Kącik Rekreanta cz. VIII (2015)

Precelek, a po jakich rodzicach jest? Z bazy koni wynika, że miał zmienione imię. Tak sobie wpisałam, żeby znaleźć ogłoszenie z Larym BH dla porównania i jesli to jednak ten sam koń, to... 👍
to ten sam koń- w ogłoszeniu i w bazie papier ten sam, a Precelek już kiedyś mówiła, że on po Elfie  😀

Moon przeproś i wyjdź!  🤬
No to patrząc na zdjęcia ogłoszeniowe i hodowlę... nie wierzę, że to ten sam koń. W sumie chyba mu się trafiło, że się sprzedał surowy. 😉
A co z hodowlą Bogny Hupy jest nie tak? Kiedyś rewir jeździła tam niektóre konie, więc nie sądzę by źle je robiła.
A Lary rzeczywiście się nie prezentował (i dlaczego takie brzydkie imię na Boga? 😁 Dobrze, że zmienili 😉), ale to też może niekorzystne ujęcie i niekorzystny "wiek"
Ten  z ogłoszenia to taki miły osiołek 😉 Precelek, czy on tak wyglądał jak go kupowałaś?

Moon, piękne łąki, nie ma porównania do tego, co oferuje hipo. Pięknie wyglądacie, jak zwykle elegancja!

brzezinka, gratulacje!!!

Brzask, jakbyś nie napisała, że to 5ty raz, nie powiedziałabym. Naprawdę wygląda na bardziej zaawansowanego 😉 Super!

rtk, jak naturalsowo 😉 I bez siodła fajnie wyglądacie!

Anderia, 🙁 trzymam kciuki za dobrą i optymistyczną diagnozę!

asds, Fokusowa  dzięki!

Poranna robota:
[img]https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xta1/v/t1.0-9/11781845_901324539928707_3001150087657782865_n.jpg?oh=f877a46ae91fedda6bc6bfe60aa0d465&oe=564158FB[/img]
maleństwo   I'll love you till the end of time...
03 sierpnia 2015 12:12
No właśnie, też jestem ciekawa, co z końmi BH nie tak... Zanim kupiam Sarę ogkądałam ram 3-letniego ogiera xx/śl z rewelacyjnym charakterem i fajnym ruchem. Gdyby nie ponaglanie do kupna (nie miałam czasu zorganizować weta), to kto wie... A co do imion, one często się dziwnie nazywają, oglądałam Baterflay, w ogłoszeniachbwisi Bahus 😉
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
03 sierpnia 2015 12:20
Ruda77, dzięki

Burza,anai, bez przesady, przecież wstawia się te najlepsze zdjęcia wiadomo  😉 , ale dzięki  🙂


sumire, dlaczego surowy, w ogłoszeniu sprzedażowym napisane że, "zajezdzony pod siodłem". Jak dla mnie to juz nie jest surowy koń.

amnestria, byłam u niej szukając konia do kupna i hmm co z tam jest nie tak? trzeba pojechać i osobiście zobaczyć  😁
wszystkie ogiery wyglądają u niej dobrze, a budowa no cóż elf dawał konie z jelenia szyją.

konie robione przez rewir są na prawdę super zrobione, znajoma kupiła do rekreacji i jest zachwycona ułożeniem tego konia.

brzezinka, gratulacje!

maleństwo, na prawdęstwierdziłaś że wszystko tam jest tak jak trzeba? 😉
hehe ponaglanie do kupna... też dostałam czas do końca dnia na zastanowienie  🤣 a btw. baterflay z tego co mówiła Bogna padł
Brzask, zdjęcia jak zdjęcia ale oko ładne no i po łace bez strachu można pedałować 🙂
Anderia   Całe życie gniade
03 sierpnia 2015 12:47
anai niedzięki. 😉 Super szarak i jego podkasany, używany brzuch!  😍
Averis   Czarny charakter
03 sierpnia 2015 14:08
anai, piękny siwy! I tak jak mówi Anderia - piękny podkasany brzuch (to teraz mój fetysz 😉)

i właśnie - Anderia trzymam kciuki za pomyślny obrót spraw, bez wdawania się w szczegóły  :kwiatek:

Moon, zobaczysz, jak porównasz foty sprzed kilku miesięcy - przeżyjesz szok 😀!

rtk widziałam na FB - hit! Ja utrzymuję się w stępię najlepiej 😉


Jeszcze raz pochwalę się moim coraz bardziej fit koniem. Zwłaszcza zmniejszający się brzuch mnie niezmiernie cieszy!




Averis, Karson zmienił się nie do poznania! Fantastycznie! Wrzuć kulę dla porównania 😍
Averis   Czarny charakter
03 sierpnia 2015 14:23
amnestria, proszę 😁 Dzięki, jestem taaaka dumna :kwiatek:

kujka   new better life mode: on
03 sierpnia 2015 14:25
Averis, nie poznalam go na pierwszy rzut oka 🙂 Super!

Precelek ja nie pytalam jak on ma obecnie wpisane w dokumentach tylko czy to ten sam kon. Ale skoro to jakas wstydliwa tajemnica czy cos, to nie bylo tematu...
Brzask, z postów Precelek zrozumiałam, że sama go zajeżdżała i że przez ileś tam czasu od zajazdki poza nią nikt na nim nie siedział, ale jak wygooglałam ogłoszenie, to faktycznie wg niego nie był totalnie surowy.

Co do tego, co jest tam nie tak - mnie nie przekonują co jakiś czas wrzucane ogłoszenia odnośnie "szukam osoby do jazdy na młodych koniach, z umiejętnościami na poziomie min. BO", wcześniej w ogóle było sformułowane tak, że wynikało, że za free. Serio umiejętności na poziomie brązu są wystarczające, żeby pracować z młodziakami? 🙄 A ogłoszenia widuję całkiem często. Ciekawe, czemu? Do tego, że to rewelacyjna hodowla, nie przekonuje mnie też wiele innych rzeczy, o których słyszę od znajomych (choćby z racji tego, że to moje bliskie okolice; i są to osoby, którym nie mam podstaw nie wierzyć i które nie mają powodu do robienia czarnego pijaru) - ale ponieważ tylko słyszałam, a nie widziałam, to powtarzać na forum nie będę. I nawet, jeśli tylko połowa z tego, co słyszałam, jest prawdą, pozostanę przy swoim "nieprzekonaniu". 😉 I też polecam wycieczkę i samodzielne wyrobienie sobie zdania. Zwłaszcza, gdy ktoś się zastanawia nad wstawieniem tam ogiera na emeryturę/dzierżawę hodowlaną.
Kochani bardzo dziękuję za miłe słowa dotyczące metamorfozy Dzidzia, to naprawdę bardzo miłe  :kwiatek:  :kwiatek:  :kwiatek:  :kwiatek:  Dzięki wam mam dużo więcej powera do roboty  😅

kujka a gdzie ja napisałam że coś wstydliwego? Mocna nadinterpretacja, Kochani tak zgadza się 🙂 Ale on absolutnie się tak już nie nazywa i w papierach bardzo oficjalnie tak jak napisałam ma wpisane L-Electro Black
A zjego metamorfozy jestem bardzo dumna  🏇
amnestria decyzja o zmianie imienia zapadła zanim podpisałam umowę kupna sprzedaży  🤣

Electro jest od La Rochelle po Elfie, i przyznaję- wyglądał nie zachęcająco gdy go kupiłam.   😁  😁 Nie chciałam go nawet na miejscu wyciągać z boksu, przyjechałam oglądać innego konia. Przyznaję że dopiero moja trenerka przekonała mnie że koniecznie trzeba go obejrzeć i wypróbować, następnie po obejrzeniu konia w ruchu, wytłumaczyła mi, że to że koń jest przecinkiem w tym momencie, nie oznacza przecież że za rok czasu w odpowiednim treningu nie będzie wyglądał tak:... (mamy dokladnie rok czasu, pani trener miała rację 🙂 ) Uwierzyłam trenerce że on cały czas bardzo rośnie, zmieniają się proporcje, a że świetnie skacze, jeśli nie sprawdzi się jako koń ujeżdżeniowy dla mnie, z powodzeniem sprzedam go do skoków. Nie sprzedałam, bo zaskoczył mnie na każdym froncie  😍 Póki co jest absolutnie bezcenny  😅



dla ciekawych za jakie wyzwanie się wzięłam - i kupiłam -z pełną świadomością problemu, tak wyglądało moje pierwsze wsiadanie na Dzidzia,(link poniżej), wtedy nie był jeszcze mój, strasznie reaktywne dziecko, miesiąc po kupnie przedłużyłam mu dzieciństwo i tylko i wyłącznie wsiadałam i zsiadałam, karmiłam z siodła, drapałam i zaprzyjaźnialiśmy się żeby zbudować zaufanie, które potem zaprocentowało tym, że mam najbardziej wyluzowanego, odważnego i wyczillowanego młodego konia na świecie  😅 Ale przyznaję, początki były trudne, każde machnięcie ręką, zmiana mojego ciężaru ciała, powodowały u niego histerię i ucieczkę. Od momentu kupna do bardzo niedawna byłam jedynym jego jeźdźcem, co napawa mnie dumą bo rozwiązaliśmy wspólnie z trenerem każdy problem tego konia  😅  😅 
Zdecydowałam się na zakup tego konia też dlatego, że Bogna udostępniła mi go na testy 🙂--> tydzień się nim zajmowałam i coś tam wsiadałam, no i kupił mnie w 100% swoim cudownym charakterem, pomyślałam sobie że przy takim nastawieniu da się z nim zrobić i odpracować wszystko  🙂

link hardkorowy, pierwsze wsiadanie ever przed kupnem: ( tak a propos stopnia zajeżdżenia, też myślałam że jest wstępnie zajeżdżony  😁, wyglądało to dokładnie tak, podobno ktoś tam na nim siedział przede mną, w domu zajeździliśmy go zupełnie od nowa, bez stresu i na spokojnie, co później zaprocentowało)


kochani nie zgadzam się co do Bogny, jej młode konie mają swój koński raj na ziemi, najmniejsze pastwisko jakie jest na terenie ma 20h, a terenu Bogna ma naprawdę mnóstwo. Taki młody koń jest wyhasany za wszystkie czasy i z tego co mi mówiła, konie w sezonie pastwiskowym, spędzają całą dobę na dworzu. A mój czarny koń TUV przeszedł na I klasę, badany dr Golonką. (przeszedł zresztą TUV i wcześniej z jakąś kosmiczną liczbą RTG, a odpadł z uwagi na to że miał jedno jajko.) Co ciekawe, wygląda na to że serio był mi ten koń p;isany 🙂--> kupiłam go z zamiarem wysłania na operację kastracji wnętrostwa, chciałam podjąć to ryzyko. Jednak następnego dnia po kupnie, po podaniu głupiego jasia przy okazji robienia zębów, brakujące jajko spadło... i zostało z nami  👍  👍 👍 taka...kinder niespodzianka 😀 jeleniej szyji też jak widać nie ma  😁

Wniosek z tego jest taki, że kupując konia, trzeba mieć wyobraźnię  😁  😁 dot tego jak będzie wyglądał za jakiś czas gdy pójdzie we właściwy trening, dodatkowo przydaje się ktoś z doświadczonym okiem, no i oczywiście potrzeba trochę szczęścia 🙂
Precelek świetna historia i przepiękny koń! Twoja opowieść idealnie obrazuje, ile daje wprawne oko doświadczonej osoby! Gratuluję zakupu i życzę dalszej, tak owocnej pracy  💃

Averis ale Karson brzuszka zgubił! Pamiętam go z dawnych czasów, jako właśnie taką uroczą kuleczkę - kolejna, przemiła dla oka przemiana 🙂

anai o rozwoju Twojego konia to już w ogóle nie ma co pisać, bo ze zdjęcia na zdjęcie rozkwita  😜
Precelek  👍  Po takim pierwszym wsiadaniu to ja bym go narzędziem na długim kiju nie chciała dotknąć... 😁

Anderia   Całe życie gniade
03 sierpnia 2015 18:31
Averis  :kwiatek: Karsonito pięknieje! Brzuch to zmora wielu, dlatego Twoja radość jest w pełni uzasadniona!  😀

Precelek delikatnie mówiąc - ale masakra  🤣

Co do hodowli Bogny Hupy - jak szukałam konia (już prawie 3 lata temu), to oglądałam kilka i tam. Cóż, jeśli bym patrzyła na stajnię pod kątem pensjonatu, to można się czepiać, ale jako biegalnię/miejsce odchowu dla młodziaka - czad! Faktycznie terenu jest ogrom, a czego więcej można od stajni dla niezajeżdżonego, max 4/5-letniego konia chcieć? Myślę, że najlepszym wyznacznikiem są głowy tych zwierzaków, bo już nie pierwszy raz słyszę pochlebną opinię o charakterze koni od nich.
Ja tak tylko na szybko ze zdjęciami z Damaszki. Jesteśmy 3cimi vicemistrzami amatorów pomorza w kat. senior (no dobra, byliśmy ostatni 😀).
Sobota była ładna jeśli chodzi o tempo, ale w drugim przejeździe zaczął zrzucać, w niedziele rewelacja jeśli chodzi o jego starania się! Niestety sprawdziliśmy się i to jeszcze nie dla nas, koń wymiękał przy drugich przejazdach, zdecydowanie czas się za siebie wziąć.






zoriczkowa bryczesy sprawują się świetnie, dziękuję  :kwiatek:


breakawayy naprawdę bardzo mi miło i dziękuję w imieniu Dzidzia  :kwiatek:  :kwiatek: Nie będę mu jednak przekazywać bo popadnie w jakiś narcyzm czy coś tam podobnego 😁  😁

Dziewierz, 😁  😁  potem był jak bomba zegarowa ale już w sumie grzeczniejszy, (pod warunkiem że udawałam że mnie na siodle zupełnie nie ma 😀)  ja jestem trochę "hardkorem" więc ciężko mnie zrazić, w tym wypadku okazało się że na całe szczęście 😉 bo zdecydowałam się na dzidzioprzecinka  🙂

Anderia dokładnie o to mi chodzi 🙂 koniowi do szczęścia potrzebna jest bezkresna łąka i dużo wolności, młode konie u Bogny to mają 🙂 warunki pensjonatowe to zupełnie inna bajka i na pewno można się przyczepić, ale do hodowli młodych koni, miejsce fantastyczne i Bognę polecam.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
03 sierpnia 2015 21:07
Faktycznie że na stronie Bogny Lary BH czyli obecnie Electro Black prezentuje się niezbyt zachęcająco. Trzeba mieć to oko jednak i wyobraźnię co z młodziaka może wyrosnąć 🙂.
maleństwo   I'll love you till the end of time...
03 sierpnia 2015 21:08
Brzask, nic nie stwierdziłam, choć było... dziwnie. Po prostu zainteresowała mnie potencjalna dyskusja 😉
Bo na stronie ma zimową sierść, tu już np. zdecydowanie inny, fajny młody koń:



a czemu Precelek, zmieniałaś imię? Lary nie brzmi jakoś źle 😀
xxagaxx  :kwiatek: bo bardzo masakrycznie mega źle mi się kojarzyło i kosmicznie mi nie podobało 😀
ElaPe dziękuję bardzo  :kwiatek: Przyznaję, że miałam  fachową pomoc trenerską i bardzo na poradach mojego trenera opierałam się przy kupnie  🙂 Sama dopóki nie odkryłam że to jest strasznie pozytywna i fantastyczna Dzidzioosobowość, byłam sceptycznie nastawiona  🙂
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
03 sierpnia 2015 22:28
No tak, na filmiku zdecydowanie lepiej wygląda.
  Witajcie ponownie! 
Wczoraj byłam u konia i ruszyłam go, bo od czwartku, po wizycie kowala, stał bez jazd. Dużo pracowałam nad swoją sylwetką, bo ciągle mam nawyk pochylania się zbytnio do przodu - a łydki nie spełniają swojej roli. Dlatego też pomęczyłam się z dodaniami i zagalopowaniami, i z przykrością stwierdziłam, że po wypadku ciągle mam problem z lewą nogą (ciągle ucieka mi strzemię). Choć po jeździe okazało się, że Gardiemu zrobiła się rana na brzuchu za popręgiem i musieliśmy wkroczyć na myjkę, a później opatrzyć kontuzję. Mimo tego przykrego incydentu jestem o kolejny krok do przodu...  😉

Precelek cóż za historia... a teraz twój kary prezentuje się przepięknie  😍

Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
04 sierpnia 2015 11:01
Behemotowa, ale kozacki patent na przeszkody!
Moon, ależ się cieszę, że Syn już wrócił pod siodło, bo w końcu mogę się zachwycać znów Waszymi zdjęciami 😍
Averis, fajnie się Kary zmienił! Muszę Was odwiedzić z aparatem i... 🥂
Kastorkowa, ale Młody łapy zabiera! Szykuj go na zawody lepiej 🙂
anai, jak zawsze świetnie wyglądacie!
brzezinka, gratuluję!
baffinka, kiedy zawody? 😎
TheWunia, wow, super wyglądacie
Precelek, chyba muszę Cię odwiedzić na dniach i udokumentować skoki na Dzidziu 😎
rtk, my co prawda nie musimy, ale ostatnio się też wozimy na oklep, ba nawet wczoraj lekko skoczyłam sobie stacjonatkę 50 cm 😁 na upały fajna opcja. 🙂
Brzask, świetnie, że Młody ma poukładane w głowie! Mi się nigdy normalne konie nie trafiają 😁
kujka, domagam się zdjęć Gila!!!!!


A my się zawzięcie trenujemy. Z dnia na dzień coraz bardziej uwielbiam tego Malucha mojego. I prosimy o kciuki na sobotę i niedzielę, bo ciśniemy do Warki 😍





No i nadszedł ten smutny moment, kiedy UFO chce mi porwać konia...


Pozdrawiamy! :kwiatek:
Hermes najpierw to trzeba zacząć jeździć, żeby jechać na zawody  😂
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
04 sierpnia 2015 11:23
baffinka, to spinaj tyłek i śmigaj, chce Was na zawodach!!
Hermes my też się chcemy na zawodach, tylko najpierw weterynarz  😀iabeł:  ale zgadałam się wczoraj z Lov i spinamy tyłki, żeby jechać na dwudniowe zawody razem  🥂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się