Oficerki

odpowie mi ktoś miły na moje pytanie 😡
Rozumiem ;-)  :kwiatek:
A biorąc pod uwagę kształt samej stopy, tego noska, to w którym modelu jest on bardziej kwadratowy?
Perlica, żeby oficerki ujeżdżeniowe nie siadały. Jeśli ten sztywnik w środku jest bambusowy (lub inny twardy) to oficerki siadają dużo mniej i nie ma problemu, że siądą w nieprawidłowym miejscu.

Petit - mi się wydaje że Petrie są bardziej kwadratowe, ale to musiałabym Ci sprawdzić, bo ja na nosek mało zwracam uwagę.
epk Fakt, pytała o inny model  :kwiatek:

Perlica Nie umiem tego profesjonalnie opisać, ale sztywnik to takie coś z tyłu, po wysokości buta. (wygląda jak taki paseczek). Wstawia się go po to, żeby but nie opadał i się nie marszczył. Wiem, że napisałam to kiepsko, ale mam nadzieję, że wiesz o co mi chodzi :P
epk sprawdzisz?
Postaram się - weź mi jutro napisz przypominajkę koło południa na PW. Mamy stajenną wigilię więc będę miała wszystkich w kupie 😉.
epkdoszło PW?

Jeszcze jedno pytanie- rożnica pomiędzy Petrie Olimpic a Petrie Anky:
1.lepsza skóra w Anky? W sensie grubsza twardsza, lepiej wyprawiona?
2.Czy Anky są bardziej wyprofilowane ujeżdżeniowo? Chodzi mi o ogólną krzywizne buta.
3.Anky mają wyższy łuk?

W Anky sztywnik bambusowy,nie ma suwaka.
W Olimpicach jest suwak, nie ma bambusa.
Lepsza skóra w Anky. Grubsza. Wyprofilowanie takie samo. Łuk zależy w których - zwykłe Anky mają chyba 5cm, a Anky Elegance 6cm (ale to sprawdź).
Tak, w Anky jest bambus, zdaje się, że można domówić do nich suwak - tylko musisz znaleźć kumatego przedstawiciela. No chyba, że masz kasę na Anky Elegance - mają i zamek i sztywnik.
Nie mam ;-P
To sprawdź jeszcze ile będą kosztowały Anky zwykłe z domówionym zamkiem. Może to nie będzie dużo więcej niż Olimpici - a wtedy warto!
Tak, tak zadzwonię dzisiaj i się dopytam.
Ogólnie to już mam kompletny mętlik w głowie.
Po pierwsze to nie wiem na jaką markę się zdecydować-Cavallo,Petrie czy Konigi.
Petrie i Konigi na pewno są dostępne w Warszawie, w sklepie wymierzą mi nogę. Są bardziej popularne, więc termin oczekiwania raczej krótszy. Aczkolwiek dzisiaj zadzwonię do Mustanga, Pasi Konika i Końskiego Świata i się dokładnie dowiem.
A po drugie model.
Petrie Olimpici czy te Anky z zamkiem, ale wtedy budżet będzie pewnie przekroczony o kilkaset złoty. Pytanie, czy lepiej poczekać i kupić za miesiąc jak dozbieram. Wydaje mi się, że tak skoro jakość Anky jest lepsza.
Weszłam na stronę warszawskiego Mustanga i przejrzałam ofertę Koniga. Kurcze.... nie dość że dużo modeli ujeżdżeniowych, to wszystkie śliczne. Biorę pod uwagę model Favorit z zamkiem.
(korcą mnie strasznie te brylanciki na specjalne zamówienie !!!)
Ratunku  😜 😜 😜
Może ktoś porównać jeszcze te Favority do Petie Anky/Olimpic? I Cavallo Grand Prix?
Petit., Cavallo kupuj wtedy, kiedy masz pewność, że ktoś Ci je dobrze zmierzy - je się inaczej mierzy niż Petrie np.
O Konigach opinie są takie, że od pozostałych dwóch firm są lepsze jakościowo. Pytanie tylko czy te najtańsze modele - Favorit chyba z tych ekonomicznych też mają taką super skórę.

Gdybym miała taką możliwość to pewnie celowałabym w Koningi - we Wro nie ma jednak nikogo, kto je prowadzi.
Pytanie czy chcesz je kupować w Mustangu - o ile pamiętam (chyba, że coś mylę) to na ten sklep było bardzo dużo narzekań na źle wymierzone buty i fatalną obsługę - przeglądnij wątek.
Dzięki za odpowiedź-już wiem o co chodzi :kwiatek:
mam Koenigsy favorit z zamkiem🙂
skora jest super, sztywna, gruba i porzadna. macalam w sklepie cavallo model winner i powiem ze jest porownywalny jakosciowo, moze  w cavallo skorka jest nieco delikatniejsza i mniej sztywna🙂
epk Dzięki  :kwiatek:
Jeżeli bym zamaiwała to w takim razie w Końkim Świecie u Magdy.
Teraz muszę zrobić "tylko" rozpoznanie cenowe w sklepie i popytać o terminoczekiwania.
No i oczywiście dopytam ile jest dopłaty za Swarovskiego
Petit. Ja pytałam kiedyś o Swarovskiego w oficerkach Petrie, i Pani mi powiedziała, że to mniej więcej 400-600 zł w zależności gdzie mają być umiejscowione.
Dzwoniłam wczoraj do Mustanga. Mają Konigi, jest bezpłatna przymiarka, wysyłają to do Niemmiec i w ciągu 1-2 dni jest wycena. Wszycie suwaka ok 500 zł, swarovski kolejne 500 zł. Tak więc Favority z suwakiem to koszt 2000 zł.
Na buty czeka się ok 2 miesięcy.
W Pasi Koniku mają Petrie, i dostałam newsa, że będzie nowy mode Petrie, coś pomiędzy Anky Elegance a Olimpicami. Też o profilu ujeżdżeniowym, z suwakiem, bardzo zgrabne.Cena prawie 3000 zł.
Koński Świat- to tam pewnie kupie buty  😀 Madzia od razu zadzwoniła d polskiej hurtowni i spytała czy mają buty w moim rozmiarze. W związku z tym,że nie ma, zaproponowała , że w styczniu zamówi to co mogło by pasować, żebym sobie przymierzyła. Jeżeli coś przypasuje to będę mogła wziąć od razu,jeżeli nie to zamówi z Holandii.

Z ważnych informacji, to w Pani w Pasi Koniku jak i Magda stanowczo odradziły mi wszywanie suwaka do Anky.
Są to buty na tyle szerokie w kostce że noga spokojnie przejdzie, jeżeli są dopasowane. Pracownik wszywając suwak nie zwęża butów w kostce, tak więc wyglądają podobnież jak kalosze. No i podobnież przez ten suwak nie układają się już tak ładnie.

Bardzo dziękuję za info i pomoc  :kwiatek:  :kwiatek:
Przyjechały dziś do mnie moje pierwsze oficery Petrie Coventry. Są przepiękne, super wykonane z bardzo dobrej skóry. Prawa łyda mocno ciśnie, ale myślę, że to kwestia czasu i się rozepcha. Oczywiście od razu poleciałam do stajni wypróbować i powiem wam, że nigdy więcej nie wsiade na konia w sztybletach i sztylpach, tak wielka jest różnica, że w szoku jestem. Mimo to, że myślałam, że z bólu zemdleję jeździło mi się fajnie, jakoś ta noga się sama układa i stabilniej leży. Jutro wstawię foty 😍
Zamowilam brazowe hipiki, nioe mgoe sie doczekac😉
sei   . let's grow old together & die at the same time .
30 grudnia 2011 20:57
hanoverka, czekam niecierpliwie na foty 🙂
A ja nawet ostatnio w moich oficerkach zaczynam czuć, że łydką działam. Zaczyna być mniej więcej normalnie 😉.
Wrzucam obiecane foty, ja nie wiem, ale na żywo to one wyglądają 100 razy piękniej, na tych zdjęciach to mankiet wydaje się być w pół łydki, a wcale tak nie jest. Może dlatego, że zdjęcia robione jakos od dołu.


Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
hanowerka prześliczne są 🙂
Do mnie wczoraj dotarły moje Cavallo 🙂 ale chyba muszę troszkę schudnąć, bo mam delikatny problem z łydkami(jak zawsze) :P Przynajmniej mam motywację 😁
Do mnie wczoraj dotarły moje Cavallo 🙂 ale chyba muszę troszkę schudnąć, bo mam delikatny problem z łydkami(jak zawsze) :P Przynajmniej mam motywację 😁

A brałaś na wymiar czy z tabeli? Ja powiem szczerze, że moje Cavallo na wymiar nie obtarły mnie nigdzie!!! Są idealnie dopasowane i prawie od pierwszej jazdy jeździ się super. Jak porównam stare nie dokładnie dopasowane, chyba 2 tygodnie walczyłam  🤔wirek:
Nie wiem tylko czym je czyścić... pewnie gdzieś w wątku było, ale jakoś nie mogę znaleźć.
rozpuszczona pasta do butow i rajstopami😉
a gdzie zamawiałyście cavallo ? i ile trwała realizacja zamówienia ? Myślałam żeby zamówić w lamri ale oni chyba mają długie terminy...
Hm.. Ludzie i ludziska. Mam do was ogromną prośbę.

Ma ktoś do sprzedania, lub gdzieś widział oficerki, (nie gumowe!), używane (bo nowych za taką cene nie kupię), rozmiar 40. Cena niestety .. do 250 zł. Tatuś poskąpił. -.-  🙄 Oficerki są moim marzeniem od baaardzo dawna. Osobiście wolałabym sztyblety, ale ojciec uparł się, że mam wyglądać elegancko i że jak ma mi kupić buty, to tylko oficerki.  🤔 W sumie nie wiem o co mu chodzi, ale nie ważne. Kiedyś widywałam takie oficerki, ale za pewne, przez kryzys, ciężko będzie. Błagam, pomóżcie, bo ja już nie mam siły.  😕
Dokładne wymiary nogi podam kiedy indziej, bo teraz umieram, nie mam już siły.

Obecnie mam sztylpy oficerkowe, ale.. gdy je kupowałam już były ciut za duże. Mnie jednak się śpieszyło i nie chciałam czekać na zrobienie na miarę, co pewnie ciągnęlo by za sobą dodatkową opłatę.. A teraz schudłam i to sporo i pod sztylpy mieszczą mi się 2 grube skarpetki.  😵
trzeba sledzic allegro i juz🙂
ja kupilam swoje koenigsy za 199zl na allegro🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się