Buffalo Bill

frania 335 proponuję wejść sobie na ich stronkę i zobaczyć film "zabawa u buffalo bill". Zmuszanie konia do brykania na pesoa z jeźdźcem to tylko początek. Kto cierpliwie obejrzy cały film zobaczy takie super "zabawy" jak skok na konia z dachu  😲 czy kładzenie konia z 2 dorosłymi  osobami na grzbiecie  😵 Osobom o słabych nerwach nie polecam. Przepraszam, że być może nie ten temat ale to jest nawiązanie do ogłoszenia wstawionego przez franię 335.

edit: dodaje link http://buffalobill.pl/sjk-ffilm-zabawa.html
Obejrzałam do końca...... rzeczywiście "super" zabawy wymyślają... nie wspomnę o tym, że wkładają po 3 dzieciaki na konia...... żal....
biedne konio przez pesoe i tak mocne brykanie to sobie może nawet żuchwę złamac, co za kretyni jak tak można i tylko po to żeby turyściaki zostawili swoje pieniążki 🙁(
Bischa   TAFC Polska :)
07 kwietnia 2010 11:47
nie wspomnę o tym, że wkładają po 3 dzieciaki na konia...... żal....


Obejrzyj zawody woltyżerki , tam we trójkę (na raz) na koniu dużo większe osoby robią wygibasy w galopie na koniu . 3 dzieciaków na koniu to żadne praktycznie zło .
Bischa L ale konie do woltyżerki też są zapewne do tego przygotowane (mocne mięśnie grzbietu)
Jak ten siwek się ugiął, przy skoku na niego z dachu.. 😵
ogladnelam filmik podany misia997 i dla mnie to jest jakas masakra, fakt konie zadbane dobrze karmione i nic im nie barkuje. jak dla mnie ten gosc niestety psuje wizerunek stylu western. jego styl jazdy nie mozna nazwac west tylko wiejski. jak dla mnie to jest sprawa do tozu bo dla  mnie jest to znecanie sie na zwierzetami a jeszcze brykanie na mocnym wypieciu pessoa to juz w ogole przegiecie. czy skakanie z dachu na konia no trzeba mniec cos nie ten teges z glowa zeby takie rzeczy robic. i jak zawsze tylko koni zal.
Bischa   TAFC Polska :)
07 kwietnia 2010 12:25
Bischa L ale konie do woltyżerki też są zapewne do tego przygotowane (mocne mięśnie grzbietu)


Ale wydaje mi się , że konie do woltyżerki i konie do wysokiego sportu nie są jakoś bardzo różnie przygotowywane (w sensie wzmocnienie grzbietu) .Konie do woltyżerki pracują pod siodłem przecież także . Ile razy widziałam na zdjęciach trójkę dzieciaków siedzących na stojącym lub idącym stępem koniu . Bo nie przypuszczam , żeby puścili dzieciaki na koniu samopas galopem czy chociażby kłusem (filmiku nie odpaliłam , więc wyprowadźcie mnie z błędu jeśli na filmiku dzieciaki galopują czy skaczą na tym koniu) .
Bischa L koń pod dzieciakami idzie stępem, ale to jest dość niewielki konik, a te dzieci nie są takie małe, ledwo mieszczą się na nim, ostatnie to pewnie mu na zadzie już siedzi. Potem jest pokazane jak po koleji skaczą z  grzbietu konia na ziemię to konik aż się ugina. A tak w ogóle to ten Pan nazwany jest w tytule innego filmu jako "zaklinacz koni". 🤔
Bischa   TAFC Polska :)
07 kwietnia 2010 12:48
Ok , w takim razie przepraszam , filmiku nie odpaliłam w ogóle bo po opisach odechciało mi się tego oglądać . Huzar nie napisał o jakiego konia chodzi wielkością i że dzieciaki są większe .
Bischa L, nie dosc, ze te konie sa przygotowane, to jest bardzo duzy nacisk kladziony na dbalosc o ich grzbiet, pod pasem maja specjalne podkladki, bardzo grube, tak aby nie odczowac nacisku stop, oraz dba sie o to, aby konia nie dziubac. to co pokazuje ta stajnia to jakas masakra...
Bischa   TAFC Polska :)
07 kwietnia 2010 13:51
Zgadzam się z tym . Muszą mieć ten grzbiet chroniony by "służyć" swoim grzbietem swoim zawodnikom  😉 Tylko tak jak mówię , jak Huzar napisał

trójka dzieciaków na grzbiecie jednego konia

To przed oczami stanął mi duży koń z 3 dzieciaków do 10 lat na nim . Bo filmiku jak mówię nie obejrzałam .
z przerażenie to obejrzałam. powiem jedno, totalny chaos. tragedia. 😲 😲 🤔gdzie jakakolwiek odpowiedzialność za konie i za te dzieciaki?  🤔wirek: pytam gdzie? 👿 szczerze, gdybym była laikiem, to w życiu bym dziecka na taki obóz nie wysłała  🤔 😵
dea   primum non nocere
07 kwietnia 2010 14:05
Uffff, Jantar... byłam tam... nieciekawe doświadczenie... jak gościa zobaczyłam, to nie miałam ochoty zapoznawać się z "naturalem", bo koleś twierdził, że on "naturalny". Naturalność wyglądała tak:
- wprowadził półżywego, zrezygnowanego konia na okólnik (łeb zwieszony, no ikona tego co klasycy naturalsom zarzucają)
- wskoczył na niego na oklep (kantar + uwiąz), kręcił ósemki w galopie pokrzykując TATANKAAA!! TATANKAAAA!
- zeskoczył i założył ogłowie - koń na moment się ożywił, w celu kłusowania do tyłu - gość gonił za nim pchając mu do pyska wędzidło.
Nie miałam ochoty wsiadać, ale że bylismy ze znajomym, który bardzo namawiał, to pojechaliśmy na "spokojny teren" - teren zahaczał o plażę, mój koń był cholerycznie nerwowy już w lesie, mówiłam gościowi, że nie chcę galopować - mimo to galop plażą musiał być. Przyjemne to nie było, non stop próby przyhamowania wierzchowca. Do tego był z nami znajomy zupełnie niejeżdżacy - koleś wziął go na uwiązie, no i też oczywiście galopował. Facet mógłby udzielać lekcji w temacie "jak wybić z głowy jazdę konną w weekend".

Później ten gość miał jakieś pokazy przy okazji imprezy na hipodromie - bezpieczeństwo to nie jego bajka - dzieciaki leciały z koni jak dojrzałe kasztany.

Wiem, że to nie ten wątek, ale z naturalem to ma tyle wspólnego, co gówno z czekoladą  🙄

Koleś zarobił u mnie ksywę Tatanka i jakoś więcej nie miałam ochoty go odwiedzać.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
07 kwietnia 2010 14:13
To chyba żart jest jakiś. Bardzo zły żart.
juz na filmie widac, ze ludzie leca jak gruszki. i wyglada, jakby to bylo fajne...  🤔wirek:
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
07 kwietnia 2010 16:36
dopiero teraz obejrzałam filmik i chyba nie wiem co powiedzieć....
po pierwsze to jest mega niebezpieczne dla dzieci,
po drugie sposób w jaki facet obchodzi sie z końmi ma bardzo wiele do życzenia
po trzecie to Ci ludzie są psychicznie chorzy.

Czy jest jakaś instytucja gdzie można to zgłośić, nawet pod kątem zagrożenia utraty zdrowia a nawet życia przez dzieci !!!
ze stronki bufallobilla:
wykwalifikowany pracownik obsługi, c.hodowli i użytkowania koni   😂
edit: co jest? skrypt poprawia ortografie? bufallobilowi nie 😀 w oryginale oczywiscie nie ma kropki.
zglosilam do allegro zeby usunęli to ogloszenie ale poki co to jest jeszcze. moze do tozu napisac i przedstawic im jak to wyglada wszystko.tylko nie wiem czy zareaguja bo konie nie sa w tragicznym stanie,wygladaja super, tylko niesety ich "pan" robi posmiewisko z naturalsow,  bo ta jego "naturalnosc" to uraga wszystkiemu.

klapki rzadza :P  tez chyba zaczne jezdzic. i takie klapki z wentylacja super noga sie nie spoci w sam raz na lato.
Pomijając na razie kwestię obchodzenia się z końmi, to czy tego nie da się gdzieś zgłosić? Przecież to jest narażanie życia!

[img][[a]]http://buffalobill.pl/fotosgalerie/bb-z-kolonie/images/KOLONIE%20[[a]](36).jpg[/img]

[img][[a]]http://buffalobill.pl/fotosgalerie/bb-z-kolonie/images/KOLONIE%20[[a]](38).jpg[/img]

[img][[a]]http://buffalobill.pl/fotosgalerie/bb-z-kolonie/images/KOLONIE%20[[a]](44).jpg[/img]

[img][[a]]http://buffalobill.pl/fotosgalerie/bb-z-kolonie/images/KOLONIE%20[[a]](60).jpg[/img]

[img][[a]]http://buffalobill.pl/fotosgalerie/bb-z-kolonie/images/KOLONIE%20[[a]](35).jpg[/img]

[img][[a]]http://buffalobill.pl/fotosgalerie/bb-z-kolonie/images/KOLONIE%20[[a]](46).jpg[/img]

To tylko pierwsze z brzegu. Może za dużo ale aż mnie trzęsie...
co za debilizm  😲
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
07 kwietnia 2010 20:08
To narażanie życia i zdrowia ludzi (gdzie kaski! zero bezpieczeństwa) oraz znęcanie się nad zwierzętami. Koń strzelając baranki szarpie się za pysk co raczej przyjemne nie jest, przynajmniej wędzidła nie ma (z tego co widzę, mogę się mylić) 🤔wirek:
siwaaa94   Cud na czterech kopytach.
07 kwietnia 2010 20:13
No nie źle. Widze że mają nie złą zabawę, nie wspominając już o koniu... 🤔
masakra  😲 przecież tym dzieciom mogło się coś stać...pytanie po co ten gość wsadza na konia strzelającego baranki inne dzieci?! żeby im się coś stało? czy też może dlatego żeby miały "frajde", bo takie upadki z konia są "bardzo fajne i smieszne"  🤔
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
07 kwietnia 2010 20:21
Na koniec dodam, że ten człowiek twierdzi, że ma uprawnienia trenerskie...
W głowie mi się to nie mieści, a gdzie byli opiekunowie tych dzieciaków??
Pytam serio - czy ktoś ma pomysł gdzie takie coś można zgłosić? Zdaje się, że pozwolenia na organizację obozów i kolonii wydaje kuratorium - można by im podesłać linka.
Oglądałam też zdjęcia z hipoterapii - włos się na głowie jeży...
Siss   Za Króla! Za Ojczyznę! Za ile?
07 kwietnia 2010 20:53
:-o teksańska masakra....
O matko, jeszcze na pessoa  😲
kolorwiatru   Pani władczyni imperatorka
07 kwietnia 2010 21:02
O matko i córko... Przecież to sie do prokuratury nadaje... I ja pytam! Gdzie byli w tym czasie rodzice?! Czy normalni zrownowazeni rodzice narazali by dzieci na utrate życia lub zdrowia? Przeciez co drugi taki "rodzic" sam boi sie nawet podejsc do konia - wiem to z doświadczenia jak ludzie potrafia podziwiac ale na odległość... a narażają własne pociechy  🤦
a czy pzj tu nie powinien wkroczyc? przeciez ten pan "tatanka" twierdzi, ze ma uprawnienia pzjotowskie. a cos mi sie nie wydaje, zeby pzj chcial cos takiego firmowac...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się