konie małopolskie

Dziś odszedł kolejny syn Elsinga Lap Bej 🙁
.....
starość
galopada_ domagam się zdjęć małego Dż!  😜
....

 całkowita edycja kilku postów
Fokusowa, mam w planach 😉
sei   . let's grow old together & die at the same time .
17 sierpnia 2014 20:40
muszę pochwalić mojego młodego! dzisiaj w Zbyszko został czempionem koni skokowych z wynikiem 42 pkt. naprawdę fajnie się pokazał 🙂 całkiem cywilizowanie się też zachowywał - jest progres. złoty chłopak  💘
czekam na jakieś zdjęcia/filmiki i pokażę 😉

edit:
gratulacje! ja tam od początku wiedziałam, że to złoty chłopak! Świetny jest!  😅
sei   . let's grow old together & die at the same time .
20 sierpnia 2014 22:20
dzięki 🙂 zasłużył sobie na jabłka do woli 😉
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
21 sierpnia 2014 07:41
sei
Gratulacje ! I na co było się stresować 😉  :kwiatek:
Constantia
Śliczna taka "żeńska" 🙂
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
21 sierpnia 2014 22:11
[quote author=Karla🙂 link=topic=98.msg2162281#msg2162281 date=1408283465]
starość
[/quote]

Nie byłabym tego taka pewna... Miał zaawansowane COPD którego przez długi czas nikt nie chciał leczyć, 6 lat temu był tak chudy że, można było mu kości policzyć, a przy tym użytkowany normalnie godzinę dziennie kaszląc na jazdach jak najęty, jak próbowałam tłumaczyć opowiedz była jedna " bo już jest stary, lepiej nie będzie".

bardzo był wyniszczony chorobą.
brzask jedno nie wyklucza drugiego- ten koń był bardzo mocno użytkowany w młodości, rocznik 88 z tego co pamiętam,znam i konia i Zuzkę i lekarzy zajmujących się tym koniem plus ich zalecenia (koń wtedy stał w stajni w Wolicy koło Janek) koń będąc już Zuzi , właśnei z tego okresu był leczony- nie wiem jak wcześniej.
wyskoczyło mi właśnie dzisiaj na FB: Tussi po Emetyt od Tulki (Lap Bej - Tulonka)
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
21 sierpnia 2014 23:07
Karla nie pamiętam jak to dziecię miało na imię. pamiętam jak tłumaczyłam matce jak krowie na rowie że, koń jest w fatalny stanie nie dlatego że jest stary i tak ma być tylko dlatego że, się dusi. Skoro przeżył jeszcze 6 lat to znaczy że, w końcu zaczęli go leczyć.

Sorry że, tak wywlekam ale pamiętam że, ta sytuacja leżała mi na sercu. Patrzenie na męczące się wiekowe już wtedy zasłużone zwierzę, które przeraźliwie się męczy było bardzo trudne szczególnie że, nikt poza mną nie widział w tym nic złego a moje tłumaczenia nic nie dawały.
Brzask, ja go widziałam kilka, kilkanaście razy pd Zuzką w domu,plus  na zawodach i pod Olką w treningu skokowym. Powiem szczerze, że poza chudością żadnych objawów ze str ukł. oddechowego (czyli kaszlu, gluta😉, robienia bokami itp.) nie było widać. Może zmiana stajni, codzienne padokowanie, czysta stajnia, żarcie i leczenie dało odpowiedni skutek. Koń został odstawiony od pracy w kierunku startów Zuzki dość szybko, łaził pod siodłem, bo takie było zalecenie weta, który się nim opiekował. Nie wiem jak było wcześniej- wiem jak było w momencie kiedy go opisywałam do sylwetki i przed śmiercią.
AleksandraAlicja   Naturalny pingwin w kowbojkach ;-)
23 sierpnia 2014 22:05
Małopolska Ekstaza (Bromir-Egzema po Przedświt XIII-4) ur.02.02.1993
Katharina   "Be patient and trust in the process"
23 sierpnia 2014 23:48
Wiecie co ja tak na szybko z jednym zdjęciem (na razie ale jutro na spokojnie ogarnę więcej) wpadam do tego kącika, bo było mi dane dzisiaj pojeździć na koniu, którego znam od pierwszych dni życia, a jego matka to moja Końska Miłość. Na pewno niektórzy go pamiętają, a więęęc......

Proszę 5 letni mały Ostragon  😍

Przyznam szczerze, że każdemu (i sobie również) życzę tak ogarniętego młodziaka  😍 Koń BAJKA !

edit - zdjęcia










I Mama na dokładkę i znikam 🙂

Przypominam się z moim małym Emetytem, po stosunkowo długim pobycie w klinice zamieszkał w stajni wolnowybiegowej i robi się powoli z niego mały smok, derka 135 już ciasnawa 🙂 2 sierpnia skończył 1,5 roku





a tu ze swoim ulubionym wujkiem:
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
25 sierpnia 2014 11:42
Katharina ależ młody rozrósł się! I w jakim orientalnym typie jest, oj widać geny arabskie  😉
Tylko west czy klasyka też?
Katharina   "Be patient and trust in the process"
25 sierpnia 2014 12:11
iwona9208 oj fakt rozrósł się, a on z tych późno dojrzewających jest więc myślę, że za jakiś czas będzie mi dane pokazać go jeszcze bardziej rozbudowanego i wyrośniętego  😉 Chodzi tylko west ale ja klasyk z krwi i kości więc na zdjęciach taki bardziej klasyczny obrazek jeśli chodzi o jazdę  😉

Arroch bardzo fajny Twój młody, a jak Emetyt to cud, miód  😜 Super, że możesz zapewnić mu pobyt w stajni wolno wybiegowej, na pewno wyjdzie mu to na dobre  🏇
kolejny mały Juś

galopada_ a gdzie mały Dż?  😕
to jest mały Dż 😉
Ale, ale jak to? http://stadninakonizabno.dbv.pl/readarticle.php?article_id=157
Nie mów, że odmiana mu wyłazi bo przepadnę kompletnie!  💃
Fokusowa, no wyszła mu taka przy zmianie sierści 😉 bardzo nas to zaskoczyło, bo jest bardzo orginalna 😉
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
26 sierpnia 2014 11:55
Siw z ostatnich parkurów otwartych u nas. Konkursy do metra, więc wielkich lotów nie było, ale stwierdziłam, że weterana wyciągnę ze stajni na takie małe skoki, żeby się po prostu pobawił  😉 Wesolutki chłopak był, aż miło  😀
Arroch Jakbym swojego Malachita widziała 😀
Zero odmian, długie giry, pysk ze specyficznym nosem i takie niewinne spojrzenie 😉

Wstawiaj często zdjęcia 🙂
Ciekawe czy jak dorośnie będą podobni.

Emetyty są the best, jak się tak rodzinnie zrobiło to i z Kulą się wepcham  😁
tuch Twój Malachit jest czadowy  😍 mam nadzieję, że Młody będzie podobny  😁 zawsze chciałam mieć takiego konia, karego bez odmian 😀 zdjęcia już teraz będą, bo z poprzednich wizyt u niego mam tylko takie, gdzie w ogóle nie widać konia spod maski i derki:



Młody z charakteru jest naprawdę super, znosi ubierania, mycia, psikania i inne zabiegi bardzo dzielnie. Jak stał na Służewcu (kastracja) to spacerowaliśmy sobie bez problemów na kantarku koło stępujących się koni wyścigowych. Jest dużo grzeczniejszy niż mój drugi 9 letni koń  😁

Wrzucam jeszcze bezodmianowy pyszczek, ciężko zrobić zdjęcie z oderwanym nosem od trawy  😉



armara piękna Kuleczka 😜
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się