ABC formalności OZJ/PZJ i startów na zawodach

Perlica No fakt, niezłe zamieszanie aż zerknęłam na ten wniosek rejestracyjno-licencyjny i faktycnzie jest tam zdanie
"Oświadczam, że posiadam niezbędne umiejętności i badania lekarskie wymagane do uprawiania dyscyplin, o które występuję we wniosku."
Nie do końca dla mnie oczywiste bo z tego wynika, że gdzieś powinien być spis wymaganych badań do danej dyscypliny, które oświadczam posiadać, a tak to nie do końca moim zdaniem wiadomo. Lepsze już byłoby oświadczenie o stanie zdrowia bo pewnie o to chodzi ale sformułowanie niefortunne.
Ciekawe jak to wyjdzie w praktyce ja i tak póki co się nie rejestruję więc mogę spokojnie śledzić przebieg wydarzeń😉
Otwierając szeroką podstawę jeździectwa powszechnego decyzjami Zarządu PZJ od nowego roku wprowadzamy:
(...)
• możliwość wykupienia licencji wstępnej bez konieczności posiadania brązowej odznaki jeździeckiej,
...)


Planowałam w tym roku rozpocząć starty w ujeżdżeniu (L i P). Czy powyższy komunikat PZJ oznacza, że już nie muszę zdawać BOJ?
nagana, póki co za tym komunikatem nie poszły żadne zmiany przepisów PZJ... czyli czekamy...
Mam pytanie, czy dobrze rozumiem poniższą uchwałę, tzz., że młodzicy i juniorzy młodsi na kucach nie musza wykupywać ogólnopolskiej licencji, tylko mogą startować na regionalnej w zawodach ogólnopolskich. I podobnie tez jest z kucem? Wystarczy tylko mieć paszport sportowy dla kuca i certyfikat wzrostu?

U/851/19/Z/2015 z dnia 17.12.2015

Zarząd PZJ wyraża zgodę na starty we wszystkich zawodach ogólnopolskich  młodzikom i juniorom młodszym oraz juniorom do lat 16 startującym na kucach bez konieczności wykupu licencji ogólnopolskich dla siebie i koni. Nie zwalnia to jednak zawodników z obowiązku wykupienia licencji regionalnych dla siebie i koni.

Młodzicy i juniorzy młodsi  oraz juniorzy do lat 16 startujący na kucach, którzy planują starty na zawodach międzynarodowych zobowiązani są do wykupienia licencji ogólnopolskich oraz licencji międzynarodowych FEI dla siebie i koni.


I licencję regionalną dla kuca.
No tak oczywiście. Dziękuję za odpowiedź🙂
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
20 stycznia 2016 21:09
Mam pytanie bo mam sprzeczne informacje od znajomych startujących i od pani w dzj... Aby startować w N klasie w ujeżdżeniu muszę przejechać 4 razy P na 58% i mieć srebrną odznakę czy bez odznaki będzie ok? Będę bardzo wdzięczna za informację kogoś zorientowanego a tymczasem idę czytać przepisy 😉
Albo srebro Albo 4xP

edit: wg przepisów na 2015, jak jest/będzie na 2016 - nie wiem.
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
20 stycznia 2016 21:30
rety to by było super! dziwi mnie tylko w takim razie, że pani w dzj ma błędne informacje... 😫
taggi, bo to weszło w zeszłym roku
Przegrzebałam pół internetu, ale nic nie znalazłam.
Czy ktoś wie gdzie mogę znaleźć kartę zgłoszenia zawodnika do klubu ?
poduszka, nie ma czegoś takiego. Procedurę przyjęcia w poczet członków każdy klub ma własną. Natomiast istotny jest wniosek o wydanie licencji, gdzie jest miejsce na "podpis" klubu.
halo
Dziękuje Ci bardzo ! to by wiele wyjaśniało  🤣
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
31 stycznia 2016 20:51
Posiada ktos aktualny wniosek do przedluzenia licencji dla zawodnika zrzeszonego?
domiwa, PZJtowski czy WZJtowski?
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
01 lutego 2016 08:54
WZJ. Na kilku stronach zwiazku nadal wiszą na 2015, a podobno miał się zmienić🙂 Druga rzecz czy jest juz gdzies potwierdzenie,ze brazowa odznaka nie jest potrzebna do licencji wstepnej?
domiwa, druki są na stronie Twojego związku (z 2014 roku z reszt ą) i wg tych druków powinnaś dokonać zgłoszenia
Jeśli masz wątpliwości dzwoń do związku , tfu - pisz maila, bo nr tel nie znalazłam..
Oficjalne potwierdzenie braku wymogów odznakowych masz TU
Otwierając szeroką podstawę jeździectwa powszechnego decyzjami Zarządu PZJ od nowego roku wprowadzamy:
(...)
• możliwość wykupienia licencji wstępnej bez konieczności posiadania brązowej odznaki jeździeckiej,
...)


Planowałam w tym roku rozpocząć starty w ujeżdżeniu (L i P). Czy powyższy komunikat PZJ oznacza, że już nie muszę zdawać BOJ?


[quote author=_Gaga link=topic=9999.msg2477429#msg2477429 date=1452246980]
nagana, póki co za tym komunikatem nie poszły żadne zmiany przepisów PZJ... czyli czekamy...
[/quote]

Dostałam info z PZJ, że są w trakcie zmiany regulaminów i nowe opublikują wkrótce, jednak już można się rejestrować bez BOJ. WMZJ też to potwierdził.
Czy jeśli w 2015 zapisałam się do jakiegoś klubu, to w 2016 nadal jestem jego reprezentantem i mogę w tym PZJowskim "sklepie" wykupić sobie licencję roczną dla zawodnika zrzeszonego bez żadnych konkretnych dokumentów? Czy znowu muszę udać się do klubu i wypełniać jakieś papiery z tym związane?
Olson, na wniosku o wydanie licencji jest miejsce na pieczątkę i trzeba ja dostać z klubu 😉
Ok, dzięki. 🙂 Czyli rozumiem, że ten druk z ich strony apropos licencji, ubezpieczenie i badania mogę zeskanować i wysłać mailem a licencje kupić w sklepie?
Jak to jest teraz z tym wykupywaniem licencji PZJ. Płacić trzeba poprzez sklep i potwierdzenie opłacenia zamówienia sklepowego przesłać do nich z wnioskiem i innymi papierami ??
Przepraszam za off, ale bardzo proszę Klami, kupowanie (kupować) , nie kupywanie (kupywać brrr)
Klami, mi od 2 tyg nie raczą  odpisać  z tego sklepu. Nie wiem ani jak ani czy w ogóle  toto działa . BTW  teraz nie ma innych papierów  poza wnioskiem  do wysłania .
anai, ja dodzwoniłam się do PZJu, bo miałam kilka pytań apropos konia i podobno można tylko przez sklep teraz kupować licencje i dokonywać innych opłat.
Licencja dla konia FEI kosztuje 750zł na 4 lata
Licencja PZJ 250zł


Mam konia 6 lat, chcę go w tym roku puścić przez MPMK-C by spróbować zrobić licencję (wiem, jakie są szanse, ale jak nie zrobi to po treningu spokojnie znajdę kupca - koń hodowli zagranicznej)

Jaką mam licencję kupić?
(konia mam w treningu, zawodnik kazał mi kupić licencję FEI, bo chce jechać jakies międzynarodowe zawody, co nie jest mi potrzebne w sumie... start w PL wystarczą do kwalifikacji i doświadczenia konia)
Ale tu moje pytanie - licencja FEI kosztuje 750zł i jest na 4 lata, a PZJ tylko rok. Czy na MPMK muszę mieć też PZJ czy licencja FEI uprawnia go do wszystkich starów?
zielonaroza, nie ma w Polsce wielu zawodów krajowych WKKW. Często już od 1* organizowane są zawody CIC nie CNC - stąd zapewne wymóg zawodnika ws zakupu licencji FEI.
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
13 lutego 2016 20:46
zielonaroza żeby wystartować w MPMK-C w kategorii 6 latków,  musisz mieć licencję FEI, bo to zawody międzynarodowe. Ja w zeszłym roku musiałam mieć.
Na krajowej można jechać międzynarodowe (w kraju), ale tylko 1*.
Słuchajcie mam do was pytanie. W czerwcu 2015 zdawałam egzamin licencyjny, nie miałam wtedy srebra i przez moją głupotę i braku odpowiedniego konia nie pojechałam na tą srebrną odznakę. Czy jeśli teraz pojadę to mi jeszcze zaliczą ? Minęło już 8 msc od zdania egzaminu, tylko, że dopiero wczoraj dowiedziałam się ,ze może minąć  max 6 msc. Czy jest jakakolwiek szansa, żeby mi to uznali czy muszę zdawać egzamin licencyjny jeszcze raz ? Jestem w Pomorskim ZJ, jest taka opcja, że tam "to przejdzie" czy nie bardzo ? Czy wie ktoś gdzie wgl znajdę dokładnie ten przepis o tych nieszczęsnych 6 miesiacach ?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się