WAŻNE! ARABY petycja PRZECIW ODWOŁANIU A.Stojanowskiej, J.Białoboka i M.Treli

dea   primum non nocere
13 lipca 2016 20:32
Trochę nie ogarniam, notkę o WM na aukcji już zdjęli? Jeszcze rano wisiała na ich własnym serwerze (10 dni od publikacji u Szewczyka, administrator do niczego, albo raczej ma ich gdzieś i ich interesy, a oni są zbyt głupi, żeby samemu prowadzić serwer... siebie warci z tym adminem, bynamniej im tyłków nie kryje).
A może to nie ich serwer? Tak się wypierają, że nie było sprawy? Przecież ta notka pokazuje, że sprawa była i że jest wokół niej nakręcone i nakłamane.
Dobra zmiana... bo na pewno jakieś szwindle były przed nią... tjaaa...
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
13 lipca 2016 22:17
Ten wpis Marka Szewczyka bardzo otworzył mi oczy http://hipologika.pl/modules/news/article.php?storyid=218

abre   tulibudibu
14 lipca 2016 00:26
dea, w internecie nic nie ginie, przynajmniej nie od razu 😉 Zapisałam stronę w Wayback Machine.
Wystarczy wkleić link w wyszukiwarkę i wyświetli się kopia strony.
Jak człowiek zna kulisy to wszystko jest oczywiste tak, jak we wpisie P. Szewczyka. Wstrętny kłamczuch, na jego widok robi mi się niedobrze  🤬
Dlatego zawsze piszę, że kręcą tym wszystkim osoby wyjątkowo podłe, którym wszelka podłość nie jest obca, aby tylko skorzystać na rozwaleniu państwowej hodowli i ugrać z tego jak najwięcej dla siebie. A z odwołanymi ludźmi nie było to możliwe.
Edyt:przecinki
Wynika z tego, że Wieża Mocy może być już sprzedana! Chyba tylko pracownicy Michałowa mogą zaalarmowac wszystkich, kiedy spróbują ją wywieźć. W jakiekolwiek zapewnienia ANR nie warto wierzyć. Co na to inspektor Szpura?  W księgach stadnych osoba postronna nie uzyska informacji. Tak samo może być z Pingą. Wróciła do Janowa ale czy na pewno Janów jest jej właścicielem?
Normalnie są to teorie spiskowe rodem z PRL ale po ostatnich wydarzeniach i serii udowodnionych kłamstw ANR chyba wszystko jest juz możliwe.
to, że WM byłaby już sprzedana aż taką katastrofą nie jest. Stadniny żyją ze sprzedaży koni, no sorry, zresztą Białobok miał tez plan ją sprzedac z tego co pamiętam. Wazne tylko, zeby nie wyjechała z Polski przed urodzeniem kilku dobrych źrebiąt, a przeciez umowa sprzedazy moze byc terminowa i zawierac date sprzedazy na 2020, albo moga zawrzeć po prostu umowę przedwstępną. Najgorsze w tej sytuacji są wszechobecne kłamstewka i zaklinanie rzeczywistości. Chcą ją sprzedać - ok, ale niech powiedzą jawnie, na jakich warunkach, wtedy nie będzie tej całej jazdy. No ale ich nie stać na granie fair.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
14 lipca 2016 17:56
ANR samo idzie pod nóż? Nie wierzę. Ciekawe co wymyślili.  Może  najlepszą obroną przed pozwem Pani Watts jest atak? Na pewno jakiś dziennikarzyna śledczy niedługo nam to wyjaśni.  😉
Zapewne  wyznających jedynie słuszne poglądy, a sądy będą orzekać w sposób "patriotyczny"
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
14 lipca 2016 22:04
Czy ktoś wie, co to za konie wyleciały wczoraj wieczorem z Okęcia do Omanu na pokładzie MD-11 należącego do Western Global Airlines? Było oficjalne info, że można fotografować lądowanie i odlot, ale nie można robić zdjęć CARGO, które zabiera i momentu załadunku tegoż. Zakładam, że to araby, więc pytam z ciekawości tutaj.
desire   Druhu nieoceniony...
15 lipca 2016 08:20
Megane,  😲 a to finanse i księgowość tyczą się dobrostanu konia? 
aż chciałoby sie spytać - jak długo jeszcze?  🙄
finanse i księgowość dopiero teraz są w dołku, kaska poprzedników wydawana była nie na dobrostan koni, nowy prezes się nie ujawnia - dalej tajne przez poufne, reklama aukcji badziewna, poraktowanie p. Wattsów i sędziów ECACHO na miarę możliwości intelektualnych dobrej zmiany, założenie nowego zwiazku przez spiskowców.... i stadniny też "w ruinie" ...
Przecież to zasłona dymna i pretekst do wyciągania brudów, bo w koncu nawet z pierdoły można zrobić burze i wszystko poprzekręcać a robiąc gównoburze odciągnąć widza od prawdziwego problemu.
Poza tym znow będą zbierac komisje i kilkanascie osob pozniej premie dostanie. 😉
... a dokumenty finansowe? Pewnie chcą debile sprawdzić, kto soi za zamachem Pianissimy... kto dostał kase za zlecenie 😉
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
15 lipca 2016 11:17
Prokuratura już objęta dobrą zmianą, to mogą powołać swoich biegłych i napisać co im się żywnie podoba.
Prokuratura już objęta dobrą zmianą, to mogą powołać swoich biegłych i napisać co im się żywnie podoba.

Prokuratura może stanąć nawet na głowie ale sprawa potem trafi do sądu, jeśli prokurator coś znajdzie a jeśli znajdzie bzdury (powołani biegli jednak muszą być specjalistami w danej dziedzinie aby wydać opinię a jeśli w tej opinii napiszą bzdury, to pogrążą się w swoim środowisku i potwierdzą, że nie są specjalistami) to nawet bez prawników Pan Trela jako weterynarz ośmieszy prokuratora i wyrok sądu będzie wiadomy. W tej całej sprawie chodzi o nagłośnienie,  by opini publicznej, tej nie konskiej dalej nakładać do głów,  że "dojna zmiana" była niezbędna,  zwłaszcza,  że zbliża się nieuchronna klęska aukcji w Janowie (oby nie).
W tym rządzie nikt nie musi być specjalistą, widac to po nowej komisji "smoleńskiej".
Optymistka  🙄 sąd o koniach też nie ma pojęcia. Nie mówiąc już o tym , że sędzia też człowiek i może np.  mieć ochot na ciepłą posadkę w ministerstwie. Mało to było spraw w których wydawano kuriozalne wyroki np.  pomroczność jasna.    A ilu siedziało w aresztach ? np. taki Kluska czy konserwator Aleksander Broda chyba w ubiegłym roku dostał milion złotych odszkodowania To czy ktoś z biegłych się ośmieszy czy nie ma znaczenia, w końcu to nie środowisko zleca ekspertyzy. Spece smoleńscy jakoś nie narzekają... Czy np. umorzenie sprawy z Tylawy przeszkodziło w karierze politycznej posła Piotrowicza?
Dlatego nie można odpuszczać.  Jeśli jedne media napiszą głupotę,  jak najszerzej trzeba dementowac, tłumaczyć w swoim otoczeniu. Nie dac ucichnąć sprawie.  Opozycja również lubi ciepłe posadki.  Na szczęście Pan Trela zarabia na prawników a jeśli sedzia będzie miał zły dzień, to niestety wyższa instancja aż do skutku. Niestety jak zauważyła 8o "prawo jest dla biednych". A za wszystko i tak zapłaci skarb państwa,  czyli my....
dea   primum non nocere
15 lipca 2016 21:44
Gazeta ma problem z matematyką. Raz koni jest 8 w porywach do 10 lub nawet dwunastu, później robią się z tego dwie klacze i dwa źrebaki. Ech, rzetelność dziennikarska.
Byly 4 źrebne klacze 😉 pewnie stąd osiem a wyjechały 2 klacze i dwa źrebaki (pominięto te w brzuchach 😉 )
Z  tego  co  podawali  i  zrozumiałam  wyjechały  2  źrebne klacze.  Urodzone  wcześniej  źrebaki  zostały. Nie wiem  czy pierwsza klacz  się  wyźrebiła  ale  druga  która  padła i  która  wozili  tak, tylko  nie wiem  czy źrebak żyje. Podawał ktos  że  był tez  ogier  ale  ja  slysze  o  ogierze  pierwszy  raz, Nistor  owszem  podawał    że  był  dzierżąwiony  ogier,  ale  jemu  nie  wierzę.
W poprzednim sezonie był Ferryt ale nie pamiętam czy wyjechał
[quote author=Lanka_Cathar link=topic=99140.msg2571452#msg2571452 date=1468530257]
Czy ktoś wie, co to za konie wyleciały wczoraj wieczorem z Okęcia do Omanu na pokładzie MD-11 należącego do Western Global Airlines? Było oficjalne info, że można fotografować lądowanie i odlot, ale nie można robić zdjęć CARGO, które zabiera i momentu załadunku tegoż. Zakładam, że to araby, więc pytam z ciekawości tutaj.
[/quote]

Podtrzymuję pytanie ?
Bardzo ciekawe powyższe pytanie i trzeba to jakoś wyjaśnić ale jak?
Jeśli chodzi o klacze P. Watts: było ich cztery. Dwie wyjechały źrebne. Dwie zmarłe urodziły źrebięta, które przebywają w Janowie (nawet wpisali ja na listę wyźrebień). Preria dała piękną klaczkę po Ascott DD a Amra ogierka po Pogromie. Z tego co wiem, klaczkę udało się podstawić innej klaczy a ogierka wychowali pracownicy.
Ferryt był ale już wyjechał jeszcze chyba w zeszłym sezonie - ale daty nie jestem pewna
takie  były materiały promujące aukcję
a jak jest po tz. dobrej zmianie ... amatorszczyzna i dziwna cisza ... ???
dea   primum non nocere
18 lipca 2016 20:33
No właśnie, a w artykule stoi, że klacze były i rodziły "w zamian za trening 4 innych koni" czy jakoś tak. To razem 8 (dorosłych). Czyli jednak to te same 4.
W sumie to by się zgadzało - w ubiegłym roku w championacie w Janowie wystąpiła, z tego co pamiętam, Pieta no i chyba Amra- nie wiem gdzie teraz można to sprawdzić. Cokolwiek by o tym mówić do udziału w narodowym pokazie nie wyciągnięto ich prosto ze stajni, musiały być odpowiednio przygotowane.   
W sumie to by się zgadzało - w ubiegłym roku w championacie w Janowie wystąpiła, z tego co pamiętam, Pieta no i chyba Amra- nie wiem gdzie teraz można to sprawdzić. Cokolwiek by o tym mówić do udziału w narodowym pokazie nie wyciągnięto ich prosto ze stajni, musiały być odpowiednio przygotowane.   

Były obie.
Nowy prezes pokazuje, że reprezentuje "dobrą zmianę" w pełnej krasie. Równa poziomem do nich...  😵      http://hipologika.pl/modules/news/article.php?storyid=221
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się