ABC formalności OZJ/PZJ i startów na zawodach

Jeżeli nie w  tym temacie to przepraszam i jeżeli było to też ale nie mam czasu sprawdzać  🙄

Czy w zawodach Towarzyskich mogą startować osoby bez odznak???
Tak, należy mieć jednak badania lekarskie od lekarza sportowego, polisę NNW, zgodę rodziców, paszport konia z aktualnymi szczepieniami (włącznie ze szczepieniem bazowym).
_Gaga, nigdy nie spotkałam się z wymaganiem NNW i paszportu konia na zawodach towarzyskich. Nawet zarząd bardzo czepiający się o każdy szczegół przy zatwierdzeniu zawodów tego nie wymagał. To jest zapisane w przepisach jako obowiązkowe?
Zgodnie z Uchwałą PZJ z 20 12 2013 r jest to obowiązkowe. W moim województwie (zach-pom) się tego wymaga. Nie wiem co to ma do zatwierdzania propozycji (akurat u nas ja zatwierdzam...).
_Gaga, bo w propozycjach jest zapisane czego się wymaga (u nas to badania lekarskie+zgoda rodziców, bardzo rzadko paszport) 😉 Ja i tak mam wszystko, więc mi to obojętne, ale pytam, bo się po prostu z tym nie spotkałam u nas. Dzięki za link 😉
Libeerte, nie ma obowiązku wpisywania w propozycje wymagań jeśli są one zgodne z przepisami, nie piszę się przecież, że jeśli ktoś chce 120 jechać musi mieć co najmniej 3 klasę ...
Chociaż fakt faktem staramy się podawać wymagania w konkursach towarzyskich bo - jak widać - zawodnicy przepisów nie znają niestety 🙁
To jeszcze dopiszę tylko, że pomijając propozycje, to ile razy byłam na towarzyskich, to nikt nie wymagał ode mnie ani paszportu, ani NNW 😉 Na towarzyskich zatwierdzonych w wzj, sędzia (nie wiem jak to poprawnie nazwać) licencjonowany (?) w PZJ.
Libeerte, co nie świadczy za dobrze o sędziach niestety 🙁
Pytanko, a właściwie dwa -
Czy kurs Instruktora RR ze spec. jazda konna obowiązuje również za granicą kraju?
Czy kurs Szkolenia Podstawowego z PZJ można zdawać tylko w Toporzysku????

No dobra jeszcze jedno..
Czy kursy - obojętnie właściwie czy z PZJ czy z IRR są akceptowane w Anglii?

Gillian   four letter word
26 lipca 2015 23:36
Rany, jestem kretynem.  😵 😵 😵
Żeby wystartować w zawodach towarzyskich nie potrzebna mi aktualnie opłacona licencja WZJ, prawda? jestem prawie pewna, ale zdurniałam. Tylko to?
badania lekarskie od lekarza sportowego, polisę NNW, zgodę rodziców, paszport konia z aktualnymi szczepieniami (włącznie ze szczepieniem bazowym).
Gillian nie potrzebujesz 🙂 Licencje w sumie musisz mieć opłaconą od klasy P i wyżej jeśli chodzi o oficjalne, w towarzyskich teoretycznie to co napisałaś, praktycznie nic ;D
Gillian, aby wystartować w zawodach towarzyskich musisz mieć:
a) badania lekarskie (lek sportowy)
b) ubezpieczenie NNW
c) aktualne szczepienia konia

Behemotowa, nie wiem skąd Ci się ta P klasa wzięła? 🤔 jeśli niższe klasy rozgrywane są jako konkursy oficjalne, to obowiązuje dokumentacja WZJ/PZJ. I nie jest prawdą, że w zawodach towarzyskich nie trzeba nic mieć... proponuję zapoznać się z przepisami wstawianymi w tym wątku po raz "sto siedemnasty".
_Gaga napisałam, że to co napisała to teoretycznie (czyli wg przepisów) musi mieć, ale praktycznie wiemy jak to wygląda 🙂
Behemotowa, czekaj ja wiem jak to wygląda proktycznie, ponieważ jestem sędzią. ZAWSZE sprawdzam badania , polisę i zgodę rodziców (dla niepełnoletnich). W dużym zamieszaniu nie sprawdzam paszportów jedynie... Gillian, jest z mojego województwa. Jeśli nie będzie miała dokumentów ani ja , ani pozostali sędziowie nie dopuszczą jej do startu ani w towarzyskich, ani - tym bardziej - w oficjalnych.
_Gaga w takim razie szacunek, u mnie się nie znalazłam z czymś takim, no oprócz zgody od niepełnoletnich i ew. paszporty.
Gillian   four letter word
27 lipca 2015 10:17
_Gaga, wybieram się na towarzyskie - uchwałę widziałam, ale nie była dla mnie jasna. Nie ma P, jest do L1 jak na towarzyskie przystało. Nie bulę zatem póki co za licencję i jadę 🙂
Gillian, czyli miej przy sobie badania od lekarza sportowego oraz ubezpieczenie NNW (może być tylko na weekend zawodów) + paszport konia i już 🙂
Licka na towarzyskich nie potrzebna.
Gillian   four letter word
27 lipca 2015 11:15
dziękować za informacje i cierpliwość, bo wiem że temat się przewija po sto razy ale ja musiałam się upewnić (ze względu na GT hihi)  :kwiatek:
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
27 lipca 2015 20:37
tak tak, _Gaga, mnie na Hipo ścignęła z placu kwarcowego do stajni po książeczkę...no dobra, per procura, bo to wrotki pobiegł 😁
Pytanie! 5 lat temu zakończyłam starty w barwach swojego poprzedniego klubu i od tamtej pory nie odnawiałam/wykupywałam licencji w PZJ. W tym roku chcę zarejestrować się barwach innego klubu. Z tego co wiem, będzie mi potrzebne jakieś zaświadczenie, zgoda od poprzedniego klubu na zmianę barw. Czy ktoś się orientuje, jak taki papier powinien wyglądać? Wystarczy jedno zdanie typu "Wyrażam zgodę..." i pieczątka? Czy może musi mieć to jakąś bardziej oficjalną formę? Będę wdzięczna za pomoc  🤔 
madzej, wystarczy "wyrażam zgodę" z pieczątką i podpisem 🙂
Ja również mam pytanie bo w startach towarzyskich jestem nieobeznana a taki planuję. Konkretnie chodzi mi o ubezpieczenie NNW, zawsze płaciłam za nie przy okazji licencji PZJ, w tym roku się nie rejestrowałam i stąd moje pytanie gdzie najkorzystniej kupić takie ubezpieczenie obejmujące jeździectwo?
Gaga wspomniałaś, ze może być na weekend zawodów, czy mogłabyś mi przybliżyć która firma takie oferuje i jakie to są koszty?

Z góry bardzo dziękuję :kwiatek:
Nigdzie nie mogę znaleźć:
Ile dokładnie trzeba mieć % na ZR aby uzyskać III licencję w ujeżdżeniu? I czy tylko w klasie P czy D także?  😲
4 x 55% D też.
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
09 sierpnia 2015 07:12
Od tego roku 58%.
To fajnie byłoby gdyby PZJ zaktualizował tabele w Zasadach Szkolenia z marcową datą 2015.
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
09 sierpnia 2015 13:07
Jest to w normach na klasy sportowe na stronie PZJ.
Jest. Już ze 3 razy w tym roku studiowałam. Tym razem spisałam z dokumentu, który miałam pod ręką na dysku, i który bezwzględnie powinien być zgodny ze stanem aktualnym, grupując normy dla wszystkich dyscyplin.
Magdzior, Gaga wspomniałaś, ze może być na weekend zawodów, czy mogłabyś mi przybliżyć która firma takie oferuje i jakie to są koszty?

Nie mam pojęcia, ja takich ubezpieczeń nie wykupuję... 🙁 ale sądzę, że większość firm ma coś takiego w ofercie.
W przepisach ujezdzenia na stronie PZJ jest, ze jesli buty i kask sa w innym kolorze niz czarny, to maja byc w takim samym jak frak. Ale jak mam granatowy kask i frak, to moge startowac w brazowych butach? Ktos sie moze orientuje?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się