Kącik Ujeżdżenia

oj gdyby ludzie zawsze robili to co by chcieli to mogłoby być nieciekawie.
Dobrze że są jakieś odgórne zasady i uważam, że kask powinien być obecny na KAŻDYCH zawodach czy to uj czy skokowych, a co kto sobie w domu robi to już jego problem  😁
W UK w cylindrze i jaskolce startuje sie dopiero od C w gore, wczesniej nie wolno w cylindrze i trzeba w takim wlasnie toczku i krotkim fraku. Stad popularnosc toczkow. (w ujezdzeniu oczywiscie, w skokach kask zawsze).

Wypadki sie zdarzaja, ale mimo to w tym momencie jestem jednak za jazda w cylindrze (przynajmniej na starszych koniach powyzej powiedzmy N), powody pare postow wyzej.
Ja mam na zawody niebieski kask, pod kolor fraczka. Kask jest obowiazkowy w konkursach Reitpferdeprüfung. Dalsze konkursy jezdzimy w cylindrach lub w toczkach.
mtl   I M Equestrian
08 maja 2011 12:41
[quote author=karolina_ link=topic=11.msg1003216#msg1003216 date=1304853281]
W UK w cylindrze i jaskolce startuje sie dopiero od C w gore, wczesniej nie wolno w cylindrze i trzeba w takim wlasnie toczku i krotkim fraku. Stad popularnosc toczkow. (w ujezdzeniu oczywiscie, w skokach kask zawsze).
[/quote]

a w polsce frak i cylinder na L klasę  😁
[quote author=karolina_ link=topic=11.msg1003216#msg1003216 date=1304853281]
W UK w cylindrze i jaskolce startuje sie dopiero od C w gore, wczesniej nie wolno w cylindrze i trzeba w takim wlasnie toczku i krotkim fraku. Stad popularnosc toczkow. (w ujezdzeniu oczywiscie, w skokach kask zawsze).


a w polsce frak i cylinder na L klasę  😁
[/quote]

W Niemczech jaskolka od CC. Cylinder w normalnych konkursach od N (ale tylko kobiety), w konkursach dla mlodych koni od P. Mezczyzni do C w meloniku, od CC w cylindrze.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
08 maja 2011 13:29
Anka, i czy jazda w kasku na zawodach Ci uwłacza?

Powiem szczerze, że dla mnie liczy się para. Harmonia, porozumienie, jakość chodów, dosiad. A to czy ma czarny, granatowy, szary frak, błyszczące czy matowe oficerki, naczółek blink-blink czy cokowiek innego, jest mi absolutnie obojętne. I myślę, że fakt, że jeźdźcy byliby bezpieczniejsi, nie przeszkadzałby mi tak bardzo.
A co ze zmianami w PL? Kiedy trzeba będzie zacząć jeździć w kasku?
kurcze, ja nawet nie mam  😡
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
08 maja 2011 21:04
W PL na razie się nie zapowiada. FEI też jeszcze nic nie wprowadziło. Jak FEI wprowadzi to pewnie do Polski też dotrze. Moim zdaniem to tylko kwestia czasu.
oby nie za szybko, bo co ja zrobię z moim pięknym cylindrem za kupe kasy ?? 🙂
Koniczka, na ostatnich zawodach ktoś mi już mówił, że w regulaminie FEI też pojawiły się jakieś zapisy i że to kwestia roku, jak w Polsce zaczną też wprowadzać.

Mnie jedno śmieszy - u nas wszelkie pokazy, konsultacje, itp - ujeżdżeniowcy z gołą głową, ew. czapeczka.
Edward Gal robił pokazy na Totillasie - w kasku, ostatnie zdjęcia z jakiegoś pokazu / treningu Mathijasa na Totillasie - w kasku. Generalnie sporo osób na zachodzie widzi się w kaskach na zdjęciach właśnie z jakiś zgrupowań itp. I to czołówka...

Wergeel będziesz używała do sesji foto 🤣
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
08 maja 2011 21:15
Teraz to żaden szanujący jeździec nie robi kliniki jeżdżąc bez kasku, ale inna sprawa jak w domu jeżdżą. Na rozprężalniach, nawet największych zawodów, większość zasuwa z gołą głową.

FEI jeszcze żadnych obowiązków co do kasków nie wprowadziło, jest tyle co zawsze- że można startować w kasku.
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
08 maja 2011 21:24
ale w czym tak konkretnie przeszkadzają wam kaski?pytam zupełnie nie złośliwie....jest tyle różnych modeli,ładnych,estetycznych,każdy może dobrać coś,w czym będzie wyglądał dobrze - więc argument o gryzieniu się z elegancją dla mnie odpada...
skłamałabym pisząc,że zawsze jeżdżę w kasku...ale 90% moich dosiadów odbywa się z nim...
Ktoś, w niczym 😉 - w sumie to bym była za wprowadzeniem kasków 🤣, aczkolwiek nie powiem - cylinder często poprawia wizerunek, a jak sama wiesz "co nie dojedziesz, to dowyglądasz"

ps. co Ty robisz w wątku ujeżdżeniowym :P
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
08 maja 2011 21:31
epk, to samo co ty w skokowym 😉

wolę tych nie poprawionych w kasku,niż gwiazdy w jaskółkach w L czy P 😉
oj tam, oj tam 😉

Mnie też rozwalają jaskółki w niskich konkursach. Nawet w C-tce to śmiesznie wygląda...Szczególnie, jak się tą C-tkę ledwo jedzie.
cylinder często poprawia wizerunek, a jak sama wiesz "co nie dojedziesz, to dowyglądasz"


epka uwielbiam ten tekst 🙂😉)  🏇
zawsze sobie przed konkursami to przypominam  :P
no a sesji raczej nie robie, a juz zwłaszcza w jakimś śmiesznym nakryciu głowy typu cylinder hahah

a kask mam ładny - bo Pikeura GPA więc mogę się w nim lansować  😎
W konkursach dla 3- i 4-latkow kask jest obowiazkowy. Patrzcie na zdjecia z championatow w Niemczech, Szwecji, Danii czy Holandii. Ja coraz czesciej kask zakladam i wcale mi to nie przeszkadza. 😉

Strzyga, ja w kasku wygladam na 18 lat, wiec chetnie w nim na zawodach jezdze hi hi
Wergeel, no ty to moja droga samym wizerunkiem mogłabyś wygrywać...ale bój się, bój - ja też kupię cylinder i dopiero zobaczysz konkurencję  😀iabeł:
Przyznam sie, ze nigdy nie mialam krotkiego fraka, mialam starszego lepszego konia, jezdzilam w jaskolce, potem na mlodziaku tez, bo po prostu nie mialam krotkiego. A kasku rowniez nawet nie mam  😡 W tym roku sie szykuje cylinder + krotki frak (pozyczony), chyba ze bedzie trzoda na mlodym, to kask (rowniez pozyczony...).

I tak jak pisze koniczka- konsultacje to konsultacje, natomiast w domu malo kto jezdzi w kaskach.

Epk- czemu w C jaskolka smieszna? To juz calkiem ciekawy konkurs jest, jak dobrze jechany. A jak nie jechany, to ladny cylinder nie jest zly wg reguly wiecej sprzetu niz talentu 😉
epk poczekaj!! nie kupuj!!! sprzedam Ci swój (korzystnie  :cool🙂 jak wprowadzą kaski :P


a tak poza tym to rzeczywiście u nas w PL jak ktoś w kasku na ujeżdżenie wyjedzie to zaraz się wszyscy śmieją z niego, że ma pełne pory i kask zakłada .. jakby na czworoboku coś stać się mogło .. ?? 😎
Wergeel, a masz dziecięcy rozmiar (52-53) ?

karolina_, wiesz co, jaskółka na regionalnych zawodach w c-tce w pcimiu dolnym zawsze mnie śmieszyła 😉. O ile na ogólnopolskich jakoś to inaczej wygląda to i tak uważam za przerost formy nad treścią. Jakoś tak bardziej ten frak widzę powyżej c-tki.

A tak na serio to nasza forumowa Wergeel, zawsze była dla mnie przykładem elegancji na zawodach 🙂
A dlaczego jaskółka jest mile widziana tylko w wyższych klasach? To kwestia tradycji, czy czegoś zupełnie innego?

Ja tam jestem za kaskami. Dobrze ktoś powiedział, że teraz większość modeli bardzo ładnie i elegancko wygląda. Sama startowałam w kasku i nie czułam się w żaden sposób gorsza (nawet mimo tego, że frak mam czarny, a kask szary  🤣 )
[quote author=Ktoś link=topic=11.msg1003976#msg1003976 date=1304886298]
ale w czym tak konkretnie przeszkadzają wam kaski?
[/quote]
mi przeszkadzają, bo nie pasują 😉 Ale pooglądałam zdjęcia z zachodu i rzeczywiście kaski nie wyglądają źle. Zestaw krótki frak+kask nawet wygląda bardzo fajnie. Kaski w dalszym ciągu nie pasują mi do długiego fraku, ale zanim zacznę w nim jeździć to miną lata świetlne hahaha
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
09 maja 2011 08:42
epk, ja mam dziecięcy,ten mój stary junior GPA 🤣

rtk, oj tam,oj tam...chyba kwestia przyzwyczajenia i opatrzenia...mi teraz dziwnie się patrzy na zdjęcia z krosu z lat 90-tych bez kamizelek...nie mówiąć o wcześniejszych latach 😉
Lostaku, napisz o klinice  :kwiatek:
lostak   raagaguję tylko na Domi
09 maja 2011 09:13
REWELACJA!!!!
Wariatka, pelna energii, dowcipna, biegala po calej hali, padala na kolana, wprowadzila niesamowitą atmosfere.  jest bardzo czytelna, koncentruje sie na jednej rzeczy, ma mase cierpliwosci i rzeczywiscie bylo widac ogromna zmiane w parach.  wszyscy chcieli zeby juz nie wyjezdzala, sa zdecydowani na kontynuowanie.  wiec birgitt wroci. 😎  trzeba bylo przyjechac na chwile paa.
trzeba bylo przyjechac na chwile
wiem 🙁
Wergeel, a masz dziecięcy rozmiar (52-53) ?

A tak na serio to nasza forumowa Wergeel, zawsze była dla mnie przykładem elegancji na zawodach 🙂


😡
no to pojechałąś po całości, aż się zaczerwieniłam, teraz dwa razy bardziej będę się starać ubierać na te zawody :P
a cylinder mam 55 niestety, ale to żart, bo on mi się tak podoba, że prędzej zepnę dupę do GP niż go sprzedam.. hahahha 🙂

Przerwę chwilowo dyskusję o kaskach, bo potrzebuję pomocy :kwiatek: w Aromerze w rundzie dużych koni ma być program P10R, ale an czworoboku 20x 60. Jak w takiej sytuacji wykonać ruch 9- AXA koło o średnicy 20m, pomiędzy XA oddanie i nabranie wodzy ?
Nalle   Klapiasty & Mała Cholera
09 maja 2011 11:11
Sugerowałabym się literą, w której zaczynasz figurę i oddała wodzę na przecięciu linii środkowej (tak, jak w N-6, tylko tam w C zaczynasz).
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się