ABC formalności OZJ/PZJ i startów na zawodach

Czy ja dobrze zrozumiałam, że mieszkając np.w Warszawie mogę należeć do takiego klubu jakiego będę chciała w całej Polsce? Nie wiem czy dobrze rozumuje
Gillian   four letter word
10 grudnia 2014 14:41
tak.
Dobrze rozumujesz. Jedyny problem, że w niektórych regulaminach Mistrzostw Regionu jest zapis o zamieszkaniu w danym województwie. Ale zazwyczaj jest zapis albo zamieszkanie albo klub. W sensie, że dla zarejestrowanego w klubie obowiązuje rejonizacja klubu. Dla niezrzeszonego - zamieszkanie. Choć bywają dodatkowe klasyfikacje przy takich okazjach i tam zgodność zamieszkania i rejestracji jest ważna. Bo jeśli nagrodę funduje np. burmistrz, to czasem "woli" mieszkańca swojego miasta.
Czyli tak naprawdę każdy kto chce może reprezentować np.takie kluby jak Agro Handel albo Wechta Rosnówko?
o ile prezesi klubów zgodzą się Ciebie przyjąć. 😉
Bo przy rejestracji musisz mieć druki podbite pieczątką klubu. 🙂
Dziękuje za informacje!  :kwiatek:
Mam przed nosem przepisy dotyczące startów w zawodach ujezdzeniowych, przymierzam sie do zdania srebnej odznaki wiosna, chce to zrobić na swojej kobyłce. Rozumiem ze cześć ujezdzeniowa rządzi się tymi samymi prawami co dyscyplina ujeżdżenia, wiec kiełzno również musi spełniać pewne wymogi.
Czytanie ze zrozumieniem sie kłania, ale muszę o to zapytać bo już trochę zgłupiałam  🤔

1) Słyszałam ze nie wolno wędzideł z dwóch stopów metali, niedawno na re-volcie usłyszałam ze to bzdura, od swojego trenera słyszę zaś ze nie wolno np. wędzidła stalowego z miedzianym łącznikiem. No wiec jak to jest? 🙂 Gdzie taka informacje znajdę?

2) I teraz tak, dopuszczone jest wędzidło " 4. Wędzidło z pierścieniami w kształcie litery „D”" , nic o tym czy jest podwójnie łamane czy pojedynczo, nic o łączniku - sugerując się tym ze rysunek ma charakter pomocniczy, a nie ze ma być dokładnie takie jak na rysunku.

I z tych dwóch wątpliwości : czy wędzidło typu D  z obrotowym miedzianym łącznikiem takie jak poniżej może byc stosowane?
Grubość sciegnierza minimalnie - 16 mm?



Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
20 grudnia 2014 17:57
Czy to prawda, że jeśli zdałam egzamin licencyjny w skokach to na srebrnej odznace jadę samo ujeżdżenie i teorię? :kwiatek:
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
20 grudnia 2014 18:49
shade najlepiej jak dowiesz się dokładnie w ośrodku gdzie będziesz zdawać. Widziałam odznaki w różnych miejscach i konia na wielokrążku też, więc co ośrodek to inaczej. Nie widziałam nigdzie, żeby ktoś z komisji sprawdzał jaki łącznik jest w wędzidle.

Hermes prawda 🙂 Musisz tylko przedstawić protokół z zaliczenia konkursu licencyjnego.
ja podpinam się pod pytanie shade co do wędzideł z dwóch metali  :kwiatek:
Tylko nie chodzi mi teraz o odznakę a o zawody ujeżdżeniowe, szukam i szukam i nie mogę zlokalizować tego przepisu, a mi również wmawiano, że nie mogą być nawet wędzidła z miedzianym łącznikiem, wolałabym się upewnić 🙂
oraz czy wędzidło plastikowe jest podpinane pod wędzidło z twardego tworzywa i nikt się nie doczepi 🙂 ?
Piaffallo, przepis o kiełznach z 2 metali od kilku (2?) lat jest zdezaktualizowany. Można jeździć na 2 metalowym, gumowym, plastikowym etc... nie można tylko używać korekcyjnych i tyle 🙂
Dokładny opis jest w przepisach z rysunkami (na pięćdziesiątej którejś stronie)
_Gaga dobrze więc wiedzieć, że wszyscy których pytam zatrzymali się na tych dwóch latach wstecz (ze mną również xD)
No właśnie moim zdaniem to co jest na, bodajże, 58. stronie jest mało dokładne...

Jeszcze tak tylko dla upewnienia, bo Ty w tym siedzisz więc będę sto procent pewna 🙂 To wędzidło nie jest dozwolone?
Piaffallo, nie, wędzidło z rolkami nei jest dozwolone na czworoboku
_Gaga w takim razie dziękuję bardzo i chyba już wszystko wiem co na chwilę obecną potrzebuję  :kwiatek:
Witam
Czy orientuje się ktoś, czemu opłaty za licencję roczną dla zawodnika niezrzeszonego w PZJ zwiększyły się o praktycznie 100% w stosunku do poprzedniego roku? (720 pln w tym roku, 370 pln w poprzadnim)
Jest na ten temat jakieś wyjaśnienie?
Pozdrawiam
iza90, taka decyzja PZJ, najwyraźniej chcą żeby ludzie sie jednak zrzeszali. http://www.swiatkoni.pl/news/8985,po-zebraniu-zarzadu-pzj.html
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
28 grudnia 2014 19:22
ktoś wie ile w Pomorskim ZJ będzie licencja dla BPK kosztowała?
Mysle ze podobnie jak w PZJ, skoro pomyslodawca jest naszym prezesem🙂
Ja dopiero od tego roku zaczynam jakieś pierwsze swoje starty w zawodach właśnie klasy L w skokach i jednak jestem w tym wszystkim o wiele mniej zorientowana niż wy wszyscy tutaj ale byłabym baaaardzo wdzięczna gdyby ktoś mi pomógł mnie jakoś bardziej wstajemniczyć w te wszystkie formalności związane z wystartowaniem oraz tymi wszystkimi licencjami , rejestracjami itd.
Na razie czytając ten właśnie wątek na forum dowiedziałam się, że trzeba mieć te dokumenty (zawodnik zarejestrowany po roku 2006):
dokument potwierdzający zaliczony egzamin na boj;
kserokopię dowodu lub legitymacji szkolnej;
dowód wpłaty na konto pzj opłaty rejestracyjnej (opłacanej w ozj)- płaci się za nią tylko raz, czy ma ona jakiś termin?;
w przypadku osób niepełnoletnich zgody rodziców na udział w danych zawodach oraz na ew. reprezentowanie klubu;
kartę sportową (lub ewentualnie tylko zgodę od lekarza sportowego);

jeszcze trzeba mieć kilka takich dokumentów do których mam kilka pytań do osób, które się na tym znają i mogłyby mi odpowiedzieć dokładniej na moje pytania:

A mianowicie:
karta zgłoszenia zawodnika (konkretnie chodzi mi o zawodnika niezrzeszonego), wiem, że ma być drukowana lecz nie wiem, czy jest na to jakiś szablon w PZJ lub gdzie indziej, czy można tak jakby tylko na jakiś wzór pisać ale samemu? (proszę nie piszcie mi żebym poszukała tego na pzj, bo szukałam ale najwidoczniej jestem w tym słaba i nie doszukałam się tego czego potrzebuję);

potwierdzenie ubezpieczenia zawodnika- czy ubezpieczenie to, musi być wykupywane w pzj czy może być to ubezpieczenie zwykle (oczywiście jako jeździeckie dla jeźdźca w razie wypadku) ale np w pzu/ergo hestia itd?

opłata za licencję roczną- wykonuje się w ozj kwotą w zależności od tego czy zawodnik jest zrzeszony czy nie? Czym się ona różni od licencji które zdobywa się np.właśnie w kl L? Skoro jest ona dożywotnia to jak się ją zdobędzie z odpowiednim wynikiem to już nie trzeba wtedy płacić ponownie za licencje roczne czy jak to wygląda? uśmiech

Jeszcze co do zawodnika niezrzeszonego- czyli mam nadzieję że tak jak dobrze zrozumiałam 'zawodnika, który nie jest przypisany do żadnego klubu jeździeckiego? W mojej sytuacji jest tak, że jeżdżę w pewnej stajni ale jest ona prywatna i nie jest to klub, czyli to się nie liczy, czy jeżeli ma nazwę to można traktować, że jestem ich zawodnikiem i jestem jakby 'zrzeszona'?

A jeżeli chodzi o konia (a w moim przypadku nie należy do mnie) to za niego też trzeb płacić w pzj żeby też mógł brać jakby udział w tych zawodach czy akurat co do konia do nie ma żadnych formalności?

Jeżeli do danych dokumentów są na internecie lub pzj te dokumenty o których pisałam a nie wiem czegoś to prosiłabym o podsyłanie linków lub chociażby dawanie mi wskazówek gdzie dokładniej mam szukać, bo jak już pisałam nie udało mi się zbytnio znaleźć cokolwiek.
Oczywiście będę równie wdzięczna jeżeli ktoś doda coś od siebie jeszcze na temat startów, opłat i innych związanych z tym rzeczy w zawodach skokowych do klasy L włącznie 🙂
snowywinter Jeśli zaczynasz dopiero starty, to domyślam się że chcesz startować w zawodach regionalnych. Zatem na początek nie rejestrujesz się w PZJ tylko Twoim OZJ/WZJ. Każdy OZJ/WZJ ma inne opłaty dla zrzeszonych i nie,  u nich można też uzyskać wszelkie druki itp.

Co do ubezpieczenia, to nie musi być wykupowane razem z licencją, musi być NNW sportów niebezpiecznych, ale z tego co się orientuję to wychodzi dość korzystnie jak ktoś takiego ubezpieczenia nie posiada.

Jeśli stajnia nie jest zarejestrowana jako klub to nie możesz jej reprezentować i jesteś niezrzeszona (bez przynależności klubowej).

Koń startujący do LL nie musi być rejestrowany, ale od L musi być i mieć wykupioną licencję (ceny też na stronie OZJ/WZJ) Poza tym oczywiście szczepienia wg schematu szczepień.
🙂
snowywinter, jeszcze tytułem wyjaśnienia: wykupienie licencji to co innego niż jej stopień. Mając BOJ rejestrujesz się w Wojewódzkim Związku Jeździeckim i wykupujesz licencję roczną (w niektórych wzj razem z rejestracją, w innych oddzielnie) i ta licencja ma stopień W - wstępna. Zdanie egzaminu licencyjnego + SOJ daje III licencję w skokach.
[quote author=Szalona😉 link=topic=9999.msg2254992#msg2254992 date=1420030129]
snowywinter Jeśli zaczynasz dopiero starty, to domyślam się że chcesz startować w zawodach regionalnych. Zatem na początek nie rejestrujesz się w PZJ tylko Twoim OZJ/WZJ. Każdy OZJ/WZJ ma inne opłaty dla zrzeszonych i nie,  u nich można też uzyskać wszelkie druki itp.

Co do ubezpieczenia, to nie musi być wykupowane razem z licencją, musi być NNW sportów niebezpiecznych, ale z tego co się orientuję to wychodzi dość korzystnie jak ktoś takiego ubezpieczenia nie posiada.

Jeśli stajnia nie jest zarejestrowana jako klub to nie możesz jej reprezentować i jesteś niezrzeszona (bez przynależności klubowej).

Koń startujący do LL nie musi być rejestrowany, ale od L musi być i mieć wykupioną licencję (ceny też na stronie OZJ/WZJ) Poza tym oczywiście szczepienia wg schematu szczepień.
🙂
[/quote]


----------
Czyli jeżeli bym się na ten początek rejestrowała w OZJ to robię to tylko raz i tak samo z rejestracją konia, a tylko licencję wykupuję co roku? Dobrze zrozumiałam? 🙂
Tak, rejestracja jest jednorazowa, a licencja jest ważna na dany rok, czyli co rok musimy ją wykupywać.
Jak jest ze szczepieniami na grypę? Musi być non stop ciągłość co 6mies?
kolebka, ostatnie nie może byc strasze niż 6 miesięcy + 21 dni.
Z tymi licencjami bpk masakra... U nas w okręgu tez prawie 100% podnieśli... Świetna mobilizacja, zeby sie zrzeszać.... 🙇

Btw... Czy mozna startować w brązowych oficerkach czy musza byc czarne?
Aż tak popodnosiły WZJ ?? Ja juz opłąciłam licencje PZJ itd. i wygląda to kwotowo tak samo jak w zeszłym roku.

Julita, jaka dyscyplina ? W skokach jak najbardziej możesz. W ujeżdżeniu jeżeli nie chcesz czarnych oficerek, to musisz miec je w kolorze fraka (chyba).
Dzięki Klami :kwiatek:
W naszym WZJ podnieśli na 360zł (z ubezpieczeniem 430zł).
Klami, podnieśli opłaty dla BPK, obniżyli opłaty dla klubów. Opłaty w naszym PomZJ dla zrzeszonych w klubach na ten moment bez zmian.
Dowiedziałam się wczoraj,że od tego roku nie będą wydawane licencje tzw. "plastiki". Wszystko na temat koni i jeźdźców będzie znajdowało się w zestawieniach PZJ. W związku z tym mam kilka pytań. Mam opłacić w swoim związku licencję i podać np. B2 i A i oni to podają do PZJ? Czy muszę sama zgłosić to do PZJ,a w swoim związku tylko opłacić licencję. No i co z badaniami lekarskimi? Jak kończy mi się termin ważności badań,to po odnowieniu termin na jaki obowiązują mnie badania mam podać w swoim związku,czy do PZJ? Pogubiłam się w tym wszystkim,a na odpowiedź w moim związku chyba będę czekać dniami więc może tutaj mnie ktoś oświeci.  😉 :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się