.
25 kwietnia 2015 21:41
baffinka zajmowałam się nim jak swoim, jak jego właściciel nie miał czasu.
faith, oby  teraz wszystko Ci się  już  układało  🙂
robakt, oj,  kiepsko  🙁

baffinka, a taką byłaś  pesymistką przed tym weekendem.  Gratulacje  raz jeszcze!
asds, hrabianka pełną  gębą  😉 a jak jej waga?  Udało  Ci się  utrzymać  ją  mimo  L4?  Bo juz  fajnie  wyglądała.
Julie, w ogóle  na tych  zdjęciach nie widać,  że  siadłaś  z doskoku. Nie przesadzaj  z tym kącikiem  wieśniaka!
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
25 kwietnia 2015 23:49
Dziękuje wszystkim!
Chrupeczka jest cudowna 😍
Towarzyska, wyimprintingowana, wychodzimy na spacerki, czyścimy się i naprawde nie mogłam wymarzyć idealniejszego źrebaczka  💘 😅 😍
Zairka, Mnie się najbardziej podoba, że od razu młoda wyszła na podwórko. 😀 🙂
baffinka, Gratulacje licencji 😀
Dzionka, No, no, profi wyglądacie z Dzionem! 🙂
faith, Zazdroszczę grzywowego talentu fryzjerskiego 😍 Dzisiaj muszę poszukać jakiejś instrukcji na temat przerywania grzyw.... A co do kumulacji negatywnych spraw - trzymam kciuki za wychodzenie na prostą 🙂
budyń, Ee tam, po gorszych dniach zawsze następują te lepsze. Dobrze będzie 🙂
Dziewierz, Witaj! Oj tam zaraz mutant popromienny. Bez przesady! 🙂
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
26 kwietnia 2015 08:31
W 1 dzien był to 15 minutowy spacerek, wczoraj wyszła 2 razy po 20 minutek było tak pięknie ze aż szkoda byłoby nie skorzystać ze słonecznej witaminy! Dzisiaj jak pogoda pozwoli chciałabym wyjsć na trochę dłużej. Chrupcia puki co to wiadomo tylko je i śpi 🙂
Jest świetna  😜
baffinka, o jak fajnie widzieć Cię w kasku! Zawsze się bałam patrzeć na zdjęcia w toczku 😁
baffinka, super, wielkie gratulacje! 😅
baffinka ogromne gratulacje dla ciebie i klaczynki! 🙂😉
zairka przesliczna! daliscie jej juz imie?🙂
robakt ech, szkoda kurcze... ale rozumiem cie, jesli to dzierzawiony i cos nie gra - nie ma sensu sie meczyc, to ma byc przyjemnosc przeciez 🙂 ja tez dzierzawie pol zycia rozne konie, ale teraz jestem bardzo zadowolona z warunkow co widac po czasie, juz prawie 2 lata z Manti jestem 🙂
Sankaritarina ja przerywac moge tylko po troszku, bo grzywa gesta jak szatan 😉 wiec musialam opatentowac plecenie na rozne sposoby 😀 i nie dziekuje za kciuki eby nie zapeszyc 😉
anai rowniez nie dziekuje  :kwiatek:
Dzionka no fajny Dzion, dobrze to wyglada!🙂
baffinka duże gratulacje! 🙂 jest z czego puchnąć!


A tutaj mała zajawka jak nam w szkole idzie pod opieką Quanty. Jestem farciara straszna! Więcej nie ma, bo z mojej strony do poprawy jest od groma i ciut ciut 😉 chciałabym przyspieszyć ten proces, ale nic nie zastąpi godzin w siodle. Także staram się czerpać pełnymi garściami. Jest super!

Averis   Czarny charakter
26 kwietnia 2015 13:59
amnestria, jesteście tacy super, że super! Dumna jestem z Was bardzo, bardzo! Od początku w Was wierzyłam i wiedziałam, że będzie doskonale.
amnestria, o kurczę!  👍
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się