Dopasowanie siodła

Założyłam dzisiaj podkładkę mattesa z tym systemem wymienialnych wkładek, tyle że pustą, i siodło leżało super. Myślę więc, że z żelem będzie podobnie 🙂
EnSzeretem, za szerokie bardzo często wędruje do przodu.
Jak się ma łęk stubbena do Daw Maga? w sensie czy 31 stubbena jest węższe/szersze od DM M?
Tak też myślałam, ale musiałam dostać potwierdzenie od "fachowców"  :kwiatek:
Czyli za szerokie również może wędrować do przodu?


moje za szerokie wedruje do tylu  😤
stubbenowskie 31 będzie co najmniej jak L Daw-Maga (M będzie ok. 29 stubbena), oni mają zupełnie inną rozmiarówkę jak prestige
dzięki 🙂
a jeśli w czasie jazdy czaprak mi wyjeżdża do tyłu, to co jest nie tak z siodłem?
Mi czaprak wyjezdzal do tylu jak siodlo mialam za waskie i siodlo tez lecialo do tylu z tego powodu  🙁
rtk nie ma jednej odpowiedzi. Moje siodło było za szerokie, wtedy pady mi wyjeżdżały. Ale wiem ze ktoś tu pisał ze przy za cisnym też tak było.

edit: już Dramka to napisała 😉
mi wyjeżdżał jak siodłałam za daleko (krótki koń). siodło chciało wrócić na właściwe miejsce.
rtk Najlepiej wstaw fotke jak siodlo lezy  😉

niestety nie mam fot siodła na koniu, a pode mną w trakcie jazdy, nie wiem czy coś wywnioskujecie?


To musisz fotki zrobic  😉
dramka,pisz jakie fotki 🙂
podpięty popręg!, bez czapraka, najlepiej przed i po jeździe (tu wiadomo, nie da się zbyt bez czapraka), od boku żeby siodło było widziane od którejś tybinki idealnie. jeszcze mogą być zdjęcia pleców po zdjęciu siodła 😉
rtk
Nie umiem ocenic siodła z tych zdjec, ale mam wrazenie ze masz pariske za wysoko osiodłaną.
Moje siodło po przepchaniu wróciło.
Nie mam lepszych zdjęć ale wrzucam. Wreszcie jest nawet OK.
Są minimalne jasne plamy, ale uspokajam się tym, że wata jest nowa i jeszcze sie uklepie w miejscu mocniejszego przylegania.
W każdym razie koń przestał mieć "łaskotki" po przejechaniu szczotką i nie ucieka jak zakładam siodło.

Zdjęcie po jeździe - czaprak nie przesunięty, nie zmarszczony, siodło w tym samym miejscu, popręg prawie od łokcia, mimo iż tego nie widać, bo kobyła sięgała po marchewkę 🙂 Prawie, bo dalej zapiąć go nie mogę ze względu na pozostałość po sarkoidzie /dzikie mięso/



plamy:




rtk, ja bym to siodło przede wszystkim cofnęła, Pariska jest długa, masz sporo miejsca na to. 🙂
Wsiadłam w Venus K 16.
Jeździ mi się szałowo, bo mnie konkretnie trzyma, ale słyszałam opinie z boku, że siedzisko jest jednak na mnie za małe, że siedzę za bardzo nad koniem.
czy moj tyłek rzeczywiscie jest za duży na 16? Wracać do 17?
Niby zasada taka że ze pupą Twoja dłoń w poprzek położona powinna się zmieścić.
wg mnie jest idealne, na co wieksze🙂 jest dopasowane jak ulal🙂
rtk ważne że tobie dobrze 🙂

Ja dziś wysłałam swojego zaldiego do poszerzenia o 3 rozmiary, generalnie jego  fabryczny rozstaw to 28, teraz będzie 35. Mam nadzieje, że to nie wpłynie na jego terlice  🍴
rtk, jest bardzo dobrze - moim zdaniem dla Ciebie 16. Ta zasada z dłonią z tyłu miejszczącą się to jest jakaś przestarzała bujda - czyja niby to ma być dłoń - twoja czy trenera czy kurde brata? Jak facet ma większą dłoń to więcej miejsca musi mu zostać? No proszę was 😉.
rtk, w 16 jest o niebo lepiej. Zdecydowanie bierz 16.
A jeśli chodzi o czaprak, w mojej stajni też wyjeżdża na jednej kobyle, która ma siodło dopasowane co do centymetra, mimo że jest krzywa.
rtk, moim zdaniem siedzisko nie jest za małe. Tylko na tym ostatnim zdjęciu siedzisz jakoś tak nad siodłem, nie jesteś w nie "wessana" 😉 Oczywiście tybinka wydaje mi się za długa. Jakbym miała kupować siodło za grube tysiaki, to chciałabym krótszą o te kilka cm. Chyba, że jak wsiądziesz w nie konkretnie, to i noga pojedzie trochę w dół.
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
09 lipca 2011 09:37
Tylko na tym ostatnim zdjęciu siedzisz jakoś tak nad siodłem, nie jesteś w nie "wessana" 😉

Generalnie venus k to nie jest łatwe siodło do wessania się, mnie kompletnie zirytowała
taka konstrukcja close contacta.

Rtk - ja też uważam, że siedzisko jest ok, no i ten bloczek zdecydowanie w lepszym miejscu wypada- miałam podobnie i mimo, że jeszcze nie wyglądał idealnie to w ogóle nie przeszkadzał.
Natomiast masz strasznie na szyji to siodło zamontowane- zjeżdża Ci tak do przodu?
Spokojnie 10 cm dalej możesz założyć- też mam długiego zwierzaka i miejsca jest na nim pod dostatkiem 🙂
Dzięki dziewczyny  :kwiatek:
Tak, siodło zjeżdża do przodu, ale nie jest spasowane na konia, mam wrażenie że powinno być szersze. Ale to się da zrobić, w końcu to Prestige 😉.
Najważniejsze, żeby mi się dobrze w nim siedziało, na konia da się dopasować. Dzisiaj zrobimy więcej zdjęć w ruchu.

A nie macie wrażenia że siedzę za bardzo na tylnym łęku? Że ono się wyjeżdzi za bardzo z tyłu i potem bede źle siedziec?
rtk, nie, siedzisz w środku siedziska. 😉
" Ale to się da zrobić, w końcu to Prestige ." jasne  🙄 cos wiem na ten temat  😤

rtk Za bardzo z tyłu siedzisz.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się