siodło ujeżdżeniowe

sei, nie wiem tylko czy koniowi wygodniej - siedzisz mu na łopatkach
sei   . let's grow old together & die at the same time .
06 czerwca 2011 10:16
wygodnie. koń od wielu lat nie narzeka na siodło. i tak jeździłam też w innych. w żadnym nie czuję się tak dobrze jak w swoim.
poza tym zapominacie że siodła skokowe siodła się bliżej niż ujeżdżeniowe.
sei, są, ale w Twoim przypadku większość twojego ciężaru leży mu na łopatkach. Tu i tak ma cofniętą nogę do tyłu, a łopatka jest na moje oko w połowie tybinki,  , przy wyrzuceniu nogi w przód to łopatka cofnie się jeszcze bardziej. Ale co kto woli.
Siodło chyba powinno lezec w tym samym miejscu czy to uj. czy skokowe ale skokowe ze zwzlędu na budowe tybinki ( wysuniete do przodu) sprawia wrażenie położonego bliżej łopatki. Ale moge sie mylić i chetnie posłucham innych argumentów.
Dokładnie - tak jest - wskazówką powinny być punkty terlicy. Niemniej jednak czasem na podstawie tego, ze tybinka prawie w całości leży na łopatce łatwo stwierdzić, że nie ma bata, żeby i terlica nie wchodziła na łopatkę.
lizzy   Bo ja na hubertusie gonię stajnie a nie lisa :)
06 czerwca 2011 17:54
Wygląda jak by potrzebowało naprawdę długonoznego jeźdzca
lizzy   Bo ja na hubertusie gonię stajnie a nie lisa :)
06 czerwca 2011 18:51
niestety jestem długonożna (178)
sei   . let's grow old together & die at the same time .
06 czerwca 2011 18:57
chętnie otrzymam odpowiedź na pytanie związane z tematem.

zdjęcie z nogą do przodu
Dlaczego "niestety"  🤣 Ciesz się. Ja bym nie miała nic przeciwko jak by mi kilka cm nóg przybyło...

Poszukaj w wyszukiwarce, ale chyba nic dobrego o tej marce nie znajdziesz http://re-volta.pl/forum/index.php?action=search2
lizzy   Bo ja na hubertusie gonię stajnie a nie lisa :)
06 czerwca 2011 20:20
niestety bo potrzebuję Dłuuuugo wielkiego konika, a co trudno, żeby był och i ach, i zgrabny przede wszystkim 😉
no właśnie czytałam troszke o tej "marce" i doszłam do wniosku, że chyba nawet tych 400 zł szkoda
mam pytanie, co sądzicie o ujeżdżeniówce daslo ?;> z gnl'a
na zdjęciu wygląda troche "licho" mam wrażenie że sie zaraz rozleci. Mimo to słyszałam baardzo dużo pochlebnych opinii 🙂
Powiedzcie mi proszę czy to siodło z linkia nadawałoby się dla osoby niewysokiej 165 wzrostu około
czytałam że euroriding diamant dobre siodło i fajnie usadza, a jednak jakoś nie widze w tym siodle poduszki kolanowej wcale a ja dopiero zaczynam z ujeżdżeniem i marzy mi się coś trzymającego co hmm... sprowokuje mnie do siedzenia prosto z biodrem z przodu (w mojej skokówce mam fatalną tendencję do pochylania się ;/ )
będę wdzięczna za każdą pomoc  :kwiatek:

tu link: http://img13.allegroimg.pl/photos/oryginal/16/51/66/05/1651660525
emuu, nie.
http://allegro.pl/siodlo-ujezdzeniowe-spanaldi-brazowe-17-5-i1639899772.html
co o nim myślicie ?;>

Chyba w sam raz dla mnie,mam długie nogi🙂
Ale czy nie za duże,17,5"?
orientuje się ktoś, czy rozmiar tybinki XS w nowym Top Dressage KK będzie odpowiedni dla osoby o wzroście 165 cm?miał już ktoś do czynienia z tym nowym modelem?
wnyk, rozmiar tybinki siodła nie zależy od wzrostu ale od długości uda. Znam osoby, które mają ok. 170cm i jeżdżą w skróconej mocno tybince i takie, które mają ok. 165 a tybinkę mogą mieć długą - kwestia proporcji nogi do reszty ciała. Top jest wygodnym siodłem, fajnie trzymającym (nienachalnie, ale pomaga).
Severus   Sink your teeth into my FLESH
09 czerwca 2011 09:07
To zależy od długości uda, nie wzrostu 🙂 Trzeba zmierzyć.
hm... to mam powiedzmy długość uda 34 cm, w siodle z długimi tybinkami mam ogromny problem z właściwym działaniem łydki
Wg Prestiga to wypada tybinka xs - chyba dość trudno Ci będzie kupić takie siodło 😉
mam już na oku nowego Top Dressage właśnie z taką tybinką, tylko zastanawiam się czy model mi będzie odpowiadał, bo nie miałam okazji pojezdzić
scarlett   "może istnieją czasy piękniejsze, ale te są nasze"
09 czerwca 2011 13:16
Jaka jest różnica pomiędzy Kiffer Lusitano, a Lusitano Kür.
Chciałabym opinię kogoś kto siedział, jeździł w dwóch typach i potrafi podać mi różnicę, bo w opisach na stronach jakoś nie mogę się doczytać..
siedziałam w obydwu, mam Lusitano Kur (ogłoszenia) - model z anatomiczną terlicą, niby lepszy. Poza tym jest różnica w budowie klocków, ale oba siodła przyjemne do jazdy
Severus   Sink your teeth into my FLESH
09 czerwca 2011 13:29
wnyk - a myślałaś o Lucky'm?
raczej nie zmieszczę się w 16, ale może ten Top Dressage z tybinką XS będzie pasował, w przyszłym tygodniu będę próbować
Jaka jest różnica między Daw Magowskimi ujeżdżeniówkami Dominusem i Sylwestrem? Czy ktoś miał coś wspólego z tymi siodłami, jeździł, testował, porównywał? Każde info będzie super - przy okazji mówie że te informacje są potrzebne koleżance, bo sama szukam czegoś ...innego 😉
busch   Mad god's blessing.
09 czerwca 2011 14:01
raczej nie zmieszczę się w 16, ale może ten Top Dressage z tybinką XS będzie pasował, w przyszłym tygodniu będę próbować



Najpierw wsiądź w 16, a potem oceniaj czy się zmieścisz. Ja mam 170cm, całkiem konkretny tyłek, jeździłam w luckym 16 i uważam że to był zgrubsza mój rozmiar siedziska. Co do tybinek miałam zastrzeżenia bo mi kolana wystawały z przodu, ale reszty nie mogłam się przyczepić  🙂

Uważam że Twoja niechęć do 16 może wynikać z niezrozumiałej dążności ludzi do jeżdżenia w za dużych siodłach. 
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
09 czerwca 2011 14:07
busch a dysponujesz może fotką siebie w w/w Lucku?
czy to jest za długa tybinka, czy tylko mi się wydaje?
A ja ostatnio w lucky jeździłam i niestety ale 16 to 16 i nie chciało większe być. Niby było super oka, ale nie mogłam głębiej w to siodło wsiąść i konia wyjechać- powód prozaiczny - tyłek mi się jednak nie mieściła. mam 16c cm wzrostu i do grubych czy mocno okrągłych nie należę. Jestem taka "statystyczna Polka".
Gdyby było dobre to sama bym je kupiła ;(
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się