DIY, czyli sprzęt wykonywany samodzielnie

Dzisiejszy potworek 😀 jakiś zmęczony życiem czaprak zyskał szansę. Nie wyszło jakoś świetnie... maszyna jest starsza ode mnie o 10 lat. Pójdzie na styranie pod rekreacje.

optymistycznie nastawiający🙂 i kształt łezkowy fajny🙂
NieznanyRumak: jaki cukierkowy  😀, fajny pomysł.
jak równo narysować linie pikowania na czapraku? nie sądzę abym linie narysowała w równych odległościach od siebie  🙄 macie jakieś sposoby czy po prostu bierzecie linijkę i rysujecie jak leci?  🤣 chodzi mi o taki wzór
dzięki 🙂 dostanie go pewnie siwy kucyk 😀


Eloiine
, zrób sobie pasek odpowiedniej szerokości z tektury. Gdzieś na środku zrób sobie krzyż z linii pod odpowiadającym tobie kątem, a resztę rysuj na szerokosć paska. ps. rób to kredą krawiecką 😉 ja w swoim robiłam na oko, widać, jak wyszło :P choć nawet po narysowanej linii nie potrafię prosto przeszyć... JESZCZE!
[quote author=ivett link=topic=88.msg1051700#msg1051700 date=1308912147]
najbardziej pasują do tych żółtych plam na brzuchu  🤣

trzeba było w photoshopie ją wyczyścić 😉
[/quote]

chyba będę musiała nauczyć się w końcu obsługi photoshopa, bo to będzie łatwiejsze niż utrzymania srokatej w czystości 🙂

Ivett- Pad w szachownicę śliczny i jak ładnie dobrane kolorki  👍


dzięki🙂
Chodzi jeszcze za mną szaro-czarny
Bischa   TAFC Polska :)
25 czerwca 2011 11:42
maszyna jest starsza ode mnie o 10 lat. Pójdzie na styranie pod rekreacje.


Biedna maszyna 🤣 (to tak na wesoło, nie złośliwie! 😉 Zabrzmiało komicznie 😁 )
alcantarę można śmiało prać w pralce? :kwiatek:
Frosska   samozwańczy starszy oborowy
25 czerwca 2011 19:28
Któraś z dziewczyn, dokładnie nie pamiętam, pisała że dobrze dopiera się już w 30 stopniach, a ktoś chyba Escada próbowała w 60 i nic się nie stało, ale wyższa była tylko na próbę wytrzymałości.

Jeżeli chcesz wiedzieć dokładniej wpisz w wyszukiwarce, tak dla pewności, bo sama alcantry nie prałam...

Ło boszzzz jutro musze w końcu wziąć się za szycie, materiały leżą już dwa miechy z hakiem a ja nic... Strzeż się maszyno! Nadchodzę... 😀iabeł:

Ivet
super te czapraki, oby mój pierwszy wyglądał przynajmniej w połowie tak dobrze jak twoje 🤣
NieznanyRumak rzeczywiście idealny cukierkowy czaprak dla kucyka-słodziaka 😍 ...czekam na fotki na rumaku 😉
JA piore na 40 i jest ok 🙂
Elo elo widzę nowości PIĘKNE 🙂
Mam pytanko czy ktoś z osób szyjących próbował szyć bryczesy jeansowe? Wybrałam się wczoraj na oględziny po sklepach ale grubość jeansu z lycrą jakoś mnie nie zachwyciła :/ Podpowiedzcie cosik
W końcu się odwazyłam i pokażę co ja od jakiegos czasu tworzę :-)



są w 3 wzorach i przeróżnych kolorach i karabinki PH zwykle lub każde inne 🙂

Miałam więcej zdjęć różnych rodzajów ale aparat na którym były zdjęcia ktoś mi ukradł więc jak będę miała nowe fotki to wkleję 🙂
Super 🙂 Ale czy to sie opłaca? Jak patrzyłam na cene i ilośc potrzebnej tasmy a cene uwiązu w sklepie to mają sienijak do oszczedności...
hypnotize - posiadasz własną firmę czapraków - Agares? 😀
deborah   koń by się uśmiał...
26 czerwca 2011 12:51
emka, super są! powiesz jaki przepis na takie uwiązy i jaka musi być taśma?
pal licho czy się opłaca. chcę mieć własnoręcznie zrobiony uwiąz 🙂  🙇 😍
Facella   Dawna re-volto wróć!
26 czerwca 2011 13:02
emka świetne! a powiedz mi, czy to nie jest zbyt sztywne? próbowałaś przywiązać do czegoś?
governmenthorse   więcej sprzętu, niż talentu...
26 czerwca 2011 13:11
www.pady.fbl.pl - oto adres do fotobloga Pani, która robi super pady i owijki. Sama mam od niej owijki.
Super 🙂 Ale czy to sie opłaca? Jak patrzyłam na cene i ilośc potrzebnej tasmy a cene uwiązu w sklepie to mają sienijak do oszczedności...


Ja kupuję taśmę hurtowo w ilościach mega dużych. Karabinki też. ;-)
Jakbym chciała zrobić jeden to faktycznie koszt taki jak nowego w sklepie albo i drożej.
BASZNIA   mleczna i deserowa
26 czerwca 2011 17:16
governmenthorse, znamy tu wszyscy te pady  😎. Raczej polecane nie byly  😉.
wiecie gdzie mogę dostać gąbkę poliuretanową? 😉 bez niej czapraka nie wykonam jak nie patrzeć, a z allegro nie mam dobrych wspomnień :P
O widze ze nastapila reaktywacja phbloga Likier i jej mamy. Ciekawe na jak długo 😀

Gabke w sklepie tapicerskim jeżeli nie chcesz przez internet.
Hmm, a jeszcze gdzieś prócz tapicerskiego? Bo w Toruniu to z nimi wieelka bida :c
Bischa   TAFC Polska :)
26 czerwca 2011 18:30
O widze ze nastapila reaktywacja phbloga Likier i jej mamy. Ciekawe na jak długo 😀


Raczej na krótko, zaraz jej zamkną FB, bo nie można przez te strony sprzedawać.
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
26 czerwca 2011 18:40
Bischa L, Jest sprzedawcą zweryfikowanym więc może.
Bischa L, raczej nie, bo maja dopisek "sprzedawca zweryfikowany". a pady nadal sa brzydkie, krzywe, zle wykonczone i maja paskudne ksztalty.
NieznanyRumak, czaprak jest rewelacyjny, calkiem przyzwoicie uszyty. jedynie paski do przystul moga byc nieco krotkie.
Bischa   TAFC Polska :)
26 czerwca 2011 19:33
Nie ogarniam generalnie tematu FB, pamiętam że ktoś pisał tu nawet że nie można, nie orientuję się.


Czaprak obszyty przez moją Mamę, ochraniacze kupowane, reszta robiona przeze mnie. Możliwe, że będą jeszcze owijki do kompletu 🙂
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] gigantyczna fota!
BASZNIA   mleczna i deserowa
26 czerwca 2011 21:12
NieznanyRumak, genialne 🙂 !!
NieznanyRumak: niczym polo pad Eskadrona!  😀
chciały ktoś się podjąć zrobienia kantara sznurkowego? 🙂 w rozsądnej cenie
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się