Oficerki

Dziś byłam na ostatnich przymiarkach oficerek u pani cholewkarz - wyglądają bardzo ładnie  😍 - w przyszłym tygodniu będą do odbioru.
Okazało się, że podana szerokość cholewki jest odrobinę węższa, więc obyło się bez zwężania w łydce - są na styk - przydałoby się, by w kostce były ciut węższe, ale za duże ryzyko, że po zwężeniu będzie ciężko spasować skórę przy zamku, więc odpuściłam... no i nie wiadomo, czy bym nogę na podbiciu mogła wcisnąć
Wątek skupia się głównie na oficerkach konkretnych firm, a czy ktoś z forumowiczów ma może oficerki robione od a do z u szewca? I najlepiej niech wstawi zdjęcia, jak to wyszło i rzuci kilka słów w temacie jak po ile, czy na konkretny wzór jakiś innych oficerek itp.  🙂
Kto posiada oficerki ARIAT  👀
goscinnie nowki sztuki jezdzilam dwa lata temu w uk,tam to top marka,kapitalna skora,swietnie  wyprofilowana podeszwa i te co testowalam mialy takie kosmiczne wkladki w srodku ,ciekawy luk i troche "kosmiczny" wyglad🙂 o ile krotkich butow tej firmy nie moge polecic tak oficerki z czystym  sumieniem
Dla czego nie polecasz butów?Zz tego co zauważyłam to prawie cała czołówka światowa w nich śmiga.
[quote author=Ktoś link=topic=211.msg1100660#msg1100660 date=1313180204]
a ja mam zdjęcie specjalnie dla Perlicy i Dramki - moje 2,5 letnie granatowe De Niro 😉

[/quote]

Ktoś ale mam zapłon 😂 PIĘKNE są 😜
http://www.equiversum.pl/petrie-petrie-oficerki-dublin-p-2889.html?osCsid=adf27853f1f8057bf26c1b017c0789c8
te też są fajne
po pierwsze edytuj posty, a po drugie nie cytuj zdjec!  👿
wlasnie odebralam moje Petrie Fieldboots. generalnie sa czerwone 😂 zobaczymy jak w uzytkowaniu
Czy może mi ktoś podpowiedzieć w jakim sklepie w Warszawie sensownie wymierzą nogę? Mam zamiar kupić ujeżdżeniowe Koningsy, Cavallo albo Petri (wybór ciężki).
Wiem, że gdzieś było, ale nie jestem w stanie przejrzeć całego wątku  😡

Podobno można zamówić w Hippice oficerki, które będą twardsze niż standardowo. Czy miał ktoś takie oficerki? Czy faktycznie są wtedy sztywne? Jak widziałam standardową skórę to jest raczej miękka.
Jak ja moje zamawiałam, to pani pytała, czy mają być usztywniane, czy nie. Poprosiłam o usztywniane, ale jakoś nie widać po nich tej sztywności. Tzn. oczywiście całkowicie się różnią od typowych ujeżdżeniowych Koenigs czy Petrie. IMO jeśli zależy Ci na ujeżdżeniowym looku, to nie Hippika...
kenna Dzięki!!! Tak myślałam, cena fajna, ale w takim razie się nie skuszę 🙂
Najgorsze jest to, że dzwoniłam do kilku sklepów ( m. in. Pasi-konik, Karina, Stajnia) i wszędzie słyszę: Hippika. Nie mogę namierzyć sklepu z Cavallo i Konigsami ( chyba mustang, ale nie wiem jak tam z pomiarami)... 🤔
Ciężki orzech do zgryzienia, a stare Talenty Cavallo mam wrażenie, że mogą w każdej chwili zaniemóc 
Może to i fajne, że sklepy promują polską firmę. Ale czy naprawdę to taki problem dla Hippiki zrobić ujeżdżeniowe oficerki? Albo takie, które będą wyglądać, jakby choćby koło ujeżdżeniowych stały  😂
reinko Mi sie trafily twarde hippici niestety, wolalabym mieksze. Mierzona bylam w STAJNI
lamri ma cavallo
Dramka Pytanie co dla Ciebie oznaczają "twarde strasznie" 🙂 Wiem z własnego doświadczenia, że do skoków to raczej się się nie oczekuje "skały".

O Lamri nie pomyślałam, tyle że w tym przypadku musiałabym sama wymierzyć nogę a to może być ryzykowne. Z drugiej strony te oficerki Cavallo całkiem nieźle wyglądają...
a koński świat nie pobiera wymiarów?coś mi po głowie chodzi właśnie ten sklep
tak, w konski swiecie maja koenigsy (przynjamniej mieli dwa lata temu)

co do butow ariat, to ja sobie bardzo chwale, tak jak i oficerki koenigsa (raczej dla chudych lydek).
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
04 września 2011 16:57
W konskim świecie aktualnie są petrie i hippicy chyba tylko, ale na pewno p. Madzia zmierzy nogę  🙂
Dziś oficerki przeszły chrzest... i jestem w nich zakochana  😍
W zakładzie bardzo ładnie wszyli zamek i delikatnie zwęzili w kostce...
Nie spodziewałam się, że jest taka różnica pomiędzy jazdą w oficerkach a czapsach... normlanie szok!
oti   Everybody lies...
18 września 2011 19:19
Ja zamówiłam jakiś czas temu Anky Petrie Olimpic i już się nie mogę doczekać, jak dojdą!  😜 Mają być w połowie października. Może ktoś, kto je użytkuje wypowie się o nich? Co nieco czytałam o nich w wątku, same dobre opinie, mam nadzieję, że takie będą rzeczywiście 😉
Cobrinha, świetnie wyglądają te zamki 🙂 Ile za nie dałaś? A oficerki o takich proporcjach... no mogłabym je sobie codziennie na kolanach sadzać i głaskać 😁
oti, Ale zamówiłaś Petrie Anky czy Petrie Olimpic? Bo to dwa różne modele.

Ja właśnie skłaniam się do Cavallo Grand Prix Plus - czy ktoś widział, jaka na tych cavallo jest skóra?

quantanamera, - też masz fioła na punkcie wysokich, wąskich oficerek? Moje największe cierpienie to fakt, że nigdy takich nie założę ;(
oti   Everybody lies...
18 września 2011 19:25
epk,
Petrie Olympic - dokładnie takie -> http://pasi-konik.pl/pl,product,627040,petrie,oficerki,olympic.html  😀
Aaa, bo zobacz co napisałaś w poprzednim poście 😉.
epk, oj mam, normalnie to prawie jakiś fetysz 😁

oti, Olympiki ma chyba disco, może coś napisze o wrażeniach z użytkowania. Jak dobiję moje Koenigi (już coraz mniej im brakuje, hehe) to w przyszłym roku też rozważam taki model do jazdy na co dzień.

quantanamera, ja już myślałam nad operacją plastyczną na własne łydki - zrobiłabym jakieś 35-36 cm i dałoby radę 😉
Ogladalam dzisiaj oficerki veredusa i chociaz wczesniej mi sie nie podobaly to zakochalam sie
busch   Mad god's blessing.
18 września 2011 20:34
quantanamera, ja już myślałam nad operacją plastyczną na własne łydki - zrobiłabym jakieś 35-36 cm i dałoby radę 😉


Moich i tak nie przebijesz 😉 Jak szukałam oficerek na ebayu, to miałam ułatwione zadanie - wszystkie, które wyglądały jak kalosze rolnika, były mniej więcej w moim rozmiarze 😀 Wszystkie, które wyglądały elegancko i ujeżdżeniowo, konczyły się co najmniej 5 centymetrów przed tym, co mam jakieś mgliste szanse dopiąć na swoich nogach 😉 .
busch, uwielbiam Twoje opisy 😉
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
18 września 2011 23:36
oti warto poczekać 😉
ja mam je już rok i choć z początku było ciężko, to teraz nie zamieniłabym je na żadne inne 😉
Cobrinha, świetnie wyglądają te zamki 🙂 Ile za nie dałaś? A oficerki o takich proporcjach... no mogłabym je sobie codziennie na kolanach sadzać i głaskać 😁

No jestem w nich zakochana... i przeżyłam szok na pierwszej jeździe, że mogą robić taką różnicę 😉
U szewca, kaletnika dałam 100zł +9zł za zatrzask bo nie mieli maszyny do ich zakładania - naprawdę odwalili kawał dobrej roboty - opłaciło się tyle czekać  😍
Są strasznie sztywne, więc chodzić w nich nie dam prawie rady, do tego ten wygięty profil cholewki  😍... a długość... cóż - w stajni gdzie stoję są naaaajdłuższe i budzą ogólny zachwyt hehe
Tak nieśmiało wstawię fotkę z wielkim zacieszem na twarzy po ich założeniu - oczywiście do stajni skakałam, bo iść się nie dało :P
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się