ABC formalności OZJ/PZJ i startów na zawodach

[quote author=_Gaga link=topic=9999.msg2677750#msg2677750 date=1494049536]
Mada, zgodnie z Regulaminem Rejestracji i Licencjonowania Polskiego Związku Jeździeckiego:

[i]Od 01.01.2016 do dokonania pierwszej rejestracji zawodnika i uzyskania licencji wstępnej (wyłącznie), nie jest wymagane posiadanie odznaki brązowej PZJ.




Licencja wstępna uprawnia do startów w skokach do L1 , w ujeżdżeniu do klasy P włącznie. Nie wiem dlaczego Twój związek nie zna przepisów - może warto im je podsunąć?  🙄



Poczytałam i faktycznie napisane jest ze posiadanie odznaki brazowej nie jest konieczne . Napisałam do swojego wmzj - czekam na odpowiedz m.dziękuję 🙂
[/quote]

Dziękuję za pomoc .
Wmzj odpisał mi:
"Dzień dobry,

Aby móc startować w zawodach regionalnych niezbędne jest posiadanie licencji regionalnej. Jeśli do tej pory nie była Pani rejestrowana w WZJ należy to zrobić i automatycznie z rejestracją dostaje Pani licencje na ten rok. Licencja wstępna wydawana jest przy rejestracji każdemu, nie trzeba posiadać brązowej odznaki.
Licencja wstępna uprawnia do startu w konkursach do klasy P włącznie. "
Nobelowa12345   Nobel - moje szczęście :D
08 maja 2017 19:36
A ja od mojego związku otrzymałam taką odpowiedź: Nie to nie jest błąd, tylko do konca nie jest sprecyzowane. Rejestracja dotyczy jezdzacych od L. Nie ma potrzeby rejestrowania sie jeśli jedzi sie LL bo to konkursy towarzyskie wiec i odznaka jest nie potrzebna, ale jeśli juz chce sie byc dopuszczonym do L i wyżej to trzeba ta odznakę miec tak czy inaczej. [...]
Na co odpisałam: Tak bylo wg starych przepisów, teraz nie wiem czy w waszych czy w pzjotowych wyczytalam, że na zawodach regionalnych do startów np w mini LL i LL - konkursach towarzyskich trzeba być zarejestrowanym (jeździec i kon) i są tam opisane opłaty.
Na co dostałam odpowiedź: Nie ma takiej potrzeby. Trzeba mieć tylko ubezpieczenie i badania lekarskie.
także :  🤔  🤔  🤔 dziwna sprawa
Nobelowa12345, każdy może się zarejestrować. Do L nie jest konieczna odznaka. Twój WMZJ się myli. Zażądaj rejestracji - bo zarejestrujesz się w innym WMZJ 🙂.
Do uprawnień III stopnia potrzebna jest srebrna odznaka.
Ale LL zazwyczaj są towarzyskie - zatem rejestracji nie potrzeba.
Nobelowa12345, do startu w konkursach towarzyskich nie jest potrzebna rejestracja. Tylko - jak napisano - badania , szczepienia i NNW, oraz zgoda rodziców w przypadku osób niepełnoletnich.
Nie jest jednak prawdą, że do rejestracji, oraz startowania w konkursach do L1 włącznie (skoki) oraz do P włącznie (ujeżdżenie) potrzebna jest odznaka - wystarczy tzw licencja wstępna, którą wydaje WZJ (na podstawie wniosku i po uiszczeniu opłat).  Jeśli WZJ ma z tym problem proponuję odesłać ich do podlinkowanego przeze mnie na poprzedniej stronie regulaminu licencjonowania PZJ, w którym wszystko jest na prawdę bardzo dokładnie opisane.
18 lat to jeszcze junior? W jakiej kolejności ogarniać wszystkie formalności? Najpierw zapisanie do klubu, potem rejestracja i licencja?
Dramuta12,
Senior od 22 lat
Młody Jeździec 19 – 21 lat
Junior 16 – 18 lat
Junior Młodszy 12 – 15 lat
Młodzik 9 – 11 lat
Lata liczone są kalendarzowo, tj liczy się rok urodzenia.
Co do kolejności, to tak: badania lekarskie u lekarza sportowego, ubezpieczenie NNW, klub, szczepienia konia (tu kolejność dowolna), dalej rejestracja sienie i konia w OZJ+ opłata, opłata za licencję, sprawdzenie po kilku dniach czy jesteś w Artemorze - jak jesteś - możesz startować 🙂
Dziękuję 😀.
Nord   -"Bryknąć Cię?"-zapytała Łoza
16 maja 2017 16:39
[quote author=_Gaga link=topic=9999.msg2678672#msg2678672 date=1494310860]
Nobelowa12345, do startu w konkursach towarzyskich nie jest potrzebna rejestracja. Tylko - jak napisano - badania , szczepienia i NNW, oraz zgoda rodziców w przypadku osób niepełnoletnich.
Nie jest jednak prawdą, że do rejestracji, oraz startowania w konkursach do L1 włącznie (skoki) oraz do P włącznie (ujeżdżenie)
[/quote]
Czyli żeby jechać 110 to trzeba mieć II ?
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
16 maja 2017 19:14
Nord żeby jechać 110 wystarczy III (do 125 włącznie).
[quote author=_Gaga link=topic=9999.msg2678672#msg2678672 date=1494310860]
Nobelowa12345, do startu w konkursach towarzyskich nie jest potrzebna rejestracja. Tylko - jak napisano - badania , szczepienia i NNW, oraz zgoda rodziców w przypadku osób niepełnoletnich.
Nie jest jednak prawdą, że do rejestracji, oraz startowania w konkursach do L1 włącznie (skoki) oraz do P włącznie (ujeżdżenie)

Czyli żeby jechać 110 to trzeba mieć II ?
[/quote]

Nie ogarniam, każdemu tyle samo zajmuje otworzenia danego pliku na stronie PZJ. Jeśli chcesz startować, to powinnaś znać Regulamin i Przepisy, a nie się dopytywać tylko o to, co jest Ci niezbędne do wystartowania...

Warunki uzyskiwania uprawnień w skokach

Uprawnienia III stopnia, czyli Srebrna Odznaka.
Nord   -"Bryknąć Cię?"-zapytała Łoza
16 maja 2017 19:23
Constantia bardzo dziękuję za odpowiedź.
Sirvite jeśli ten wątek kosztuje Cię tyle nerwów i jesteś ekspertem od przepisów to nie czytaj, szkoda zdrowia... idąc Twoim tokiem rozumowania można wątek zamknąć, bo wszystko można wyczytać w przepisach. Ale oczywiście jeśli praca która wlozylas w odpowiedź dla mnie była tak wyczerpujaca to przepraszam I umówmy sie,że żadnej pomocy od Ciebie w przyszłości nie oczekuje co byś się nie musiała unosić...
Nord, kompletnie mnie nie zrozumiałaś. 🙂 Ale chyba nie ma po co tłumaczyć. Swoją drogą, wielokrotnie widzę na forum błędne odpowiedzi na temat przepisów lub naćkane w odpowiedzi "może", "chyba", "tak mi się wydaje". I o ile ciężko jest znaleźć niektóre rzeczy w stosie dokumentów PZJ, to to są same podstawy, niezmienne od lat i dopytywanie się o nie na forum zamiast sprawdzanie na stronie PZJ może Ci przynieść więcej szkody niż pożytku.
Po prostu nie ogarniam, czemu ludzie wolą poświęcić tyle samo czasu na napisanie posta na forum, ile na wyszukanie czegoś samemu, bez angażowania osób trzecich. Ale to już do innego wątku. Powodzenia w zawodach życzę. 🙂
Nord   -"Bryknąć Cię?"-zapytała Łoza
16 maja 2017 19:36
No to żeśmy się nie zrozumiały.🙂 przepraszam. A czemu? Bo jest zwyczajnie łatwiej zapytać doświadczonego zawodnika niż szperać, pobierać i interpretować... a co do błędnych odpowiedzi, wychodzę z założenia że jak nie wiem to się nie wypowiadam, ale może faktycznie to już moja nadinterpretacja 😉
No to żeśmy się nie zrozumiały.🙂 przepraszam. A czemu? Bo jest zwyczajnie łatwiej zapytać doświadczonego zawodnika niż szperać, pobierać i interpretować... a co do błędnych odpowiedzi, wychodzę z założenia że jak nie wiem to się nie wypowiadam, ale może faktycznie to już moja nadinterpretacja 😉


No niestety, tu są internety, tu się każdy wypowiada. 😀 Dużo plusów, ale też dużo minusów.
Tu masz papierologię skokową.
Nord   -"Bryknąć Cię?"-zapytała Łoza
16 maja 2017 20:13
Dziękuję Ci bardzo 🙂
Sivirte, spokojnie. :kwiatek: strona PZJtu jest tak maksymalnie nieczytelna i pokręcona, że dla osoby, która tam często nie wchodzi naprawdę szybszym rozwiązaniem jest napisanie posta i usłyszenie odpowiedzi od osób bardziej doświadczonych, bo czynnie startujących. :kwiatek:
Pytanie w sprawie licencji ogólnopolskiej konia odnośnie najnowszych zmian: http://pzj.pl/node/15315773
Czy dobrze rozumiem, że teraz potrzebny jest tylko "zwykły" urzędowy polski paszport?
Pytanie w sprawie licencji ogólnopolskiej konia odnośnie najnowszych zmian: http://pzj.pl/node/15315773
Czy dobrze rozumiem, że teraz potrzebny jest tylko "zwykły" urzędowy polski paszport?


Dokładnie. Czyli przez Polski Związek Hodowców Koni, Polski Klub Wyścigów Konnych, Związek Trakeński w Polsce, Polskie Towarzystwo Kuce Szetlandzkie, Stowarzyszenie Hodowców i Użytkowników Kłusaków. Od 2009 są nowe paszporty i na te konie już nie trzeba było wyrabiać PZJ-towego. Ale nie widziałam jeszcze takiego,  mój z 2010 nie ma takiego miejsca, bo on z PKWK,  a tylko PZHK zmieniło paszporty. W każdym razie,  teraz to Twój główny dokument również w sporcie.
Parę stówek więcej w kieszeni przy rozpoczynaniu startów ogólnopolskich. :P

EDIT: Pamiętaj,  że na zagranicznych nadal obowiązuje paszport FEI.
Ha! To którym paszportem ma się teraz posługiwać mój koń? "Swoim" (PKWK) czy "swoim PZJ"???
Ha! To którym paszportem ma się teraz posługiwać mój koń? "Swoim" (PKWK) czy "swoim PZJ"???


PKWK. 🙂
Dobrze, że ograniczyli trochę tę makulaturę, bo to było zwykłe naciągactwo na kilka stów od każdego jeźdźca konkursów ogólnopolskich.
Sivrite, nie sądzę, żeby w kwestii opłat wiele się zmieniło, bo zarejestrować konia i tak musisz w pzj i co 4 lata płacić za ponowną autoryzację paszportu. A na zawodach międzynarodowych zdaje się do 2**  obowiązuje licencja FEI, a nie paszport FEI (jeśli chodzi o zawodników występujących w swoim kraju).
Sivrite, nie sądzę, żeby w kwestii opłat wiele się zmieniło, bo zarejestrować konia i tak musisz w pzj i co 4 lata płacić za ponowną autoryzację paszportu. A na zawodach międzynarodowych zdaje się do 2**  obowiązuje licencja FEI, a nie paszport FEI (jeśli chodzi o zawodników występujących w swoim kraju).


A co 4 lata nie było trzeba autoryzować paszportu FEI, a nie PZJ? W dodatku chodzi mi o samą opłatę za wyrobienie paszportu PZJ, reszta na pewno pozostanie bez zmian, ale zawsze parę stówek w kieszeni.

EDIT: Rzeczywiście, co 4 lata i tak będzie trzeba autoryzować paszport urzędowy. :/
Opłaty są identyczne. Tylko zamiast opłaty 120 za wydanie paszportu,  płacisz 120 za  autoryzację (wklejke) paszportu urzędowego. Pzj nie obetnie sobie przychodu 😉 
To co? To mam teraz Znowu płacić za autoryzację paszportu PKWK, o którym rok temu orzeczono, że się nie nadaje do autoryzacji i koń dostał "nówkę sztukę" PZJ???
Żarty jakieś?
halo, myślę,  że nie, że to dotyczy nowych rejestracji.
anai, trzeba będzie się dopytywać. Bo - zauważ - paszport "hodowlany" ma być Jedynym dokumentem konia, jedynym "prawomocnym".
I może się okazać, że muszę wyrobić Trzeci paszport. PTWK w nowej wersji. Oraz(!) znowu zapłacić za autoryzację. No i za opis, jasne.
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
20 maja 2017 20:30
W tym roku po raz pierwszy rejestrowałam klacz w PZJ. Ma paszport hodowlany i tylko wysyłałam go do autoryzacji. Oczywiście trzeba było zrobić drugi opis. Dwa paszporty maja u mnie tylko konie powyżej 8 roku.
Constantia, pytanie, czy nadal będą mogły mieć dwa.
Hej, przepraszam jeśli było, ale nie moge znaleźć. Do kogo(albo na jakiego maila) trzeba przesłać wyniki z czystych N-ek, zeby dostać licencje B2? Robiłam to 2 lata temu i nie mogę juz znaleźć 🙁
Gillian   four letter word
03 czerwca 2017 17:16
Ja wysłałam do swojego wzj.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się