Jakie pasze dajecie swoim koniom?

Ja zamawiałam jakoś pod koniec maja i dostałam zamówienie w dwa dni. 4 worki. Pod drzwi paszarni.  Fakt, że zawsze przed zamówieniem pytam, czy to co potrzebuje jest na magazynie, bo informacje na stronie nie zawsze się pokrywają ze stanem faktycznym. Ale do tej pory zamawiałąm już z 4 razy od lutego jakoś i nie miałam jeszcze większych kłopotów. Weź mnie nie strasz 🙁 bo ten spillers to najlepsze co mojego konia mogło spotkać 🙁
Gillian   four letter word
18 lipca 2011 12:35
no to super. Zresztą więcej na ten temat jest w temacie o sklepach internetowych, nie tylko mnie takie coś spotkało.
Ogier mi okropnie schudł, wyglada jak nieszczescie wielkie. Dzisiaj nawet pobrałam kał. Jest pasza dla chudzielców?  👀
ash   Sukces jest koloru blond....
18 lipca 2011 15:45
Dramka spróbuj Dodsona Barley Rings, Build Up Mix
zapomniałam dodać, żeby ten sklep to był dystrybutor St. Hippolyt...
@ Cejlonara: Spillersa zawsze mozesz zamowic w sklepie dystrybutora: www.rgrpartners.com/sklep jak ostatnio zamowilam pasze, bylo tego raptem 3 worki, wyslali mi gratis.
Bay, na kosciec konkretnie jest Sales Prep dodsona(na stronie mozesz poczytac), bo i spillers i build up sa na miesni.
chyba się zdecyduję na St. Hippolyt Hesta Mix Light Energy bo zależy mi na czymś niekalorycznym i do tego coś w stylu Vetripharm Equipur Fohlen + tradycyjne suplementy.
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
22 lipca 2011 10:19
Potrzebuje malej odpowiedzi. Oczywiscie usredniajac bo wiadomo kon koniowi nierowny. Ile liczycie na konia kg owsa (gnieciony lub nie) na dzien?Przy 15 koniach rocznie ile wynosi zapotrzebowanie? Dajmy na to konie chodzace codziennie, w treningu.
anetakajper   Dolata i spółka
22 lipca 2011 10:27
Domiwa mój znajomy który ma 1 konia kupuje od nas 2 tony owsa i 1 tonę jęczmienia  😲
My liczymy zawsze na swoje konie 1 tona owsa na sztukę. Konie chodzą codziennie. Mają ciągły dostęp do siana, a latem pastwiska.

Teraz ja mam pytanie czy mogę podawać olej lniany dla 3,5 miesięcznego źrebaczka. Jeśli tak to ile ?
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
22 lipca 2011 18:15
anetakajper dzieki. rozumiem ze tona na konia na rok?
Moze ktos jeszcze opisze?

co do oleju. Z tego co slyszlalam a sa rozne opinie jedni daja, a drudzy nie. Ci co daja to lyzke/ zakretke do posilku. A ci co nie daja mowia, ze dopoki zrebol przy matce to nie dawac (przynajmniej kiedy wiekszosc jego pozywienia stanowi mleko)
Karmił już ktoś z Was nowym musli Pavo Triple P?
Szukam jakiejś paszy dla mojej klaczy. Skłonna do chudnięcia, ale zeszły miesiąc praktycznie tylko się padokowała, 24h na trawie, co dało wielki brzuchol.  Teoretycznie była w jakimś lekkim treningu. Koń jest młody. Potrzebuję czegoś nieenergetyzującego, uspokajającego wręcz, coś, co pomogłoby nam nabrać jakiejś masy, mięśni. Pomożecie?  :kwiatek: - laik do spraw paszowych  😡
Żeby było nisko energetyczne i pomagalo nabrac masy miesniowej to z tego co wiem raczej trudno bedzie znalezc. Kazda pasza ktora zawiera bialko (niezbedne do budowy miesni) ma sporo energii. Dodatkowo bez ciezkiej pracy raczej samo karmienie nie da efektow.
Czy ktoś zna paszę SPILLERS Pegasus Mix i czy to faktycznie jest spillersa tak, jak podają w sklepie ATOS?? fajna cena...
Green Grass   Beczkowy Trójkąt Bermudzki
01 sierpnia 2011 13:35
Nie jest to Spillers.
Pegasus to jedna marka a Spillers to druga marka.

Pasze obu marek produkuje ta sama fabryka (MARS).
Pegasus to jakby tansza wersja Spilersa. Produkowana w tej samej fabryce co Spillers. Moja kolezanka karmi nia swoja kobylę. Wyglada bardzo ok. A cena faktycznie apetyczna. 🙂
No własnie bardzo ok mi w niej wygląda poziom skrobi.
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
01 sierpnia 2011 17:13
Te pasze sa bardzo fajne. Mialam kilka workow dla ludzi i kazdy byl zadowolony 😉
Żeby było nisko energetyczne i pomagalo nabrac masy miesniowej to z tego co wiem raczej trudno bedzie znalezc. Kazda pasza ktora zawiera bialko (niezbedne do budowy miesni) ma sporo energii. Dodatkowo bez ciezkiej pracy raczej samo karmienie nie da efektow.


Szukam jakiejś paszy dla mojej klaczy. Skłonna do chudnięcia, ale zeszły miesiąc praktycznie tylko się padokowała, 24h na trawie, co dało wielki brzuchol.  Teoretycznie była w jakimś lekkim treningu. Koń jest młody. Potrzebuję czegoś nieenergetyzującego, uspokajającego wręcz, coś, co pomogłoby nam nabrać jakiejś masy, mięśni. Pomożecie?  :kwiatek: - laik do spraw paszowych  😡


Wicia287
Zdecydowanie polecam Build Up Mix. Podawałam go 13letniej kobyłce, która nigdy nie miała okazji nabrać odpowiedniej masy mięśniowej (trudno takową nabrać po "jeździe" w terenie głównie galopem). Po pół roku dość lekkiej pracy pod siodłem, uważam, że jak na swój wiek zrobiła bardzo miłe dla oka postępy. Dodam, że angolarabka miała bardzo wrażliwy układ pokarmowy, a podczas podawania paszy ani razu nie doświadczyła kolki (co podobno wielokrotnie zdarzało się w jej przypadku) i nie miałam żadnego problemu z pohamowaniem jej temperamentu. Niestety to dość droga zabawa... Niestety nie mam zdjęć z zimy, kiedy do mnie trafiła, więc musisz uwierzyć mi na słowo 😉
wicia287, ja ze swoją doszłam do ładu na meszu Havensa - niestety Dakota nie należy do koni ekonomicznych pod względem żywieniowym, tak więc z czystym sumieniem polecam, a jest to zdecydowanie tańsza opcja niż D&H 😉
moglabym prosic o pomoc? chcialabym dobrac kilka paszy, do zmieszania, lekko energetycznych ale mocno budulcowych  i wzmagajacych kondycję i wydolność dla kobylki starszej która zaczela prace po dluuugiej przerwie :kwiatek: :kwiatek:
dziś dotarł mój St. Hippolyt Hesta Mix Light Energy. fajny, ładnie pachnie i koń ochoczo je, ale mój koń zbyt nie wybrzydza. i chyba naprawdę jest niskokaloryczna, zero kukurydzy ani innych "rzeczy tuczących". 🙂
Green Grass   Beczkowy Trójkąt Bermudzki
01 sierpnia 2011 19:15
moglabym prosic o pomoc? chcialabym dobrac kilka paszy, do zmieszania, lekko energetycznych ale mocno budulcowych  i wzmagajacych kondycję i wydolność dla kobylki starszej która zaczela prace po dluuugiej przerwie :kwiatek: :kwiatek:


Napisz do Edytki. Ona miala dobrze zbilansowaną dietę dla swojej 18 letniej kobyłki, która stała na łąkach i miała zostać odkramiona.
Green Grass,

Edytki?  🤔  :kwiatek:
Jezeli dobra, skuteczna pasza dla starszego konia, ktory ma przybrac na masie to Senior Conditioning Spillersa. Kilkoro moich znajomych jej uzywa i wyniki sa fantastyczne. Szczegoly w tym linku:
www.spillers-feeds.com/pl/Poland/header-bottom/Produkty-i-dystrybutorzy/Pasze-dla-koni-starszych/Response-instant-energy-pasze
Moim zdaniem Buil-Up jest dobra pasza ale nie dla seniorow.
mnie osobiscie bardziej chodzi nie o masę, a o masę mięsniową stricte, bo zabiedzony kobyl nie jest, ale miesnie by sie bardzo przydaly i kondycyjnie potrzebujemy wsparcia
konio, Zgadza się, wiem, że bez pracy nic nie będzie. Od tego miesiąca planuję wdrażać konia w trening.  : 😉

Brzoza  droga, to znaczy ile? 🙂

Cobrinha koń się wyrobił tak od meszu? Hm, chyba się zagłębię w to🙂


Karmelek1700   Go Go Power Rangers!
01 sierpnia 2011 23:20
A ja bardzo polecam paszę Besterly 😉
Obecnie moje konie dostają energetycznego Dynamixa, pasza jest niedroga a na prawdę widać, że działa.  W dodatku mój koń, który należy do koni bardzo wybrednych wcina to aż mu się uszy trzęsą, ponieważ pasza zrobiona jest w formie musli a nie takie takie zwykłe suche bobki, zawiera również dużo witamin i biotynę 😉


Polecam również inne pasze tej firmy, znajomi dają i są na prawdę bardzo zadowoleni 😉 Ceny nie są bardzo wygórowane 😉

Dodatkowo śmierdziuchy dostają sieczkę z Dodson&Horrell  Fibre Performance, mimo że wybredne -> wcinają. W dodatku sieczka ta zawiera mikronizowane ziarna zbóż z dodatkiem ziół, cena jaką płacę za worek 20kg to 96zł
czy jęczmień uest bardziej tuczący niż owies?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się