Westernowa Rewia Mody

Livia   ...z innego świata
27 sierpnia 2015 11:40
Dotarło do mnie zamówienie z Caballa 🙂 Ametyst mnie urzekł 💘





A już dzisiaj się pakujemy i czeka nas ostatnia prosta przed sobotą 🙂
.
Livia   ...z innego świata
27 sierpnia 2015 12:07
Muchozol, dzięki! 🙂 Nie, startować będziemy z Hafem i kocykiem na górze (też Caballowym, mam wielką nadzieję że kurier go jutro przywiezie i będę mogła się pochwalić) 🙂
.
Livia stopniuje napięcie 😉
Livia   ...z innego świata
28 sierpnia 2015 06:09
kasia, haha, tak wyszło, bo teraz do internetu mam ograniczony dostęp 😀

Muchozol, wynikła taka sytuacja, że miałam kocyk zamówiony z Busse, ze 4 tygodnie temu zamawiałam, i miał przyjść. Niestety nie przyszedł, więc dzwoniłam wczoraj na szybko do ivett i spytałam, czy mogłaby mi uszyć alkantarowy kocyk z haftem właściwie na "już" - i ivett dała radę 🙂 Dziś powinien dotrzeć, jutro już zawody 🙂
.
Livia   ...z innego świata
30 sierpnia 2015 13:14
Muchozol, nie, niestety, wełnianych Caball nie ma (ale może kiedyś? 🙂😉, a ivett jest naprawdę niesamowita 🙂

Tak się prezentowaliśmy na zawodach:


A tak wyglądał wzór kocyka, taki sam, jak na przodzie koszuli  💘

.
Livia   ...z innego świata
31 sierpnia 2015 09:14
Dziękuję bardzo 🙂 Najchętniej bym sobie jeszcze jakiś napierśnik blingowy do kompletu sprawiła, i może jakieś sreberka na siodło - tylko nie wiem, czy są takie sreberka do siodeł z round skirtami?

Skąd można w ogóle wziąć fajny napierśnik z blingiem i sreberka? 😀
.
Witam wszystkich 🙂 
goszczę tutaj po raz pierwszy i mam pytanie: czy ktoś z Was używa siodła firmy Abetta a jeżeli tak to jakich padów do niego używa ?
Moje siodło wygląda tak jak na zdjęciu  w załączniku do niego używam wełniany dosyć ciężki pad podszyty neoprenem, ale chciałabym i szukam czegoś lżejszego a odpowiedniego do tego siodła 🙂
Livia   ...z innego świata
31 sierpnia 2015 19:04
Muchozol, dzięki, napisałam już z pytaniem o sreberka do round skirtów 🙂 W napierśniku na co dzień też nie jeżdżę, ale byłby pięknym dopełnieniem ogłowia 🙂

Mosewa, ciekawe to siodło, to jakieś rajdowe?

Tak to siodło rajdowe, ale ja używam tego siodła do nauki jazdy( bo jestem początkującą, ale nie młodą już uczennicą  😉  ) zaczęłam naukę w siodle klasycznym, ale zawsze chciałam w westowym. A, że "prawdziwe" siodło westernowe jest dosyć ciężkie wybrałam opcję Abetty- siodło rajdowe waży ok. 6kg. 
Pad jest chyba cięższy od tego siodła  🙄 🤣
Livia   ...z innego świata
01 września 2015 10:35
Mosewa, faktycznie, leciuteńkie to siodło! Ja może bym poleciła jakiś pad z wkładką amortyzującą i dopasowującą się do grzbietu - np. Haf jest bardzo lekki i przewiewny, a taką wkładkę posiada. Z grubszych pady Western Imports. Fajny, elastyczny i stosunkowo lekki jest też Caball 🙂
Dziękuję Livia za info, a możesz mi powiedzieć jeszcze co to są za pady Western Imports? sorki ale nie wiem  😡
Viridila   ZKoniaSpadłam & NaturalBitsBay
01 września 2015 11:57
Dziewczyny z Caballem west - Livia, Muchozol - czy dacie radę zrobić zdjęcie tego caballowego padu od spodu? Ciekawi mnie jak to wygląda u nich 🙂 I jak ze schnięciem po jeździe?
Livia   ...z innego świata
01 września 2015 12:44
Mosewa, to są też westowe pady, futro pod spodem, blanket u góry i w niektórych modelach wkładka dopasowująca 🙂 Tu przykładowy pad z wkładką: http://horsepassion.pl/kon-jezdziec/siodla-osprzet/pady?product_id=712

Viridila, mogę zrobić fotkę, tam od spodu jest fajna siateczka. Pad schnie bardzo szybko - przetestowane po jeździe w upale 🙂
Livia dzięki  😀 ten który mam i widać na zdjęciu wyżej  cały jest z wełny tj. warstwa wierzchnia, pod spodem nie ma futra, cały pad jest podszyty siatką z neoprenu. Jest w sumie ok, ale sporo waży. Dlatego szukam- raz czegoś lżejszego a dwa na zmianę 🙂
Jeszcze jedno jak się czyści takie pady z wełny?  🙄
.
Viridila   ZKoniaSpadłam & NaturalBitsBay
01 września 2015 13:38
Muchozol, aaaa...zapomniałam - faktycznie wrzucałaś całość! Ja i moje ogarnianie ostatnio 😵

Mosewa, mam dokładnie taki pad: http://horsepassion.pl/kon-jezdziec/siodla-osprzet/pady?product_id=927
i jeśli chodzi o czyszczenie to od czasu do czasu czesze tego "baranka" 😉 Jeśli chodzi o "mycie" to nie próbowałam na razie i chyba jeszcze dlugo nie będzie potrzeby po prostu 🙂
Livia   ...z innego świata
04 września 2015 09:00
Mam jeszcze parę zdjęć 🙂

Ogłowie, które mieliśmy na zawodach, na dwa ucha, wraz z wodzami i wędzidłem:


I całokształt raz jeszcze, lepiej widać Caballowy kocyk 🙂
.
Ogłowie i wodze bardzo ładnie się prezentują do tego kółka od wędzidła -super całość  😀
Livia jakie dokładnie wędzidło ma Twój koń?
.
Livia   ...z innego świata
04 września 2015 11:14
Muchozol, aż się zarumieniłam 😡 Geniuszami nie jesteśmy, na tych zawodach było naprawdę dużo bardzo ładnie ubranych par 🙂 Ja jestem na razie za cienka w cuglach, żeby ocenić, czy lepiej leżą wodze ze sreberkiem czy bez, mnie one nie robiły kompletnie różnicy - ale ja jadę póki co normalnie na dwie i więcej na kontakcie niż na jedną rękę luźno...

Mosewa, dokładnie jak napisała Muchozol, tyle że ja mam z Kraemera i w rozm. 13,5 🙂
Jestem zielona więc zapytam, czy takie kiełzno jak Twojego konia Livia (lub podobne )jest podwójnie łamane?
Mosewa pozwolę sobie odpowiedzieć, bo zajęło mi jakiś czas znalezienie podwójnie łamanego wędzidła do westowego ogłowia- znalazłam to, jest bardzo fajne (na łączniku ma paski ze słodkiego metalu) i akurat Sunny bardzo dobrze na nie zareagował:
http://www.westernimports.com/Gebisse-und-Sporen/Cricket-Offset-Dee-Bit::226.html
na tej stronie są też 2 inne snaffle z łącznikiem, ale to jest najbardziej zbliżone do klasycznych. Ściąga je bez problemu horsepassion 🙂
Livia   ...z innego świata
04 września 2015 17:50
Mosewa, to moje jest akurat pojedynczo łamane, ale są też normalnie do kupienia podwójnie łamane 🙂
Mosewa, to moje jest akurat pojedynczo łamane, ale są też normalnie do kupienia podwójnie łamane 🙂

Livia bardzo spodobało mi się to kiełzno, ale to na niemieckiej stronie jest 🙁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się