ABC formalności OZJ/PZJ i startów na zawodach

Moonica, wszystkie sprawy formalne zawodnik zrzeszony w OZJcie ma załątwiac w OZJcie.
Mam takie pytanie czy uprawnienia III stopnia to to samo co III klasa sportowa?
Jeśli zbieram oczka, to kiedy tracą one ważność, wraz z rozpoczęciem sezonu czy kiedy minie rok od danych zawodów?
Laranda, klasa sportowa obowiązuje na dany rok. Uprawnienia raz dobyte są dożywotnie.
Oczka liczą się w roku kalendarzowym.
A jak mogłabym się Was zapytać co to oznacza 'zbieranie oczek'? :kwiatek: (na Google tego nie znalazłam)

I jeszcze co do zdobywania licencji..wiem, że zdobywa się ją w klasie L ale czy można ją zdawać jeszcze przed przystąpieniem do zawodow w klasie L czy po prostu obojętnie kiedy (oczywiście już po boj, opłaceniu zzj/pzj oraz licencji rocznej)? Oraz do czego ona upoważnia lub co dzięki niej uzyskam? 🙂
snowywinter, "oczka" zbiera się do II licencji w skokach (licencji II stopnia). 8 przejazdów N na zero (0 - stąd "oczko"😉, w kucach i małych koniach - 8xP. I do I lic. też (tylko wyżej).
Zbiera się też w ujeżdżeniu (procentowy wynik w konkursie danej klasy). Potoczne "oczka" to normy na klasę sportową na dany rok.
Zdobycie klasy daje licencję/stopień licencji.

Raczej bez dobrego przejechania wcześniej kilku "zwykłych" parkurów klasy L nie zdasz egzaminu licencyjnego (konkurs egzaminacyjny w klasie L, w nim 2 szeregi - oceniany styl). Zaliczony konkurs egzaminacyjny + SOJ dają prawo do uprawnień III stopnia (III licencji) a te uprawnienia są niezbędne do dopuszczenia do konkursów P i N (110-120 cm).
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
10 stycznia 2015 19:09
oczka zbiera się jeszcze i do III klasy ( 4xP na zero, lub 2 x N na zero - chyba tak to było) - ale III klasa jest w sumie po nic, bo zdanie egzaminu licencyjnego daje dożywotnio możliwość startów do N1 (125 cm)włącznie.

Zbiera się też oczka do I klasy sportowej (chyba to było 4 czy 5 x CC czyli 140 cm na zero - nie mogę teraz tabelki znaleźć), ale to już wyższa szkoła jazdy i w sumie już prawdziwy sport 😉
Ktoś to skąd się bierze 2 klasę? 😉

Edit aaa piszesz że oczka zbiera się też...
Ja zrozumiałam (nie ma to jakczeyanue ze zrozumieniem) że oczka zbiera się tylko do 3 i 1 klasy 😉
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
10 stycznia 2015 19:36
nie, że do wszystkich 3 klas - III, II i I się zbiera, ale najwięcej emocji jest przy robieniu II.

III nic nie daje i w zasadzie sama się robi, a jak ktoś robi I to już jeździ na jakimś tam poziomie i to też robi "przy okazji" 😉
Ktoś ci ludzie z drugiej strony budki też to wiedzą 😉 a całość sama bodaj opisałaś pięknie w 1 poście wątku 🙂
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
10 stycznia 2015 19:42
wiem, wiem 😉

a co do pierwszej strony wątku, to lekko się zdezaktualizowało, może kiedyś wyedytuję, jak będę miała i czas i nastrój 🙂
Skomplikowane 🙂 Skoro mam srebrną odznakę to automatycznie dostaję uprawnienia III stopnia ale aby dostać III klasę sportową to muszę pozbierać oczka? (w tym wypadku ujeżdżenie 4xP na 55%)
Tak. W ciągu roku kalendarzowego.
[quote author=Ktoś link=topic=9999.msg2263685#msg2263685 date=1420916955]
Zbiera się też oczka do I klasy sportowej (chyba to było 4 czy 5 x CC czyli 140 cm na zero - nie mogę teraz tabelki znaleźć), ale to już wyższa szkoła jazdy i w sumie już prawdziwy sport 😉
[/quote]
Tabelka:
http://www.pzj.pl/sites/default/files/plikoteka/normy_b_10_skoki.pdf

I w skokach musi być robiona na ogólnopolskich i co najmniej **, ale można ją zrobić i na kucu, na MP 🙂
Pytanko. W tym roku nie wydaja licencji w plastikach ? Dostałąm przesyłkę z PZJ z podbitym paszportem konia, ale plastików brak. Licencje aktualne w systemie są wbite. ?? Pomyłka, czy w tym roku nie ma plastików, a jedynie system ?
Od tego roku nie wydają żadnych plastików. Ani PZJ ani Ozjy. Tylko system komputerowy nam zostaje.
anai, aaa, takie buty. Dzieki za info.
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
13 stycznia 2015 20:42
Klami, długo czekałaś?
Ktoś, w czwartek wysłałam papiery. W poniedziałek z ciekawości zerknęłam i już licencje były w systemie.
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
13 stycznia 2015 20:55
ok,czyli mam czas 😉
Jak to jest od tego roku w pomorskim zj, czy trzeba być zarejestrowanym z koniem żeby jechać konkursy towarzyskie? i czy NNW jest też wymagane? Bo w WMZJ niestety wszedł taki przepis od tego roku. Czy to wszędzie tak jest?
araucaria, NNW trzeba do ZT mieć 3 sezon. Podobnie szczepienia (konia) i badania (jeźdźca)
rejestracje nie są potrzebne wg przepisów PZJ i to PZJ określa te przepisy właśnie, nie WZJty.
Dzięki Gaga to wiem, tyle że jak doczytałam to od tego roku mój WMZJ życzy sobie, żeby zawodnicy i konie startujący do LL towarzyskich łącznie, które rozgrywane są podczas zawodów regionalnych, byli zarejestrowani i mieli opłacone licencje 🙁
A za tydzień wybieram się do Sopotu i nie słyszałam o takim przepisie w pomorskim ZJ, więc chciałam się was dopytać. Mam młodego konia i zaczynamy od LL towarzyskich i ani ja nie przedłużyłam sobie jeszcze licencji, ani nie zarejestrowałam jeszcze konia na 2015 i po prostu nie chcę,aby mnie nie  dopuścili do startów.
tak, żeby nie było, że sobie wymyśliłam
Decyzją Walnego Zebrania w 2014r. i Zarządu WMZJ od 01.01.2015 roku konkursy
TOWARZYSKIE w ramach Oficjalnych Zawodów Regionalnych odbywać się będą do
konkursów klasy LL włącznie. Zawodnik Amator startujący w tego typu konkursach musi
zarejestrować się w Warmińsko Mazurskim Związku Jeździeckim. Wymagane dokumenty:
 Zgłoszenie zawodnika do rejestracji WMZJ – opłata 10.-zł
 Zgłoszenie konia do rejestracji WMZJ – opłata 10.-zł
 Kserokopia książeczki zdrowia – aktualnych badan lekarskich
 Kserokopia ubezpieczenia zawodnika
 Zgoda rodziców/ opiekunów dla niepełnoletnich zawodników na starty w
zawodach
Opłaty te dotyczą wyłącznie zawodników i koni startujących w konkursach towarzyskich do klasy LL
włącznie. Aktualny rejestr tych zawodników i koni będzie prowadzony na stronie WMZJ.
Hm jako zawodnik zgłosiłabym to do PZJ bo wydaje mi się to niezgodne z prawem. A do Sopotu proponuję zadzwonić bezpośrednio aby się upewnić 🙂
powoli planując, choć palcem na wodzie pisane jeszcze, ale chcę kwalifokować konia do mpmk-b - koń może być na regionalnej licencji, a ja musze za 720zł kupić ogólnopolską (lub podpiąć się sztucznie pod klub by taniej mieć), tak?  🙄
Czy ktoś wie gdzie znajdę wzory na rejestrację w PomorskimZJ  ??
Na ich stronie w zakładce dokumenty jest pusto ;(
czy obowiązują tutaj dokumenty tj z innych WZJ ? np http://dzj.wroclaw.pl/wp-content/uploads/2015/01/wniosek_o_wyd_licencji_zawodnik_zrzesz.pdf
i czy do konia, który  już jest zarejestrowany muszę wypełniać jakieś papierki czy wystarczy przelew z imieniem i nr paszportu ?
nie mogę tego nigdzie znaleźć ;(  👀
zielonaroza, Ty do kwalifikacji nie potrzebujesz licki PZJ, jednak jeśli planujesz jechać finał musisz ją wykupić
Koń 4 letni może iść na regionalce.
karaka, wniosek, który podlinkowałaś  dotyczy wydania licencji, a nie rejestracji (niemniej, ten wniosek obowiązuje też u nas 🙂😉 W pomorskim to najlepiej zadzwonić do pani Zosi Górskiej, u niej wszystko się załatwia.  Konia rejestrujesz przez opłatę licencyjną.
1. Rejestrując i płacąc za siebie i konia w OZJ (jestem niezrzeszonym zawodnikiem) to za ile z "rodzajów" opłaty muszę wpłacić do (w moim przypadku) zzj? Wiem, że na pewno za 'Licencja roczna konia' ; 'Licencja roczna zawodnika niezrzeszonego do lat 18-junior' ; 'Rejestracja konia' i 'Rejestracja zawodnika' czy może coś jeszcze?
Link- http://zzj.szczecin.pl/oplaty.php?l=9

2. Co najpierw mam wykonać? Mam najpierw do nich napisać, że chciałabym się zarejestrować i zapłacić za licencje, czy od razu wpłacić tyle ile będę musiała z tego cennika nawet nie pisząc im za co wpłacam? Wiem, że jeszcze są do drukowania dokumenty na rejestracje i licencje ale kiedy je trzeba wypełnić itd?

3. W dokumencie do wypełnienia w przypadku rejestracji zawodnika jest podpunkt "W/w jest zarejestrowany (a) w Klubie/Sekcji" to co tam mam wpisać jeżeli nie mam przynależności klubowej (jeżdzę w stajni która nie jest zarejestrowana -i nie bedzie-, ma jedynie nazwę)? Tak samo w przypadku pola "Zobowiązuje się do startów W barwach w/w Klubu/Sekcji od dnia: ... do dnia: ..." mam wtedy zostawić puste miejsce czy wpisać datę (+jaką?)?
Link- http://zzj.szczecin.pl/…/2f7fcb18722d1f42c30ab07b4602f37c.p…

snowywinter,
zaczynasz od... brązowej odznaki, ubezpieczenia i badań - masz to już załatwione?
Jesli tak,a nie masz możliwości podjechania do ZZJtu w Szczecinie, opłacasz rejestrację i licencję swoją i konia / koni. W miejscach na klub wpisujesz: bez przynależności klubowej , oraz datę rejestracji
Skanujesz: brązową odznakę, badania (lek medycyny sportowej), ubezpieczenie, wnioski o rejestrację i licencję, oraz dowód przelewu i całość wysyłasz do ZZJ na maila i na wszelki wypadek dzwonisz czy doszło 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się