uprawnienia do powożenia

hej. zastanawia mnie jakie są potrzebne uprawnienia do powozenia bryczką.taka zwykła np. w miescie
co moze wymagac policja wrazie kontroli itp.
ciekawi mnie to szukałam w necie ale nic konkretnego nie znalazłam
.
Ja na wszelki wypadek zrobiłam Brązową Odznakę, coby nikt nie miał się czego czepiać 😉
.
Ruda_H   Istanbul elinden öper
14 czerwca 2010 08:37
a mi się właśnie kojarzy, że trzeba mieć prawo jazdy kat. B ale jeszcze to sprawdzę bo nie jestem pewna

ale fakt odznaki czy licencje na powożenie można sobie ... zostawić do sportu 🙂

art. 78 kodeksu drogowego

2. Pojazdem zaprzęgowym może kierować osoba, która ma kartę woźnicy lub prawo jazdy, a jeżeli ukończyła 15 lat - kartę motorowerową lub rowerową.

i to byłoby na tyle 🙂
no i tu Tomku nie moge sie zgodzic z Tobą i bardzo się cieszę ,że kodes drogowy to uporzadkowywuje szkoda tylko ,że wielu wiejskich wozniców nie ma pojęcia ani o karcie woznicy ani o prawie jazdy. A szkoda, bo mnie nie chdzi o jego umiejętnosci prowadzenia zaprzęgu ale o mnimialną znajomosc chodzby zasad ruchu drogowego. Dzis rano o mało nie potrąciłam wozu konnego bo rolnik wyjechał z bocznej drogi na nadrzędna ot tak sobie. No..przepraszam machnął ręką ,że będzie wjezdzał.
Jego sprawa jak chce sie zabic , gorzej ,że może doprowadzic do wiekszego nieszczęscia na drodze.Wolnośc wolnoscią ale minimum wiedzy o przepisach drogowych woznica miec powinien.
.
Ruda_H   Istanbul elinden öper
14 czerwca 2010 13:16
Tomek_J, jak widać nie 🙂

to była ustawa z 1 lutego 1983 obowiązująca do 1998 roku, także mocno nieaktualna.
A byłam pewna, że ten przepis sie nie zmienił  😉
.


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się