DIY, czyli sprzęt wykonywany samodzielnie

emka a jaka to jest taśma na kantary  😀iabeł: 😀iabeł: Gdzie ją kupujesz?
emka proponuję , żebyś z tej taśmy od razu robiła do uwiązów kantar  😀
ale uwiązy świetne  😀
deborah   koń by się uśmiał...
28 czerwca 2011 20:19
emka, nie myślałaś żeby karabinczyk był inaczej mocowany?  tak  żeby był "wymienialny"?
risotto   Życie końmi prowadzone
29 czerwca 2011 18:37
Hej, jestem tu nowa i nie wiem czy był poruszany już ten temat, a że stron jest tak dużo to proszę o wyrozumiałość że wszystkiego nie czytałam.
A więc : zrobiłam owijki polarowe 🙂 chcecie to foto mogę wstawić :P tylko mam jeden problem. Bo oni w sklepach mają polar fajnie zakończony i się nie rozciąga, a musiałam go pociąć w paski i przez to boki nie są zakończone i się rozciągają co trochę przeszkadza przy zakładaniu. Macie jakiś sposób na to ?
deborah   koń by się uśmiał...
29 czerwca 2011 19:14
jeśli zwijają Ci się boki to nie dlatego, ze są nie wykończone, tylko dlatego, że kroiłaś w poprzek a nie wzdłuż. polar trzeba kroić po długości, wtedy się nie ciągnie 🙂
emka a jaka to jest taśma na kantary   😀iabeł: 😀iabeł: Gdzie ją kupujesz?


W sklepie z linami i taśmami na ogół. Czasem jak mam czym zajechać to u producenta 🙂

emka proponuję , żebyś z tej taśmy od razu robiła do uwiązów kantar  😀
ale uwiązy świetne  😀


może kiedyś ;-)

emka, nie myślałaś żeby karabinczyk był inaczej mocowany?  tak  żeby był "wymienialny"?


Muszę spróbować. Choć tak "plotę" już z przyzwyczajenia 🙂


Dziś kupiłam na próbę taśmę z wszytą gumą 🙂
Wieczorkiem wrzucę fotkę "antypoślizgowego" uwiązu 🙂

Kochani macie jakieś tańsze źródło, gdzie można kupić relugany? takie z krótkim gęstym włosiem i jak mają się ceny do tego?
kolorwiatru   Pani władczyni imperatorka
30 czerwca 2011 18:25
tajnaa u nas na targu tego pod dostatkiem od "góroli" w cenach okolo 50-70 zł za skórkę
BASZNIA   mleczna i deserowa
30 czerwca 2011 19:47
Frosska, mialam na mysli wspomniana juz kolezanke Likier 😉.
Frosska   samozwańczy starszy oborowy
30 czerwca 2011 21:05
To ja mam jakąś niską samoocenę bo porównywałam swój czapak do  Likierowych no i czy ja wiem ... są raczej na podobnym poziomie, choć ja mam na tyle poukładane żeby nie sprzedawać tak marnych wyrobów, dobra koniec OT, zrobiłam wypinacze 😉

Co do reluganów, to chodzi ci o pewnie o te sztuczne, bo jak ktoś z lubelskiego i chce prawdziwe to proponuje dzwonić do Kurowa(jak ktoś niewtajemniczony to miasteczko słynie z wyrobów futrzarskich i skórzanych), nie wiem może też wysyłają...
tajnaa u nas na targu tego pod dostatkiem od "góroli" w cenach okolo 50-70 zł za skórkę


Tak, tak, ale relugany to nie są jakieś zwykłe barany /chyba/, chodzi mi o taką skórę jak jest przy mattesach - futro grube, gęste i krótsze niż w standardowych skórach owczych, które kładzie się na fotele.
Frosska   samozwańczy starszy oborowy
30 czerwca 2011 21:23
To zależy od rodzaju wełny jaki miała owca z której jest skórka(merynosy(rasa owiec) mają chyba najlepszą do celów podkładkowych bo ich wełna jest sprężysta), i do tego jest strzyżona na odpowiednią długość włosia 😉
No właśnie. Ktoś podszywał reluganami czapraki, tylko nie pamiętam kto, chyba caroline, ale jej nie ma 🙁
risotto   Życie końmi prowadzone
30 czerwca 2011 21:31
Deborah  wielkie dzięki bo teraz będę robiła drugie :P
Frosska w ogole nie o to chodzi, ja i ogolnie tu ludzie kupowali naturalne, ja za 70 albo 80 zł z Nowego Targu


Tajnaa  patrz wyżej i jak coś potrzebujesz to pisz 🙂 One sa takie jak mattesowe itp no ale moim zdaniem nizszej jakosci jednak sa najblizsze takim. Robie czasem jakies podkładki czy cos ale to sie mocno cięzko szyje.
Ja chcę samą skórę położyć, tylko wyciąć na kształt podkładki 🙂
relugan jest jakos inaczej wyprawiany niz zwykly baran (chyba).
Mam relugana z krótką sierścią z allegro i mam podkładkę Matesa. Dla mnie, dla laika, oba te futra niewiele się różnią jeśli chodzi o grubość, gęstość włosa, jego pofalowanie.
Tak, relugany są inaczej wyprawiane. Chyba rzeczywiście jednak kupię gluta i położę bezpośrednio na grzbiet, chociaż to mi się takie nienaturalne wydaje dla końskich pleców i boje się, że jednak kobyła się odparzy  🤔
tajnaa , w szkółce gdzie uczyłam się jeździć każdy koń miał gluta kładzionego bezpośrednio na grzbiet i niezależnie od pogody nigdy żaden się nie odparzył 🙂 nawet najbardziej wydelikacona klacz odparzająca się od samego głaskania 😉 tylko zawsze trzeba było pilnować, żeby w tych dziurkach ani ziarnka piasku nie było, oj pamiętam jak nas instruktorka goniła o to  😁
ovca   Per aspera donikąd
01 lipca 2011 13:34
tajnaaa znam wiele koni chodzących w glutach leżących bezpośrednio na grzebiecie i nigdy nie widziałam od niego odparzeń 😉
tajnaa a jak się boisz to są i glutki podszyte taką tkaninką, niegdy nie spotkałam się z tym żeby glut odparzył konia


Robię nauszniki nr 3 i czuję się jak stara babcia robiąca na szydełku czapeczki wnukom  😀
Niby tak, ale żel jest taki nienaturalny dla mnie  🍴 Chcę kupić skórę relugan taką z 2cm włosem, pociąć i podkładać pod siodło.
Tylko strasznie ciężko taką skórę kupić.  🤔
tajna- nie kładź gluta na plecy! Ruda mi się od gluta odparzyła i własnie później kupiłam relugan i kładłam bezpośrednio na plecy, po ok 2tyg wszystko się ładnie wygoiło
🙂 własnie tego się obawiam, mój koń jest jak "francuski piesek" od byle czego się obetrze.
Można wiedzieć gdzie kupiłaś relugan?
Kastorkowa   Szałas na hałas
01 lipca 2011 14:51
Tajnaa A nie możesz położyć gluta na czaprak?
Ja znalazłam jakiś czas temu na allegro futerko owcze, dałam je na kaloszka (wrzucałam tu zdjęcie) , myślę,że jest baaardzo podobne do reluganu. Dałam za nie razem z przesyłką ok 40zł-50 ^^
Tajnaa A nie możesz położyć gluta na czaprak?

Gluty na czaprak mam, jednak chodzi mi o coś, co można bezpośrednio na końskie plecy położyć i przy okazji oszczędzić czapraki 🙂
Z jednej skóry da się zrobić ze 2-3 podkładki, a z tego co wiem furto się nie wyciera i jest przyjazne dla końskich plecków.
Da się zrobić 1,5 podkładki. Ja kupiłam w NT albo w firmie DecoSkór (maja strone) a 2gi raz szukałąm na google i na farta znalazłam pania ktora na 2gi dzień jechała do Krakowa 🙂 I bardzo fajne miałą te futra, jak siąde do 2giego komputeraa to podrzuce telefon.
Będę polować, szkoda, że w Polsce tak Ciężko to kupić :/
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się