ABC formalności OZJ/PZJ i startów na zawodach

Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
19 sierpnia 2015 21:32
Dziękuję za odpowiedzi, tak też mi się wydawało  :kwiatek:
Jakie są kary wg nowych przepisów w wkkw, za wjazd z batem wokół czworoboku, oraz przejazd z batem? Nie mogę tego znaleźć w przepisach.
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
24 sierpnia 2015 08:25
Zazwyczaj w takich przypadkach robiono elimincję.
[[a]]http://www.pzj.pl/sites/default/files/przepisy/przepisy%20WKKW%202015-aktualizacja%2030%2003%202015.pdf[[a]]

"538.1.2 Baty
a) Trening- Bat o długości nie większej niż 120 cm łącznie z końcówką jest dozwolony cały czas,
podczas jazdy po płaskim terenie. Bat nie dłuższy niż 75 cm, z nieobciążonym końcem jest
dozwolony podczas skakania jakichkolwiek przeszkód.
b) Przegląd koni- Bat nie dłuższy niż 120 cm łącznie z końcówką jest dozwolony na przeglądzie
koni.
[font=Verdana]c) Próba ujeżdżenia- Bat jest niedozwolony podczas wjazdu na teren wokół czworoboku i
podczas przejazdu.[/font]

d) Próba terenowa i próba skoków- Bat nie dłuższy niż 75 cm, z nieobciążonym końcem jest
dozwolony podczas tych prób."
Nie do końca (moim zdaniem), w przepisach wkkw jest zdanie:
art.538.2.1
Patrz Przepisy Ujeżdżenia odnośnie ochronnego nakrycia głowy i cylindra/melonika a także wjazdu na
czworobok z batem
, ochraniaczami na nogach konia lub niezgodności w ubiorze

i patrząc na przepisy ujeżdżenia widnieje tam:
art.430.6.2
Inne błędy
Wszystkie poniższe przypadki traktowane są jako błędy i za każdy z nich odlicza się 2 pkt, ale nie są one kumulacyjne i nie mogą spowodować eliminacji (włączając programy dowolne):
- wjazd z batem w obszar wokół czworoboku, w ochraniaczach końskich nóg lub w nieprzepisowym stroju jeźdźca (np. bez rękawiczek)
- wjazd z batem na czworobok, w ochraniaczach końskich nóg lub w nieprzepisowym stroju jeźdźca (np. bez rękawiczek)
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
24 sierpnia 2015 12:18
Przepisy zaprzeczają same sobie. Wczesniej tego nie zauważono.
Constantia, nie tylko tutaj
Ale generalnie czworoboków WKKW nie jeździ się z batem i koniec...
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
24 sierpnia 2015 12:59
Gaga ja to wiem, ale w Racocie jechala dziewczyna z batem. Najpier była eliminacja a potem została cofnięta i koń został dopuszczony do dalszych prób.
Żaden przepis krajowych WKKW nie określa kary za jazdę z batem 🙁 zatem komisja się po prostu zlitowała nad jakąś sierotą. Swoją ścieżką kto tam był komisarzem? Pierwsze co się zabiera zawodnikowi w niskich klasach to bat (!) bo zapominają w amoku rozprężenia  😉
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
24 sierpnia 2015 14:11
Constantia a ta druga eliminacja na czworoboku za co?



swoją drogą, ciekawe czy jest przepis który wprost mówi, że nie wolno jechać z 2 batami  😎

mógłby pzj wynająć wreszcie prawnika, i zrobić porządek......
Potrzebuję potwierdzenia, bo zebrałam sobie to, co tu piszecie 😀 jeśli mam Srebrną Odznakę i wykupię sobie licencję regionalną w WZJ, czy jest to równoznaczne ze zdobyciem III licencji i upoważni mnie to do startów w ujeżdżeniu do klasy C włącznie na szczeblu regionalnym?  :kwiatek:
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
24 sierpnia 2015 19:54
[quote author=Ktoś link=topic=9999.msg2410469#msg2410469 date=1440421900]
Constantia a ta druga eliminacja na czworoboku za co?
[/quote]

Zawodnik wjechał na czworobok i go opuścił, potem wjechał jeszcze raz. Nie wiem dokładnie czy było to przed sygnałem czy po. W sumie to nie ma znaczenia.
zonglerka7, tak

Co do bata, to zasadą  WKKW jest kierowanie się przepisami dyscyplin, jeżeli przepisy WKKW nie stanowią inaczej.
Teraz pytanie: co to znaczy "niedozwolony"? Ano - karany. Karą nie musi i nie powinna być eliminacja. Próżno szukać wjazdu z batem jako powodu koniecznej eliminacji. "Niedozwolony" bat w WKKW oznacza "karany jak w ujeżdżeniu, tam gdzie bat jest niedozwolony". A to oznacza 2 pkt. jak za pomyłkę, jak zacytowała Magdzior.
Natomiast warto dodać, że zagrożone eliminacją jest "wykonanie więcej niż 3 elementów z batem" (Art. 430 7.7), jednak nadal jest to "może być powodem eliminacji" a nie - "musi".

Inna sprawa, że na zawodach krajowych dość liberalnie traktuje się wjazd z batem/ochraniaczami/bez rękawiczek w obszar dookoła czworoboku.
Czy mogę być zarejestrowana w OZJ warmińsko-mazurskim, a zrzeszona w klubie np. z pomorskiego czy (jeśli klub nie ma licencji ogólnopolskiej) musi to być klub z licencją tego samego OZJ?
mils, możesz reprezentować tylko jeden klub ALBO być BPK. Jako klubowicz należysz do tego WZJ co twój klub.
Zmiana przynależności, np. z BPK na klub wiąże się z ponowną rejestracją.
halo dziękuję bardzo za rozwianie wątpliwości.
hej mam pytanie🙂
mam licencje,ale nie posiadam jeszcze srebrnej odznaki, czy mam jakiś określony termin zdania odznaki ?
PROSZE O SZYBKA ODPOWIEDZ
Imagine1983, nie, ale dopóki nie zdasz to nie masz licencji/uprawnień, jedynie zdany egzamin. Mając zdany egzamin zdajesz odznakę bez skoków.
Czy jeśli chcę jechać licencyją Lkę, to muszę być zarejestrowana w WZJ?
Musisz, to konkurs oficjalny.
Czy OC instruktora działa w momencie, gdy nie jest się zatrudnionym ani nie ma się otwartej własnej działalności ?  🙂
Czy na czworoboku mogę mieć ogumowane ostrogi? Bo, że nakładki mieć nie wolno to wiem.
Lov   all my life is changin' every day.
07 października 2015 15:53
Na szybko potrzebuję info - czy jeśli byłam w klubie X, a teraz chcę startować jako niezrzeszona, to muszę wysłać do WZJu świstek też o zmianę barw klubowych, jak przy zmianie klubu?
Lov, tak i musisz niestety za tę zmianę zapłacić...
Pytanie może głupie, ale nie mogę tego znaleźć w przepisach.
Ile koń może mieć maksymalnie startów na zawodach towarzyskich? Na regionalnych to 2, a na towarzyskich 3? Nie mogę się tego nigdzie doszukać 🤔
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
18 października 2015 15:25
Koń do 6 roku życia może startować 2 razy w ciągu dnia. Od 6 roku życia może startować 3 razy w konkursach do 105 cm. Nie ma znaczenia czy to konkurs towarzyski czy regionalny.
Constantia, dzieki 🙂
Libeerte, ściślej, to może 3 razy jw. od Ukończenia 6 lat, choć mało kto na to patrzy.
Hej, nie wiem czy tu ale pytam🙂

Nie orientuje się ktoś kiedy i gdzie będzie i czy w ogóle  organizowany kurs na Instruktora sportu PZJ???
Mam bardzo pilne pytanie, na które nigdzie nie moge znalezc odpowiedzi.
Czy moge jezdzic ujezdzenie (konkretniej czworoboki na wkkw) w oficerkach ze sznurowaniem z przodu? Konkretnie ten model: http://www.pasi-konik.pl/pl/p/PETRIE-Oficerki-Coventry/1490
Bede wdzieczna za jakkakolwiek podpowiedz choćby gdzie szukać odpowiedzi  :kwiatek:

Edit. Przejrzałam juz przepisy dyscypliny, wkkw i ujeżdżenia, FEI, ale chyba jestem ślepa :/
Kontra, Ja jeżdżę od jakiś 6lat w takich czworoboki na ujeżdżeniówkach (co prawda mam sztyblety a nie oficerki) nigdy żaden komisarz nic nie mowił 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się