Styl western (dawniej kącik)

Od jakiegos czasu zastanawiam sie nad sprawieniem sobie sprzetu west dla swojego konia ... widzialam wiele siodel naprawde tanich ale jakos nie mam zaufania zeby kupic cos co mi sie po kilku miesiacach rozpadnie ... dlatego mam pytanie do was, ktore  z siodel z tej strony jestescie w stanie mi polecic http://www.wwrshop.pl/siodla_western-k37-1-3-price.html chcialabym sie zmiescic w cenie tak miedzy 2000zl - 2500zl  😎 sa tam siodla ponizej 2000zl ale pytanie czy jakosciowo sa one dobre? ... sprzet kupuje czysto rekreacyjnie zeby sie wloczyc godzinami po okolicznych lasach  😀iabeł:
Zdecydowanie polecam bezterlicowe http://allegro.pl/hit-siodlo-bezterlicowe-western-najlepsze-dla-koni-i2041179932.html

Znajoma ma od tego sprzedawcy i jest bardzo zadowolona. Można regulowac szerokośc ławek więc nie ma ryzyka, że nie będzie pasowalo. Cena też lepsza, a jakościowo fajne siodło.
Westowcy!! Pomocy. Nie wiem jakim cudem, ale od jakiegoś czasu, wydaje mi się, że od czasu kiedy koń zmienił sierść na zimową, zaczął się obcierać od tyłu siodła,
siodła, w którym jeździł kilkudniowe rajdy w lecie i nic się nie działo. Czym może to być spowodowane? Spotkaliście się już z takim przypadkiem? Gdzieś właśnie wyczytałam, że to zależy od sierści, może budowy, w końcu to zima= mniej pracy.

Dla ułatwienia dodaje zdjęcie:

teraz ma bardziej wytarte 🙁
Czasem konie miewają zimową sierść taką bardzo miękka puszystą i wtedy obcierają się dosłownie wszystkim! Może to o to chodzi?
Jezeli wytarte jest na tyle mocno, że może powodowac dyskomfort spróbowałaby  zmienić czaprak/pad/podkładkę czy czego tam używasz.
Na inny  typ, inny materiał po prostu.
ovca   Per aspera donikąd
15 stycznia 2012 17:35
Fatamorgana koń mógł zmienić sylwetkę - na mnie też zimą spodnie przestają pasować  😁 spróbuj pokombinować z padem, raczej rzadko zdarza się, żeby koń aż tak drastycznie się zmienił, żeby trzeba było zmieniać siodło (zresztą radykalną zmianę w wyglądzie na pewno byś zauważyła )

jest już kalendarz na 2012 http://plwir.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=143:kalendarz-zawodow-2012&catid=66:aktualnosci-krajowe&Itemid=27 😉
nareszcie jest kalendarz bo już myślałam że się nie doczekam  😉
ovca   Per aspera donikąd
16 stycznia 2012 10:52
Oczywiście 80% imprez na Dolnym Śląsku pokrywa mi się z terminami zajęć na uczelni, czyli albo się pouczę albo postartuję  😂
ovca dokładnie, ja też sprawdzałam z terminami zajęć i też mi się pokrywają  👿
Mission juz u mnie 😀
dzis odswiezali przyjazn z Bonanzą
Złota śliczności normalnie 😀  opowiedz coś na temat Mission
wydzierzawilam ją, chcialabym zazrebic- ogierem palomino tez, zrebaka chce dla siebie.
jezdze na niej, bardzo fajnie ujezdzona, ma cierpliwosc do mnie, odwazna w nowym terenie..
wiem ze sie zaprzyjaznimy.

Trochę startowała z tego co wiem, teraz czas na rekreację i malucha.
Ovca, ale przynajmniej MP w dobrym terminie 😀 Nie kolidują ani z 4spins ani z European Derby ani German Futurity haha 😀

Złota, ja bym się bała, że mi cremello wyjdzie haha no ale to co kto lubi.. na maści się nie jeździ, ale mi się cremello nie podobają🙂😉

Fatamorgana, bardzo fajne są popręgi i pady z naturalnego futra, nie powinny obcierać.

Złota no to powodzenia i na pewno źrebie będzie super 🙂 jak zaczniesz na niej jeździć wstaw fotki
hej! Nie mam pojęcia, do którego wątku uderzyć 🤔wirek:...
możecie mi polecić bosal albo sidepull, który dopasuję na małą głowę?? Kupiłam dla testu z firmy HKM (o takie http://zogala.com/sklep/pdf_datasheet.php?products_id=1742 )rozm cob i jest za wielki nawet na naszego arabka, który nosi ogłowie w rozm 2, (westowe uniwersalne też są ok) a młoda ma jeszcze mniejszą główkę.  Pony się boję, bo nie wiem czy to nie taki typowo kucykowy rozmiar 🙁 Młoda jest hc/oo ale takim drobniusim. Nie chcę zaczynać pracy z nią na wędzidle i mam nadzieję, że uda mi się go w ogóle uniknąć (nie potrzebuję, bo na rajdach jest niepraktyczne)
kasik zapytaj Marcina Podkowę - robi bosale i też na wymiar . Bezwędzidłowe też skombinuje  😉
hmmm, oglądałam stronkę i widzę wszystko na bazie halterków, które sama sobie wiążę 🤔wirek: chciałam taki skórzany....kiedyś sznurkowy sidepull nam niezłe kuku z arabskim pyskiem zrobił a skórzany jest ok.... ale dzięki, zadzwonię jutro i się dopytam :kwiatek:
kasik a patrzyłaś na stronie king hors tutaj jest side - pull http://www.kinghorse.pl/index.php?body=towary&id_kat=1.47.93&id_tow=584 a wiem że oni mają szereg rozmiarówek lub zamówią czy doradzą.
Dyra- dzięki :kwiatek: na śmierć o nich zapomniałam 😡
Wyszperałam kilka ofert na http://www.eqwest.pl/oglowia-bezwedzidlowe-c-326_327_394.html ale nie wiem co myśleć o firmie, bo jak kupiłam z niej ogłowie, to po 3tyg sprzączki były całe pordzewiałe i wyglądało jakby miało ze 2 lata 😵 Może macie jakieś doświadczenia??
Fajne zestawy są na wwr, ale cena powala, tym bardziej, że to eksperyment na młodziku 🤔, który niekoniecznie musi się powieść (nienawidzę wybierać bezwędzidłówek 😵, hackamore wybierałam chyba pół roku i kupiłam tylko dlatego, że mogłam pomacać i przymierzyć futrzakowi)
kasik ja mam z tej strony ogłowie westowe i jestem zadowolona jak na razie, ale mało go używałam co jest też faktem, natomiast z king horsa mam ogłowie już ponad 2 lata używam go codziennie, rzadko smaruję a skóra nadal super i jestem w pełni zadowolona.
Z wybieraniem jest zawsze problem wiem coś o tym, a szczególnie jak się kupuje przez internet, ale powiem Ci że w king horsie dotykałam wiele ogłowi i wszystkie były naprawdę super jakości więc sądzę że ten sidepull  też będzie ok  😉
Odkopuję, jak tam wasze przygotowania do sezonu, ktoś planuje jakieś starty lub wyjazdy na szkolenia?
A bierze ktoś 👀 udział w szkoleniu sędziowski odbywającym się w lutym na Partynicach?
ovca   Per aspera donikąd
26 stycznia 2012 16:57
Ja już się chwaliłam- jadę w lutym do Niemiec na szkolenie z Markiem Shafferem, najprawdopodobniej nie tylko jako wolny słuchacz 😉
w Polsce w kwietniu i maju będą dwa szkolenia stricte reiningowe., w Karpaczu i Rzeszowie, niestety na żadne z nich nie uda mi się dotrzeć, bo od wiosny wszystkie weekendy spędzam albo na uczelni, albo na budowie...

a starty? do sezonu jeszcze duuuuużo czasu...pożyjemy, zobaczymy 😉
ovca a jedziesz z Josefiną czy z jakimś innym koniem jak coś?
ovca   Per aspera donikąd
26 stycznia 2012 18:27
ovca a jedziesz z Josefiną czy z jakimś innym koniem jak coś?


za wysokie progi na jej nogi  😂  będę jechać na koniu pożyczonym od tamtejszych znajomych.

A Wy z Dyrą pokażecie się w tym roku? 🙂
Myślę że jeśli będzie wszystko ok to myślę że się pojawimy 🙂
Jestem kompletnie nie w temacie ale pytam choć moze pojawiło się już takie pytanko
mianowicie
gdzie można wyjechać sobie tak na tydzień i zaczerpnąć podstaw jazdy w stylu west na takim prawidziwym AQH 🙂
przy okazji popatrzeć na ciekawe konie i ciekawą stajnię
Jestem kompletnie nie w temacie ale pytam choć moze pojawiło się już takie pytanko
mianowicie
gdzie można wyjechać sobie tak na tydzień i zaczerpnąć podstaw jazdy w stylu west na takim prawidziwym AQH 🙂
przy okazji popatrzeć na ciekawe konie i ciekawą stajnię

W Roleski Ranch.
W BB Ranch, u Marka Miśka, Furioso 🙂
W BB Ranch, u Marka Miśka, Furioso 🙂

Tak,tak. I jeszcze w Palomino i Janiowym Wzgórzu.
dziękuję. Mi się już od dawna marzył taki AQH i siodło west 🙂
777 zobaczysz powinno Ci się podobać na takiej jeździe szczerze powiedziawszy od kiedy przerzuciłam się na west to jakoś nie ciągnie mnie do klasyki  🤣
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się