Kartagina1

Konto zarejstrowane: 08 listopada 2012
Ostatnio online: 04 maja 2024 o 13:52
Pozdrawiam  Agnieszka K.

Najnowsze posty użytkownika:

Dziwna opuchlizna
autor: Kartagina1 dnia 30 marca 2015 o 09:36
na własną rękę nigdy nic nie robię. Wszystko w konsultacji z dwoma wetami pod kontrolą technika weterynarii aaa i ponieważ nie mogli dojechać dosłałam im zdjęcia konia znają .
Dziwna opuchlizna
autor: Kartagina1 dnia 30 marca 2015 o 09:33
chyba jeszcze istotnej rzeczy nie dodałam w pierwszy dzień zaraz po stwierdzeniu że koń ma opuchnięte nogi podałam szotapen 20 oraz rapidexon 10 bez efektu :/
Dziwna opuchlizna
autor: Kartagina1 dnia 30 marca 2015 o 09:27
Opuchlizna schodzi po ruchu ale nie zadowalająco. wcześniej miewała opoje ale schodziły jak tylko klacz się troszkę poruszała,dodam iż niestety wszystkie nogi mamy białe :/ nogi nabierają od korony . i na tą chwilę po ruchu schodzą ale nie  w stu procentach.Len dziś odstawię. posaram się dodać kilka zdjęć jeszcze dziś
Dziwna opuchlizna
autor: Kartagina1 dnia 29 marca 2015 o 22:00
Witam serdecznie
Piszę na forum szukając podpowiedzi . Od czterech dni mój koń ma dziwnie spuchnięte nogi jest to dość niepokojące gdyż opuchnięcia zaczynają się na tylnych nogach od pęciny do stawu skokowego po wciśnięciu palca zostaje wgłębienie więc sprawia wrażenie ciastowatego tworu natomiast z przodu koń ma spuchniecie na jednej nodze pęcina ( przednia opuchlizna jest delikatniejsza) koń miewał skłonności do opoi jednak owe opuchnięcia są zdecydowanie większe i na większym odcinku niż były dotychczas 🙁 Koń ma 11 lat nie zmieniła się dieta konia dostaje niewiele zboża owoce warzywa oraz duże ilości siana od 2- 3 tygodni został dołączony granulat lnu, no warto wspomnieć iż  miałyśmy dość dziwną grudę jakiś tydzień temu który właśnie się ciągnął do pięty ( sucha wyglądająca jak łupież właśnie do okolic piety ale przody były zupełnie czyste bez  zmian p zdjęciu opatrunków nogi wyglądały cudownie !!! lecenie maść tranowa oraz mastijet ) koń wychodził na kwaterę piaszczysta jeśli natomiast było mokro stał w boksie nogi myte po sprowadzeniu lub wieczorem praca zupełnie normalna w trakcie leczenia odpoczywała . koń nie kuleje w trakcie obecnego chodzenia ale jest tak jak zastały. Obecnie ze względu na te nogi wychodzi non stop , robimy wcierki z absorbiny na noc ze śpiochami ( rozgrzewamy) no i chodzimy pod siodłem jest to drugi dzień więc efektów cudownych nie ma ale coś się rusza .Mimo wszystko może ktoś z was miał coś podobnego lub z czymś podobnym do czynienia. jakieś pomysły jak wrócić do normalności. Był wet zalecił to co robimy al szczerze myślałam że będą większe efekty 🙁 proszę o podpowiedzi z góry dziękuję.
KOWALE
autor: Kartagina1 dnia 02 stycznia 2015 o 20:30
No, dobra, dobra, wystarczy, napisałaś już raz
KOWALE
autor: Kartagina1 dnia 02 stycznia 2015 o 20:27
Witam serdecznie ja osobiście śmiało mogę polecić Pana Ireneusza Grobelnego  u mnie robi jakieś 35 sztuk zawsze dojedzie na czas ,  miły sympatyczny , służy fachową opinia i pomocą ! kopyta rozczyszcza bez problemowo  kucie na zimno nie straszne mu ani młode ani te niesforne konie , pomocny jeśli chodzi o wszelkie sprawy odnosnie ułożenia koni  z prostych powodów konie  układa od kilkudziesięciu lat  , a na dodatek technik weterynarii wiec konkretne podejście w każdej kwestii  🙂 Gorąco polecam  kontakty to 506 577329 oraz 623282888
Szkolenie Horse Leaders Training 13-15 grudnia 2013 Stajnia Gostar Zaprasza !!!
autor: Kartagina1 dnia 01 grudnia 2013 o 22:50
Ostatnie lata przyniosły prawdziwą rewolucję w jeździectwie. Nowe odkrycia z dziedziny behawiorystyki, jak również nowoczesne metody wymiany informacji zaowocowały powstaniem wielu nowych szkół i nurtów tzw. „jeździectwa naturalnego”.

Jak w gąszczu wielu różnych podejść, technik i zaleceń znaleźć własną ścieżkę?

Które obszary wiedzy są wspólne dla wszystkich jeźdźców, niezależnie od uprawianej dyscypliny…?

Jakie cechy i uwarunkowania koni są niezmienne i musimy nauczyć się je wykorzystywać zamiast próbować zmieniać…?

Jak poprowadzić trening lub jazdę rekreacyjną tak, aby nasza współpraca z koniem była dialogiem porozumienia i wspólnych chęci?

Co zrobić, aby niezależnie od rodzaju treningu i sposobu jazdy, osiągnąć porozumienie, prowadzące do harmonijnej współpracy?

Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedzi w czasie trzydniowego kursu przygotowanego przez firmę Horse Leaders Training, nową propozycję na polskim rynku usług szkolenia koni. Tworzą ją dwaj trenerzy posiadający różne doświadczenie w treningu tych zwierząt. To właśnie zderzenie różnych podejść, poglądów i technik szkoleniowych pozwoliło wydobyć to co najlepsze z każdego poznanego przez nich nurtu i dało podwaliny do napisania programu, który zarówno osobom dopiero wkraczającym w świat jeździectwa jak i doświadczonym jeźdźcom pomoże odnaleźć własną ścieżkę prawdziwej współpracy z końmi.

Maciej Łuczyński – wywodzi się z nurtu jeździectwa klasycznego, odbył prawie roczny staż u Roba Horne’a (trenera Monty Robertsa) w Australii. Redaktor naczelny portalu galopuje.pl, autor serii artykułów w magazynie „Gallop” na temat wychowania koni i rozwiązywania związanych z tym problemów. Twórca klinik „Poznaj cichy język koni”, prelegent podczas konferencji „Myśląc o koniu”, uczestnik licznych polskich i zagranicznych szkoleń na temat jeździectwa naturalnego.
Piotr Krawczyk – wywodzi się z nurtu jeździectwa naturalnego, wykwalifikowany wykładowca i trener koni, doświadczenie zdobywał m.in. jako instruktor w programie Jeździectwo Naturalne Bez Tajemnic. Na co dzień pracuje z końmi zarówno problemowymi, jak i młodymi oraz dojrzałymi. W treningu szczególny nacisk kładzie na poprawę relacji koń – jeździec oraz na ich harmonijny rozwój fizyczny i psychiczny. Posiada doświadczenie w pracy z dzikimi końmi. Dyrektor programowy imprezy „Myśląc o Koniu” w 2012 i 2013 roku.

Szkolenie będzie składało się z części teoretycznej jak i praktycznej. Wykłady zostaną poparte filmami instruktażowymi i poglądowymi oraz pracą indywidualną i w grupach. Podczas części praktycznej uczestnicy będą pracować ze swoimi końmi zarówno z ziemi jak i z siodła. W czasie kursu:
- przeanalizujemy najciekawsze zagadnienia z poszczególnych nurtów jeździeckich
- obalimy kilka funkcjonujących mitów które mogą nam utrudniać porozumienie z końmi
- pokażemy różne ścieżki Waszego rozwoju którymi możecie podążyć zgodnie z Waszymi predyspozycjami i oczekiwaniami
- a co najważniejsze – pokażemy Wam jak przełożyć wszystko czego się dowiecie na efektywną pracę z Waszymi wierzchowcami.

- szkolenie trwa trzy dni
- koszt uczestnictwa z koniem 500PLN
-koszt pobytu konia w ośrodku 50zł za dobę
-lub 200PLN wynajem konia za cały kurs (rozliczany bezpośrednio z ośrodkiem) od osoby rezerwacja konia Tel-504959300
- koszt uczestnictwa jako słuchacz - 250 PLN
Istnieje możliwość zakwaterowania osób uczestniczących w szkoleniu w naszym Hotelu oraz korzystanie z restauracji znajdującej się na ternie Ośrodka Gostar .
Adres Ośrodka
Stajnia Gostar
Ul.Goduszyńska 61
58-500 Jelenia Góra
Kontakt Agnieszka Kokot 504959300