turystyczne rajdy konne, turystyka konna

😅 Zajmujemy się takimi wycieczkami🙂 na Ukrainie w górach (Zakarpacie)
Trzydniowa wycieczka konna w wielkiej międzynarodowej grupie (do 35 osób). Rajdy, transfer, wyżywienie, nocleg, czan, degustacja potraw lokalnej kuchni Zakarpacia w cenie. W kalendarzu na stronie www.hutsulpony.com takie wycieczki poznaczono jak "Peter's Czech and Slovak group",  "Peter's Slovak group'' i zajmuje 3 dni (ale tak naprawdę to uciekamy z gór na 4 dzień około 10 rano). Sezon wycieczek od 1 maja do 1 listopada. Do każdej wycieczki możemy dodać do 10 osób (pozostałe miejsca już są zajęte).
Opis programu wycieczki z „planem” , zdjęciami, video  i wszystkim🙂: https://www.hutsulpony.com/trzydni


kochani, czy jest to Ktoś kto orientuje się w ofercie rajdów konnych dla nieposiadajacych własnego rajdowego konia?
Poszukuje jakiejś oferty na 6-9 dni najchętniej po górach (możne być cokolwiek innego byleby widoki były piękne) i w spartańskich warunkach (czyli głównie ze spaniem pod namiotem i jedzeniem byle czego :kocham🙂, ale głównie zależy mi żeby trafić na ludzi którzy szanują swoje konie. Nie chciałabym zastać na miejscu zabiedzonych chabet, które przewodnik każe kopać co krok "bo są leniwe, a turysty laicy i tak  nie ogarną" :/. Wiecie o co mi chodzi.

Jeśli jest na forum, ktoś kto też szuka podobnej oferty, zapraszam do kontaktu - w kupie raźniej! 🏇


Będę wdzięczna za każde info!


Czy zna ktoś jakieś miejsca, gdzie prowadzone są rajdy, w których można uczestniczyć z własnym koniem? 😉
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
30 stycznia 2018 23:02
julita123, jaki region? W drugiej połowie sierpnia organizujemy prywatnie rajd ok. 4-dniowy w okolice Kamiennej Góry.
Ja w drugiej połowie sierpnia jadę konno ze śląska w okolice zachodniopomorskiego, chętnie spotkam się po drodzę z kimś kto miałby ochotę mi potowarzyszyć na jakimś odcinku trasy 🙂
Spanie pod chmurką lub u kogoś kto mnie przygarnie pod swój dach 🙂 Jadę dwoma końmi.
ansc - gdzie w zachodniopomorskie jedziesz? Ja okolice Szczecinka - jeśli po drodze to zapraszam 🙂
Raczej przy granicy z Wielkopolskim, okolice Trzcianki. Ale bardzo dziękuję za zaproszenie  :kwiatek:
Ja lubuskie, ewentualnie pobliskie dolnośląskie.
Ansc, nie będziesz przez lubuskie jechać? 😉
Moja trasa 🙂
[quote author=Na_biegunach link=topic=98022.msg2752895#msg2752895 date=1517353332]
julita123, jaki region? W drugiej połowie sierpnia organizujemy prywatnie rajd ok. 4-dniowy w okolice Kamiennej Góry.
[/quote]
Lubuskie, Na_biegunach 😉
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
31 stycznia 2018 17:57
U mnie to dalsze-dalsze dolnośląskie :P W planie piękne górskie widoki, zwiedzanie m.in. Krzeszowa i może skok za czeską granicę na :piwo:
To może ja jeszcze dodam istotną rzecz - chodzi o rajd, w którym będzie mogła uczestniczyć osoba niepełnoletnia (młodzież), ze swoim koniem 😉
Zapytam jeszcze tutaj.
Czy ktoś z was uczestniczył w rajdach z Choczewa?
Znajoma szuka oferty rajdu konnego, 2-4 dni, dla osób średniozaawansowanych (poruszają się w 3 chodach ale to tyle 😉, w wakacje, możecie coś polecić?
Góry, morze, mazury? Gdziekolwiek, gdzie miejsce jest godne polecenia 😀 
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
20 marca 2018 17:23
Zależy co koleżanka preferuje 🙂 Rajd objazdowy ze spaniem w namiocie czy spanie na miejscu i codzienne wyjazdy. Kameralnie i spokojnie czy w dużej grupie i imprezowo?
Na_biegunach, pod namiotami byłoby idealnie 😀 co do grup to obojętnie, ludzie raczej "mniej niż 30" więc może być i imprezowo, ale niekoniecznie
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
21 marca 2018 07:16
xxagaxx- http://pajtunskimlyn.pl jeśli rajdy na Mazurach (i Warmii) interesują :-) 

W przyszłości sama planuję turystykę konną (także Mazury, ale kilkadziesiąt kilometrów dalej od Pajtuńskiego Młynu), ale w tym roku mam praktyki i odpoczynek od prowadzenia jazd.
Mam pytanie do osób regularnie jeżdżących na rajdy, takie kilkudniowe - 3-4 dni. Jakiego rzędu to są koszty? Rozumiem, że cena będzie różna w zależności od standardu noclegu chociażby, bo co innego nocować po "pałacach" a co innego pod namiotami. Czy ceny też są różne w zależności czy rajd jest z noclegami w różnych miejscach czy codziennie powrót do "bazy" - no i czy te ostatnie cieszą się powodzeniem?
Dementek, dzięki. Jeszcze coś ktoś poleca? 😀
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
21 marca 2018 16:06
xxagaxx, koło nas znam dwie stajnie z rajdami warte polecenia.
Hucułki, część jest na autopilota  😁 http://www.sudety-trail.eu/rajdykonne/kontakt.php
Większe konie, rajdy bardzo różne. Jakie są terminy rajdów trzeba będzie sprawdzić, bo latem mają też obozy dla dzieci http://www.muflon.agroturystyka.org
Jeszcze jedna chodzi mi po głowie, ale muszę się dopytać czy latem też robią rajdy objazdowe czy tylko z bazy.

Na_biegunach, dziękuję bardzo 🙂  drugi link nie działa  😕
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
21 marca 2018 17:51
Hm... u mnie działa. Są też na fb https://www.facebook.com/szalasmuflon/

Z Sudety-trail byłam na rajdzie i polecam 😀 faktycznie hucuły niektóre na autopilota 😀 świetnie sobie dawały radę w ulewnym deszczu w górach (lepiej niż my). A właściciel i jego brat to bardzo fajni, ciekawi ludzie.
Dziękuję bardzo 😀 już jest z czego wybrać 😀
A był ktoś może na rajdach organizowanych przez Stadninę Koni Huculskich w Nielepicach?
Szukam rajdu konnego dla mnie i mojego chłopaka, taki 2-3 dniowy w niedrogiej cenie duży uśmiech Fajnie jakby rajd był też dla początkujących gdyż mój chłopak nie jeździ aż tak dobrze uśmiech dziękuję za pomoc ^_^
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
10 kwietnia 2018 07:30
Szukam rajdu konnego dla mnie i mojego chłopaka, taki 2-3 dniowy w niedrogiej cenie duży uśmiech Fajnie jakby rajd był też dla początkujących gdyż mój chłopak nie jeździ aż tak dobrze uśmiech dziękuję za pomoc ^_^

https://m.facebook.com/Kabardynka/
😀 Czy jeździ ktoś w dłuższe trasy rajdy w okolicach Trójmiasta/ Wejherowo? W okolicy jest wiele stajni ale raczej preferują siedzenie na swoich maneżach. Mam przepiękne tereny, niecałe 2 h do morza ale już nudzi mi się to samotne jeżdżenie, gdyby ktoś coś wiedział proszę o info  :kwiatek:
Mam pytanie do osób które nie nocują w żadnych stajniach/gospodarstwach podczas rajdu. Co robicie z końmi w nocy? Przywiązujecie do drzew, jakie macie rozwiązania? Ponieważ zabieramy wszystko ze sobą, dowiezienie jakiegoś dodatkowego sprzętu typu pastuch odpada.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
12 kwietnia 2018 09:26
Ile robicie dziennie kilometrów na takich turystycznych rajdach? Coraz bardziej się klaruje plan pojechania gdzieś latem i się zastanawiam jakie odległości dziennie sobie zaplanować. Tak na co dzień konie chodzą 2-3x w tygodniu po 15-20 km tereny, plus pozostałe dni jazda na placu lub lonża, wolne 1 do max 3 dni w tygodniu (młodszy, starszy max2). Podpowie ktoś czy np. zrobienie 40km jest ok, czy to przegięcie?
edit. oczywiście z przerwami na popas 🙂
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
12 kwietnia 2018 09:32
My planujemy 30 km dziennie, teren pagórkowaty. Część rano, w południe sjesta dla koni a dla ludzi zwiedzanie a popołudniu jazda na nocleg. Konie użytkowane rekreacyjnie, ale 24 h na dworze na dużym obszarze.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się