Ogłowia

Jakos wole... klasyke 😉 Poza tym - to co napisala epk, wszystko na niego male.
Od czego jest rymarz? ja nie założyłabym już za nic innego..


Angeel zobaczysz, odszczekasz.. 😉 mój naczółek ma 40parę cm najmarniej.
Wiesz co, wy macie rymarza na miejscu. Ja się boję zamawiać, bo po prostu nie będę w stanie odebrać osobiście i posprawdzać na miejscu wymiarów. A ja mam zawsze jakiegoś pecha, i nic nie jest takie jak być powinno 😉
epk, ogłowie zamawiał mi Sabat, jako mały full, naczółek mierzony 'wydaje mi się, że tyle będzie dość' 😉 dostałam założyłam i jak widać 🙂 jak coś- pomogę 🙂
A ja zamówiłam naczółek z Lagat-nowa wersja na skórze a nie na taśmie i będzie miał wymiar 48-9cm no ale jak ma sie 43cm naczółek prosty, np naczółek z Artemisa full jest taki lekko wbijający się w czoło! :/
Ooo, fajnie 🙂. Ja się powoli szykuję do zamówienia nachrapnika 😉. Zamarzył mi się szeroki szwed. Tylko będzie musiał mieć kosmiczne wymiary, hihi.
draskaeb, jak za mały ten naczółek od artemisa to koniecznie musisz się go pozbyć  😎
epk, moze ja ci najpierw pozycze oglowie z szerokim szwedem do przymierzenia, zanim zrobisz krzywde dylowi? 😉
katija, haha ja mu ostatnio mierzyłam prawie 5 centymetrowego szweda i wyglądał bosko...
Zresztą tu zdjęcia rudego w dość szerokim - ok. 4cm - nachrapniku:

ja tam uwazam, ze takie szlachetne glowki jak on ma, wygladaja w oponce jak w kagancu.
katija, szczerze mówiąc? Nie znasz się  😀iabeł:. Ja mam inne zdanie i parę osób też :P
Ja się zgadzam z katiją - jak oglądam starsze fotki, to widzę że skrzywdziłam Dzionka grubym szwedem z białym podszyciem - normalnie pół łba mu to ustrojstwo zajęło, kiepsko wyglądał.
Mi to się marzy delikatny meksykaniec z mięciutkiej skóry, z futerkiem naturalnym na środku. Szukałam i nie znalazłam, zostaje mi tylko pan Marek, ale na razie brak funduszów na takie fanaberie 😉
A ja uważam, że to indywidualna sprawa. Jeśli koń ma małą głowę ale szerokie czoło to czasem szwed nawet szeroki wygląda super, gorzej z głowami wąskimi i krótkimi. epk ja uważam, że rudemu pasuje szwed ;-)
No właśnie - rudy nie dość, że tą głowę ma stosunkowo długą do rozmiaru pyska, to jeszcze ma mega wąską dolną część pyska (nachrapnik między pony a cob), natomiast naczółek to xfull. Duży nachrapnik fajnie równoważy ten ryjek 😉.
draskaeb  przepiękny ten nachrapnik!!! już nie mogę doczekać się telefonu od pana Marka że moje ogłowie już gotowe😀D
epk, mi też się podoba rudy w tym szerokim nachrapniku 😀 ale szerszy byłby już chyba zbyt szeroki 👀
maison   Wiara i wytrwałość to klucz do spełnienia marzeń!
01 kwietnia 2012 17:38
mam pytanie.

Chciałabym kupić ogłowie, mam jedno z nachrapnikiem kombinowanym.

Zastanawiam się nad ogłowiem z innych nachrapnikiem, meksykanem lub hanowerskim.

Czy możecie mi powiedzieć czym różni się ich oddziaływanie i na co wpływa każdy z nich?
\
Będe wdzięczna :kwiatek:
Z tym pytaniem to chyba do wątku NACHRAPNIKI:
http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,6650.0.html
maison, przejrzyj wątek o nachrapnikach myślę że znajdziesz tam odpowiedzi na swoje pytania 😉
maison   Wiara i wytrwałość to klucz do spełnienia marzeń!
01 kwietnia 2012 17:48
haha, dzięki, nie wiedziałam, że taki istnieje 😉
Pomocy! Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie!  😵
Gdzie mogę jeszcze dostać ogłowie firmy Hansbo?
Dokładnie takie, chodzi mi przede wszystkim o kolor:
[img]http://desmond.imageshack.us/Himg442/scaled.php?server=442&filename=45062.jpg&res=medium[/img]

Jest śliczne, no przynajmniej mnie się bardzo podoba.
A jeśli nigdzie się nie da (sklepy stacjonarne itp) to czy jest coś podobnego?
Zdjęcie i info o firmie dzięki uprzejmości Escady
Będę bardzo wdzięczna za pomoc w zlokalizowaniu tego ogłowia.  :kwiatek:
ja też, jak zobaczyłam ile to ma stron to ręce mi opadły ale jakoś przebrnęłam przez cały 🙂
Euphorycznie Wydaje mi się, że tutaj było to ogłowie:

http://www.horsehouse.pl/pl/Katalog/Kon/Oglowia/Nachr-Szwedzki/

Pierwsze po lewej w drugim rzędzie, ale pewna nie jestem, czy to to  🙂
domcia to jest inne, to z twojego linka nie ma jaśniejszego podszycia ani wzorków z białej nitki 😉

btw, nie pamiętam kto je ode mnie kupił, dostałam je w prezencie od sklepu horsehouse 😉 rozmiar pasował ale cały sprzęt miałam czarny więc sprzedałam a było naprawdę ładne... kosztowało na stronie coś koło 120-150zł więc tanioszka a jakość była naprawde super...


Euphorycznie jak je znajdziesz gdzies i będą czarne to daj znać, chyba się skuszę :P


edit: to niekoniecznie była firma hansbo, tylko raczej lippo kallquist 😉 na metce na zdjęciu widać 🙂
Kameleonik   Bo życie jest piękne...
01 kwietnia 2012 19:35
potrzebuje porady nie wiem jaki nachrapnik lepiej wyglada na siwej... - w sensie czy gruby czy cienki. Znacie jakieś modele ogłowi z angielskim nachrapnikiem. Możecie mi coś doradzić?

Heh ja też mam czarny sprzęt ale nie mogę, no nie mogę ten brąz jest śliczny.  😍 Plus ta biała niteczka i podszycie. Sprawdzałam ofertę sklepu - nic nie wygląda tak jak to ale napisałam wiadomość i czekam na odpowiedź.
W sumie już nawet nie chodzi mi konkretnie o tę firmę - no bo jak się nie da to się nie da. Ale będę wdzięczna za jakieś innych firm wyglądające podobnie (brąz, nić, podszycie).

edit: escada - mój wzrok nie bardzo pozwala dojrzeć nazwę 😀
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
01 kwietnia 2012 19:42
wrzucam obiecane Busse solibel Comfort


Brzask, bardzo ładnie!
Myślę ,że bardzo fajnie w nim wygląda , i będzie pewnie jeszcze lepiej jak dostanie letniej sierści 😉
Samo ogłowie wygląda całkiem całkiem, chociaż naczółek ma troszke dziwny kształt tej "fali", bardziej kanciasty...sama zamówiłam gładki , bo gdzieś mi sie obiło ,że te diamenciki szybko odpadają 🙂
Brzask, a powiedz jak z rozmiarówką? Typowy rozmiar czy mniejsze/większe wypada?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się