DIY, czyli sprzęt wykonywany samodzielnie

to może ja się pochwalę nausznikami które wykonała moja mama (samodzielnie ^^) to jej pierwsze ale wydaje mi się że niezłe są ;D te są akurat dla koleżanki (dla gniadej klaczy sp)

Kameleonik   Bo życie jest piękne...
15 maja 2011 18:39
olenka19951 a nie za wąskie pomiędzy uszami? Jaki to rozmiar?
robakt   Liczy się jutro.
15 maja 2011 18:45
Wypowiem się za Olenka19951, bo jestem wtajemniczona 🙂

Było robione na wzór nauszników full, akurat dla klacz, którą się opiekuję, będziemy mierzyć w środę  🙂
Kameleonik   Bo życie jest piękne...
15 maja 2011 21:03
to czekam na opinie czy były dobre bo to dla mnie zastanawiające  🤣 Wykonane są b. ładnie i szkoda pruć  🤔

w załączniku jedne z moich 1 nauszników + czaprak wykonany przez moją babcie + podkładka pod siodło i futerko na popręg również wykonane przez babcie
Frosska   samozwańczy starszy oborowy
16 maja 2011 05:50
Hej a jak wam się wydaje czy takie serwetkowe wzory na szydełku nadawały by się na nauszniki?
Kameleonik   Bo życie jest piękne...
16 maja 2011 15:08
to zależy co masz na myśli pisząc serwetkowe 😀 Ja na samym początku mojej przygody z nausznikami (pierwsze 2 sztuki) robilam łańcuszkiem i ładne wyszły. Myśle ze można spróbować
Jako motyw centralny na tle siatki może się ładnie prezentować. ale bardzo oszczędnie z drobnymi elementami (żeby nie przesadzić) można wrobić motywy wrzecionowate, romb, deltoid itp o wysmukłym kształcie, albo owalny ale bardzo delikatny
Frosska   samozwańczy starszy oborowy
16 maja 2011 17:47
Dzięki dziewczyny:-) kameleonik a jak robiłaś kolejne rzędy łańcuszkiem?
Kameleonik   Bo życie jest piękne...
16 maja 2011 17:59
łączyłam z "główkami" poprzednich jak na zdj poniżej  😉 (nie mam lepszych zdj. - nie mam jak zrobic bo brak modela i wielkiej głowie)
Przymiarka była i oto efekty:
gdzie kupię alacantarę koloru limonkowego?
Albo chocia.ż drelich?
Bo potrzebuję do uszycia czapraka materiał a nie mam teraz tyle kasy żeby kupować jedyny porządny, pasujący do moich ochraniczy czaprak za 80 zł.
noen   A story of a fighter of our human race
22 maja 2011 19:59
Almerkowa, za 80zł znajdziesz limonkowego jarpola 😉
noen z tego co zrozumialam to ona nie chce czapraka za 80zł tylko taniej.

Allegro przedwszystkim.
Sio   nowe wcielenie marchewki
27 maja 2011 11:06
Dostałam czaprak co był cały powycierany dookoła, więc utkałam sobie krajkę (starodawną techniką-na bardku) i obszyłam zostawiając z tyłu ozdobnego "chwaścika". Teraz wygląda tak:
Bischa   TAFC Polska :)
27 maja 2011 13:42
Fajnie to wygląda 😉 Tak nietypowo. Ciekawe jak z delikatnością (w sensie, czy nie będzie konia obcierało).
sei   . let's grow old together & die at the same time .
27 maja 2011 13:45
Sio, wygląda ekstra! 🙂
Sio: a czy ten wiszacy koniec nie będzie konika denerwował? ; )
LatentPony   Pretty Little Pony :)
28 maja 2011 08:21
Wiem, że lonże kosztują grosze, ale problem pojawia się, kiedy chcemy być oryginalni 🙂 Ostatnio mam fazę na tęczowe rzeczy. Będąc ostatnio w castoramie (w poszukiwaniu ciekawych linek na kantar sznurkowy) natknęłam się na tęczową taśmę  😍

Efekt:


Kastorkowa   Szałas na hałas
28 maja 2011 08:22
zdjęcia nie działają
Bischa   TAFC Polska :)
28 maja 2011 17:48
Działają, działają po wejściu w link podświetl adres i jeszcze raz kliknij.
Lonża genialna  ;D
ChingisChan   Always a step ahead! :)
28 maja 2011 17:57
LalentPony a nie chcesz jej w miejscu uchwytu podszyć jakimś polarem (czymś miękkim) żeby była przyjemna w dotyku?
noen   A story of a fighter of our human race
28 maja 2011 18:40
LatentPony, mogę wiedzieć ile ona ma cm długości i szerokości :kwiatek:

edit: dostanę taką na allegro ? Jeżeli tak to jakie hasło wpisać, bo jakoś nie mogę znaleźć  :kwiatek:
robakt   Liczy się jutro.
28 maja 2011 19:03
LatentPony Bajeczna lonża! Gratuluję pomysłu  :kwiatek:

edit: Kameleonik Mogłabyś dać instrukcję na podkładkę pod siodło?  😉
olenka i Kameleonik, czy któraś z Was sprzedała niedawno na allegro czarne nauszniki robione ręcznie?
LatentPony   Pretty Little Pony :)
28 maja 2011 20:14
Po kolei:
O podszyciu uchwytu po prostu nie pomyślałam. A teraz po zszyciu to już za późno. Ale na przyszłość pomyślę o tym, dziękuję za dobry pomysł 🙂
Lonża ma 10 metrów (potrzebowałam trochę dłuższej lonży, te  standardowe w sklepach jeździeckich mają z reguły 8 metrów). Szerokość to 2,5 cm.
Na allegro nie szukałam i nie mam pojęcia co trzeba wpisać 🙂 Tak jak mówiłam, na taśmę natknęłam się przypadkowo w castoramie. Myślę, że warto poszukać w sklepach budowlanych.
LatentPony: karabińczyk też z Castoramy?
LatentPony   Pretty Little Pony :)
28 maja 2011 20:36
Tak, karabińczyk + krętlik również kupiłam w castoramie.
LatentPony: jak połączyłaś karabińczyk z lonżą?

Ja kiedyś zrobiłam smycz dla psa, wyszło ok, więc dokupiłam tej samej linki (jest to i tak cienka wersja linki holowniczej, bo cieńszych nie było) i zrobiłam uwiąz (zdjęcie z lampą i bez w załączniku). Teraz chyba znowu dokupię i zrobię lonżę, tylko że uwiąz zaplatałam, a z lonżą nie za bardzo bo wtedy musiałabym na przykład 16 m kupić.
Kameleonik   Bo życie jest piękne...
28 maja 2011 21:40
robakt moja podkładka jest zrobiona z dwóch warstw gąbki w środku (2cm x 2) i obszyta futerkiem wymiary wzięłam z jakiegoś sklepu jeździeckiego  🙂

ankers ja raczej nie bo nawet nie mam konta, ale mogła to być któraś z osób którym robiłam nauszniki  🤣
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się