Zakład Treningowy dla ogierow 2012r

Kto w tym roku sie wybiera i co zabiera ze sobą ?

Jakiego materiału genetycznego możemy sie w tym roku spodziewać ?
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
24 kwietnia 2012 14:50
a ty sie wybierasz z czymś?
A no mam karego takiego śmiesznego !
my z dwoma. Jeden już ma kwalifikację, drugi - zobaczymy czy się dostanie  😉
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
24 kwietnia 2012 15:34
bhdemeter  a ten przystojniaczek w końcu zrobił licencję?

http://hodowlakonisportowych.pl/kon,Kaspian_BH_ur_2007r_po_Elf_od_Kedi_BH,21
No niestety nie zrobił ! Ale na ten rok mam lepszego!
Galopada a wy jakie konie w tym roku przywieziecie ?

edytuj posty!
  😤
Od nas jest zgłoszony koń, ale jest bardzo źrebiecy jeszcze. 7 maja preselkcja, więc się okaże. Na pewno będe jako foto 🙂
BTW czy ktoś ogarnia szczepienia do ZT ?
bhdemeter pierwszy to Justus po Bekas po Divisior xx - był w tamtym roku ale został wycofany bo naciągnął mięsień. Ma już kwalifikację więc musi się tylko pojawić. Drugi to 3 latek Johnnie Walker po Halogen po Vis Versa.

Justus i pierwsza z jazd od sierpnia


i JW (fot. armara)


No to fajnie ! Ja mam w tym roku konia Davidoff BH od Demeter po Elf .

Podobno Policjant ma jakiegoś fajnego po Cassini .

I wogle ciekawe co w tym roku ludziki przywiozła po zeszło rocznych ekscesach? I wogle ile koni pojawi sie na kwalifikacj?
bhdemeter jakich ekscesach?  👀
Ja nie jestem od tego aby plotkowac ! Zamykam dziub na kładkę.

Jak będę miała jakieś fajne fotki swojego to wystawie !
bhdemeter słyszalam tylko o pretensjach właścicieli ogierów, które się nie dostały  😉 ja w stawce, która się dostała 2 bym wyrzuciła z marszu, i wstawiła na ich miejscach inne ogiery. Ale ja się nie znam  😉
No właśnie !
Mój sie w zeszłym roku nie dostał i ja nie mam pretensji do komisji bo mój koń dostał amby i wogle niechcial sie zaprezentować przed komisja!

co d całej stawki to ja tez mam takie zdanie ze były przyjęte konie które wogle nie powinny sie dosta a np odrzucili bardz do re konie. Nie wiem dlaczego , ale jes to bardzo ciekawe . .?

Ale z racji tego ze ciekawość to pierwszy stopień do piekła wole nie wiedzieć !
Ja sie bardzo obawiałam czy nasz Rudy się dostanie ( bo to pierwszy zakład łączony). No ale okazało się, że na tle całej stawki był w czolowce. Zobaczymy jak Kary sobie poradzi na kwalifikacjach  😉
Biorąc pod uwagę zeszły rok ! To powiem ci tak!:

Nawet jak byśmy wiozly czempiona KWPN to było by 50 na 50 procent bo nie wiadomo czy nie znajda u niego wady technicznej 🙂 oczywiście przy założeniu ze koń wybitnie sie rusza i skacze 🙂
Cyprus po Cassini się nie dostał z powodu rzekomej wady zgryzu . Co ciekawe ten ogier posiadał licencje niemiecką na krycie 😉 Ot taka tajemnica . Po prostu był za dobry .
jak zwykle kółko wzajemnej adoracji tam będzie 🙂, racja, część obiektywnie dobrych koni dostanie się bez niczego (tzn bez pleców właściciela), ale część... zawsze będą rozbieżne opinie - te zakłady i mpmk to troche jak całe ujeżdżenie i ocena skokowych konkursow na styl... niby kanony znają wszyscy, ale co się komu podoba to inna sprawa... raz koń jest za ciężki, innym razem za lekki itp itd...
Cyprus po Cassini się nie dostał z powodu rzekomej wady zgryzu . Co ciekawe ten ogier posiadał licencje niemiecką na krycie 😉 Ot taka tajemnica . Po prostu był za dobry .

Z tego co mi tłumaczono w Holsztynie nikt, nie szuka dziury w całym jesli chodzi o zgryz 😉 ale cyprus na Korungu nie był uznany, a od razu po nim trafił do PL, więc to uznanie w DE to jakaś ściema 😉
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
25 kwietnia 2012 08:28
Armara: Juniora chcecie dać do ZT?

Galopada: oba ładniutkie. Tek karusek chyba niezły ruchowo jest.

BHDemeter: no dawaj te zdjęcia tego Davidoffa BH.
ElaPe
Jest zgłoszony, ale nie napalam się bo wiem, że ze względu na jego drobność i niedojrzałość fizyczną prawdopdobnie się nie dostanie. W każdym razie przygotowuje się pilnie 🙂
ElaPedzięki! oba fajne ruchowo, ale całkowicie różne. Kary - suchutki angloarabek, Rudy - chodzący kulturysta  😉
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
25 kwietnia 2012 08:33
[quote author=galopada_ link=topic=87977.msg1383138#msg1383138 date=1335339072]
ElaPedzięki! oba fajne ruchowo, ale całkowicie różne. Kary - suchutki angloarabek, Rudy - chodzący kulturysta  😉
[/quote]

no właśnie biorąc pod uwagę jego wielomiesięczny przestój to nieźle się umięśnił. Możesz dać go do interpretacji "wpływ treningu na wygląd" zobaczysz ile pozytywnych uwag zbierze ten jego przestojowy trening  😉

kary i rudzik ciasteczka-wlasnie przez to, ze sa tak rozne obydwa moim zdaniem powinny sie dostac. Trzymam kciuki🙂
ElaPe chyba wpływ nicnierobienia na wygląd  😂 on z natury jest taki bardzo umięsniony. Nie da się ukryć, że z powodu tej przerwy w pracy (ponad półrocznej) spadł z mięsni. Na razie ma pierwsze jazdy ,,rozruchowe". Ale jak już wejdzie w trening to pod koniec września będzie maszyna  😎

Karla🙂 NIE-dziękuję! Bardzo ciekawa jestem tego jak oceniony zostanie Kary  👀
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
25 kwietnia 2012 08:41
Ale jak już wejdzie w trening to pod koniec września będzie maszyna 

to będzie dopiero widok 😉
galopada
Ja nie wiem coś Ty się karego uczepiła. Dostanie się w cuglach 😉 Od małego marudzenie, a przecież on wygrywa prawie wszystko w dotychczasowej karierze pokazowej. Skokowo jest dobry, ruchowo też. Ujeżdżony. Nie panikuj, nooo, bo się cłuchać nie daje  🤬 😁
armara lepiej podchodzić do tego sceptycznie, żeby się pozniej nie rozczarowac  😉
[quote author=galopada_ link=topic=87977.msg1383149#msg1383149 date=1335340036]
armara lepiej podchodzić do tego sceptycznie, żeby się pozniej nie rozczarowac  😉
[/quote]
Marudzenie i jojczenie sprowadza nieszczęścia, nie wiesz o tym  🤬 Co ma byc to będzie. Najwyżej kasztan wszystkich zakasuje 😉 Choc ja cały czas w karego wierzę. Niehc broni genów Halogena  🏇
podobno darek Sulowski ma 6 koni na zakład w tym jednego po Casinim który jest rewelacyjny!

A czy ktoś wie co przywiozą np z Wielkopolski albo z Pomorskiego? W Malborku była już praselekcja? Bo w białce jest 16 maja?



To jest mój kandydat na ocalenie jajek!

Davidoff BH po Elf od Demeter

edytuj posty!
ja jestem bardzo ciekawa poziomu tegorocznej stawki ogierów, ktore pojadą na kwalifikacje do Bogusławic. Czy bedzie lepsza, czy gorsza od ubiegłorocznej  👀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się