ABC formalności OZJ/PZJ i startów na zawodach

PZJ nadaje tylko 1 licencję w oparciu o 1 klasę sportową którą można zdobyć na zawodach Ogólnopolskich. Min 4 x 140 cm lub MP. Inne licencje nadają WZJ- ty
Smok10, nie jest to do końca prawdą. Osobiście zarówno III klasę jak i II nadawał mi PZJ, ponieważ nigdy nie byłam zarejestrowana w WZJ i zwyczajnie nikt inny jak PZJ nie miał opcji nadania mi klasy. 😉 Także zależy to od indywidualnego przypadku.
Kiedyś trzeba było dać do podbicia kartę licencyjną w WZJ - cie a potem z podpisaną kartą i nadaną klasą jechać do PZJ . Nie dotyczyło to tylko 1- ki . Ale może coś się zmieniło. Fakt , temat pamiętam sprzed kilkunastu lat  🤣 Mogli coś unowocześnić  😁
Smok10, aktualnie wystarczy mailowo wysłać wyniki do PZJ (linki do wyników i arkusze ocen) - mowa o ujeżdżeniu w moim wypadku akurat.
Czy w konkursie małej rundy trzeba mieć międzynarodowy paszport konia ?
naovika, to zależy od zawodów. Na ZO i CSI* i **, csiyh koń nie musi mieć paszportu fei.
Czy w przypadku Nki na zero z pkt karnym za czas zalicza się ona do "oczka" ? zalicza się do jednego z 8 parkurów na czysto ?
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
02 listopada 2016 20:35
Niestety nie. Musi byc zero🙂
Słyszałam ostatnio od znajomej, że jeśli posiadam uprawnienia ISP, to nie muszę zdawać konkursu licencyjnego w skokach, prawda to ?  😉
Egonowa, prawda. Możesz wystąpić o III licencję do PZJ. O ile jesteś licencjonowanym szkoleniowcem - masz ważną wykupioną licencję.
halo Dziękuję bardzo !  :kwiatek: 
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
09 listopada 2016 09:35
Gdzie znajde informacje w przepisach,ze do rejestracji nie jest potrzebna brazowa odznaka? strona pzj mnie pokonuje;/
domiwa, Tutaj jest napisane co jest aktualnie potrzebne do rejestracji. Nie wymieniono tam BO.
Jeśli w propozycjach nie ma uwzględnionego wymagania szczepień to koń nie musi ich mieć? Jest tylko zapis "Obowiązkowa aktualna dokumentacja zawodników i koni zgodna z przepisami PZJ.". Mowa o zawodach regionalnych i towarzyskich.
Musi
Dramuta12, przepisy PZJ wyraźnie mówią o aktualizacji szczepień
A Ty się o szczepienia chyba pytasz któryś raz, zamiast konia zwyczajnie zaszczepić 🤔
_Gaga, eee a skąd pomysł, ze chodzi o mojego konia?
Witam, mam pytanie 🙂 Usłyszałam gdzieś, że na koniu gr. E można zrobić II klasę sportową na mniejszej wysokości. Czy jest to prawda? I jeśli tak to na jakiej wysokości?
P-110cm
I tak zrobiona druga klasa jest wtedy ważna tak samo, jak ta zrobiona na dużym koniu w N-kach? 🤔
mils, tak.
Czy ktos chciałby mi pokoc?  😵 Zastanawiamy sie nad założeniem klubu w stajni, ale kompletnie nie ogarniam tematu. Jak taki klub założyć, co trzeba zrobic, ile trzeba płacić, jak często i gdzie? Moze ktos sie na tym zna lub odeśle mnie do jakiejs strony 🙂  🙇
Może zacznij od poszukania informacji na forum? Sporo na ten temat pisaliśmy.
halo, wpisując słowo klucz w wyszukiwarce wyskakują same informacje na temat zmiany barw a ja nie będę siedzieć teraz 3 godziny i wertować cały wątek  🤔 forum chyba służy do tego zeby ciagle cos pisac a ten wątek-pytać. Jeśli pytania miałyby  sie nie powtarzać to wątek miałby 100stron mniej. Skoro wszystkie pytania zostały juz zadane to moze zamknijmy wątek i niech kazdy szuka. Na głupie pytania jak zrobic 3 klasę sportowa odpowiada sie ciagle a jak założyć klub to juz problem?
Bo ten wątek nie obejmuje zakładania klubów. Jest taki. Jeśli szwankuje ci wyszukiwarka na całym forum to jest taki sposób w googlach search site: revolta. Bodaj.

O 3 klasie można napisać dwa zdania. O zakładaniu klubu nie, chyba że tak:

Przeczytaj sobie ustawę o stowarzyszeniach. Sprawdź w swoim WZJ ile kosztuje rejestracja klubu a ile licencja dla klubu. I już.
Ustawa o stowarzyszeniach to obszerna wiedza. Warto wziąć kogoś obeznanego do założenia stowarzyszenia. Na pierwszy raz ciężko prawidłowo to sporządzić. Osoba obeznana ma gotowe wzory. Pozdrawiam.
Dianna, dziekuje, juz troche poczytałam. Faktycznie nie jest to taka prosta sprawa jak myślałam 🙂
Od stycznia chciałabym zacząć starty w zawodach regionalnych kl. L i L1. Jakie są potrzebne dokumenty? Licencja dla mnie i konia, klub?
Licencję możesz mieć też jako BPK, ale to raczej nieopłacalne. Potrzebny jest dowód osobisty, dowód ubezpieczenia NNW, badania lekarskie, podpisany (podbity przez klub?) wniosek o licencję, opłata.
dodam: paszport konia z aktualnymi szczepieniami na grypę, licencja konia opłacona w WZJ.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się