ABC formalności OZJ/PZJ i startów na zawodach

Czy w tym roku nadal trzeba zbierać podpisy za zrobione oczka na kartkach, czy jest to załatwiane elektronicznie?
Jak to jest z paszportem FEI? Potrzebuję wyrobić-rozumiem że to jest tak,że płacę 750 zł za paszport,plus za licencje FEI dla siebie i sierścia?
I wet wypełnia mi w paszporcie PZJ tę zakładkę opisu do paszportu FEI i wtedy idę do PZJ?
Mam pytanie. Czy jeśli zdałam brązową odznakę to muszą minąć dokładnie 3 miesiące od jej zdania na jechanie srebrnej? Czy może brakować do pełnego terminu tygodnia bądź dwóch??
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
10 sierpnia 2014 23:00
tutek, nie może 😉
Gdzie znajdę przepis mówiący o tym,że kamizelka ochronna zastępuje frak? Oczywiście pomijając dekorację,gdzie frak jest obowiązkowy. 😉
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
16 sierpnia 2014 21:14
w próbie skoków na zawodach dla dzieci i młodzieży na pewno:
Artykuł 4. UBIÓR I UPRAWNIENIA
1. Obowiązkowy kask z trzypunktowym mocowaniem. Pozostałe elementy ubioru to: marynarka jeździecka, koszula z białym kołnierzykiem i białymi mankietami, krawat lub plastron, białe, kremowe lub beżowe bryczesy lub bryczesy salonowe, buty o gładkiej podeszwie z obcasem min. 1÷2cm ze sztylpami lub buty z cholewami. Przy bryczesach salonowych buty o gładkiej podeszwie z obcasem min. 1÷2cm. Zalecana jest kamizelka ochronna. Może być ona założona na frak lub używana zamiast niego. W Mistrzostwach, Pucharach Polski, OOM, konkursach Grand Prix oraz dekoracjach marynarka jeździecka jest obowiązkowa. Dozwolone są: jeden bat o długości do 75cm zakończony patką i ostrogi do 2,5 cm w grupach A1 i A2, oraz do 3,5 cm długości w pozostałych (całość bodźca musi być mierzona od buta do końca ostrogi). Bodziec wychodzący ze środka ostrogi musi być skierowany do tyłu i ustawiony poziomo, a gdy jest zakrzywiony musi być skierowany w dół. Niedozwolone są ostrogi z obrotowym kółeczkiem.

* cytat z "REGULAMIN ROZGRYWANIA KRAJOWYCH ZAWODÓW W KATEGORII DZIECI i MŁODZIEŻY
W SKOKACH PRZEZ PRZESZKODY"
Jak to jest ze startem w zawodach towarzyskich, czy muszę zabierać paszport, zaświadczenia o szczepieniu itd. Czy wystarczy że wezmę konia?  🏇 😀
A i jeszcze jakie szczepienia są obowiązkowe a jakie nie (nie znam się na tym) 🙂 😅
Madzikowska, na zawodach towarzyskich Ty musisz mieć badania od lekarza sportowego + ubezpieczenie + zgodę rodziców (na piśmie)
Koń musi mieć paszport PZHK oraz ważne szczepienia p. grypie koni
Ważne szczepienia = baza + kontynuacja. Szczepienie nie może być starsze niż sprzed 6 miesięcy.
Ło matko... myślałam że prościej z tymi zawodami  🙄
Ale jeszcze was pomęczę... Czy jak koń ma niemiecki paszport (sprowadzony do polski jakiś czas temu) to trzeba jakoś wyrabiać Polski czy niemiecki wystarczy?
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
21 sierpnia 2014 20:43
autoryzować niemiecki
Nobelowa12345   Nobel - moje szczęście :D
22 sierpnia 2014 22:00
Szukam odpowiedzi na pytania/pomocy.
Mam brązową odznakę, mój koń już kiedyś był zarejestrowany w PZJ, aktualnie powinniśmy należeć do WarmMazurZJ'u. Jeszcze nigdzie nie wykupowałam licencji.
Jakie licencje i gdzie muszę wykupić, aby móc startować w L'kach na zawodach regionalnych? Czy mogę w połowie roku zapisać się do jakiegoś klubu? Czy mogę w połowie roku wykupić licencje dla mnie i konia?
Z góry dziękuję  :kwiatek:
Możesz teraz, ale licencja/składka klubowa obowiązuje do 31 grudnia, a koszt jak na rok. Tańsze będzie ubezpieczenie. Twój WMZJ powinien mieć stosowne info, co i jak. Poglądowo możesz sobie obejrzeć na stronie WMZJ co jest wymagane. Koń też potrzebuje licencji, a jeśli nie był rejestrowany w konkretnym WZJ - to i rejestracji.
Nobelowa12345   Nobel - moje szczęście :D
24 sierpnia 2014 08:13
A to nie jest tak, że PZJ jest nad górny i jeśli koń był tam rejestrowany to już w WZJ nie muszę? Kiedyś coś takiego ktoś mi powiedział...
Czyli na dzień dzisiejszy nie muszę dla siebie wykupować licencji?
żaczkowa   gone with the wind
24 sierpnia 2014 08:17
Nobelowa12345, dla siebie musisz wykupić licencję do regionalek. Bez licencji jeźdźca możesz jechać konkursy towarzyskie 😉
Czy są jakieś przepisy mówiące o tym od którego roku życia koń może startować na ogólnopolskich?
Od 5. Chyba, że trafiłby się konkurs typu "biznes class" L to może i czterolatek. Do minimalnego wieku koni przypisane są wysokości konkursów a nie rodzaj zawodów.
Witajcie,ostatnio kupowałam licencje w ozj  w 2009 r.
Co musze teraz zrobic aby miec licencje regionalną wykupioną  na 2014r ?

1.badania lekarskie...i co jeszcze?

Od 5. Chyba, że trafiłby się konkurs typu "biznes class" L to może i czterolatek. Do minimalnego wieku koni przypisane są wysokości konkursów a nie rodzaj zawodów.


chodzi mi o starty w ogólnopolskich 4 letniego kucyka gr. B  😉
Pialotta, 4 latek w ogólnopolskich? Chyba, że Championaty...
czyli kiedy w takim razie będzie mógł zacząć starty w swojej grupie jeśli na początku przyszłego roku skończy 5 lat?
Pytam czysto orientacyjnie
Pialotta, co to znaczy w swojej grupie?
Jak pisała halo do wieku koni przypisane są konkursy, nie rodzaj zawodów. Określone jest to dokłądnie na stronie 12 regulaminu skoków.
Ok, dziękuje  :kwiatek:
Alicja, oprócz zaświadcznia od lekarza sportowego wniosek o wydanie licencji (ze strony pzj) podpisany przez Twój klub i ubezpieczenie NNW obejmujące jeździectwo.
Pialotta, z tym, że ty potrzebujesz Regulaminu sportu dzieci i młodzieży.
anai- czyli
-zaswiadczenie od lekarza sportowego
- druczek ze strony pzj(podpisany itd)
-i mam isć do np.pzu i wykupic nnw?
-i na koniec do ozj z tymi papierami?
I jeszcze ,licencja dla konia?tez druk jest na z pzj?i tez musi reprezentowac ten klub czy jakos inaczej?
Alicja, sprwdź na stronie swojego WZJtu
np tu jest dokładnie opisane co jest potrzebne do rejestracji, są też linki do odpowiednich druków:
http://dzj.wroclaw.pl/rejestracje-i-licencje/
Podbijam pytanie Zuzu. Jak jest z oczkami obecnie ? Zbiera się podpisy ?
Klami, byłam u sędziego ostatnio, powiedział, że albo zbierasz podpisy, albo oficjale wyniki i później wysyłasz do PZJ z prośbą o wydanie klasy.
Zuzu., oficjalne wyniki, czyli po prostu wydruk z neta wynikow konkursu??
Klami, si
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się