DIY - zrób to sam

cieciorka   kocioł bałkański
07 października 2011 10:19
Interbeta, bemyself, coraz bardziej widzę, jak jestem nie przygotowana. znacie może jakąś stronkę- "jak zacząć", ze wskazówkami, "chwytami"? planuję robić właśnie bransoletkę, ew. broszkę, kolczyki mniej mi się podobają.
ja zaczelam od breloczka. nie znam takiej, zobaczylam zdjęcia Interbety, zerknelam na allegro na gotowe produkty i na czuja zaczelam pleść  😡

bo to nie jest trudne, wstawiaj zdjęcia, Interbetkę poproś o radę, bo ja to takie samoukowe niewiadomoco 😂
właśnie wstałam od maszyny










pokazuj  😀iabeł:

ja tez skonczylam, fotki zrobione, wstawie wieczorem  😎
już edytowałam
czekam również na zdjęcia twoich prac
sznurka, ząbek przecudny! królik nie w moim typie, ale na brelok bylby przecudowny!😀

a kon jest przeswietny!!!! brakuje pegazowych skrzydel i tiulowej spodniczki  😍 😍 😍
tutoriali w google jest od gorma tu jakiś pierwszy z brzegu:
http://www.bazardekoracji.pl/Jak-zrobic-bizuterie-z-Sutaszu-cinfo-pol-63.html

tutaj zdjęcia po kolei jak powstaje bransoletka;
http://chomikuj.pl/JarekR2/Sutasz+bransoletka+krok+po+kroku+tutorial

Hasło "Sutasz tutorial" albo "Soutache tutorial" i dziesiątki wyników 🙂
moze polecic jakiś dobry sklep z materiałami do sutaszu?


Będę próbować. Może i takiej leworęcznej pierdole jak ja się uda coś ładnego zrobić 🙂
BASZNIA   mleczna i deserowa
08 października 2011 20:38
Mega, dzieki za linki, ten pierwszy super, nie trafilam na niego, choc szukalam wczesniej 🙂
kolczyk zacvzal sie tak:

a zakonczyl tak:



bransoletka






byloby ladniej gdyby koraliki byly równe, znaczy wszystkie równo idealnie okragle, bo tak bylo ciezko je ulozyc. nitki ani filcu wbrew pozorom nie widac, i udalo mi sie koraliki ulozyc w koncu ladnie 🙂

prosze o wskazówki na zaś

kolczyk to moja druga praca, a bransoletka dopiero trzecia  😡
Ogólnie pomysły ciekawe, ale nie da się ukryć, że sutasz nieraz się chowa, nie układa itp. Hmm. Nie wiem, z czego to wynika, ale proponuję, żeby przed każdym przeszyciem nitką/żyłką wszystko sobie układać w paluszkach 🙂 Będzie zdecydowanie lepiej wychodzić. Czekam na kolejne prace xD
A to wisiorek robiony na zamówienie.

glownie chowa sie przy kolczyku, bo tam jest kupa kupa warstw i ulozyc mi sie nie chcialo jakoś, zwlaszcza na kuleczce okraglej...

w bransoletce bardziej tego pilnowalam, a tam sie uklada gorzej bo koraliki nierówne, ale jestem dosc zadowolona, jak na 3 pracę to chyba tragedii wielkiej nie ma 🙂 taka mam bynajmniej nadzieję 🙂
coraz wiecej osób sie wkreca, myslę czy moze zalozymy sobie sutaszowy wątek, zeby tak bardzo nie zawalac DIY, co sadzicie?
Hmm. Można i założyć oddzielnie 🙂 A jeśli szyjesz 4 sutasze na raz, to naprawdę trzeba tego pilnować. Żeby nawet na pół milimetra się nie odchyliło nic, bo im dalej bd szyć, tym bardziej bd odstawać.
BASZNIA   mleczna i deserowa
09 października 2011 19:52
bemyself, genialnie Ci wychodzi jak na poczatki.Interbeta, wisiorek najlepszy z dotychcasowych cudow chyba 🙂. Zostancie tutaj, na razie nie ma zbyt wielu osob na nowy watek, a w koncu jest to DIY 🙂.
w kolczyku jest finalnie 11 warstw:P

moze jutro z resztek sznurka cos bym wydlubala, bo nie wiem czy sie podniosę z łózka🙂

pozwolisz, ze skopiuję kawalek wisiorka w nastepnej dlubaninie?
Jeżeli praca nie będzie na sprzedaż, to jasne że tak 🙂
O mój wątek  💃  :jogin:

Ja też tworzę: na szydełku, na drutach, lepię z fimo, troche biżuterii, czasem coś uszyję, zaplotę. Co się da  😜
Ale nie umiem [jeszcze!] frywolitek i sutaszu.
Fairy tu nie wolno tak się chwalić bez zdjęć  🤬 toż to podchodzi pod znęcanie się  😉
śliczności  😜
A może herbatki?  😅
boskie!
Wow, Fairy, jestem Twoja fanka!! mega cudowne rzeczy! 🙂Wiecej zdjec wrzuc i WIEKSZE!! 🙂 I napisz co robisz i za ile, pewnie pare osob by sie pisalo na takie cudenka!
🏇 Dawno temu na szkolne przedstawienie  🏇



Idril   😍 😍 ja kiedyś chciałam robić kukiełki w teatrze.
hehe robiłam je na szybko, bo czasu było mało, a wszystko szyłam ręcznie (poza samym kształtem głowy), ale wyszły fajne i miałam dużo radochy przy (po)tworzeniu ich 😉
edit: jeszcze takie znalazłam:

Rude boskie  😍

moje kolejne :

💃
Fairy -  czego używasz do robienia pianki/bitej śmietany?
Sylikonu czy może specjalnej z fimo?
jedno i drugie, co bardziej pasuje 😉

jeszcze ciepłe 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się