Stajnie w Warszawie i okolicach

kujka   new better life mode: on
28 stycznia 2012 16:59
mbalicka, a do Bingo jest jakikolwiek dojazd dla niezmotoryzowanych? czy to gra nie warta swieczki?
mbalicka   Kucyk <3 / Figaro najwspanialszy :*
28 stycznia 2012 17:05
dojazd jest, ale niestety od pewnego momentu, trzeba zrobić sobie spacerek.. to jest minus.. ale jakoś daje sobie z tym radę. tu ktoś podwiezie, tu po drodze kogoś spotkam ze stajni, tu się umówie 🙂 ludzie są mili i jestem im wdzięczna, że pomagają mi dostać się tam w okresie zimy, bo w lato spacerowałam żeby zrzucić zbędny tłuszczyk :P
kujka   new better life mode: on
28 stycznia 2012 17:05
mbalicka, spacerek tzn ile? kilometr, dwa, piec?
ash   Sukces jest koloru blond....
28 stycznia 2012 17:06
Dojazd do Bingo/Cabrioli zdecydowanie lepszy od strony Glinianki. We wtorek jadąc przez Kąck urwałam sobie osłonę tłumika, ale ja mam bardzo niskie auto i były mega koleiny, których nie dało się objechać. Teraz na czas zimy zamieniłam się z tatą i dojeżdżam Jeep'em więc nic mi nie straszne.
Najbliższy autobus/pociąg jest ok. 4km od obu stajni 🙁
mbalicka   Kucyk <3 / Figaro najwspanialszy :*
28 stycznia 2012 17:25
taaaa... teraz już nie ma, ale w wakacje po obfitych deszczach były mega dziury od strony Kącka i jeden samochód od Nas ze stajni miał uszkodzony mocniej błotnik :P

Najbliższy autobus/pociąg jest ok. 4km od obu stajni 🙁


dla mnie te 4km nie straszne :P 😉)
ash   Sukces jest koloru blond....
28 stycznia 2012 17:29
W maju po tych mega ulewach miałam zamiast srebrnego czarno-brązowe auto po sam dach. Nawet szyby były brudne 😁 Normalnie stajenny offroad 😵
Przez kąck mam bliżej i dlatego tamtędy śmigam. A teraz to już w ogóle lajt  😎
rety dziewczyny, ja mam plaskacza - audi z aluminiową miską oleju (micha olejowa 4 razy rozbita :rózga🙂 ale zawsze w warszawie 👿. jak jadę do Górek czy to od Gliniaki czy od Kącka to uważam na dziury i jeszcze się nie zdarzyło 🏇 Może wszystko przedemną  😜 Natomiast  nie zmotorywanym  służę pomocą 😎
co do Nugata, były jakieś plany na wykupienie go na łąki ale nie ma kto utrzymywać, bo zebrać by się dało...
mbalicka   Kucyk <3 / Figaro najwspanialszy :*
28 stycznia 2012 18:10
ash, musimy się wybrać w końcu na ten spacer no! kurza blaszka, bo daleeeeeko do siebie mamy jak Cię mogę xD przez płot nooo :P
ash   Sukces jest koloru blond....
28 stycznia 2012 18:15
hahaha no właśnie właśnie! Proponuję za tydzień w sobotę!!!! 🏇 🏇 🏇 🏇
Znalazlam takie ogloszenia, ktos kojarzy ktoras z tych stajni ?

1.
Title: Pensjonat dla koni
Price: 900,00 PLN

Extra description
Mili Państwo, w niewielkiej zaledwie 8 boksowej stajni, położonej z dala od wsi Brzozówka (Kampinoski Park Narodowy) przez 24h/dobę opiekujemy się końmi, które ze względu na wiek, stan zdrowia czy ograniczone możliwości czasowe właściciela wymagają szczególnej troski. Wg indywidualnych wskazówek opiekuna lub/i lekarza weterynarii realizujemy programy terapeutyczne (opieka okołomedyczna: podawanie leków, zastrzyków, inhalacje, naświetlania, wcierki, opatrunki + ruch kontrolowany, spacery w ręku i pod siodłem). Nasi podopieczni mają zapewniony swobodny ruch codziennie od 8.00-15.00 i od 17.00-21.00;dla koni po zabiegach lub po przebytych kontuzjach wyznaczamy małe kwatery, zapewniające kontakt wzrokowy ze stadem. Żywienie koni odbywa się ściślke wg zaleceń właściciela, zasadniczo 3xdziennie, zimą dodatkowo mesz. Boksy czyścimy 2xdziennie po śniadaniu i przed kolacją. W standardzie stajni jest poranny przegląd każdego konia, ze szczególnym uzwględnieniem stanu oczu, nosa i kończyn. Mieszkanie "w stajni" umożliwia nam udzielenie natychmiastowej pomocy w nagłych wypadkach - ważne dla koni ze skłonnością do kolek lub przy zaostrzeniu COPD) W naszej stajni wszystko robimy samodzielnie co umożliwia nam obserwację zachowania zwierzęcia i zapewnienie mu optymalengo komfortu. Serdecznie zapraszamy! Ola Jakóbowska, instruktor

Location
05-152 Brzozówka, Polska
Kampinos i to chyba dosc daleko

2.
Title: Pensjonat dla koni
Price: 750,00 PLN

Extra description
Oferujemy pensjonat dla koni oraz pensjonat z treningiem jeźdźca i/lub konia. Przyjmujemy także konie do zajeżdżenia. Stajnia posiada duże trawiaste wybiegi, oświetlony plac do jazdy konnej, przestronne boksy angielskie.

Location
05-304 Ciopan, Polska
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
28 stycznia 2012 19:29
Jeżeli to ten Ciopan to stajnia która ma kilka fiordów to moja koleżanka tam jeździła, mogę podpytać
Zu
Pojecia nie mam, tylko tyle info jest w ogloszeniu.

To do obu pensjonatow z poprzedniego mojego postu, tj.
1. Brzozowka
2. Ciopan

dolaczam rowniez jakies nowe info o Bogdanowce w Rasztowie niedaleko Radzymina
3.
Title: Stajnia Bogdanówka
Price: 800,00 PLN

Extra description
Stania jest oddalona o 25 km od Warszawy w okolicach Radzymina
miejsce może zachwycić każdego miłośnika koni
kryta ujeżdżalnia 18/50
zielone padoki
więcej wiadomości udzielę zainteresowanym przez telefon

Location
05-205 Rasztów, Polska
http://www.stajnia-bogdanowka.pl/

niestety, ponizszy dodatek dyskwalifikuje te stajnie w moich oczach  🙁
http://mainevent.pl/
ALE  ❗
jesli dobrze odczytuje info z tej ostatniej www, to - oprocz hali do jazdy konnej - maja jeszcze 2 inne do paintball'a
jakie marnotrawstwo z pkt widzenia jezdziectwa
ale pewnie zabawa w paintball finansowo na lepsze im wychodzi ...

jak na lokalizacje i hale w miare tanio, ciekawe jak teraz z opieka i jak czesto maja te swoje imprezy
Baba_jaga do stajni Ciopan znajoma z pracy przyjeżdżała z wnuczkiem na oprowadzanki latem.
Stajnia bardzo jej się podobała, podobno były (nie wiem czy są jeszcze czy może już stanęła) plany postawienia hali.

A tylko położona jest kawałek od asfaltu, dojazd drogami gruntowymi
To jeszcze jedna, co to tak blisko i z dojazdem komunikacja miejsca przed Jablonna  ❓❓ bez hali

Title: Pensjonat dla koni Warszawa
Price: 800,00 PLN

Extra description
Nowa stajnia, obszerne boksy. Padoki trawiaste i piaszczyste - konie wychodzą codziennie. Owies gnieciowy.
Do dyspozycji - 2 place do jazdy, wymiarowy czworobok, kryty lonżownik. Piękne tereny leśne.
Czyste i mile pomieszczenia socjalne z szafkami.
Łatwy dojazd komunikacją miejską (linie: 723, 731, przystanek Buków lub Buchnik) i samochodem. Nasza stajnia znajduje się w Warszawie tuż przy granicy z Jabłonną.
ul. Marmurowa 9.
Zapraszamy nowe konie i ich właścicieli.

Location
Marmurowa 9, Warszawa, Polska

Zdjecie stajni, w miare jasna i nawet spory korytarz.
http://ogloszenia.voltahorse.pl/anonse,a-8169.html
Ta stajni na Marmurowej 9 to Ostoja http://www.stajniaostoja.pl.tl/
konwalia, dobuduję boks u siebie i bym go wzięła. Ale on nie chce sprzedać (przynajmniej ostatnio był wredny i powiedział, że koń musi mu dług spłacić ;/ )
baba_jaga, byłaś w Bogdanówce? Opis zachęcający, stajnia z halą (nawet jeśli nie jest pełnowymiarowa) za 800 zł?
Z pastwiskami ??  Tylko 25 km od W-wy ? Oj, gdzie tu jest kruczek?!
Pooh, ahh no popatrz, do Ostoi jeszcze nie dotarlam, nie skojarzylam adresu !

Grace
Bylam, ale pocalowalam klamke, tzn. stalam przed brama z dobry kwadrans i ani widu, ani slychu czy to ludzi, czy koni.
Wszystko zamkniete.
Kruczkiem sa zapewne organizowane tam imprezy, czyli krecacy sie po terenie ludzie.
I z tego co kojarze, pastwiska sa na tylach zabudowan, pewnie srednio widoczne.
Nie wiem tez, jak z podlozem na hali i ogolnie stanem zabudowaniem, nie mowiac juz o opiece.
baba_jaga pewnie imprezka się odbywała  😀 Niekoniecznie zewnętrzna. No ja nie wstawiłabym konika w takie miejsce. W pop.pop. stajni zbierałam potłuczone szklanki w hali  i "obejściu".
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
28 stycznia 2012 22:50
Ta stajnia w Brzozówce (jeśli dobrze kojarzę, że to ta, ale raczej tak) to rzut beretem od Bajardo - jakiś kilometr będzie. Stajnia bardzo ładna, padoki są, ale nie jakieś wielkie, placu do jazdy chyba nie mieli. No i tam się dość często dzierżawcy zmieniali, to musi być jakaś nowa osoba.
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
29 stycznia 2012 10:16
Jeżeli to ten Ciopan to stajnia która ma kilka fiordów to moja koleżanka tam jeździła, mogę podpytać


O Ciopan można do mnie pisać na PW bo tam jeżdżę i pomagam więc jestem raczej dobrze doinformowana

baba_jaga  zaraz napiszę na pw 😉
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
29 stycznia 2012 18:19
Może mi ktoś łopatologicznie wytłumaczyć jak dojść do stajni w łazienkach? Będę jechała Sobieskiego z przystanku Stegny. Rozumiem, że mogę wsiąść w cokolwiek jadącego Belwederską, tak? Na jakim przystanku najlepiej wysiąść? Wejść jakąkolwiek bramą do Łazienkek Królewskich? Wiem, że są tam drogowskazy, ale przyznam że w samych Łazienkach byłam może ze 3 razy, mimo że całe życie mieszkam w Warszawie.  🤬
Bischa   TAFC Polska :)
29 stycznia 2012 18:59
A Łazienki to nie aleje Ujazdowskie? 503 jedzie do Łazienek, ale 503 staje na Spacerowej (okolica Stegien, skręca w lewo w Gagarina (chyba tak się nazywa ta ulica, leci do przystanku Dolna?). Kierunek Nowodwory. W Łazienkach trzeba zejść na dół do teatru na wodzie (idąc od pomnika Chopina), przejść przez niego, a dalej chyba pod skosem się idzie, nie pamiętam dokładnie.
arivle na mapce fioletowy punkcik:



Wysiąść na Czerniakowskiej i od razu przy przystanku jest 29 listopada, przejść tą ulicą 400 metrów i po lewej stronie jest wejście na teren stajni i muzeum.
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
31 stycznia 2012 19:34
kochani szukam kogoś kto trzyma konia w stajni Sobiescy w Żyrardowie  😉 mam kilka pytań. Za pomoc będę wdzięczna !
zduśka, odezwij się do Edytki 🙂
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
31 stycznia 2012 19:50
zduśka, odezwij się do Edytki 🙂


dziękuję  :kwiatek:
zduśka, jak coś to wal też do mnie 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się