kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy

nóg też nie obciera 🙂
Siedział ktoś kiedyś z tak założonymi puśliskami jak się siedzi? Utrudnia jakoś w jeździe?
Isabelle
tak właśnie sobie przypomniała jak moja trenerka próbowała mnie tak usadzić i tak jeździć.Po prostu masakra ^^ ale ja mam konia,siodło ujeżdżeniowę uwielbia tą dyscyplinę więc muszę nauczyć się tak siedzieć żeby wyglądać jako tako 😉
Bardzo dziękuje za przypomnienie i już wiem jak to sie nazywa ^^ rotacja biodra xDD
Dziękuje dobre kobity !
Gillian   four letter word
12 marca 2012 16:51
ja tak jeżdżę od 2 lat. Nie ma żadnej różnicy o jeździe 😉
takie wpięcie jest super, nic sie nie przereca, nie rysuje, bardzo wygodnie 🙂

a to ja mam techniczne pytanie 😉

Puśliska ujezdzeniowe plus takie wpięcie, czy istnieje jakakolwiek opcja nie ciągnięcia za sobą (i bolesnego obijania o piszczel:P) strzemion, niosąc siodło luzem/wieszając? wypinacie zupelnie pusliska? (mnie sie niezbyt chce za kazdym razem to robić) nie wymysliłam do tej pory żanego patentu, zeby nie majtały mi nigdzie.
Używam siodeł wszechstronnych.W jednym siodle mam wpięte tak a w drugim na wierzchu i jedynie różnicę odczuwam przy podciąganiu popręgu.
A może by tak wyciągać ja za tybinką i przewieszać przez siedzisko? Ja tak robię jak nie chce mi się odplątywać zawiniętych strzemion albo z krótkim popręgiem - może ze strzemionami też by dało rady. Z tym że ja od razu po jeździe zakładam na siodło pokrowiec, więc nic się nie rysuje 😉
Isabelle, a nie możesz oprzeć siodła o biodro i tak nieść, nie powinny Ci się wtedy strzemiona obijać o nogi 🙂
Platyna   Platynowe szczęście a smaku Karmelu :P
12 marca 2012 17:15


A takie "zawinięcie" ?  😉
no ale tutaj puśliska są na zewnątrz, a dziewczyny gadają o sytuacji, kiedy są pod tybinką
ale nie zrobisz tak z puśliskami ujeżdzeniowymi wogóle, a tu jeszcze chodzi o takie wypięte pod tybinką
Platyna   Platynowe szczęście a smaku Karmelu :P
12 marca 2012 17:19
Oj przepraszam, nie zauważyłam  :kwiatek:
Gillian   four letter word
12 marca 2012 17:19
ze skokowymi się tak da, ja podciągam. No ale ujeżdżeniowe inna bajka.  Można je wyciągnąć przed przedni łęk i złapać w rękę. Albo pokochać poobijane kostki 😉
zonk,  obijają się 😉 a niestety ni jestem do konca przekonana do plastikowych 😉

Orzeszkowa,  siodło ujezdzeniowe plus krótkie nóżki=krótkie puśliska 😉 nie da się 🙂

i noszę się z kupnem pokrowca z kieszonką na popręg. a tak to pokrowiec się zakłada o tybinki, a pusliska wiszą w najlepsze.

poza tym, nawet jakby nie puszczac tak jak u mnie (siodło uj, pusliska uj pod tybinką), tylko zwyczajnie na zewnątrz dac ujezdzeniowe pusliska, to jak wtedy zakładac pokrowiec? jedyne co przepatentowałam, to własnie kładzenie na ukos na siedzisku, ale sie rysowało wtedy, bo nijak sie nie dalo zalozyc pokrowca i upchnąć gdzieś tam jeszcze strzemion i puslisk bez przełożenia.

potem przełożyłam pod tybinkę . tak mi dyndają od dawna a moze jest jakis złoty srodek  na który głupia ja nie wpadła😉 😉
Ja opieram tylnym łękiem o biodro i strzemiona się o mnie nie obijają.  😀

A co do tak zapiętych puślisk to wczoraj wsiadłam w siodło , w którym są wpięte normalnie i nogi w galopie uspokoić nie mogłam chociaż wcześniej takiego problemu nie miałam.  😁 Rozkminiałam dlaczego tak się działo i stwierdziłam , że przystuły ograniczają trochę ruch puślisk a w tym też nogi. Tak wiem dziwna teoria.  😀
Jakie macie sposoby na pozbywanie się zimowej sierści ? Zwierz strasznie lnieje, a nie chcę go golić. Sierść lata wszędzie dookoła !  🤔wirek:
huzarova, chyba tylko intensywne szczotkowanie, bo inaczej się nie pozbędziesz sierści.
gumowe zgrzebło i czyszczenie na dworze.
Myśmy kiedyś czyścili kucyka z kudłów psim trymerem 🤣
ja gumowym zgrzebłem wszystko "wytargam", potem poprawie plastikowym, na końcu przetre szczotką z miękkim, długim włosiem i konik cacy 🙂 Ogólnie to u mnie z tą sierścią to szybko mija, mój ma tak króciutką sierść w zimie (jak pozostałe konie w lecie, więc golić w ogóle nie musze, a dera obowiązkowa), ze sama praktycznie w derkę sie powbija, resztę tymi szczotkami co wyżej i gotowe 🙂 aaa i nie polecam "odsierściania" w polarze  😂 pralka potem się zatyka hehe
http://allegro.pl/furminator-duzy-zdrowa-i-lsniaca-siersc-i2180572664.html

to cudo działa swietnie, polecam spojrzeć na filmiki na YT "furminator horse" działa rewelacyjnie.
żaczkowa   gone with the wind
12 marca 2012 19:35
u nas jeden pan czyścił konia wiertarką z wkręconą szczotką jak do kibla 😀
żaczkowa, tego chyba nie będę próbować .. :P
Dzięki dziewczyny, wezmę gumową szczotę i będziemy czyścić. Ogólnie mój też niby jakieś długiej sierści nie miał, ale jak zaczęło wychodzić ..  👀
żaczkowa   gone with the wind
12 marca 2012 19:40
huzarova, ja czyszczę gumowym i metalowym zgrzebłem - chociaż to nie po Bożemu, mój chabet bardzo to lubi 🙂
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
12 marca 2012 19:40
Ten furminator z linku Isabelle ma 7,6 cm a są jeszcze takie 10 cm (tańsze w dodatku) i podobno jeszcze lepsze do konia, właśnie mam zamiar coś takiego kupić 😀
Misskiedis,  oj, wydawalo mi się, ze wkleiłam własnie 10 cm 🙂

też takiego własnie duzego szukałam, bo te male to bez sensu zupelnie.

od 15 zł mozna juz dostac🙂 akurat to link z mojego szukania, zachowany, bo sie okazuje, ze taniej wyjdzie kupic na miejscu, dlatego taki dosc drogawy 🙂
Isabelle, a w jakim sklepie stacjonarnym tego szukać ? W zoologicznym ?
Isabelle

Tez od razu zastanowiłam się jak tu można te strzemiona "zabezpieczyć"
ja przewieszam przez siodło ale mam normalnie jak w każdym siodle ale puśliska ujeżdżeniowe wygodne bo zamek nie gniecie 😉
Problem jest z tym jak do pokrowca zapakować i jeżeli już to do paki jak rozbrajać wszystko ?
A pytanie do Isabelle jeszcze jedno jakie strzemiona polecasz jeśli chodzi o metalowe ja jeżdżę w takich z wkładką skośną lepiej utrzymac stabilnie nogę w płaskich normalnych?
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
12 marca 2012 19:52
huzarova, na pewno nie w jeździeckim bo straaasznie drogie (zapewne lepszej jakości ale ceny koło 55zł wzwyż 😵 ) Aż zajrzę do zoologa jutro, może mają, jak nie to zamawiam na allegro po 18 zł plus przesyłka- taki Zamówię dla siebie i znajomych to na 4 osoby z przesyłką mi wyjdzie po 25 mimo dopłacania do przesyłki za każdą kolejną sztukę 😉
Można by na pokrowcu naszyć kieszenie na strzemiona. U dołu. Jeśli puśliska długie, to zawijać i normalnie od góry, a jeśli krótsze to dać silny rzep, wkładać od dołu i zapinać rzep - wersja z puśliskami pod tybinką, ew. kieszonki wewnątrz pokrowca.
halo

też myślałam żeby doszyć kieszenie  generalnie nie wiem jak to wyjdzie może ciocia dorobi a jak nie to ręcznie będe dziergać  😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się