ABC formalności OZJ/PZJ i startów na zawodach

Czy jadąc jako zawodnik niezarejestrowany, zawody towarzyskie, moge wykupic dowolne ubezpieczenie NNW dla jeźdzców i bedzie ono wazne na zawodach? Myslalam o Riders Casco z MZ GAMA
Możesz.
Jeśli koń miał wystawiony paszport w wieku ok 3 lat i nie ma wpisanego bazowego szczepienia na grype/tężec, to muszę zrobić bazę aby mieć wpis? Aktualnie mamy wpisy tylko corocznego szczepienia (ostatnie szczepienie było w grudniu).
I gdybym musiała zrobić bazę to ona wystarczy aby pojechać np. w sierpniu zawody ?

Możliwe, że kiedyś wybierzemy się na mini zawody i  zaczynam się dopytywać aby nie robić nic na ostatnią chwilę.
halo dzieki  😉
aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
02 czerwca 2014 11:58
czy orientuje się ktoś, gdzie w Warszawie można uzyskać książeczkę sportową? Kiedyś było tak, że można było odebrać lub kupić w klubie, iść do lekarza po wpis i już, a teraz w klubach książeczek nie ma, a lekarze sportowi w lux medzie, gdzie mam pakiet, nie wystawiają, mogą conajwyżej zrobić wpis... what to do? nie chcę latać za każdym razem po zaświadczenie, tym bardziej, że planuję zawody co dwa tygodnie... :/
aleqsandra, ja po prostu kupiłem dla całej stajni w internecie, kosztowało to chyba po 6 zł za sztukę, lekarze sportowi rzeczywiście chętnie robią do nich wpisy...
aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
02 czerwca 2014 13:50
mark11, dzięki, znalazłam coś na allegro 🙂
Czy ktoś może mi to zinterpretować: "Dyżury odbywają się w każdy poniedziałek w godzinach 15.00-18.00. W pozostałych dniach biuro jest dostępne w godzinach 10.00-18.00" ze strony WMZJu.  :kwiatek: Czy z tego wynika, że wnioski o rejestrację  można składac tylko w poniedziałki i jeśli przyjdę jutro, to nic mi to nie da? Czy może w poniedziałki rozpatrywane są jakieś szczególne sprawy?  🤔wirek:
Powiedzcie mi  jak to jest z tym sprawdzaniem dokumentów? bo spotkałam się juz parę razy z tym, że  ja tak jak piszę w propozycjach jestem do tej 9 godziny z papierami. A niektórzy jak przyjadą tak idą z dokumentami i nie ma żadnego halo . Czy jeśli mój konkurs jest o 13 , to mogę o 11 przyjechać i wtedy załatwić formalności?
Donia Aleksandra, nie cierpię jak mi zawodnicy przyłażąw połowie konkursu z papierami. Sędziować się nijak nie da, błędy się popełnia - nie ma bowiem opcji jednoczesnego patrzena na  parkur/czworobok i w dokumenty... Ale przyjąć taką odprawę po terminie muszę, bo by połowa zawodników nie wystartowała, chociaż zdarza mi się delikwenta z budki wywalić i niech czeka aż będę łaskawie 😉 miała czas (np pomiędzy konkursami - chociaż to też moja przerwa np. na toaletę).

Ale jest na to lepszy sposób: zadbaj o to aby wszystkie koni i Twoje dane (również badania) były na stronie PZJ a w ogóle nie będziesz musiała się odprawiać 🙂
Gdzie znajdę dokładny przepis o tym, że tylko startujący w danych zawodach mogą rozprężać konie? Szukam, szukam i mi umyka.
W ujeżdżeniu:
Art. 2 pkt 5 Regulaminu: Na wszystkich Mistrzostwach Polski (MP),Halowym Pucharze Polski (HPP), Pucharze Polski (PP) i Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży (OOM), w miejscu rozgrywania zawodów na 24 godziny przed planowanym terminem przeglądu koni lub rozpoczęciem konkursów, jak również w czasie trwania całych zawodów prawo dosiadania koni, pod groźbą dyskwalifikacji, mają tylko zawodnicy startujący na tych koniach. http://www.pzj.pl/sites/default/files/przepisy/Regulamin_A_2014.pdf


Ok, spoko, dziękuję 🙂 A co z regionalkami? Dokładniej skokowymi?
Na skokowych regionalkach może rozprężać ktoś inny
No to ładnie. Właśnie dziś przez sędziego została mi zwrócona uwaga, że nie wolno mi (luzakowi) kłusować na rozprężalni. Jak już jeździć, to stępem, a jeśli szybciej, to na lonżę. Przeprosiłam i posłusznie przeszłam do stępa, bo nie byłam pewna przepisów, ale w takim razie następnym razem nie dam się 😉
Gillian   four letter word
15 czerwca 2014 16:55
Zapytam, może ktoś będzie wiedział bo to PZJ zadzwonię dopiero w czwartek jak już będę w domu a szlag mnie zaraz trafi!  👿
Ogarnęłam licencję w WZJ, dostałam plastik i informację, że "kwalifikator nie wysłał w terminie zestawienia" i PZJ nie uznaje mojej klasy sportowej (3).
Według WZJ nic się nie da odkręcić, mam znowu zdawać licencję. Ogarniacie to? dlaczego ja mam ponosić odpowiedzialność za to, że ktoś nie dopilnował swojego obowiązku? nie rozumiem 🙁

😵 😵 😵 😵
czy w zawodach towarzyskich ( według przepisów pzj ) dopuszczą mi do startu konia w butach ? jest coś o tym w przepisach ?

chodzi o skoki .
blucha, w skokach koń może w butach i na zawodach FEI 🙂
kermit   Horses horses everywhere ..
18 czerwca 2014 10:04
Czy jakaś dobra duszka może mi na szybko odpowiedzieć czy koń poza aktualnym szczepienie w paszporcie hodowlanym musi coś więcej mieć by móc startować na ZR ?
Czy jest obowiązek posiadania licencji ? Czy musi mieć licencje PZJ/WZJ ?

Z góry dziękuje za info  :kwiatek:
kermit, koń musi mieć wykupioną licencję WZJ
kermit   Horses horses everywhere ..
18 czerwca 2014 10:34
Dzięki Gaga, a co potrzebne jest do tej licencji ? Wniosek czy coś więcej ?
kermit, zadzwoń do swojego związku. W pomorskim potrzebny jest paszport konia i 50 zł 🙂
Konia najlepiej zarejestrować w lubuskim, wysyłasz pocztą potwierdzenie wpłaty na konto 30 zł i skan paszportu 😉. [najlepiej w sensie najtaniej :P]
kermit ja konie rejestrowałam na takich wnioskach jak w PZJcie, do tego ksero pierwszych stron paszportu konia. (mówimy o OZJ Łódź)
żaczkowa   gone with the wind
18 czerwca 2014 20:27
arlyn, można zarejestrować się w "obcym" województwie? 😉
kermit   Horses horses everywhere ..
19 czerwca 2014 13:53
W Łódzkim 200 PLN jak się nie jest właścicielem konia  👿
Jeśli chcę rejestrować konia w OZJ Łódź, a w paszporcie mam poprzedniego właściciela to mogę to zrobić na podstawie umowy kupna-sprzedaży?
Aby móc wystartować w zawodach wyższej rangi tzn. L , P to oprócz licencji L muszę mieć też srebrną ? czy mogę normalnie startować z samą licencją?
Orientujecie się może gdzie są organizowane zawody licencyjne L (warmińsko-mazurskie)
Koniomaniak, edytuj posty, nie pisz jednego pod drugim.
Licencja wstępna daje prawo startu do L1. Żeby mieć B3 trzeba zdać egzamin licencyjny (wnoszę, że chodzi ci o skoki) i mieć srebrną (jeśli zawodnik nie był zarejestrowany do 2006(?)).
Jeśli pozytywny wynik egzaminu licencyjnego "wyprzedza" egzamin na srebro - nie trzeba na odznace zdawać skoków.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się