Mesz-gotowy czy własnej roboty?

Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
09 lutego 2011 09:51
melasa była w którymś z internetowych sklepów jeździeckich, taka przystosowana dla koni 🙂
caroline   siwek złotogrzywek :)
09 lutego 2011 09:54
Zu, powinna być w animavet, mksklep i innych, które mają NAF - bo to NAFu była ta melasa 😉
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
09 lutego 2011 10:07
o, właśnie, mksklep  :kwiatek:
Barnabik to wlasnie... ja dzownie a oni mi ile ton chce... hehe
taka ze sklepu jezdzieckiego kosztuje juz raz 5
Nigna   Warto mieć marzenia...
18 marca 2011 15:43
Dziewczyny w jakiej ilości dajecie ROWEN  Mash ; d ? :kwiatek:
Tzn jakie proporcje dla jednego konia... bo ten 1 kg + kilka litrów wody to chyba będzie lekka przesada ; d
katka no niestety w cukrowni legalną drogą nie załatwisz - ja mam w rodzinie osoby tam pracujące wiec nie było problemu  natomiast można jeszcze próbować w gorzelniach bo oni używają melasy w produkcji
A moje dziecko testuje mesz Eggersmana - wcina aż się uszy trzęsą i tak pieknie pachnie 😎
Gillian   four letter word
18 marca 2011 20:06
Nigna, ja daję na oko. Wody faktycznie dużo chłonie. Wczoraj się rozpędziłam i nasypałam suchego trochę za dużo, zalałam, przykryłam - wracam po 15 minutach a tu mesz wyłazi z wiaderka  😁
Ma ktoś porównanie między:
- Hippolyt
- Eggersmann
- Marstall
- Hartog
Bronze   "Born to chase and flee.."
25 lipca 2011 19:01
Ja mam bardzo dobre zdanie o meszu Sukces, koń go uwielbiał. Teraz robię sama, tylko siemię lniane mielę w młynku elektrycznym, dodaję otręby pszenne i gnieciony jęczmień. Bez porównania takie rozwiązanie wychodzi taniej  😉
ok
olap, Może. Jak dasz za bardzo rozmoczone otręby, to mogą one spowodować luźne kupy.
Nigna   Warto mieć marzenia...
23 października 2011 08:31
Dziewczyny dawał ktoś może ten mesz:
EquiFirst Classic Mash Herbs
http://animalia.pl/produkt,15361,509,EquiFirst_Classic_Mash_Herbs.html
Nie jest drogi i skład ,wygląda przyzwoicie, wcześniej dawałam Rowen Barbery  , ale chciałabym znaleść coś tańszego : D
Ja miałam tego EquiFirsta - jest całkiem ok, ładnie pachnie i wygląda, konie wcinają, ale Hippolyta nic nie pobije  😍 tylko karmienie jest niebezpieczne, bo konie się doczekać nie mogą  😉

a jaki mesz byłby najlepszy dla konia z wrzodami? Macie jakieś doświadczenia?
Jeżeli koń codziennie dostaje mesz, to ile powinien dostawać tez wapna?  :kwiatek:
mój koń codziennie jadł mesz przez ponad 8 mcy, co prawda z niedużą ilością otrąb, ale i z wysłodkami (one fajnie równoważą otręby) i wyniki Ca/P miała idealne.
z wyslodkami? hmm

Gdzie kupujesz?  :kwiatek:
właśnie stosunek Ca/P fajnie się wyrównuje, bo sie uzupełniają

w mojej poprzedniej stajni kupowaliśmy na palety te wysłodki, już nie pamiętam skąd, chyba stefanidis miał je w miarę w dobrej cenie (sprawdziłam - nie - my mieliśmy niemelasowane i tańsze chyba niż u nich na stronie).

potem jak dawałam mesz, to dawałam drugi posiłek z wysłodkami i dawałam D&H, worek wystarczał mi na 1,5 mca
Mam pytanie, czy można dodawać do meszu zioła prowansalskie? (Skład : rozmaryn, bazylia, tymianek, lebiodka, mięta pieprzowa, cząber, szałwia i majeranek)
kakaduu, można, tylko stopniowo.
Mam pytanie, gdzie w województwie mazowieckim można kupić otręby pszenne dla konia?
zależy od ilości jaka chcesz kupić. otręby pszenne są w każdym hipermarkecie. Wieksza ilość ja kupuje na targu w legionowie.  😉
Dzięki, chodzi właśnie o większe ilości.
Ja podawałam Scottisch Mash& Krauter  Muehldorfera - ależ on pięknie pachnie, zapach ziołowy 🙂 sama natura 🙂 Konik wcina jak szalony max  2 razy w tygodniu 🙂
a Otręby to można kupić w każdym młynie 🙂

Mam pytanie do tych, co samodzielnie pichcą mesz swoim koniom.

Można dodawać ziarna kukurydzy, takie twarde, wysuszone? Dużo tego można dawać?
Całe twarde ziarna??
Kukurydza powinna być zgnieciona, inaczej jest za twarda dla koni.
Dzięki za odpowiedź. Czyli popcorn nie nadaje się dla koni 😉

W makro znalazłam dość niedrogo wór takiej kukurydzy, poproszę żeby mi przepuścili w stajni przez gniotownik.
lizzy   Bo ja na hubertusie gonię stajnie a nie lisa :)
03 lipca 2012 08:22
Witam  😉
Kupiłam dzisiaj zmielone siemię lniane i kukurydzę (mieloną? gniecioną?). Chcę przytyć konia. Co mam robić? Jak przygotować mesz? Czy wgl moge mu go dawać? Jeżeli tak to kiedy, co ile?
lizzy, Przejrzyj ten temat. Tu jest wszystko powiedziane.
Averis   Czarny charakter
03 lipca 2012 08:59
Ba, jest nawet cały wątek o tym (o przytyciu konia rzecz jasna).
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się