Filmy czterokopytne na You Tube :) (wlasne i znalezione)

Kare_szczęście, ale z obserwacji mogę śmiało powiedzieć, że duże konie niekiedy dostają lepsze noty od takiego prymitywka, który lepiej się prezentował. (uwaga, nie mówię o Bajardo) Ja po prostu chciałabym, aby właśnie oceniano konie na równi, co jest niestety trudne w ujeżdżeniu, bo pomimo wytycznych każdemu podoba się co innego.
Takie konkursy dla rasy na ogólnych zawodach byłyby bezsensu 😉 Ale fakt, byłoby to jedyne wyjście z sytuacji 😉
Equi.dream, jaki dźwięk? Ja tam nic ciekawego nie słyszę 🙂


  w tym filmie 😉
Aaa, faktycznie, myslałam, że o mój Ci chodzi 🙂


co sądzicie? jak dla mnie tragedia, i takie smutne oczy ma ten kon
zosia1990   Synesthete: sight-hearing-touch
12 sierpnia 2011 21:29
srebrna , jak dla mnie nerwówka niezła
    😵 
Nigna   Warto mieć marzenia...
14 sierpnia 2011 06:41
monia: było już chyba z 10 razy  🤣
dla mnie jest jedno zadziwiajace. tak wypadajac z siodla, facet nie spadl  🤔 i tylko jedno wylamanie, bez zadnej zrzutki  🤔 niesamowite 🤔wirek:
wczoraj w GCT jeden holender latał podobnie... łydki latały mu na boki, łokciami machał jak kaczka przy starcie, a lądował na szyi 😵  jak on dotarł do takiego poziomu z TAKĄ techniką 🤔
Widziałam to ... Nawet komentowali jego styl rzucania rękami  🤔
nie jestem pewna ale to chyba był Maikel van der Vleuten... wczorajszego przejazdu jeszcze nigdzie nie ma chyba, ale znalazłam taki
wczoraj było jeszcze gorzej
bemyself to jescze nic, postaram sie nagrać pewnego gościa w mojej stajni to dopeiro ci kopara opadnie 🙂
wczoraj w GCT jeden holender latał podobnie... łydki latały mu na boki, łokciami machał jak kaczka przy starcie, a lądował na szyi 😵   jak on dotarł do takiego poziomu z TAKĄ techniką 🤔


a w wiekszosci taki obrazek jest bardzo latwy do przewidzenia w zestawieniu brak umiejetnosci+brak pokory i checi nauki+duza kasa+bardzo dobry kon. bo w momencie gdy kon przeskakuje na czysto tak wysokie przeszkody, przy tak maksymalnym przeszkadzaniu jezdzca, to az boli pomyslec o tym co by mogl osiagnac na nim czlowiek ze swietna technika...
hugolina009, może dlatego dotarł do "takiego" poziomu, że zwyczajnie - umie jeździć?
Owszem, styl może się tobie nie podobać, ale - mogłabyś wskazać moment - jeden moment, kiedy M.vdF. przeszkadza koniowi? No i musowo - moment lądowania na szyi.
Wkurzyłam się, bo nawet nie chciałam oglądać filmiku, spodziewając się "niewiadomoczego", a tu...
Ech, skoczże sobie dziewczyno choć jeden skok choć 140 i daj się nagrać 🙂 - nie musisz nikomu pokazywać, sama sobie obejrzyj.
Ciekawa też jestem, jak w takim razie skomentowałabyś (kiedyś) Rodrigo Pessoa, gdy miał konia, przy którym zachodziła realna obawa o jego (jeźdźca) "męskość" i po prostu walczył o przeżycie na każdym skoku.

nie mówie konkretnie o tym przejezdzie, tylko o tym z GCT 😵
i nie tylko ja uważałam, że koleś ma specyficzny "styl", tylko sporo osób które oglądało, a także komentator tamtego wydarzenia... nie wiem czy rzucanie sie na siodle i machanie "skrzydełkami" nie przeszkadza w skokach na wysokości 150cm, ale moim zdaniem przeszkadza, bo jeździec wyraźnie zakłóca równowagę konia... sama nie skacze, ale to nie znaczy ze jestem ślepa... nawet laik widziałby,że coś jest nie tak. Nie chodzi mi o filmik który wrzuciłam, tylko o przejazd z GCT, bo do niego nawiązałam pierwszą wypowiedzią i wierz już nie ale było znacznie gorzej 🙄
aha... ja nie brałabym do skoków konia,na którym trzeba walczyć o przeżycie 😉
edit: znalazłam... wiersz drugi kolumna pierwsza, runda druga... chodzi mi głownie o końcówke przejazdu, od ok 50s, na szeregu widać pięknie "styl" jeźdźca  http://www.globalchampionstour.com/riders/63/maikel-van-der-vleuten/gallery
hugolina009, mi się przejazd podoba. Równo w dystansach, bez szarpaniny. To co robi z rękoma... no nie wygląda najlepiej. Tylko, że oprócz doznań czysto estetycznych, nie widać żeby zawisł mu na pysku. To był równy przejazd, na spokojnym koniu, który dobrze się prowadził. Życzę Ci żebyś kiedyś tak jeździła, a pewnie do takiego poziomu jazdy nigdy nie dojdziesz.
ElMadziarra   Mam zaświadczenie!
15 sierpnia 2011 11:08
Na moje oko oddaje rękę "po grzywie", a ponieważ jeździ z łokciami na bok - "na skrzydełka" wygląda to jak wygląda. Z moich obserwacji wynika, że wielu, naprawdę wielu skoczków, nawet tych ze światowej czołówki, jeździ z łokciami ustawionymi "na skrzydełka", ale ponieważ w skoku oddają rękę "do pyska" nie daje to takiego efektu wizualnego, jak u MvdV.


Ale co ja tam wiem, ja tylko kałuże kicam, a raczej kicałam, jak jeszcze nie byłam uziemiona jeździecko.
😀 😀
Wiem,że temat Anky był już wielokrotnie poruszany,ale jak to zobaczyłam to automatycznie mnie zaczęło wszystko bolec 
konia44 mnie też  🙁

akama  😍
konia44, maliniak    🤔  🤔wirek:
maliniak- dla mnie to filmik zrobiony przez jakąś rozhisteryzowaną dziewczynkę, która nie ma pojęcia do czego służą tzw.patenty. Brakuje jeszcze zdjęć konia skopanego ostrogą do krwi, krwi na pysku albo pokazu brutalnego użycia bata  - i podpisu " pomoce okrucieństwa" czy coś w ten deseń  😵
chciałem zobaczyć jakie są wasze opinie
Wiem,że temat Anky był już wielokrotnie poruszany,ale jak to zobaczyłam to automatycznie mnie zaczęło wszystko bolec 



z ciekawosci, dlaczego? bo rolluje konia? a moze pokazywala metodę treningową, do której sie przyznaje, jest wiele tematów o tym, a moje skromne zdanie jak na oko laika to kon nie wyglada na cierpiącego i jęczącego z bólu? sama Anky mowila, że praca w rollkurze nie moze trwac zbyt dlugo. do mnie przemawia fakt ze zarówno ona jak i konie osiagaja najwyzsza klasę sportową wiec chyba nie łamie to konskich karków tak? moze zmodyfikuję moje zdanie, gdy powiesz co sprawia taki bol patrzac na to?
Do mnie przemawia fakt, że konie w naturze nie przyjmują takiej pozycji szyi...
dokladnie to nienaturlna pozycja tak samo jak np w druga strone <konie siegajace po siano z wysoko zamocowanego pasnika> wez tak przez godzine trzymaj gebe przy piersi albo patrz sie przez godzine w gore, tez Cie bedzie wszystko bolało, nie wiem na ile to prawda ale od tego mogą sie robic zwyrodnienia stawow. Po za tym na co komu rollkur? Nie jestem naturalsem jakims zaraz, ale np taka Morsztynowa jezdzi ladnie klasycznie ujezdzenie i nie potrzebuje oglowia zeby kon sie jej ganaszował, a po co to wszystko... no kto mi odpowie po co jes rollkur? po co takie przeganaszowywanie?
Rollkur musi byc skuteczna metoda treningowa skoro tylu zawodowych dresazystow go uzywa. Ja sie na tym dobrze nie znam. Tak jak napisala bemyself Anky uzywa go rozsadnie i wie, ze nie moze to trwac za dlugo. Wszyscy krzycza wokolo, ze to straszna metoda, a teraz przeciez wiekszosc jezdzcow najwyzszej klasy jej uzywa i dochodza bardzo wysoko. Mowie to jako obserwator wyciagajacy wnioski  😉

PS: Przepraszam za brak polskich znakw, ale pisze z niemieckiej klawiatury.
jakos dalej to do mnie nie przemawia, nie mam pojecia jaki to ma cel.
Kazdy ma swoje zdanie  😉 Ja na poczatku, gdy dowiedzialam sie o rollkurze, bylam wielce oburzona, ze ktos moze to stosowac. Ale potem obserwujac najlepszych jezdzcow doszlam do wniosku, ze uzywany z glowa i umiarem moze pomoc w treningu. Mowie tu oczywiscie tylko o doswiadczonych w tym kierunku ludziach, ktorzy stosujac rollkur nie robia koniowi krzywdy.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się