Katastrofy lotnicze

poleci w sobotę do Hanoi
Jak poleci to Mu pomacham 🙂
Nocny lot Warszawa - Hanoi przelatuje nad moim domem akuratnie ok. 23 😉

Co do hamowania - gdzieś doczytałam, że w momencie lądowania awaryjnego bez podwozia w momencie przyziemienia wyłączane są wszystkie układy, zwłaszcza elektryczne, które mogłyby spowodować iskrzenie i eksplozję paliwa w razie rozerwania zbiorników. Skutkiem czego hamowanie odwróconym ciągiem nie wchodziło w grę, bo silniki miały odcięte zasilanie. Czyli zostaje tylko otworzyć klapy na skrzydłach i czekać aż się ślizgacz sam zatrzyma.
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
02 listopada 2011 13:53
no no właśnie, silnikiem moze wytracać jak leci, a potem juz fizyka robi swoje; w przypadku takiego lądowania
a piana podobno ma działanie przeciw -pożarowe, ale proszę zeby sie ktoś kto się zna wypowiedział :kwiatek:
link
Tylko czekałam, aż się ktoś w tym duchu odezwie i proszę.  😵
Niektórym osobom, jak się zdaje, umyka fakt, że oba zdarzenia mają ze sobą mniej więcej tyle wspólnego, że i w tym i w tym chodziło o samolot.
A.   master of sarcasm :]
02 listopada 2011 14:59
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,10576452,Marta_Kaczynska__Boeing_ladowal_na_betonie__tupolew.html

Tylko czekałam, aż się ktoś w tym duchu odezwie i proszę.  😵
Niektórym osobom, jak się zdaje, umyka fakt, że oba zdarzenia mają ze sobą mniej więcej tyle wspólnego, że i w tym i w tym chodziło o samolot.


Jak sie chce psa uderzyc, to kij zawsze sie znajdzie.
Bischa   TAFC Polska :)
02 listopada 2011 15:08
wiwiana, skróć link, forum się rozjeżdża.
Kretynka. Czy ta panna w ogóle czytała jakiekolwiek materiały, ustalenia? Ma pojęcie, co się wydarzyło w Smoleńsku, a co na Okęciu? Aaaaa, przepraszam. Należy do tych debili z PIS-u i myśleć inaczej nie umie i jak oni ma wszystko w dupie, co nie udowadnia, że to był zamach.
A.   master of sarcasm :]
02 listopada 2011 15:11
Moj kolega, fotoreporter warszawski, wlasnie napisal ze spodziewal sie ich komentarza po maks 3 godzinach od zdarzenia. Widac musieli intensywnie pomyslec co na zdrowie im nie wyszlo  🙄
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
02 listopada 2011 15:41
co za debilka!!!  😵

no i teraz to byly tez reliwie Jana Pawla II 😉
Jestem pełna podziwu dla zalogi boeinga 767  👍 Słuchałam relacji z lądowania i miałam gęsią skórkę. Cieszę się, że tak się wszystko dobrze skończyło  😍

A wracając do sprawy katastrofy smoleńskiej - wcale się nie dziwię, że oszołomi z PiS'u  mają "ciekawe" teorie. Dwa dni temu oglądałam fragment filmu o katastrofie lotniczej, oczywiście made in USA 😉
Nie dość, że gigantyczny odrzutowiec lata w środku miasta, max. kilkadziesiąt m na ziemią to jeszcze skrzydłami kosi wieże kościołów. Wybuch silnika też nie pozostawia na skrzydłach większego uszczerbku. O dziwo to nie był film s-f  😵
Bischa   TAFC Polska :)
02 listopada 2011 16:33
Bo Amerykańce to są dziwni 😁
Swoją drogą jest taki fajny program "Pogromcy mitów", gdzie Adam i Jamie obalają 90% mitów, także tych z Amerykańskich filmów. Swego czasu namiętnie oglądałam, teraz na razie brak tv i na prawdę bardzo niewiele mitów z filmów było potwierdzonych, więc ja generalnie zawsze patrzę z przymrużeniem oka na efekty specjalne, dziwne rzeczy w filmach produkcji amerykańskiej 😉
,
Jak widać Marta K. znów odgrzewa kotlety, na głupotę nie wynaleziono lekarstwa.

Najlepszy tekst jaki usłyszałam, to nie relikwie, to nie pilot to nie ksiądz samica, to duchy smoleńska dały o sobie znać 1 Listopada  😁
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
03 listopada 2011 06:43
Presja, Nie słyszałaś, że to Jan Paweł II uratował Boening'a? To nie umiejętności pilota, a NA PEWNO modlitwa tych na ziemi uratowała samolot. 😵

I taki miły gest w stronę kapitana: http://www.facebook.com/event.php?eid=134261086676242
Mnie też te słowa o zwierzętach ogromnie wzruszyły.  😍
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
03 listopada 2011 07:05
Słyszeliście tą łzawą historię, że tym lotem leciała siostra Steczkowskiej? Modliła się, by przeżyć i pomyślała, że miała cudowne życie i mogła umierać  😁
A.   master of sarcasm :]
03 listopada 2011 07:08
Ciekawe bo podobno samolotem podrozowal rowniez jakis zespol grajacy metal? Moze oni wymodlili?  🤔


Tak na marginesie, watpie zeby papa rymski mial tyle powera 😉
Ciekawe bo podobno samolotem podrozowal rowniez jakis zespol grajacy metal? Moze oni wymodlili?  🤔




taaa...na jednym pokladzie relikwie Jana Pawla II i zespol Decapitated-ten lot nie mogl sie bezproblematycznie zakonczyc😉
Zaraz na DDTVN będzie kpt. Wrona life 😀
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
03 listopada 2011 09:23
Teraz będą go ciągać od tv do radia itd..
Ale relacjonuj jak możesz 🙂😉
kpt. Wrona przybył do studio z całą rodziną, żoną, córką(która powiedziała, że jeździ konno), synem i przyszłą synową. Coś go do głosu nie dopuszczają, gada syn i żona, gadka szmatka 🙂 Strasznie skromny człowiek. Mówią, że wszyscy polecieli na lotnisko oglądać jak bedzie lądować, a on po wszystkim pojechał prosto do domu, nie dzwoniąc do nikogo, dom zastał pusty 😁
Z innej beczki trochę:
http://blog.flightstory.net/1472/kulula-air-with-new-funny-livery/

Każdy ich samolot jest tak fajnie pomalowany. Szkoda, że nie latają do nas 🙂
Tu jeszcze inny wywiad:
z Moniką Olejnik
No nie mam słów. Co za grzeczny człowiek.  :kwiatek:
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
03 listopada 2011 11:48
Tania,  właściwy człowiek na właściwym miejscu! :kwiatek:
Wiecie, tak mi przyszło do głowy, że ludzie są tak zachwyceni Kapitanem W., bo to w końcu jakiś pozytywny bohater w tym czasem irytującym kraju - nie jest politykiem ani żadną celebrytą znaną głównie z tego, że jest znana, nie wymądrza się, jadem nie pluje, robi swoje i robi to dobrze.
Bischa   TAFC Polska :)
03 listopada 2011 13:13
Skromny, skromny. Tylko po co w ogóle odpowiadał tej idiotce? Przecież do jej pustego, głupiego łba nic nie dotrze! Setki ekspertów jej nie przekonały (jak reszty ludzi PIS-u), to uwierzył, że przekona ją on sam, jeden? Jak on mógł nie rozbić samolotu na betonie, uratować 230 osób, a jej rodzice i 94 inne osoby zginęły "lądując" w błocie!?
A.   master of sarcasm :]
03 listopada 2011 13:48
w Smolensku papa rymski byl nieobecny  😎
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
03 listopada 2011 15:19
Jego córka nie tylko jeździ, ale jest utytułowaną zawodniczką =)
Wojenka   on the desert you can't remember your name
03 listopada 2011 17:43
Wielki uznanie dla kapitana Wrony, niesamowity człowiek  🙂. Przelatywali nad moim podwórkiem, akurat jak zdjęcia robiłam. Tak nisko leciał ten samolot, że zrobiłam mu zdjęcie, ale niestety 50 mm nie dało rady i wykasowałam je. A potem wchodze do domu i słyszę, że ten samolot krąży 😵.
[quote author=Strzyga link=topic=19081.msg1175089#msg1175089 date=1320333583]
Jego córka nie tylko jeździ, ale jest utytułowaną zawodniczką =)
[/quote
Faktycznie, ale ten świat mały.
Odnośnie katastrof lotniczych, myślę, że warto jutro obejrzeć na Discovery Channel "Katastrofę lotniczą" o 22. Nie będzie to zwykły program, żadna rekonstrukcja jakiejś katastrofy. 4 lata do tego się szykowali, rozbiją pod kontrolą najprawdziwszy pasażerski samolot, z tego co się zdążyłam po urywkach zorientować, rozbiją samolot podobny do Tupolewa (masa samolotu, wygląd ogólny, identyczne ustawienie silników). Może to trochę rzuci światła na katastrofę Smoleńską, chociaż warunki (miejsce katastrofy-brak drzew i pozycja samolotu w momencie rozbicia o ziemię, mam tu na myśli fakt, że nasza Tutka obróciła się na plecy) zgoła inne i to jak w takiej sytuacji zachowuje się taki samolot?
Rozbijają Boeinga 727. Duży samolot pasażerski, prototyp popularnego teraz B 737.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się