Ankieta - Piętna koni w Polsce

titina - a nie lepiej to właśnie do jakieś gazety pisać? można by w przyszłości napisać książkę w której opisać jak to brak marketingu wpłynął na hodowlę koni w Polsce... Uważam że takie raporty jak ty masz, powinny być kupione przez PZHK. Bo mając taką podkładkę można to szeroko pokazać na różne sposoby w środowisku jeździeckim  - hodowlanym.




Nie sądzę by jakakolwiek gazeta branżowa w Polsce to wydrukowała, ponieważ, z tego co się orientuję, żadna nie jest wydawana przez polskiego wydawcę ( nie wiem ,jak ,,Konie i Rumaki"?) . ,,HiJ ", też tego nie wyda, ponieważ wydawcą jest PZHK, który jak dla mnie, z tego co widać na gołej dłoni, nie bronią interesów polskiej hodowli, a wręcz odwrotnie, topią ją z czystą premedytacją. Zresztą , wykaz większości koni z brakami w wpisach ksiąg, wysłałam do KPZHK, podobno poszło to wyżej i brak jest odzewu 🙁   Powtórzę to ,co napisałam wcześniej, tylko jeden dzień nad tą pracą, dał aż 25 punktów rankingowych w konkurencji WKKW. To jest bardzo dużo, a ilu koni nie udało się w ogóle namierzyć ?

A tu przykład dla Gagi
https://data.fei.org/Horse/Detail.aspx?p=AEB3AD4FECA0F5A3F9DF404387D9046B
Jak Matrix to i moja Waneelya, ten sam właściciel, muszę zrobić grande
Jak Matrix to i moja Waneelya, ten sam właściciel, muszę zrobić grande


Może wspólnie zrobimy grandę, lubię mieć towarzystwo  😉 🤣 😁
https://data.fei.org/Horse/Detail.aspx?p=CD3DB2B12F28A951D9B08A4AB32AD17C

Chłopak(zawodnik) dopiero od trzech lat jeździ konno, mówi, że ten  koń wszystkiego go uczy. W Finlandii, wałach ten ,nie był niżej niż na III miejscu.. Jeszcze nie ma punktów rank., ale to może być kwestia czasu....
Tu mamy innego konia:
https://data.fei.org/Horse/Detail.aspx?p=C891DA890D96E4A52762746678C2D0DF

10 pkt rank., ogier, uznany w Polsce, z ukradzioną tożsamością. Brak wpisu do księgi ,brednie w wpisie do rasy. koń wyrastający na numer jeden ,dla swojej zawodniczki .
titina - domyślam się że jest to żmudna robota, mogłabym też pomóc w takim szukaniu?
edzia69   Kolorowe jest piękne!
26 marca 2015 19:16
Każdy może, siedzisz i dłubiesz po bazie danych.
Wspomniany przeze mnie Blek Dzek.
titina, z pzhk g.. sie zalatwi.
ja znalazlam dojscie  inna droga, czesc moich wynikow jest juz sprawdzanych w FEI i w ciagu miesiaca bedzie poprawiona jesli tylko bedzie to formalnie potwierdzone w narodowych federacjach gdzie zarejestrowane sa konie (dotyczy to przede wszystkim wlkp i trakenow)
edzia69 - ale jak to robić? jaki system zastosować?
edzia69   Kolorowe jest piękne!
26 marca 2015 20:14
Ja to szukam po listach startowych jak jestem na zawodach, Titina dłubie w bazie FEI. Dobrze jest znać rodowody koni hodowanych w Polsce, wtedy łatwiej wychwycić takie, które sobie ktoś "przygarnął".
Ja to szukam po listach startowych jak jestem na zawodach, Titina dłubie w bazie FEI. Dobrze jest znać rodowody koni hodowanych w Polsce, wtedy łatwiej wychwycić takie, które sobie ktoś "przygarnął".


Dokładnie, tak właśnie było z Bestsellerem ( Simon Parloe) :/  , który notabene do tej pory nie ma wyprostowanych wszystkich danych :/
Te poprawione konie mają wpisane w rasę PZHK? Pytam bo mam np źrebaka SP który został sprzedany do Emiratów Arabskich. Z właścicielem będziemy śledzić jego karierę. Chciałabym wiedzieć gdzie albo do kogo pisać żeby poprawili dane? Albo będę kontynuować w tym temacie co był wcześniej.
Rasa to jedno , a księga to drugie. jak widać w linkach które podałam , są to oddzielne rubryki .
montana   małopolskie
27 marca 2015 10:59
A kto mi powie, jakim sposobem te wielkopolskie źrebole z rocznika 2014 mają piętno rasowe na udzie ? Kto wypalał, skąd żegadło ? Zazdroszcze !

źrebak

źrebak2
edzia69   Kolorowe jest piękne!
27 marca 2015 11:24
Zdolny metaloplastyk i żegadło gotowe...
A kto mi powie, jakim sposobem te wielkopolskie źrebole z rocznika 2014 mają piętno rasowe na udzie ? Kto wypalał, skąd żegadło ? Zazdroszcze !

źrebak

źrebak2


Również popieram i zazdroszczę 😀
edzia69, dzisiaj może być CNS (tak to się chyba nazywa)
ogurek, hihi zdaje się, że chodziło Ci o obrabiarkę CNC? 😁
Wiedziałem, że gdzieś dzwoni 😉
taki "ploter" do wszystkiego
edzia69   Kolorowe jest piękne!
27 marca 2015 13:31
Ogurku ja z tych starej daty, na obrabiarkę bym nie wpadła.
[quote author=_Gaga link=topic=97178.msg2321573#msg2321573 date=1427193733]
s.heykowski, a czym miałby się różnić taki związek od PZHK? Bo teraz to nie specjalnie rozumiem sens utworzenia takowego związku.


Po pierwsze byłby to związek, którego członków interesuje hodowla polskiego konia sportowego (może tak się powinien nazywać), ma jasny cel  i nie będzie musiał się zmagać z jakimś dotacyjnym hamulco-balastem. [/quote]

a czy PZHK zmaga się teraz z tym balastem ? Przecież, to nie PZHK odpowiada za programy ochrony…..


edit: halo, dziękuje za zwrócenie uwagi, ale stare drzewo ciężko przesadzić  😉 :kwiatek:
SILVER_GOLD, litości! "z owym balastem".
Z nowszych informacji w sprawie ankiety. Do apelu przyłączą się między innymi duże Stadniny Koni, Stada Ogierów z pismem wspierającym które będziemy składać do Ministra. Mam prośbę do prywatnych hodowców. Jeśli również jesteście zainteresowani, to dajcie mi znać na adres e-mail serwiskonie@wp.pl przekażę kopię pisma do wydrukowania.
Z nowszych informacji w sprawie ankiety. Do apelu przyłączą się między innymi duże Stadniny Koni, Stada Ogierów z pismem wspierającym które będziemy składać do Ministra. Mam prośbę do prywatnych hodowców. Jeśli również jesteście zainteresowani, to dajcie mi znać na adres e-mail serwiskonie@wp.pl przekażę kopię pisma do wydrukowania.

Ja nie kumam tego, jak osoba, która nie potrafi napisać zdania w języku polskim chce reprezentować hodowców w ministerstwie lub gdziekolwiek indziej.
konikmorski może zatrudnij sekretarkę, bo czytanie Ciebie za każdym razem boli. I napisz  proszę, byśmy wiedzieli wszyscy, które to "Stadniny Koni" i "Stada Ogierów" chcą, żebyś ich reprezentowała w ministerstwie.
Proszę :kwiatek:
kokakola, serio? 😲 Jak ja to uwielbiam - zero przejawów do pomocy, wsparcia, a tylko krytykowanie. 😤

konikmorski, a pisaliście do OZHK, by jakoś ogłosiło coś takiego chociaż na swojej stronie? Będzie łatwiej zebrać dużą ilość ludzi. Podobnie do PZHK. Bo widzę, że co do ankiety jest info, a co do zbierania osób do apelu - nie.
kokakola, masz problemy z czytaniem?  rozumieniem tekstu?
forum to nie miejsce na żale ... ani do nauczycieli ani do genów...
szczególnie nie ten wątek. zmień go, albo weź sobie tabletkę przeciwbólową.

ps. twoja wiadomość też nie jest poprawna gramatycznie (ortografii się nie przyczepie bo nie widzę wszystkiego). więcej w niej błędów niż w tej konika.

podpisano: dys-wszystko 😉
kokakola, serio? 😲 Jak ja to uwielbiam - zero przejawów do pomocy, wsparcia, a tylko krytykowanie. 😤

konikmorski, a pisaliście do OZHK, by jakoś ogłosiło coś takiego chociaż na swojej stronie? Będzie łatwiej zebrać dużą ilość ludzi. Podobnie do PZHK. Bo widzę, że co do ankiety jest info, a co do zbierania osób do apelu - nie.

Tak, serio, na 100 %.
Pomagam i nie muszę się o tym chwalić.
Pisownia konika mnie razi, Was nie ?  🙇
kokakola, a co cię razi konkretnie?
Bo jeśli chodzi ci o Stada Ogierów, Stadniny Koni  - to rozumiem to (jako czytelnik) jako nazwę instytucji, jak Instytut Badań Naukowych.
Nie chodzi o stada  ogierów biegające luzem. Ani o setki stadnin koni. Opera Bałtycka to co innego niż opera, a Gazeta Wyborcza to co innego niż gazeta wyborcza.
kokakola, zacznij od siebie bo robisz takie błędy, ze faktycznie boli.

a w temacie: jak postępy akcji? widziałam link nawet na stronie PZHK ...
kakakola - jeśli chcesz możesz dołączyć do zespołu, bardzo chętnie przyda się jeszcze jedna para rąk i głowa do pracy  😎 nie piszę tutaj jeszcze o wszystkich sprawach. Ale wszystko w swoim czasie. Ma być artykuł do jednej z gazet. Zobaczymy czy go opublikują.

Maea - pisałam do wszystkich OZHK. Dlatego na głównej stronie PZHK jest informacja o ankiecie.

edzia69   Kolorowe jest piękne!
31 marca 2015 10:37
Cóż, nie każdy się rodzi z piórem Mikołaja Reya w ręku to raz, a dwa wywlekanie czyjejś niedoskonałości w niełatwej sztuce wyrażania myśli, przy okazji tak pożytecznej akcji, zaliczam do czynów popełnianych z tzw niskich pobudek.
Z nowszych informacji na temat anonimowej ankiety - zbieramy jeszcze tylko do końca kwietnia. Cały czas mamy 70 % ZA przywróceniem piętna rasowego. W tej chwili trwa analiza zdobytego materiału, to co mamy będziemy publikować w drugiej imiennej ankiecie.

Link do anonimowej ankiety: http://www.interankiety.pl/interankieta/137d8a4b6ee56b70a81a741961ef8ea3
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się