Siodło skokowe

Strzyga Piglet co to jest ból kręgosłupa i wylatane kręgi wiem bardzo dobrze.
Uprawiałam 15 lat sport wyczynowy czyli wyścigi konne. 3 lata temu skończyłam wyścigi i wtedy zaczęły się problemy.
Ja akurat mam problem z piersiową częścią więc mogę leżeć i chodzić - wtedy nie boli.
Nie mogę siedzieć- a pracę mam siedzącą przy biurku.
Oczywiście jeździć też nie powinnam i mi nie wolno, ale teraz mam swojego konia dla przyjemności to jeżdżę ją jedną.
Kiedyś 7 dziennie.
Wiem co to ból kręgosłupa pewnie lepiej niż większość z was niestety 🙄

Ale da się z tym żyć- trzeba chodzić na masaże i budować pas mięśniowy, który mi zanikł jak przestałam się ścigać...

Edit: nie polecam wszędzie polecanej terapii Mc Kenzii- mi po tym się kręgi przesuwały i w pracy płakałam przy biurku jak mi się tak przesunęły że nie mogłam oddychać -to tal dla przestrogi.
Postawiło mnie manualne nastawianie kręgów u kręgarza ( ale to na własne ryzyko) i klasyczne 30 minutowe masaże-polecam naprawdę, bo nowoczesne terapie u mnie skutek był odwrotny...
a czy ja napisałam na stan zapalny Dramka 😉
jak stan zapalny i boli to trzeba iść do lekarza, zrobić rezonans i zdiagnozować

natomiast  jeźdźcy zawodowi powinni uprawiać inny sport czy pływać czy w ogóle mieć odnowę biologiczną, czy już na to mają czas to inna sprawa

zresztą mając stan zapalny to raczej się nie możesz ruszać w ogóle a co dopiero pływać 🙂 przynajmniej jak ja mam to tydzień z głowy
Mi pływanie akurat zalecają. Jazdę odradzają, bo przez to jak mam w tej chwili ułożony kręgosłup mam dużo gorszą amortyzację, więc wstrząsy takie przy jeździe nie są wskazane. Z drugiej strony przy naprawdę dobrym, świadomym dosiadzie powinno być ok - tylko żeby taki mieć, trzeba setek dupogodzin...
no i właśnie Branka
Tu tkwi klu- ja się pochylam i garbię nie tylko na koniu, ale też na codzień-przez to głównie mi się rozrył kręgosłup.
Ale to chyba jakiś big 🚫 może wydzielić taki temat?
Jest temat - 'ty strzyka, tam boli' czy coś w tym stylu, gdzie to wszystko będzie pasowało. Mod na pewno jak będzie miał chwile to to tam przeniesie.
Perlica tez rozmiar siedziska jest dla Ciebie dobry, dla tego konia siodło jest za wąskie dlatego przód jest podniesiony, przy dobrym dopasowaniu siodło bedzie leżało w równowadze, Twoja noga będzie przylegała do klina.

Wrotki w tym wypadku Ania chciała dla swojego konia możliwość stosowania podkładki. Siodło, poduszki mają nowe wypełnienie , które jeszcze trochę osiadzie.
Bogdan dziękuję  :kwiatek:

Jeździłam dziś w nim znowu i mi się coraz lepiej jeździ.Jeszcze odbędę trening skokowy w nim 😅
Czyli jak będę miała pasujące na konicę to jeszcze lepiej mi się będzie siedziało-ekstra 💃

no jasne przecież-teraz usadza Ciebie na tył...i się musisz gimnastykować
ale jak na mnie to i tak nieźle siedzę 😡 nawet w nie dopasowanym 😂

Czym róźni się monoflap od 2 tybinkowego?
Wiem że 1 lub 2 tybinkami i tym że na pewne koń łatwiej czuje łydkę w monoflapie, przez co precyzyjniej reaguje na sygnały.
Ale czy czymś jeszcze?
sama sobie odpowiedziałaś
Uprawiałam 15 lat sport wyczynowy czyli wyścigi konne. 3
po merytorycznej jakości twoich wpisów, napiszę, że ...bardzo nie sądzę 😎
poranne kenterki 2 razy w tygodniu, to żaden sport, a na pewno nie "wyczynowy"
PS poza tym, taki staż powinien dawać chociaż tytuł "kandydata", a przeciętny kandydat dżokejski nie ma nawet promila wątpliwości, którymi ty zasypujesz to forum 🤔
niestety Wrotki zawiodę Cię bardzo,ale trochę wyścigów wygrałam-ostatni w karierze nawet bliżej Twoich stron bo Nagrodę w Sopocie 😁
Nawet 2 razy z rzędu wygrałam Puchar Finisza  czyli klasyfikację całego sezonu. Możesz sobie sprawdzić w wynikach 🤣
Żeby jakikolwiek trener posadził Cię na wyścig to trzeba przychodzić więcej niż 2 razy w tygodniu, a Ty skoro tak wszystko Wiesz to także powinieneś wiedzieć- 2 razy w tygodniu to są galopy akurat, kentry w pozostałe

Kto pyta nie błądzi akurat moim zdaniem i od tego jest właśnie forum.
A moje pytania nic wspólnego z wyścigami nie mają akurat...
niestety Wrotki zawiodę Cię bardzo,ale trochę wyścigów wygrałam-ostatni w karierze nawet bliżej Twoich stron bo Nagrodę w Sopocie 😁
chyba w psich zaprzęgach 😂
...no i zupełnie mnie nie zawiodłaś  😁
nie będę się zniżać do Twojego poziomu tej "pasjonująco-merytorycznej dyskusji"  😎
Pozdrawiam i życzę wyleczenia kompleksów 😂
gdybym z tobą brał udział w wyścigu konfabulacji i mitomanii, to naprawdę miałbym prawo do kompleksów...ale szczęśliwie nie biorę  😁
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
04 grudnia 2011 10:07
Perlica, dajesz się podpuszczać jak małolata 😉
A próbowałaś jeździć w brankowym siodle bez podkładki?
Na pewno nie leciało by tak w tył.
A słuchajcie, co robicie z tymi paskami na przystuły w czaprakach? Czy wszyscy już sie zaopatrzyliście w pady do swoich monoflapów? Bo ja nie wiem czy je odciąć te paski czy co, bo nie ma do czego ich przyczepić  😁
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
04 grudnia 2011 12:10
branko ja zapinam paski do puśliśk  😉 tu chyba widać?
Ha, no to jest myśl. Gorzej jak te paski od czapraka są jasne, bo sie będą rzucały w oczy. chociaż tak na co dzień jak sie wsiada to nie jest to problem...
branka, a jaki to problem po prostu te paski wsadzic pod siodlo? 😉
branka, ja wycinam te paski we wszystkich czaprakach - wkurzają mnie niemiłosiernie 🙂, może też tak zrób 😉
Nie chce wkładać pod siodło - mam wrażenie, że moga przeszkadzać koniowi. Poza tym zwyczajnie mnie irytują  😁 więc albo będę je zakładać za puśliska albo rzeczywiście wytnę, bo nie są potrzebne.
Dziś byłam w terenie w Brankowym siodle :kwiatek:
ms_konik ja mam obawy co do jazdy bez mattesa ( konica moja miała zapalenie mięśni grzbietu) i mam takie schizo.
Branki siodło użyję jeszcze raz na skoki i wracam w swoją ujeżdżeniówkę do czasu aż nadejdzie moja kolej na HBC  😅
governmenthorse   więcej sprzętu, niż talentu...
05 grudnia 2011 16:43
Jak się sprawuje Pfif Beauty ?
Mam na myśli sprawowanie i do skoków i ogólne (czy szybko się niszczy, czy jest wygodne itd.).
Jakie do skoków będzie lepsze siodło, z głębokim czy mniej głębokim siedziskiem?
Często skakałam w Daw-Mag'u Grand Prix (do głębokich nie należy, wręcz do "płytkich"😉, teraz mam Kieffer'a , to siodło ma bardzo głębokie siedzisko. Skakałam i w tym, i w tym. Ale sama nie wiem, które lepsze. Mam okazję wymienić siodło, ale nie wiem czy to ma sens.
Jak myślicie opłaca się wymieniać na mniej głębokie siodło?
chcesz się wymienić na Pfiffa? Toć to najgorsze siodło na świecie. Dla jeźdźca a przede wszystkim dla konia.
branka, ja wycinam te paski we wszystkich czaprakach - wkurzają mnie niemiłosiernie 🙂, może też tak zrób 😉


Myślałam ze tylko mnie  🤔wirek: Mnie też wkurzają te przy popregu  😤 Dlatego uwielbiam polopady  😍
Mnie wkurzają i ich nie zapinam jak je mam i wszyscy ze stajni na mnie krzyczą że to nie łądnie 😁 i że fleja jestem,jak nie widzę to mi przypinają je 😍

Dziś miałam pierwszy od 5 miesięcy trening skokowy w siodle HBC Brankowym.
Skakało mi się fajnie, tylko przyznam że jak mi się koń zdjął wcześnie i wybił tak że hohoo to zabrakło umiejętności.... i jakiś klocuszek ciutkę większy by się przydał -albo dopasowane już do mojego konia siodło, co by mi ułatwiło na pewno równowagę.
Brak tylnego mi nie przeszkadza o dziwo. Przyzwyczaiłam się już też do tego że to single flap i czuję się normalnie 😁
A na FB wyczytałam że HBC przyspiesza  💃
Ja nie przypinam tylko wkladam pod siodlo i nie widac  😉
ja przypinam lewy do prawego nad kłębem...jakie poręczne trzymadełko się robi 🙂😉
perlica polecam polopad lub anky  😅
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się