Andrzej Strzeszewski

Konto zarejstrowane: 24 czerwca 2015
Ostatnio online: 25 marca 2024 o 09:31

Najnowsze posty użytkownika:

Rodzaje ściółek, narzędzia do czyszczenia
autor: Andrzej Strzeszewski dnia 15 lipca 2015 o 19:46
Pani Izabella. Nie przypominam sobie byśmy byli na Ty . Na forum publicznym nie mam zamiaru tłumaczyć moich powiązań biznesowych czy partnerskich z kim kolwiek . Dla zainteresowanych zapraszam na priv . Co do formy opakowania każdy został poinformowany że narazie mamy takie worki które nam pozostały po porzednim zastosowaniu.A właściwe worki są w trakcie produkcji .
Rodzaje ściółek, narzędzia do czyszczenia
autor: Andrzej Strzeszewski dnia 15 lipca 2015 o 15:54
Nie które wysyłki były robione na 2 palety . Jaką Pani otrzymała nie wiem . Więc kto miał się wstrzymać z opisywaniem nie prawdy. A potęcjalni klijęci o których Pani ma interes zabiegać są informowani o opakowaniu , ale całeszczęście interesuje ich zastosowanie i funkcjonalność a nie opakowanie . A to właśnie to jest napisane w moich ofertach .
Rodzaje ściółek, narzędzia do czyszczenia
autor: Andrzej Strzeszewski dnia 15 lipca 2015 o 15:19
To proponuję policzyć a dopiero opluwać kogo kolwiek .
Rodzaje ściółek, narzędzia do czyszczenia
autor: Andrzej Strzeszewski dnia 15 lipca 2015 o 15:14
A nawiasem Pellety drewniane są to te same co do celów energetycznych i nie są zmieniane sposoby produkcji , ani linie technologiczne ,mało tego opakowanie nie jest zmieniane i dziwi mnie fakt że nikt do tej pory nie zwrócił na to uwagi . Zbadajcie sobie co jest w Pelleci firmy Barlinek czy każdej innej . To dopiero zrobicie oczy . A następnie zbadajcie mój produkt . Porównajcie cene do zastosowania i do efektów jakie są . :-) . Najpierw trzeba zacząc od testów, badań , porównań . A dopiero kogoś pomawiać co zazwyczaj kończy się jak się kończy .
Rodzaje ściółek, narzędzia do czyszczenia
autor: Andrzej Strzeszewski dnia 15 lipca 2015 o 14:59
Nadawcą listu będzie ZUK bo tam jest to produkowane a nie na Ukrainie . Tona to 67 worków . Dostała Pani Dwie przesyłki Jedna 60 worków druga 7 ze wzgłedów wymiarowych do transportu . Dorcysia masz absolutnie racje że pod cele energetyczne jest to nie rentowne gdyż samo przygotowanie surowca na opał jeet dużo bardziej praco chłonne i wymaga dużo więcej czasu. Sam Azot ktory jest za duży ze świeżej słomy do celów enetgetycznych . I by do tych celow mozna bylo go użyć trzeba przynajmniej 2 lata trzymać słomę na powietrzu by ten azot wyparował .Potem trzeba go suszyć gdyż jest za mokry , co podnośi bardzo dużo koszta produkcji .  Ściólka dla koni jest produkowana ze słomy magazynowanej . Nie trzeba jej suszyć . Do każdej osoby która zamówiła mój produt wysłałem w takich opakowaniach . A promocją ściółki zajmuje się od nie dawna  też mówiłem że woreczki końskie  z opisem ściółki są w trakcie produkcji a to trwa . Ale jak widać dla niektórych osób  to opakowanie jest istotnym elementem a nie jego zawartość . Gdzie celem jest sprawdzenie produktu i na takowe testy je Pani otrzymała . Całe szczęście spływa wiele pozytywnych opini zastosowanej ściółki a nie opakowania . Które i tak niebawem zostanie zamienione na stosowne do produktu . Firm które bazowały na ściemnianiu już niema a tu szanowne Panie żadnej ściemy nie znajdziecie :-)
Rodzaje ściółek, narzędzia do czyszczenia
autor: Andrzej Strzeszewski dnia 15 lipca 2015 o 13:10
Gdy by Pani doczytała to Firma ZUK Stąpokrów jest firmą produkującą MASZYNY do robienia granulatu . To dzięki ich lini produkcyjnej jest tworzony granulat ze słomy i tylko ze słomy . Zalecam Pani zrobić podstawowe badania czy jest tam co koliwiek niż tylko zmielona słoma . Wydaje mi się że moje powiązania biznesowe nie mają nic wspólnego z produktem dostraczonym do Pani . Worki w jakie jeszcze narazie pakujemy są po porzednim zastosowaniu . A tu nie o opakowanie chodzi lecz o produkt. Przykro mi tylko że dla Pani to opakowanie ma znaczenie a nie zawartość .
Rodzaje ściółek, narzędzia do czyszczenia
autor: Andrzej Strzeszewski dnia 14 lipca 2015 o 19:21
Abstrakt

Wśród innych czynników (np. paszowych), ściółka ma istotny wpływ na jakości powietrza w stajni w odniesieniu do tworzenia się cząsteczek unoszących się w powietrzu.
Celem tego badania było określenie, która ściółka jest najodpowiedniejsza do stworzenia optymalnego środowiska dla koni w stajni. Po pierwsze, przeprowadzono eksperyment w warunkach laboratoryjnych, badając następujące rodzaje ściółek: słoma pszeniczna, trociny, paździerze konopne, paździerze lniane, pelett ze słomy pszenicznej, ścinki papieru (niezadrukowane gazety). Drugie badanie przeprowadzono w warunkach in situ, trzy z powyższych rodzajów ściółki (słoma pszenna, wióry drzewne, pelett ze słomy) zostały przeanalizowane w warunkach praktycznych.
W obydwu doświadczeniach, stężenie cząstek w powietrzu było wykrywane przy pomocy grawimetryczniego analizatora TEOM 1400a (Rupprecht Patashnick & Co., Franklin, MA). W eksperymencie laboratoryjnym, TEOM został wyposażony kolejno w różne wloty do pomiaru frakcji cząstek stałych PM1, PM2,5, PM10 i PM20. W czasie eksperymentu in situ wykryto tylko frakcję PM10.
W eksperymencie laboratoryjnym, konopie i len miały najwyższe stężenie cząsteczek unoszących się w powietrzu we wszystkich frakcjach. Najniższy poziom wydzielania cząsteczek zaobserwowano przy zastosowaniu pelettu ze słomy. Wyniki badania in situ potwierdziły wyniki eksperymentu laboratoryjnego w odniesieniu do cząsteczek generowanych przy użyciu pelettu ze słomy.
Średnio wydzielana ilość cząsteczek przy pelettcie to 111,2 ± 149,2 ng / m3, była znacznie niższe niż średnie wytwarzanie w przypadku  słomy pszenicznej z 227,5 ± 280,8 ng / m3.  Generacja cząstek w przypadku trocin to średnio 140,9 ± 141,9 ng / m3, czyli również znacznie niższa niż w przypadku słomy pszennej. Zróżnicowanie aktywności skorelowane stężenia cząstek został znaleziony. Podsumowując, w przypadku obu eksperymentów pelett ze słomy wydaje się być odpowiednie do stajni, w celu poprawy warunków w odniesieniu do wydzielania cząstek unoszących się w powietrzu.

Link do artykułu:
[[a]]http://www.j-evs.com/article/S0737-0806%2808%2900187-1/abstract[[a]]
Rodzaje ściółek, narzędzia do czyszczenia
autor: Andrzej Strzeszewski dnia 13 lipca 2015 o 22:00
Koniecznie i to z dedykacją ,oraz instrukcją obsługi :-)
Rodzaje ściółek, narzędzia do czyszczenia
autor: Andrzej Strzeszewski dnia 13 lipca 2015 o 21:44
Wiem bo tam wysyłam :-D
Rodzaje ściółek, narzędzia do czyszczenia
autor: Andrzej Strzeszewski dnia 13 lipca 2015 o 21:21
:-)
Rodzaje ściółek, narzędzia do czyszczenia
autor: Andrzej Strzeszewski dnia 13 lipca 2015 o 21:10
Pulchne się robi jak się zmoczy wodą i granulat sie rozłoży :-) .
Sorki za błąd :-D
Rodzaje ściółek, narzędzia do czyszczenia
autor: Andrzej Strzeszewski dnia 13 lipca 2015 o 20:29
Ikarina. To zdjęcie to twoje łóżko ? Ja tam tematu nie podejmuję gdyż naprawdę mizerny . Pozdrawiam :-)
Rodzaje ściółek, narzędzia do czyszczenia
autor: Andrzej Strzeszewski dnia 13 lipca 2015 o 20:00
Ikarina . A ty jak wstajesz rano z łużka a zakładam że masz dość wygodne to odrazu biegasz w rozlużnieniu ? Podczas tradycyjnego i zwykłego treningo gdy bierzemy konia czy z boksu czy z łąki zaczymy od stępa , klusa i od rozlużnienia , rożgrzania . Dla mnie Mega dziwna obserwacja i porownanie do ściółki .
Rodzaje ściółek, narzędzia do czyszczenia
autor: Andrzej Strzeszewski dnia 13 lipca 2015 o 11:42
Wystarczy imię i jazwisko wpisać w wyszukiwarce google albo na Fb . :-)
Rodzaje ściółek, narzędzia do czyszczenia
autor: Andrzej Strzeszewski dnia 13 lipca 2015 o 11:33
Ja też Pani Elżbiety nie znam . Znam tylko jej opinie po zastosowaniy mojego granulatu i jak to się ma do materaca. Też uważam że należy poczekać na obiecaną opinię :-)
Rodzaje ściółek, narzędzia do czyszczenia
autor: Andrzej Strzeszewski dnia 13 lipca 2015 o 10:56
Gaga 🙂 promuję swój produkt od niedawna . Od roku prowadziłem testy pod swoimi końmi jak też wstawiałem pod konie znajomych . Zapytam czy mogę podać Pani do nich nr tel i sama Pani będzie miała możliwość zapytania jak to jest . A pisząc o Pani Elżbiecie pisałem o praktyce ne teorii . Jedynym tego sposobem jest sprawdzić osobiście albo zadzwonić do osób które już wy testowały mój produkt . Co do koni które brudzą w całym boksie to tu UWAGA . Koń z natury jest totalnie czystym zwierzakiem . Granulat ze słomy sprawia że koń czuje się jak na naturalnym podłożu . Co jest efektem że zaczyna mieć toaletę w jednym miejscu , Opinia użytkowników a nie teoria . Tak konie  to robią na pastwisku ( mają swoje kibelki ). I takie zjawisko zachodzi w boksach .

O nie, kochany, tak się nie bawimy
Rodzaje ściółek, narzędzia do czyszczenia
autor: Andrzej Strzeszewski dnia 13 lipca 2015 o 10:32
Grace . Jest możliwość jak najbardziej zakupu takiej ilości . Przesyłka kurierem . Poniżej wstawię dla Państwa przetłumaczone artykuły z badań jakie były robione za granicami naszego kraju i były brane pod uwagę wszelkie rodzaje ściółek .

ABSTRAKT

Ściółka jest ważnym czynnikiem przy określaniu jakości powietrza w stajni pod względem wydzielania  amoniaku. Celem tego badania było zbadanie  i porównanie różnych rodzajów ściółki w standaryzowanych warunkach, w celu określenia, który z nich najlepiej wpływa na jakość powietrza w stajni.
Głównym celem było zredukowanie stężenia amoniaku w powietrzu. W związku z tym zbadano następujące materiały: słoma pszenna, trociny, paździerz z konopi, paździerz lniany, pelett ze słomy pszenicznej i ścinki papieru. Skonstruowano 12 kontenerów, w których warunki były kontrolowane. Poszczególne rodzaje ściółki umieszczono w 2 kontenerach, przy czym ilość stosowanego materiału była zależna od zawartości węgla.
W ciągu 14 dni do każdego pojemnika była dodawana konkretna ilość moczu i odchodów końskich. Stężenia amoniaku, dwutlenku węgla, tlenku azotu i pary wodnej mierzono w sposób ciągły nad ściółką w kontenerach. Ilość amoniaku w formie lotnej była na poziomie 178,0 mg/m3 dla słomy pszennej, 155,2 mg/m3 dla trocin, 144,6 mg/m3 dla konopi, 133,7 mg/m3 dla lnu, 60,3 mg/m3 dla pelettu ze słomy i 162,6 mg/m3 dla ścinków papieru.
Podsumowując, wyniki tego badania wykazują, że granulat ze słomy jest odpowiedni jako ściółka do stajni nie tylko w celu poprawy jakości powietrza, ale przede wszystkim w związku z zarówno wiązaniem amoniaku jak i jego przemianą w ściółce.
Pelett ze słomy może mieć również wady. Wysoka temperatura podłoża, która była zaobserwowana w pelettcie ze słomy może sprzyjać wzrostowi bakterii patologicznych mogących mieć mieć niekorzystny wpływ na zdrowie zwierząt.

Link do artykułu :

http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S073708060800066X


Abstrakt

Wśród innych czynników (np. paszowych), ściółka ma istotny wpływ na jakości powietrza w stajni w odniesieniu do tworzenia się cząsteczek unoszących się w powietrzu.
Celem tego badania było określenie, która ściółka jest najodpowiedniejsza do stworzenia optymalnego środowiska dla koni w stajni. Po pierwsze, przeprowadzono eksperyment w warunkach laboratoryjnych, badając następujące rodzaje ściółek: słoma pszeniczna, trociny, paździerze konopne, paździerze lniane, pelett ze słomy pszenicznej, ścinki papieru (niezadrukowane gazety). Drugie badanie przeprowadzono w warunkach in situ, trzy z powyższych rodzajów ściółki (słoma pszenna, wióry drzewne, pelett ze słomy) zostały przeanalizowane w warunkach praktycznych.
W obydwu doświadczeniach, stężenie cząstek w powietrzu było wykrywane przy pomocy grawimetryczniego analizatora TEOM 1400a (Rupprecht Patashnick & Co., Franklin, MA). W eksperymencie laboratoryjnym, TEOM został wyposażony kolejno w różne wloty do pomiaru frakcji cząstek stałych PM1, PM2,5, PM10 i PM20. W czasie eksperymentu in situ wykryto tylko frakcję PM10.
W eksperymencie laboratoryjnym, konopie i len miały najwyższe stężenie cząsteczek unoszących się w powietrzu we wszystkich frakcjach. Najniższy poziom wydzielania cząsteczek zaobserwowano przy zastosowaniu pelettu ze słomy. Wyniki badania in situ potwierdziły wyniki eksperymentu laboratoryjnego w odniesieniu do cząsteczek generowanych przy użyciu pelettu ze słomy.
Średnio wydzielana ilość cząsteczek przy pelettcie to 111,2 ± 149,2 ng / m3, była znacznie niższe niż średnie wytwarzanie w przypadku  słomy pszenicznej z 227,5 ± 280,8 ng / m3.  Generacja cząstek w przypadku trocin to średnio 140,9 ± 141,9 ng / m3, czyli również znacznie niższa niż w przypadku słomy pszennej. Zróżnicowanie aktywności skorelowane stężenia cząstek został znaleziony. Podsumowując, w przypadku obu eksperymentów pelett ze słomy wydaje się być odpowiednie do stajni, w celu poprawy warunków w odniesieniu do wydzielania cząstek unoszących się w powietrzu.

Link do artykułu:
[[a]]http://www.j-evs.com/article/S0737-0806%2808%2900187-1/abstract[[a]]

Rodzaje ściółek, narzędzia do czyszczenia
autor: Andrzej Strzeszewski dnia 13 lipca 2015 o 10:19
Proszę w tym celu skontaktować się z Panią Elzbieta Zabagło- Pawłowicz. Też miała z tym problem u konia o wadze 750 kg, a stosowała wiele rodzajów ściółek . Problem się skończył gdy zastosowała mój granulat. W cenę granulatu jest już wszystko wliczone . Transport rozładunek . A magazyn na 1 tonę to wymiary palety . Zabezpieczenie przed zmoknięciem jest nie potrzebne gdyż jest to pakowane w workach foliowych a wilgoci z powietrza nie pobiera tak jak trocina .
Rodzaje ściółek, narzędzia do czyszczenia
autor: Andrzej Strzeszewski dnia 13 lipca 2015 o 09:46
Czy jest to mocno optymistyczne ? Być może i jest 🙂 . Producentów granulatów jest wiele tak też i wiele jest sposobów produkcji ja też i cen . Z tego co ja się obracam w temacie granulatu ze słomy , odwiedzając przy tym masę firm które go produkują , to w żadnej z tych firm Polskich nie stosuje się domielania słomy do 3mm. Najmniejsza frakcja z jaką się spotkałem to 12mm. Co powoduje że jedna granulka tych samych parametrów grubości czy też wielkości jest po prostu lżejsza niż tak która jest zmielona do 3mm. Tylko dlatego ze tej słomy jest tam po prostu mniej . Efektem wtedy jest to że 1 kg takiego granulatu absorbuje tylko do 4 litrów wody . Moje zastosowanie domielania przy produkcji spowodowało ze 1 kg granulatu wchłania 6,5 litra wody . Wiec dlatego Co Pani pisze a pisze Pani z doświadczenia jak zakładam ma Pani absolutnie racje . Takiego granulatu idzie dużo więcej niż co ja podaje . Z prostej przyczyny . On nie chłonie tyle wilgoci .
Proszę postawić konie na moim produkcie . Niby tym samym co inne granulaty , tyle że efektem będzie mniejsze zużycie granulatu.
Cena słomy 70 zł miesięcznie jest Absolutnie rzeczywistą ceną . Lecz jest jeszcze przy tym parę kosztów nie tylko koszt zakupu. Należy doliczyć :
a) Transport
b) magazynowanie
c) Zabezpieczenie przed zamoknięciem
d) rozładunek
e) P-POŻ. Ale to nie zaliczane jest do kosztów lecz do ryzyka .

Wtedy cena jest dużo większa w efekcie końcowym .
Rodzaje ściółek, narzędzia do czyszczenia
autor: Andrzej Strzeszewski dnia 13 lipca 2015 o 09:15
Oczywiście że istnieje taka możliwość by dostać takową próbkę . Dla konia wędrującego jak najbardziej tak . Tym bardziej że nie będzie usypywał ściółki po ścianach . Tylko utworzy się z tego materac . Czyszczenie polega na zbieraniu bobków i tyle . Siuśki konia są wchłaniane od dołu do góry przez granulat . Wiadomo że koń sika strumieniem w jednym miejscu . Mocz przelatuje na dno . Gdzie to właśnie dolna warstwa absorbuję wilgoć a reszta jest sucha . A ilość takowej ściółki w kg sprawia że konik jednak potrzebuje trochę czasu by zabrudzić boks.
Rodzaje ściółek, narzędzia do czyszczenia
autor: Andrzej Strzeszewski dnia 12 lipca 2015 o 22:38
Poniższy link pokazuje jak absorbuje granulat ze słomy wodę i co potem się z niego robi . Zwykły zmielony obornik 🙂 A dokładniej to bardzo skoncentrowany obornik.

Rodzaje ściółek, narzędzia do czyszczenia
autor: Andrzej Strzeszewski dnia 12 lipca 2015 o 22:28
Pani GAGA 😉  .Na część pytań odpowiedziała Pani właścicielka stajni która stosuje granulat i zrobiła próbę u siebie . Odpowiedzią na resztę pytań będzie opisanie Pani jak to po prostu wygląda w rzeczywistości i praktyce.
Granulat ze słomy to nic innego jak zwykła naturalna słoma która przechodzi proces obróbki takiej jak :
a) mielenie
b) odpylanie
c) granulowanie
Podczas całego tego procesu i granulowania , na matrycy jest temperatura 105 stopni. Jest niezbędna w procesie zgniotu gdyż na zimno słoma się nie klei  prostu. Nazywaną obróbką termiczną . Podczas takiej obróbki która jest niezbędna by zaszedł proces sklejenia zmielonej do 3 mm słomy , zabijane są wszelkie bakterie,pleśń i grzyby .Ale jak również walory zapachowe i smakowe dla koni. Co niektóre próbują gdyż całkowicie zapachu nie straciło a forma twardej granulki jest dla konia niczym cukierek którego warto skosztować . Moja klacz pierwsze co zrobiła to próbowała lecz wypluła. Gdy zmoczymy to nie zjadają  . Również przy tym procesie odparowywany jest  nadmiar wilgoci powodując że granulat ma tylko 5 % wilgotności .
Do boksu 4na 4 wsypuję Pani pewnie średnio po całkowitym czyszczeniu około3-4 kostki słomy. Przeliczając to na masę wkłada Pani do boksu około 40 kg ściółki. Obszarowo zajmuje ona Pani cały boks na odpowiednią wysokość  .
Przy zaścieleniu tego samego boksu granulatem na około 3-4 cm będzie Pani potrzebowała około miedzy 240-320 kg ściółki . Taką ilość wsypuje pani tylko raz na 2-3 miesiące a potem sporadycznie niewielkie ilości celem uzupełnienia tego co zostanie wyniesione podczas czyszczenia . Średnio pół worka albo cały raz na jakiś czas. Obrazowo to jest tak jak by Pani na raz do boksu włożyła całego dużego okrąglaka . Koń by nie miał gdzie mieszkać 🙂.
Wymiana całościowa jest absolutnie możliwa częściej niż co te dwa trzy miesiące. Spowoduje to tylko to ze częściej będzie Pani wydawać pieniądze . A konieczne to nie jest gdyż ściółka wchłania na 1kg 6,5 litra cieczy .
Dlaczego polewamy wodą ?
Gdyż to jest po prostu sucha skoncentrowana słoma , zgnieciona na dość twardy granulat. Podczas kontaktu z cieczą ,absorbuje ją do wewnątrz granulki  i się rozpadają, wracając do sieczki 3 mm. Taka forma powoduje że koń kładzie się w miękki materac nie odgniatając się i nie kalecząc nóg oraz nie ślizgając się podczas wstawania  . I jest to najbardziej zbliżone podłoże do naturalnego .
Rodzaje ściółek, narzędzia do czyszczenia
autor: Andrzej Strzeszewski dnia 12 lipca 2015 o 17:17
CIACH
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Reklama na forum